İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yükselen Burç

Yükselen burç, kişinin doğum anında, gökyüzünde doğu ufkunda yükselen burçtur. Doğum haritasında, doğu ufuk çizgisine bakıldığında bu burç yer alır. Yükselen burç astrolojide aynı zamanda 1. eve düşen burçtur. Yani tüm doğum haritamız yükselen burcumuza göre şekil alır. Yükselen burcumuzu belirleyebilmek için doğduğumuz yeri ve saati bilmemiz gerekir çünkü yükselen burç ortalama olarak her iki saatte bir değişir. Ancak bu, doğum yerinin ekvatora ne kadar yakın olduğuna bağlı olarak da değişkenlik gösterir.

Yükselen burcumuz, dışarıya yansıttığımız sosyal kimliğimizdir. Yani insanların bizi ilk gördüklerinde onlara nasıl bir kişilik yansıttığımızdır. Yükselenimiz fiziksel bedenimizi, dış görünüşümüzü ve dışa dönük stilimizi temsil eder. Hem iç hem de dış dünyamızın tezahürüdür. Örneğin Güneş burcu Koç, yükseleni Yengeç olan biri dışarıdan bakıldığında veya ilk tanıştığınızda içe dönük ve hassas biri gibi görünebilir. Yani onu ilk tanıdığınızda, Koç burcu olmasına rağmen, Yengeç enerjisi yansıtır.

Yükselen Burçların Genel Özellikleri

Yükselen burcumuzun elementi, fiziksel bedenimizi harekete geçiren enerji türünü ve hayata yaklaşımımızı anlamada yardımcı olur.

Yükselen Burcunuz Hava Grubundan ise:
– İkizler, Terazi veya Kova: hızlı çalışan bir zihne sahip, meraklı, sosyal ve arkadaş canlısı birisinizdir. Kendinizi sözlü olarak ifade etmeyi tercih edersiniz. Sıklıkla, günlük yaşantınızda karşılaştığınız kişileri ve olayların anlamını kavrama arzusuna sahipsinizdir.

Yükselen Burcunuz Ateş Grubundan ise:
 Koç, Aslan veya Yayharekete geçme odaklı, kendine güvenen ve genellikle açık sözlüsünüzdür. Özellikle uğruna çabaladığınız bir hedefiniz olduğunda, yüksek bir fiziksel enerjiye ve hayat enerjisine sahipsinizdir.

Yükselen Burcunuz Toprak Grubundan ise:
 Boğa, Başak veya Oğlak: gerçekçi ve hayatın maddi yönlerine odaklanma eğilimine sahip birisinizdir. Çoğu zaman, özellikle de stresli zamanlarda, hayata karşı istikrarlı ve sabırlı bir yaklaşım sergilersiniz.

Yükselen Burcunuz Su Grubundan ise:
– Yengeç, Akrep veya Balıkduyarlı, empatik ve çevrenizden kolayca etkilenen birisinizdir. Hayata yaklaşımınız, genellikle duygusal bedeninizin nasıl hissettiğine bağlıdır.

Yükselen burcunuzu seçerek detaylı olarak inceleyebilirsiniz:


Keywords: burçlar, doğum haritası, yükselen burç hesaplama, yükselen hesaplama, günlük burç yorumları, ay burcu hesaplama, doğum haritası hesaplama, burç tarihleri, burclar, burçlar tarihleri, yükselen burcu hesaplama, burç, burçların tarihleri, yükselen burc hesaplama, günlük burc yorumlari, dogumharitasi, dogumharitasi hesaplama, günlük burc yorumları, ay burcu hesapla, astroloji, burçların özellikleri, yıldız haritası, kova burcu özellikleri, yay burcu özellikleri, haftalık burç yorumları, aslan burcu özellikleri, başak burcu özellikleri, boğa burcu özellikleri, yengeç burcu özellikleri, burç yorumları, terazi burcu özellikleri, akrep burcu özellikleri, ikizler burcu özellikleri, oğlak burcu özellikleri, koç burcu özellikleri, balık burcu özellikleri, burçlar ve tarihleri, günlük burç, doğum haritası yorumlama, 2023 burç yorumları, aslan burcu günlük yorum, oğlak burcu bugün, aylara göre burçlar, akrep burcu günlük yorum, yengeç burcu bugün, terazi burcu günlük, kova burcu günlük yorum, güneş burcu hesaplama, ikizler burcu günlük yorum, başak burcu günlük yorum, yay burcu günlük, astroloji haritası, burcu günlük yorum, myburc, my burç, burc yorumlari, burç yükselen hesaplama, günlük burçlar, burç uyumları, burç özellikleri, astrolojik harita, hande kazanova, twıtburç, öner döşer, astrolog aygül aydın, astrolog