İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Venüs Burcu Terazi

Venüs burcumuz; duygularımızı, değer verdiğimiz şeyleri, aşka ve ilişkilere olan yaklaşımımızı ve hayattan nasıl ve ne şekilde zevk aldığımızı gösterir. Ayrıca paramızı nasıl harcadığımız ve satın aldığımız şeyler hakkında da bilgiler verir.

Doğdukları anda, Venüs gökyüzünde Terazi burcunda konumlanan kişilerin Venüs burcu Terazi’dir.

Bu yerleşime sahip kişiler karşılarındakini nezaketleri, tarafsız ve uyumlu yaklaşımları ile etkiler. Terazi burcunun politik tavırları, bu yerleşimde, ilişkilerdeki yaklaşım olarak kendini gösterecektir. Yani bu kişiler aşkta politiktir, bu da onların samimiyetsiz veya yüzeysel görünmesine neden olabilir. Onlar kalp kırmaktan ve kırılmaktan nefret eden, nazik aşıklardır. Kaba davranışlardan ve duyguların direkt ifade edilmesinden rahatsız olabilirler. İlişkilerde her zaman orta yolu bulmaya çabalarlar. Sorun çıkarmak, kavga etmek kesinlikle onlara göre değildir. Orta yolu bulmak için, ılımlı ve uyumlu davranmaya gayret edeceklerdir. Terazi burcunun adalet duygusundan dolayı, ilişkide size karşı adil olacağından emin olabilirsiniz.

Terazi burcunda Venüs’e sahip kişiler, ilişkileri fazlasıyla idealize edebilirler. İlişkilerinin onların idealize ettiği gibi olmasını bekleyeceklerdir. Eğer ilişki bu ideale uymazsa pasif agresif bir yaklaşım sergileyebilirler. Kendilerinden faydalanıldığını, kullanıldığını hissederlerse sessiz bir tavır takınırlar. Bu da, daha baskın kişilerin zorbalığına uğramalarını kolaylaştıracaktır.

Bu yerleşime sahip birini etkilemek ve ilişkide memnun etmek istiyorsanız, ona karşı nazik ve adil davranın. İlişkide oldukça paylaşımcıdırlar. Her şeyi beraber yapmak isteyebilirler. Ayrıca onlar için iyi bir ilişki, kesinlikle güçlü bir iletişim de içermelidir. Düşüncesiz veya kaba davranışlar onları iter. Sorun çıkmasın diye, pek çok şeye katlanıyor gibi görünseler de içten içe rahatsız olacaklardır. Eğer ilişkide alma verme eşitsizliği varsa, zamanla mutsuz olacaklardır. İşler bu noktaya geldiğinde, dolambaçlı yollarla skoru eşitlemeye çalışabilirler. İşin bu noktaya gelmesine izin vermezseniz, kendini her zaman sizin yerinize koyan ve size tam olarak kendisine davranılmasını istediği gibi davranan adil bir sevgiliye sahip olursunuz.

Venüs Terazi insanları istediklerini elde etmek için agresif davranışlardan ziyade çekiciliklerini kullanırlar. Terazi burcu ikili ilişkilerle ilgilidir. Venüs’ün bu yerleşimine sahip kişiler de adeta ilişki için yaşarlar. Hayatlarında bir ilişki yoksa kendilerini ölü gibi hissedebilirler. Herkese çok nazik davranırlar. Anlaşmazlıklar yaşansa da, uzlaşmaya isteklidirler. Venüs’ün bu yerleşiminin olumsuz tarafları tutarsızlık ve yüzeysellik olabilir. Hoşlarına gitmeyen durumlardan kaçınmak amacıyla, ilişkilerinde ortaya çıkan derin problemleri görmezden gelebilirler. Partnerine boyun eğip, içten içe bu duruma kızıp kurban rolüne girme eğiliminden kaçınmaları faydalı olacaktır.

Venüs burcumuz parasal konulara olan yaklaşımımızı da gösterir. Nasıl para harcadığımız ve satın aldığımız şeyler hakkında bilgiler verir. Terazi burcu oldukça zevkli, estetik ve sanatsal eğilimlidir. Venüs’ü Terazi olanlar da, çevrelerinde her zaman uyum ve denge ararlar ve konu estetik olduğunda oldukça seçici olurlar. Klasik sanat eserlerine zaafları olabilir. Paralarını, estetik gördükleri şeylere harcamaktan hiç çekinmezler. Zevksiz ve aşırı gösterişli her şeyden nefret ederler.