İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

KOÇ BURCU & BAŞAK BURCU UYUMU

Koç burcunun Başak burcuyla olan aşk, cinsellik, güven, iletişim, değerler ve günlük yaşamdaki uyumu.

KOÇ & BAŞAK CİNSEL UYUM

Seks söz konusu olduğunda Koç ve Başak burcunun en uyumsuz çiftlerden biri olabileceğini söylemek mümkündür. Koç, Başak’a bakınca Meryem Ana’yı, onun iffetini ve cinsellikten yoksunluğunu görebilir. Koç için, bariz bir cinselliği olmayan bir kişiden daha aseksüel bir şey olamaz. Cinselliğini ifade etmek ya da en azından uyarılmak için, Başak’ın sabır, sözlü uyarılma ve çok fazla ön sevişmeye ihtiyacı vardır. Koç’un da fazla tutkulu, dürtüsel, ve Başak’a göre biraz da agresif kaçacağı nokta da burasıdır. Koç, seks konusunda nezaket veya hassasiyet göstermez, bu da Başak’a cinsel anlamda oldukça itici gelecektir. Asıl soru – bu ikisi ilk başta birbirlerine nasıl çekildiler?

Yakınlık kurmaları, ancak Koç’un hiç önemli bulmadığı şeyler hakkında durup iletişim kurmayı kabul etmesi durumunda mümkün olabilecektir. Ya da, Başak önceki ilişkilerinde cinsel bir avcıdan medet umacak kadar hayal kırıklığına uğradıysa eğer, o zaman bu ikili yakınlık kurabilecektir.

CİNSEL UYUM
10%

KOÇ & BAŞAK GÜVEN

Cinsel uyumsuzluklarının üstesinden gelebilmeleri durumunda, ki bu çok zor, güven sorunları çok da önemli olmayacaktır. Cinsel isteklerini kontrol altına alamadıkları nadir durumlar dışında, Koç burcu genellikle onurlu ve açık sözlüdür. Çoğu ilişkide Başak, çok açık bir şekilde sadıktır ve yalan söylenmekten nefret eder. Bu yüzden kendileri dürüst davranırlar, karşılığında da partnerlerinden dürüstlük beklerler.

GÜVEN
70%

KOÇ & BAŞAK İLETİŞİM VE ZİHİNSEL UYUM

Bu ikisi birbirlerine o kadar sinir bozucu davranabilir ki etraflarındaki herkesi de kızdırabilirler. Özelliklerinizin en iyilerini ortaya çıkaran bir partner düşündüğünüzde, Koç ve Başak olası en kötü eşleşmedir. Koç burcunun partner olarak kötü yanları, dürtüsel yapıları, sürekli savaşmaya hazır olmaları ve o kadar da önemli olmayan bir şeye bile kafayı takma eğilimleridir. Başak burcunun partner olarak kötü yanı ise, histerik tavırları ve anlaşılamadığını düşündüğünde yaptığı bitmek bilmeyen konuşmalarıdır.

Başak’ın temizliği sevdiği bilinen bir gerçektir. Koç ise kafesteki bir hayvan gibidir. Birlikte yaşamaya karar verecek kadar delilerse eğer bunu özellikle göz önünde bulundurmaları gerekir. Bu, sonu gelmeyen, anlamsız kavgalara yol açabilir. Çünkü Koç, karakterini, doğasını veya önceliklerini asla değiştirmeyecek, Başak ise eldivenleri ve elinde kocaman bir şişe antiseptik sıvıyla çığlık atan bir deli gibi görünecektir. İşin iyi tarafı, ilişkinin bu aşamasına gelmeden önce, muhtemelen birbirlerini aşırı derecede itici bulacak ve ayrılacaklardır.

Bu tuhaf ilişkiden çıkabilecek iyi şey entellektüel işbirliği olabilir, tabi eğer aynı çıkarları veya aynı işi paylaşıyorlarsa. Birbirlerinin zekasını uyandırıp, birbirlerinin zihnine meydan okuyacaklar ve muhtemelen tamamen farklı, ancak ortaya çıkabilecek sorunlar için yapıcı çözümler üreteceklerdir.

İLETİŞİM VE ZİHİNSEL UYUM
30%

KOÇ & BAŞAK DUYGULAR

Duygusal uyumlarının cinsel uyumlarından daha iyi olduğu söylenebilir. Yine de, Başak’ın esas olarak entelektüel bir burç olmasından, Venüs’ün Başak’ta düşük konumda olup duygu eksikliğinin olmasından ve Koç’un genellikle sevgi ile cinsel çekimi karıştırmasından dolayı, aralarında kaliteli bir duygusal bağ kurmak zordur. Aşkta uyumlu olmak için en iyi şansları, bir araya gelmeden önce Başak’ın sessizce Koç’u gözlemlemesi ile olacaktır. Çünkü bu sayede, ilişkiye başladıkları kişiyi tanımada Başak’ın ihtiyaç duyduğu rasyonel avantaj sağlanmış olacaktır. Ayrıca Koç’un da harekete geçmeden önce düşünmesi iyi olur, her ne kadar onlar için kolay bir şey olmasa da.

Eğer sevgili olmadan önce, diğer insanlarla olan ilişki deneyimlerini birbirlerine anlatacak kadar yakın arkadaş oldularsa, ilişkilerinin yürümesini sağlamak daha kolay olacaktır. Arkadaşlıktan sevgililiğe dönüşen bir ilişki türü bu ikili için daha iyi olabilir. Çünkü Koç, arkadaşlıktan cinsel bir ilişkiye geçtiğinde, çok daha düşünceli ve nazik olma eğilimindedir. Cinsel ilişki olmadan, Koç daha hoşgörülü ve daha iyi bir dinleyicidir, bu nedenle önceden kurdukları arkadaşlık, romantik ilişkilerine daha fazla içerik sağlayacaktır.

DUYGULAR
20%

KOÇ & BAŞAK DEĞERLER

Her ikisi de sıkı çalışmaya ve hırslı olmaya değer verir. Bu onları meslektaş olarak uyumlu yapar, ancak bunlar mutlu bir çiftin paylaşacağı en önemli değerler değildir. Eğer ortak bir iş yapıyorlarsa, ilişkileri bu işe dayanabilir. Bu, onların konuşmalarına ve günlük yaşamlarına daha fazla anlam katacaktır.

Değer verdikleri diğer şeyler pek de örtüşmez. Koç, cesarete ve savaşçı olmaya değer verirken, Başak bunları, geleneğin bir parçası olmadıkları veya tarihi bir öneme sahip olmadıkları sürece aptalca bulur. Başak zekaya değer verirken Koç, başarının zekayla hiçbir ilgisi olmadığını düşünür ve zekayı yalnızlık ve mutsuzluk için bir neden olarak görür. Yine de bu değişik bakış açıları, ilişkilerini parçalamaktansa, birbirleriyle alay etmenin ve şakalaşmanın nedenleri olabilir.

DEĞERLER
50%

KOÇ & BAŞAK GÜNLÜK YAŞAM

Başak burcunun değişken burçlardan olması ve sürekli sağlıklı yaşamla ilgilenmesi iyi bir şeydir çünkü diğer türlü Koç’un günlük aktivitelerine katılmayı asla düşünmezdi. Yine de, Başak burcunun sağlığını bahane edip bu aktivitelerden kurtulmak ve biraz yalnız kalmak için kullanma ihtimali de her zaman vardır.

Bu ikili, sağlıklı olduğu için koşuya gidebilen, sağlıklı olduğu için doğada vakit geçirebilen, sağlıklı olduğu için haftada bir düzenli yakın ilişkiler kurabilen, özetlemek gerekirse, sağlıklı olduğu için herhangi bir şey yapabilen bir çifttir. Sağlıklı olan herhangi bir aktiviteyi ilişkilerine dahil etmeleri kolay olacaktır.

Ayrıca, Koç’un televizyon seyretmek veya bilgisayarda gezinmek gibi “boş zamanları” pek umursamaması iyi bir şeydir çünkü Başak, ona göre, beyinde kalıcı hasara sebep olan bu faaliyetlere katılmaktansa kitap okumayı veya etrafı temizlemeyi tercih eder. İlişkilerinin günlük yaşamdaki uyumu, dikkatli ve titiz Başak’ı korkutmayan ya da bir Koç burcu için çok sıkıcı olmayan faaliyetlere bağlı olacaktır.

GÜNLÜK YAŞAM
70%

KOÇ & BAŞAK UYUMU ÖZET

Koç ile Başak burcu ilişkinin asla sıkıcı olmaması iyi bir şey. Çoğu durumda, bu ilişkinin kalıcı olmayacağı belli olsa da, ikisi de beraber kuracakları bir gelecek fikrini çok ciddiye almazlarsa, eğlenceli bir deneyim yaşayabilirler. İlişkilerine yeterince özgürlük ve öngörülemezlik vererek, ondan en iyi şekilde faydalanmayı amaçlarlarsa, Başak, Koç’un coşkun enerjisinden faydalanabilir, Koç da Başak’ın ona düşüncelerini nasıl organize edebileceğini ve sakince iletişim kurabileceğini öğretmesine izin verebilir. Bu şekilde, belki de ilişkileri gerçekten devam edebilir ve sonucu da birlikte eğlenebilme yeteneklerine bağlı olur.

ÖZET
42%

Source: astrology-zodiac-signs