İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yay Burcu Erkeği

(22 Kasım – 21 Aralık)

Hand drawn horoscope symbol of Sagittarius illustration

Yay burcu erkeği çapkın ve hovarda, biraz serseri ve tüm yaşamı boyunca bir gezgindir. Seyahat etmek ve keşfetmek onun en büyük tutkusudur. Yine de, bu adamın hayatı sadece eğlence ve oyundan ibaret değildir. Yay burcu gerçeği, yaşamdaki güzellikleri ve bilgeliği arar. Tüm bu aradıklarını bulmasının tek yolu da seyahat etmek, başkalarıyla tanışmak ve insanların ruhunun derinliklerine inen sorular sormaktır.

Genişlemenin gezegeni Jüpiter tarafından yönetilen Yay burçları için “bilgi” oldukça önemlidir, çünkü bilgi insanın ufkunu genişletir. Yay burcu “hakikat”ı arar ve hayatın gerçekte neyle ilgili olduğunu keşfetmek ister. Çevresindeki her şeye ilgi duyan, açık fikirli bu adam özellikle din, ahlak ve felsefe alanlarında yeni ve tartışmalı konuları keşfetmekte hızlıdır. Onun zihnini ateşleyin ve kendinizi yaşamla ilgili ufkunuzu genişletecek, entelektüel bir sohbetin içinde bulun.

Yay burcu, okçu – yarı insan, yarı at (sentor) ile temsil edilir ve bu burcun, kendini insanın hayvan doğasından kurtarma girişimini sembolize eder. Yunan mitolojisinde, sentorlar maceraperest, cesur ve bilgeydi; ancak kavgacı, barbarca ve medeniyetsiz davranışları da vardı. Bu sebeple yarı insan, yarı hayvan olarak tasvir edilmişlerdir. Yay burcu erkeği de bilgili, kültürlü ve felsefi olduğu gibi, fevri, serseri ve barbarca olan bir tarafı da vardır.

Her duruma geniş bir çerçeveden bakan, büyük resmi görebilen Yay erkeği mantıklı bir düşünürdür. Aynı zamanda coşkulu bir dinleyicidir. Bilgiyi işlemeden ve kendi sonuçlarına varmadan önce karşısındakinin söylediklerini dinleyip özümser. Ancak bunu o kadar çabuk yapar ki bazen önemli detayları gözden kaçırabilir. Her zaman iyimser olan Yay burcu, her yeni günü ve günün taşıdığı macerayı dört gözle bekler. Seyahat, iş ya da oyun olsun, bu adam yaptığı her şeyle, bilgisini ve kültürünü artırmaya çalışır.

Tanrıların hükümdarı Jüpiter tarafından yönetilen Yay erkeğinin kendine has asil bir yönü vardır. Doğuştan liderdir, yetenekli ve özgüvenlidir. Hem cömert hem de adildir. Sürekli bilgi arayışı içerisinde olan bu adam, yeni ve bilinmeyen her şeye merak duyar. Keşfetmeye olan ihtiyacından dolayı, eğer ona yeterince özgür alan sağlanmazsa, kapana kısılmış hissetmeye başlar ve gerginleşir.

Çapkınlığı ve hovardalığı Yay burcu erkeğine çekicilik katar. Bu adam sosyal ve dışa dönüktür, genellikle geniş bir sosyal çevresi olacaktır. Hayattaki her şey onun ilgisini çektiği için, dikkati kolayca dağılabilir. Asla arkasına bakmadan bir fikirden diğerine, bir tecrübeden başka birine atlayacaktır. Her zaman iyimserliğini koruyarak, hayat onu nereye götürürse götürsün, keşfetmekten zevk almaya devam edecektir. Yay burcu kesinlikle zodyağın en maceraperest erkeğidir.

Yay Erkeği ve Aşk

Aşk konusunda, bu “okçu” hedefini asla kaçırmaz. Aşkta çapkın ve özgüvenlidir. Açık fikirliliği ve bitmek bilmeyen merakı, Yay burcu erkeklerinin aşk ilişkilerinin her birinin diğerinden farklı olduğu anlamına gelecektir. Her seferinde birbirinden oldukça farklı karakterdeki kişilere aşık olabilir çünkü onun için her ilişki farklı bir tecrübe, farklı bir bilgi demektir.

Yay erkeğinin, aşık olmadan önce “aşk”ın ne olduğunu anlaması gerekecektir. Aşk, onun için hayatın ebedi gizemlerinden biridir. Bu adam bazen çift karakterlilik gösterebilir, ne de olsa karşıt burcu İkizlerdir. Ayrıca Yay burcunun yarı insan yarı at olan sentor ile sembolize edildiğini unutmayın. Bu adamın da ikili doğası vardır. Bir gün çapkın, karşı konulamaz bir hovarda iken; başka gün sakin ve olgun evli bir adam gibi davranabilir. Hangisi gerçek Yay erkeğidir? Her ikisi de aslında. Çünkü o sadece aşkın gerçek doğasını yansıtmaya çalışıyordur – hem insanın aklını başından alan, karnında kelebekler uçuran aşk hem de zamana meydan okumuş, sabit ve oturmuş aşk.

Yay Erkeği ve İlişki

Yay burcu erkeği, yeni ve farklı olan her şeye olan tutkusunu paylaşacak bir partner ister. Sevgilisinin, onunla beraber ister tarihi, ister egzotik bir yer olsun her yere seyahat etmesini ister. Dürtüsel Yay erkeği ile ilişkide, küresel ısınmanın etkileriyle ilgili sohbet etmekten, yarın sabah kalkan bir uçuş için rezervasyon yaptırmaya kadar her şey mümkündür. Kendi bağımsızlığı kısıtlanmamalıdır ve partnerinin de eşit derecede özgüvenli ve bağımsız olmasını bekleyecektir. Bu adam ne kıskanç ne de sahiplenicidir. Bazı partnerleri, ondan sevgisini ve bağlılığını daha fazla göstermesini bekleyebilir, ancak Yay burcu erkeğinin özgür doğası çoğu zaman bu duygusal beklentileri karşılamasına engel olacaktır.

Yay burcu erkeğine ilişkide uyum sağlayabilecek partner entelektüel, bilgili ve çok seyahat etmiş biri olmalıdır. Başka bir ateş burcu, Koç veya Aslan, ona ayak uydurabilecek enerjiye sahiptir. Zıt burcu olan İkizler burcu da, onu yanında tutmayı başarabilir çünkü İkizler de yapışkan veya kıskanç değildir ve özgürlüğüne düşkündür. Benzer şekilde Kova burcu da, bu adamın özgürlük ihtiyacını çok iyi anlayan entelektüel bir burç olduğu için uyumlu bir ilişkileri olacaktır.

Yay Erkeği ve Seks

Yay burcu erkeği, bir ateş burcuna yakışır şekilde, yatak odasında oldukça ateşlidir. Bu adam, sekse duygusal bir bakış açısıyla veya bir gereklilikmiş gibi yaklaşmaz. Sekse tamamen fiziksel bir aktivite olarak bakar. Kendine güvenen ve kendinden emin olan Yay erkeği, yatakta oldukça şehvetlidir. Macera duygusu genellikle onun her an her şeye hazır olduğu anlamına gelir.

Yatakta eğlenceli, spontane ve ateşli olan Yay burcu erkeği, becerikli bir partner olur. Kendi açık ve dürüst doğasından dolayı, ilk adımı atma cesaretine sahip bir partneri takdir edecektir. Seksin fiziksel boyutu onun için çok önemlidir, yatakta oldukça aktif bir erkektir. Kendinden emin ve açık fikirli olan bu adam, sekste neredeyse hiçbir pozisyonu, mekanı veya oyuncağı denemekten çekinmeyecektir. Seks, Yay burcu erkeğinin en sevdiği spordur. Zaman zaman yatakta kontrolü doğru partnere bırakmaktan çekinmeyecektir.

Yay Erkeği ve Arkadaşlık

Entelektüel ve maceraperest Yay burcu erkeği, arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi fazlasıyla sever. Çoğunlukla arkadaş grubunun “palyaçosu” veya “soytarısı” olarak bilinirler çünkü çılgın bir eğlence anlayışları vardır. Delicesine eğlenmek için her türlü maceraya atılmaya hazırdırlar. Bu özellikleri, kültür, felsefe ve seyahat hakkındaki engin bilgileriyle birleştiğinde, onları arkadaşlar arasında çok aranan biri haline getirir.

Neşeli ve güvenilir olan bu adam pek çok arkadaşa sahiptir. Cömerttir ve ihtiyaç duyduklarında arkadaşlarına ve ailesine yardım etmeye her zaman isteklidir. Ancak bazen umursamaz karakteri, yerine getiremeyeceği vaatlerde bulunmasına neden olabilir. Ondan bir tavsiye istediğinizde hiç tereddüt etmeden verecektir. Ancak açık ve dürüst yanıtı her zaman duymak istediğiniz şey olmayabilir. Bu açık sözlülük, zaman zaman patavatsızlık boyutuna varabilir ama yine de, neşeleri, pozitiflikleri ve iyi niyetleri ile her zaman kendilerini affettirmeyi başarırlar. Siz en iyisi, cevabını duymaya hazır olmadığınız soruları ona sormayın.

Yay Erkeği ve Kariyer

Yay burcu erkeği sabit bir programa göre çalışamaz. Sabah 8 – akşam 5 işler bu adam için çok kısıtlayıcıdır. Planlarını başkasına değil, kendine uyacak şekilde değiştirme esnekliğine ihtiyaç duyar. İş hayatında, ona yeni ve düşündürücü görevler vermek, motive edici olacaktır. Onu zihinsel ve entelektüel olarak motive etmezseniz, bu adam hızla iş değiştirecektir.

Girişimci, pazar araştırmacısı, akademisyen, seyahat rehberi, danışman, filozof, öğretmen veya yayıncı – bunların hepsi Yay erkeğinin tercih edebileceği mesleklerdir. Son derece idealist olan bu adam, hümanisttir. Kendisini güçsüzlerin destekçisi veya hak savunucusu olarak konumlandırabileceği her meslekte mutlu olacaktır.

Yay Erkeği ve Para

Yay burcu erkeğinin hayatına para hakim değildir. Paraya ihtiyacı vardır evet ama, bağımsızlığına daha çok ihtiyacı vardır. Uzun vadeli, bugününü kilitleyecek yatırımların, onu özgürlükten mahrum bırakabileceğini düşünebilir. Bazen fazla iyimser olan Yay burcu, finansal kararlarının olumsuz yönlerini veya riskleri gözden kaçırabilir. Bu nedenle mali planlama konularında dikkatli olması önemlidir.

Yay Erkeği ve Sağlık

Yay burcunun, insan anatomisinde hareketi sağlayan bölgeleri (baldırlar, uyluk ve kaslar) yönettiği düşünüldüğünde, neden sürekli aktif ve hareketli insanlar olduklarını anlamak kolay olacaktır. Ancak astrolojide, burçların vücutta yönettiği yerler genellikle o burç için hassas bölgelerdir. Bu nedenle Yay burçları bu bölgelerle ilgili sağlık problemlerine eğilimli olabilirler.

Yay burcu erkeğinin kalça ve uyluk bölgelerinde ağrılar, kırıklar ve morluklar sık görülebilir. Aktif kalarak kilosunu kontrol etmesi iyi bir şeydir, ancak bacaklarını aşırı zorlamamaya dikkat etmelidir. İlerki yıllarda fazla kilo alabilir, ancak Yay erkeği bunun için endişelenmez – hala fiziksel olarak çekicidir ve bunu olgunlaşmanın bir parçası olarak görür.

Yay Burcu

Yay Burcu Kadını


Background vector created by rawpixel.com – www.freepik.com

Keywords: burçlar, doğum haritası, yükselen burç hesaplama, yükselen hesaplama, günlük burç yorumları, ay burcu hesaplama, doğum haritası hesaplama, burç tarihleri, burclar, burçlar tarihleri, yükselen burcu hesaplama, burç, burçların tarihleri, yükselen burc hesaplama, günlük burc yorumlari, dogumharitasi, dogumharitasi hesaplama, günlük burc yorumları, ay burcu hesapla, astroloji, burçların özellikleri, yıldız haritası, kova burcu özellikleri, yay burcu özellikleri, haftalık burç yorumları, aslan burcu özellikleri, başak burcu özellikleri, boğa burcu özellikleri, yengeç burcu özellikleri, burç yorumları, terazi burcu özellikleri, akrep burcu özellikleri, ikizler burcu özellikleri, oğlak burcu özellikleri, koç burcu özellikleri, balık burcu özellikleri, burçlar ve tarihleri, günlük burç, doğum haritası yorumlama, 2023 burç yorumları, aslan burcu günlük yorum, oğlak burcu bugün, aylara göre burçlar, akrep burcu günlük yorum, yengeç burcu bugün, terazi burcu günlük, kova burcu günlük yorum, güneş burcu hesaplama, ikizler burcu günlük yorum, başak burcu günlük yorum, yay burcu günlük, astroloji haritası, burcu günlük yorum, myburc, my burç, burc yorumlari, burç yükselen hesaplama, günlük burçlar, burç uyumları, burç özellikleri, astrolojik harita, hande kazanova, twıtburç, öner döşer, astrolog aygül aydın, astrolog