İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Mars Burcu Aslan

Mars burcumuz; kendimizi ortaya koyma, mücadele ve rekabet etme kapasitemizi temsil eder. Ayrıca öfkemizi ve arzularımızı nasıl ifade ettiğimizi, cinselliği nasıl yaşadığımızı, ne kadar cesur olup ne kadar inisiyatif alabildiğimizi gösterir.

Doğdukları anda Mars gökyüzünde Aslan burcunda konumlanan kişilerin Mars burcu Aslan’dır.

Mars’ı Aslan burcunda olan kişilerin hayattaki en büyük motivasyonlarından biri “öneme sahip olmak”tır. Bu kişiler bir şeyler yaratma, kendini ortaya koyma konusunda güçlü bir ihtiyaca sahiplerdir. Hayatlarının anlamlı olduğuna, hatta önemli bir anlamı olduğuna inanırlar.

Mars’ın Aslan burcundaki yerleşimi oldukça enerjik, hayat dolu bir yerleşimdir. Bu yerleşime sahip kişilerin tutkuları ve arzuları çok yüksektir. Çok güçlü bir iradeye sahiplerdir ve dayanma güçleri muazzamdır. Risk almayı severler ve aldıkları riskler genellikle mantıklı ve iyi düşünülmüş risklerdir.

Mars burcu Aslan olan kişiler genellikle iyi belirlenmiş ideallere sahiptir. Hayatı, bir anlamı olmadan, boş bir şekilde yaşayan nadir Mars’ı Aslan olan birini görürsünüz. Güçlü ve otorite sahibi kişilerdir. Sahip oldukları cazibe sayesinde, istediklerini genellikle elde ederler. Dar görüşlülüğe ve sadakatsizliğe tahammülü olmayan bu kişiler, idealist bir çizgiye sahiplerdir. İlkelerini büyük bir hevesle savunurlar. Ayrıca oldukça gururlulardır. Gururları incindiğinde veya küçük düşürüldüklerini hissettiklerinde, onların gerçek öfkesini görürsünüz.

Aslan burcunda Mars’a sahip insanlar kalpleriyle hareket ederler. Egoları eylemleriyle bağlantılıdır. Öyle ki, yaptıkları çoğu şeyi büyük bir gururla yaparlar. Bu yerleşime sahip olanların bazıları kendini beğenmiş, kendini hep haklı gören ve kavgacı kişiler olabilir. Ancak kendini geliştirmiş olanları kesinlikle çok nazik ve merhametli liderlerdir.

Mars’ı Aslan burcunda olan kişiler oldukça sahiplenici ve kıskanç olabilirler, ancak genellikle bu yönlerini saklamaya çalışırlar. Hatta, daha özgüvensiz olanları partnerlerinin sadakatini ara sıra test edebilirler. Partnerlerinin aklındaki, kalbindeki tek kişi olmak isterler. Aşk söz konusu olduğunda, partnerlerini etkilemek için beyaz yalanlar söylemeye eğilimlilerdir.

Mars Aslan Burcunda Cinsellik

Mars burcumuz cinselliğe olan yaklaşımımızı da gösterir. Cinselliği nasıl yaşadığımızı ve kendimizi cinsel düzeyde nasıl ifade ettiğimizi gösterir.

Mars’ın Aslan burcundaki konumu, cinsel enerjisi oldukça yüksek bir konumdur. Bu yerleşime sahip kişiler oldukça kolay tahrik olsalar da, tutkuları uzun sürelidir. Yüksek dozda aşk ve romantizm de dahil olduğu sürece, seksten bir çok kişiye göre daha fazla zevk alırlar.

Bu kişiler, ilişkilerinde sadakat ve hayranlık bekler. Cinsel fantezileri genellikle bağlılık ve ilgi göstermeyi içerir. Onları en çok tahrik eden şey, partnerlerinin onlara kendilerini tanrı veya tanrıça gibi hissettirmesidir. Yatakta partnerine karşı ilgili olsalar da, öncelikle kendi zevklerini düşünürler. Her konuda olduğu gibi, yatakta da en iyisi olmak isterler. Bu yerleşime sahip kişilerin bazıları gösteriş yapabilecekleri bir partner isterken; genellikle çoğu, aynı evde iki yıldız olmamasını tercih eder…

Bu kişiler için aşkı ve cinselliği birbirinden ayırmak zordur. En erotik cinsel fantezileri bile yüksek dozda aşk ve şefkat içerir. Yüksek cinsel enerjileri bazı kişilere fazla gelebilir. Yatakta ihtiyaçları yeterince erken karşılanmadığında sabırsızlanabilirler.