İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Mars Burcu Kova

Mars burcumuz; kendimizi ortaya koyma, mücadele ve rekabet etme kapasitemizi temsil eder. Ayrıca öfkemizi ve arzularımızı nasıl ifade ettiğimizi, cinselliği nasıl yaşadığımızı, ne kadar cesur olup ne kadar inisiyatif alabildiğimizi gösterir.

Doğdukları anda Mars gökyüzünde Kova burcunda konumlanan kişilerin Mars burcu Kova’dır. 

Kova burcunda Mars’a sahip kişileri tam olarak neyin sinirlendirdiğini anlamak biraz zor olabilir. Tabi Kova burcu, insanları şaşırtmaktan hoşlandığı için, bu durum onlar için sorun olmayacaktır. Kova burcu orijinalliği ve özgün olmayı temsil eder. Mars’ı Kova’da olan kişiler için de, denenmiş ve klasik yöntemleri uygulamak çok sıkıcıdır. Bu yerleşime sahip kişiler oldukça kendine has bir dünya görüşüne sahiptir.

Mars burcu Kova olanlar, genellikle bağımsızlıklarına oldukça fazla önem verirler. Onları yönetmek veya manipüle etmek hiç kolay değildir. Kova burcu her ne kadar dünyayla ilgili açık fikirli bir bakış açısına sahip olsa da, bu yerleşime sahip kişiler kişisel düzeyde, değişime karşı direnç gösterebilirler. Onları, kendileri ile ilgili bir konuda savundukları veya inandıkları bir görüşten vaz geçirmek imkansızdır. Ayrıca, baskılanmış veya özgürlüğü kısıtlanmış hissederlerse, isyan etmeleri muhtemeldir.

Ani değişikliklerin gezegeni Uranüs’ün yönetiminde olan Kova burcu, tahmin edilemez olmak ister. Mars’ı Kova’da olan bir kişinin davranışlarında bir düzen, bir kalıp keşfettiyseniz, bir dahaki sefere kesinlikle farklı şekilde davranacaktır çünkü tahmin edilebilir olmak istemez. Bu kişiler kesinlikle “normal” veya “sıradan” olmak da istemezler.

Enerji ve dürtü gezegeni Mars, hava burçlarından olan Kova burcunda konumlandığında, bu yerleşime sahip kişileri harekete geçiren şeyler zihinsel ve entelektüel arayışlar olacaktır. Kova burcu, uzun vadede kararlı olsa da, biraz dağınık ve havai bir burçtur. Mars’ın bu yerleşimine sahip kişiler, yeni projelere ani ve hiç beklenmedik bir anda atılabilirler. Ayrıca, istediklerini elde etme konusunda çok başarılı olurlar. Her ne kadar Mars’ın ateş burçlarında yerleşimindeki kadar agresif olmasa da, bu kişiler de istediklerini çok kolay elde edebilir çünkü oldukça kararlıdırlar. Sabit bir hava burcu olarak Kova burcu, azmini zekasıyla birleştirir ve bu sayede istediklerini elde etme konusunda usta olurlar. Ayrıca bu kişilerin, çok belirgin olmasa da, yönetici ve domine eden bir enerjisi vardır.

Kova burcunda Mars’a sahip kişilerin en iyi özelliklerinden biri, başkalarını kendi haline bırakmaya istekli olmalarıdır. Herkesin özgürce, dilediği gibi yaşaması gerektiğini savunurlar. Hem kendileri hem de başkaları için özgürlük ve bireyselliğe çok önem verirler. Oldukları gibi davranabilmek için özgür bir alana ihtiyaçları vardır. Genellikle duygusal veya hassas kişiler değillerdir (doğum haritalarında aksi bir yerleşim yoksa) ve geleneksel yaklaşımlardan hoşlanmazlar. İkili ilişkilerinde, aşırı samimi yaklaşımlardan hoşlanmayabilirler. Daha duygusal veya samimiyetten hoşlanan kişiler için bu durum sinir bozucu olabilir.

Kova burcundaki tüm kişisel gezegenler arasında Mars, Kova burcunun “reformcu” tavırlarını en çok gösteren gezegen olacaktır. Kova’nın eşitlik ideali, bu yerleşimde oldukça güçlü kendini gösterir. Ayrıca bu kişilerde, kendi gündemlerini başkalarına dayatma arzusu yüksektir; tabi bunu agresif bir şekilde değil, yaratıcı yollarla yaparlar. Bu yerleşime sahip kişilerin olumsuz özellikleri inatçılık ve üstünlük kompleksi olabilir.

Mars Kova Burcunda Cinsellik

Mars burcumuz cinselliğe olan yaklaşımımızı da gösterir. Cinselliği nasıl yaşadığımızı ve kendimizi cinsel düzeyde nasıl ifade ettiğimizi gösterir.

Mars’ın konumlandığı burç, cinsel düzeyde nasıl karakterlere çekildiğimizi gösterir. Mars’ı Kova’da olan kişiler, mesafeli veya ilgisiz partnerlere cinsel çekim hissediyor olabilirler. Veya bu tavırları kendileri gösteriyor olabilir. Kendileri tam tersini düşünseler de, yatakta çok da sıcak değillerdir. Cool ve biraz soğuk bir cinsel enerjileri vardır. Mesafeli olmalarından dolayı, online veya telefonda seks, bu kişiler için özellikle tahrik edici olabilir. Ayrıca, bu kişiler için seks fikri genellikle gerçek eylemden daha heyecan vericidir. Biraz sıra dışı veya tuhaf insanlara da ilgi duyabilirler.