İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

KOÇ BURCU & BALIK BURCU UYUMU

Koç burcunun Balık burcuyla olan aşk, cinsellik, güven, iletişim, değerler ve günlük yaşamdaki uyumu.

KOÇ & BALIK CİNSEL UYUM


Koç ve Balık, bağlanmakta gerçekten sorun yaşayan iki burçtur. Her şeyin başlangıcı 0 ° Koç’ta ve sonu 29 ° Balık burcundadır. Zodyağın ilk burcu ile son burcunun, yani ruhsal evrimimizin başlangıcını ve sonunu simgeleyen burçların, birlikteliği zordur. Hepimiz için kendimizi aşmak, fiziksel bedenimizin ötesine geçip evrenle bir olmak ne kadar zorsa, bu ikilinin bağ kurması da o kadar zor olacaktır. Bununla birlikte, cinsel doğalarının birbirlerini kabul etmesinin de ne kadar zor olduğu anlaşılabilir.

Koç, sekse içgüdüsel ve dürtüsel yaklaşır. Balık burcu ise orgazmla ilgilidir. Her ne kadar Koç burcu da, orgazma ulaşmayı önemsese de, Balık burcu gibi bunu bir sanat olarak görmeyecektir. Balık, orgazm sanatını anlamayan biriyle birlikte olmaktansa kendini tatmin etmeyi tercih edebilir. Bir araya geldiklerinde, bu her ikisi için de işkence olabilir, çünkü ikisi de birbirinin neye ihtiyacı olduğunu anlamazlar. Koç, Balık’ın duyarlı olma ve hassas dokunuşlara ihtiyacını anlamada bir miktar başarılı olabilir, ancak Balık burcunun istediği, kimsenin kolay anlayamayacağı ulaşılmaz bir harikalar diyarı gibidir. Balık burçları aslında, neye ihtiyaçları olduğunu kendileri de anlayamazlar. Koç, Balık burcundaki partnerine deneyimsiz bir çocuk gibi görünür. Bu, Balık’ın bu ilişkiye girmesine kapı açsa da, bunun değişmek üzere olmadığını anladığında o kadar da iyi hissetmeyecektir.

İkisi de cinsel hayatlarında ortak dili bulacak kadar birbirlerine karşı açık davranırsa, başarılı olmak istiyorlarsa cinsel ilişkileri tuhaf ve garip olmalıdır. Bu birliktelikte, Balık hak ettiğini düşündüğünden daha az tatmin edici ve sıradan bir ilişkide kendini boğulmuş hisseder. Koç ise bütün gece duygularını paylaşmakla ve öğleden sonra uyanmakla pek ilgilenmez.

CİNSEL UYUM
20%

KOÇ & BALIK GÜVEN

Başını her zaman dik tutan Koç’un, açık sözlü tavırları ve yüksek libidosuyla, etrafa yaydığı bu çekici sinyalleri hassas Balık burcunun alması oldukça kolay olacaktır. Bu, Balık’ın güven derecesini hemen etkileyecektir. Koç’un yüksek özgüveni Balık’ı bir miktar korkutacaktır ve ona güvenip güvenemeyeceğini sorgulayacaktır.

Partnerinize güvenmediğinizde kendinizi ona açmanız zordur, bu yüzden Balıklar sırf incinmekten ve yalan söylenmekten kaçınmak için, küçük dünyalarında ellerinden geldiğince uzun süre kalırlar. Neptün yönetimindeki Balık, illüzyonlar ve hayal dünyasında yaşama eğilimi gösterdiği için, açık ve netliğe faslasıyla önem veren Koç’un da Balık’a güvenmesi zor olacaktır. Koç, Balık’ın dünyasını, ihtiyaç duyulmayan sahte, belirsiz bir resim olarak görecek ve partnerini şüpheli ve güvenine layık bulmayacaktır. Balık burcunun, zaman zaman hayatın gerçeklerinden kaçma ve kendini inandırdığı bir yalan dünyasında yaşama eğilimi, Koç’un gerçeklerle yüzleşme cesaretini gösterebilen doğasına ters düşer. Bu ikili, ilişkilerinde ciddi anlamda güven sorunları yaşayabilir.

GÜVEN
1%

KOÇ & BALIK İLETİŞİM VE ZİHİNSEL UYUM

Koç ve Balık birbirlerinin desteğine ve tavsiyesine ihtiyaç duyduklarında konuşacak pek çok şey bulabilirler. İlişkileri aracılığıyla kendi zayıflıklarını ve bunları tam olarak nasıl düzelteceklerini öğrenmeleri gerekir. Çoğu zaman tamamen farklı şeylerle ilgilenseler de, yine de komşu burçlar oldukları için anlaşabilirler. Tam olarak birbirlerini tamamladıkları söylenemez ama birbirleri üzerindeki etkisi bir ilaç gibi gelebilir.

Koç burcunun arkasına bakmama, geçmişi sorgulamama veya ilişkiler konusunda çok keskin ve hızlı davranma eğilimi vardır. Balık burcu, Koç’a ilişkide nasıl yumuşaması gerektiğini, aynı zamanda sınırlarını nasıl koruyabileceğini açıklayacaktır. Balık, Koç burcunun rüyalar alemini temsil eder. Bu sebeple Koç’a hayatta sadece bir şeyleri kovalamak yerine, bir misyonu ve daha yüksek bir amacı olabileceğini gösterebilir.

Bunun karşılığında Koç, partnerinin ayağının yere basmasına ve gerçekçi olabilmesine yardım edecektir. Balık’a inisiyatif alabilmenin ve gerçek dünyada hayal ettiği bir şeyi inşa etmenin ne kadar önemli olduğunu gösterecektir. Tabi bu konuda Balık’ın beklediği kadar nazik ve hassas olamayacaktır.

İlişkilerini bu temeller üzerine kurarlarsa, ilişkilerinin diğer elementlerinde de orta yolu kolayca bulabilirler. Değişime çok açık değillerse ve hayallerini gerçeğe çevirmelerine yardımcı olacak birini aramıyorlarsa, her ikisinin de ilginç bulduğu pek fazla ortak konu olmayacaktır.

İLETİŞİM VE ZİHİNSEL UYUM
70%

KOÇ & BALIK DUYGULAR

Koç ve Balık’ın duygusal dünyaları, burçlarını yöneten iki farklı gezegen gibidir – Mars ve Neptün. Koç burcunun yöneticisi Mars, yanardağların ve kanyonların bulunduğu kırmızı renkli bir çölle kaplıyken, Neptün, sert rüzgarların estiği, en soğuk ve Güneş’ten çok daha uzak mavi bir gaz gezegenidir. Duyguları da tam olarak bu şekilde birbirinden farklıdır. Koç burcunun en çok değer verdiği şeyler, iyi tanımlanmış, güçlü, korunaklı ve tutkunun rengi kırmızıyla boyanmıştır. Öte yandan Balık burcu, rüzgarlı ve değişken bir duygusal dünyaya sahip, üzüntünün rengi gibi maviye boyanmış ve hayal kırıklığına uğradığı anda kolayca soğuyan bir karaktere sahiptir.

DUYGULAR
5%

KOÇ & BALIK DEĞERLER

İkisi de dürüstlüğe değer verdiği halde, bir araya geldiklerinde bu denli güven engellerine sahip olmaları oldukça gariptir. Birlikteliklerinde, güven adeta tüm ilişkinin tek amacı haline gelir.

Ayrıca her ikisi de hem masal kahramanlarını sever hem de klasik gurur, namus ve cesaret senaryolarına değer verirler. Yine de bu değerlerin özü ikisi için farklıdır. Koç, bu değerlere güç duygusu için ve herkesten daha akıllı ve daha cesur olan tek kahraman rolüne sahip olma nedeniyle değer verir. Balık ise bu değerlere, idealleri, mutlu sona olan inançları ve ütopik ilişkiler için önem verir.

DEĞERLER
35%

KOÇ & BALIK GÜNLÜK YAŞAM

Koç ve Balık, ortak aktivite olarak ormanda yürüyüşe çıkabilirler veya su sporları yapabilirler. Koç’un yapmaya can atacağı diğer birçok aktivite Balık için yeterince “spiritüel” olmayacaktır. Balıkların her zaman “ikinci bir bakış açısına” sahip olması gerekir ve bu, Koç’a çılgınca gelebilir.

Evet, Balık burçları sporun sağlıklı olduğunu bilir, ancak bu aktivitelere, sahip oldukları sonsuz dünyalarından da bir şeyler eklemeye ihtiyaç duyarlar. Su sporları onlara uygundur çünkü suyun altındayken yaşamın amacı üzerine düşünme, suyun tüm sırları ve okyanusun uçsuz bucaksız manzarası gibi şeyler onları cezbeder. Ormanda yürümek de güzel olabilir çünkü kuşların ve ağaç yapraklarının sesini dinleyebilirler ve kelebeklerin üstlerine konmasını bekleyebilirler. Koç’un dünyasında, her şey gerçekten çok daha basittir ve eğer bir şeyden zevk almak isterlerse, gidip eğlenirler. Yani koşuya çıkacaklarsa çıkıp koşarlar, veya yüzmek istedilerse gidip sadece yüzerler. Günlük aktivitelerinde Balık gibi “spiritüel” bir arayış içerisinde olmazlar.

GÜNLÜK YAŞAM
40%

KOÇ & BALIK UYUMU ÖZET

Koç burcu ve Balık burcu ilişkisi, çoğunlukla güven eksikliğinden ve her iki tarafın da birbirine tam olarak açılamamasından dolayı uyumsuz denebilecek bir ilişkidir. Zodyağın ilk burcu olan Koç, ilk çakramızı da yöneten Mars tarafından yönetilmektedir ve iyi sınırlar koyabilme yeteneğimizden sorumludur. Son burç olan Balık, tüm auramızdan ve dış uyaranlara karşı geçirgenliğimizden sorumlu olan Neptün tarafından yönetilir. Her ikisi de dış dünya ile olan sınırımızdan sorumlu oldukları için, hangi partnerin sınırlarını gevşetip, yakınlaşmalarını mümkün kılacağını söylemek zordur. Mutlu son için tek şansları, Koç burcunun Balık’ın denizine dalması ve Balık burcunun yaşadığı illüzyondan uyanması olacaktır.

ÖZET
29%

Source: astrology-zodiac-signs