İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Mars Burcu Oğlak

Mars burcumuz; kendimizi ortaya koyma, mücadele ve rekabet etme kapasitemizi temsil eder. Ayrıca öfkemizi ve arzularımızı nasıl ifade ettiğimizi, cinselliği nasıl yaşadığımızı, ne kadar cesur olup ne kadar inisiyatif alabildiğimizi gösterir.

Doğdukları anda Mars gökyüzünde Oğlak burcunda konumlanan kişilerin Mars burcu Oğlak’tır. 

Mars’ın kural ve otorite yanlısı Oğlak burcundaki konumunda, hayata daha kontrollü bir yaklaşım tarzı görülür. Mars’ın bu yerleşimine sahip kişilerin çoğu hevesli veya tutkulu değillerdir; daha ziyade, onlarınki temkinli ama kararlı bir enerjidir.

Mars’ı Oğlak burcunda olan kişilerin çoğu, olayların kontrolünün ellerinde olmasını sever. Genellikle çok çalışmaktan korkmayan, hedef odaklı kişilerdir. Bu kişiler doğaları gereği başarılıdır ve birçoğunun iyi belirlenmiş hedefleri vardır. Çok dikkat çeken insanlar değillerdir ancak başarma ve hayatlarını güvenli hale getirme dürtüleri oldukça güçlüdür. Bu dürtülerini genellikle çok göze çarpmadan, kendilerine saklarlar.

Mars’ın Oğlak burcundaki yerleşiminde öfke oldukça soğukkanlı, aklı başında bir şekilde ifade edilir. Bu kişilerin, dürtüleri ve cinselliği ifade etme söz konusu olduğunda, kendilerini kontrol etme yetenekleri muazzamdır. Oğlak burcu, israfın her türlüsünden rahatsız olan bir burçtur. Aynı zamanda düzensizlikten ve hayatı akışına bırakmaktan da korkar. Mars Oğlak burcunda olduğunda da, genellikle kontrolü elde tutma ihtiyacı güçlüdür.

Bütün bunlar demek değildir ki, Mars’ı Oğlak’ta olan kişiler, kelimenin tam anlamıyla soğukkanlıdır. Onların arzuları da güçlüdür, ancak onların arzuları genellikle elle tutulur maddi şeyler etrafında toplanır. Mars toprak burçlarında konumlandığında, arzular ve istekler materyalist bir şekilde ifade edilir. Bununla birlikte, Oğlak burcundaki Mars, doğası gereği Boğa burcunda olduğu kadar zevk ve sefa düşkünü değildir. Mars’ı Oğlak’ta olanlar genellikle oldukça disiplinli ve biraz da tutucudur. Mars’ın bu yerleşiminde ayrıca geleceği çok iyi bir şekilde planlama yeteneği vardır.

Bu kişiler, gerçekçi ve ulaşılabilir hedefler için çalışırlar. Çabalarının somut sonuçlarını gördüklerinde daha çok motive olurlar. Bu yerleşime sahip birçok kişi, kendilerine ve bazen de başkalarına karşı biraz sert davranabilir. Aşırı duygusallığa ve zayıflığa karşı tahammülsüzlerdir. Genellikle güvenilir kişilerdir çünkü hem kendilerine hem de değer verdikleri insanlara karşı doğuştan gelen bir sorumluluk duygusuna sahiplerdir. Birçoğu çok çalışkandır ve genellikle öfkelerini yönetme stratejilerinden biri de kendilerini işlerine daha çok adamaktır.

Mars Oğlak Burcunda Cinsellik

Mars burcumuz cinselliğe olan yaklaşımımızı da gösterir. Cinselliği nasıl yaşadığımızı ve kendimizi cinsel düzeyde nasıl ifade ettiğimizi gösterir.

Oğlak bir toprak burcudur. Mars’ın Oğlak burcundaki yerleşiminde, bu dünyevilik cinselliği ifade etme tarzında ortaya çıkar. Yani bu kişiler için en çekici olan genellikle düz, karmaşık olmayan sekstir. Monotonluktan oldukça memnun olabilirler. Çünkü çeşitlilikten ziyade sadakat onlar için daha önemlidir. Yine de, cinsel enerjileri derin ve güçlüdür. Yatak odasında olanları genellikle gizli tutmayı tercih ederler. Başka insanlar gibi, cinsel hayatlarında olan biteni anlatma taraftarı değillerdir.

Oğlak burcu, daha deneyimli ve bazen kendinden daha büyük partnerlere ilgi duymasıyla bilinir. Mars’ı Oğlak’ta olanlar da, genellikle bir tür otorite veya bilgi birikimi sergileyen güçlü, yetkin partnerleri tercih ederler. Bu kişilerin partner seçimlerinde ve aşkı yaşama tarzlarında belirgin bir olgunluk ve aklıselimlik vardır.