İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

KOÇ BURCU & AKREP BURCU UYUMU

Koç burcunun Akrep burcuyla olan aşk, cinsellik, güven, iletişim, değerler ve günlük yaşamdaki uyumu.

KOÇ & AKREP CİNSEL UYUM

Koç ve Akrep burçları cinsel hayatta kopmayacak bir bağa sahiptir. Onlar aynı madalyonun iki yüzüdür. İkisi de içgüdüler gezegeni ve cinselliğin yöneticisi Mars tarafından yönetilir. Cinsel bir ilişki içindeyken, tüm saldırganlığı bir kenara bırakmak zor olabilir. Her ikisi de Mars tarafından yönetilmekle kalmaz, aynı zamanda Akrep Plüton tarafından da yönetilir. Plüton, genellikle cinsel baskı ile ilgili yıkıcı özellikleriyle bilinir ve başta seks olmak üzere her şeyi pekiştirebilir. Yani bu ikili, temelde seks, tabular ve içgüdüsel cinsel davranışlar konusunda uğraşmak istemediğimiz her şeyin birleşimidir.

Koç ve Akrep’in cinsel birlikteliği, Venüs’ün kattığı zevklerden ve hassasiyetten yoksundur. Her iki burç da Venüs tarafından yönetilen şeylerin tam tersidir ve Venüs’ün zararlı olduğu konumları temsil eder. Bunun “sevgisizlik” anlamına geldiği düşünülebilir ama o kadar basit değildir. Akrep su grubundan bir burç olduğu için, en derin ve karanlık sevme yeteneğimizle bağlantılıdır. Akreplerin cinsel deneyimlerinde duygu hissetmeleri gereklidir. Ancak toplumun baskılayıcı doğası nedeniyle, daha muhafazakar burçlara “hasta ve çarpık” görünen bazı tuhaf cinsel ilişkiler yaşayabilirler. Neyse ki, Satürn Koç’ta düşük konumda olup tüm bu tutucu ve katı fikirler kendini göstermediği için, Koç genellikle bu muhafazakar kategoriye girmez.

Koç ve Akrep, cinsel ilişkilerinde karşılıklı anlayış geliştirebilirlerse, muhtemelen aklınıza gelebilecek tüm cinsel deneyimlerin atom bombası olacaklardır. Yine de, ortak dillerini bulmaları zor olacaktır. Aslında oldukça farklılardır. Koç, her şeyi açık, düz ve basit sever. Öte yandan Akrep’in biraz manipüle etme, baştan çıkarma oyunları oynama ihtiyacı vardır ve cinsel ilişkileri çok ciddiye alır. Akrep, her zaman önceki cinsel deneyimlerini aşmak ve ruhlarını birleştirebilecekleri, sahip olacakları ve ölene kadar tapacakları birini bulmak ister. Koç, seks söz konusu olduğunda çok daha basit ve maskülen enerjiye sahiptir. Seks onun için karşılanması gereken fiziksel bir ihtiyaçtır, ruhu işin içine katacak kadar Akrep’in derinliğine sahip değildir. Bu ikilinin cinsel ilişkisinin gerçek olasılığı, ancak birbirlerini tatmin etme ihtiyacını paylaşır ve birbirlerine yeterince şefkatli davranırlarsa var olacaktır.

CİNSEL UYUM
50%

KOÇ & AKREP GÜVEN

Cinsel uyumun aksine, güven konusu onlar için oldukça kolaydır. “Yalan söylersen ölürsün.” Elbette gerçek anlamda değil, ancak küçük bir yalan ilişkilerini kolayca bitirebilir. Her ikisi de doğaları gereği hem kıskanç hem de sahiplenicidirler. Koç, kazanmayı sever ve partnerinin sahip olduğu en iyi sevgili olmak ister. Akrep de, Koç’un sevdiği tek kişi olmak ister. Birbirlerinin davranışları hakkında şüpheleri varsa, ilişkileri büyük olasılıkla çok uzun sürmeyecektir.

GÜVEN
90%

KOÇ & AKREP İLETİŞİM VE ZİHİNSEL UYUM

Akrep, yaşamdaki derin ve anlamlı şeyler hakkında konuşmaya devam ederken, Koç muhtemelen sabırsızca ayaklarını yere vuracaktır. Koç’a göre, Akrep’in konuştuğu konular, sürekli hakkında konuşmak bir yana, kimsenin üzerine düşünmemesi gereken şeylerdir. Koç, Akrep’in her şeyi takıntı haline getirmeyi bırakması gerektiğini düşünür. Akrep, Koç için oldukça karanlık ve zordur. Akrep için de Koç, bir o kadar sığ ve basittir.

İletişimde her ikisinin de ortak noktası, yalnızca bir veya iki cümle söyleyerek, çok fazla bilgi verme yetenekleridir. Ancak bu da, ihtiyaç duydukları her şeyi birkaç dakika içinde söyleyebilecekleri ve sonrasında konuşacak hiçbir şeyleri kalmayacağı anlamına gelir.

İLETİŞİM VE ZİHİNSEL UYUM
20%

KOÇ & AKREP DUYGULAR

Akrep’in bu ilişkide kırılması oldukça kolaydır. Sanki Akrep’in bu ilişkiye başlamasının sebebi de, bu kırgınlığı yaşaması gerektiğidir, bir tür karmik borç öder gibi. Koç, muhtemelen hiçbir şey hissetmediği için, Akrep’in duygusal dünyasında ne olup bittiğini asla bilemez veya anlayamaz.

Her ikisinin de genel olarak duygulara karşı güçlü bir sempatileri yoktur. İkisi de güçlü ve duygusuz olmaya çalışırlar. Bunun sebebi de, Mars’ın Ay ile olan arketipik “savaşıdır” – kişinin “duygusal benliğini reddetmesi” ve hayatta kalmak için sert olma gerekliliği. Bu ilişkide, aralarındaki duygusal dengeyi koruyacak biri olmadığından, muhtemelen birçok kez, birbirlerini duygusal anlamda yaralayacaklardır. Ta ki, aralarından biri duygusal bağı tamamen koparmaya karar verene kadar.

DUYGULAR
1%

KOÇ & AKREP DEĞERLER

Her ikisinin de, cesarete ve net olan şeylere değer vermeleri iyi bir şeydir. Yine de, bu değerleri nasıl işledikleri konusunda ayrışırlar. Koç, bir iş açığa çıkarıldıktan sonra o işin bittiğini düşünürken, Akrep, neden en başında belirsiz olduğu konusuna takılacak ve işin derinine inmek isteyecektir. Yani bir araya geldiklerinde, ikisi de bir şeyleri açığa çıkarma ihtiyacı hissedecekler, ancak Akrep, sorunlar çözüldüğünde bile defalarca açıklığa kavuşturulması gereken yeni ayrıntılar bulacak ve takıntılı olacaktır. İlişkilerinde üretken ve tamamen bağımsız olmaları gerekir, yoksa Koç çılgına dönebilir.

Her ikisinin de cesarete önem verdiğini söylemiştik ancak cesaretin nasıl gösterildiği konusunda ayrışırlar. Koç, cesareti bir şövalye masalı, kılıcını takarken gösterdiği bir şey olarak görür. Akrep için ise cesaret, zihnin karanlığına gömülmek, yeraltı dünyasına inebilmek veya şeytana meydan okuyabilmektir. Bu ikilinin değerleri aynı gibi görünse de, derine indiğinizde hiçbir şeyin benzer olmadığını görebilirsiniz.

DEĞERLER
40%

KOÇ & AKREP GÜNLÜK YAŞAM

Koç ve Akrep’in temel ortak faaliyetlerinin seks olduğunu söyleyebiliriz. Zaten diğer her şey ikinci plandadır.

GÜNLÜK YAŞAM
99%

KOÇ & AKREP UYUMU ÖZET

Ateş ve su elementlerinin en agresif dışavurumu üzerinden Koç&Akrep kombinasyonunu düşünün. Ateş aşırıya kaçtığında suyu buharlaştırır, tıpkı Koç’un Akrep’in duygularını paramparça etmesi gibi. Su aşırıya kaçtığında ise ateşi söndürür, tıpkı Akrep’in Koç’un yüksek enerjisini aşağı çekebileceği gibi. Bu ikili, birbirlerinin içindeki en kötü özellikleri ortaya çıkarır ama bu kimsenin hatası değildir. Sadece, iki farklı yönde hareket eden bu denli yoğun ve odaklanmış enerjiyi uzlaştırmak oldukça zordur.

ÖZET
48%

Source: astrology-zodiac-signs