İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Akrep Burcu Özellikleri

(23 Ekim – 21 Kasım)

Güneş, yaklaşık 23 Ekim – 21 Kasım tarihleri arasında (yıla bağlı olarak değişebilir) Akrep burcundadır. Bu tarihlerde doğan kişilerin Güneş burcu (günlük deyimle burcu) Akrep’tir.

Akrep burçları yoğun ve güçlü duyguları ve arzularıyla bilinir. Kendilerini yaptıkları her şeye adayan, kararlı insanlardır. Her ne kadar onları bir şeye adatmak zor bir iş olsa da… Aslında, Akrep burçlarını bir şey yapmaya “ikna etmeye” bile çalışmamak daha iyidir. Çünkü Güneş burcu Akrep olan insanlar kesinlikle kendi bildiklerini okur.

Akrep burçlarının yaşamlarında birincil motivasyonları, Oğlak burcu gibi prestij elde etmek veya Aslan burcu gibi otorite elde etmek değildir. Akrepler “gerçek gücü” elde etmek ister. Güce sahip oldukları sürece, perde arkasında olsa da onlar için sorun olmayacaktır. Akreplerin çok güçlü iradeleri vardır. Bu kişiler ne istediklerini bilirler ve yanlış bir zamanda harekete geçmezler. Arkalarına yaslanırlar, ustalıkla ortamı izlerler ve doğru an geldiğinde, istediklerini elde etmek için harekete geçerler. Sabırlı olmaları, strateji konusundaki güçlü becerilerinin açıkca bir göstergesidir.

Akrep burçları bir şey elde etmek istediklerinde, gerekirse ellerini, bedenlerini veya zihinlerini kirletmekten çekinmezler. Hayatın karanlık tarafı ilgilerini çeker ve her zaman araştırmaya ve derinlere inmeye hazırdırlar. Yönetici gezegenleri Plüton ölümü, yeniden doğuşu ve dönüşümü temsil eder. Akrep burçları yaşamları boyunca bir çok kez ölümü (mecazi anlamda) tadarlar ve küllerinden yeniden doğarlar. Ölüm aslında egolarının ölümüdür. Akrep burçlarının güçlü egosu vardır ve yaşamlarında defalarca kez bu egoyu öldürmeleri gerekebilir. Sonrasında arınmış bir şekilde adeta yeniden doğacaklardır. Yeniden doğan bir Akrep burcu çok daha alçak gönüllü, aynı zamanda çok daha güçlü olacaktır.

Akrep burçları asla pes etmez. Muazzam bir dayanma gücüne sahiplerdir. Hiç kimseden ya da hiçbir şeyden, en ufak şekilde korkmazlar. Yüzleşmeler onlar için hiç sorun değildir. Herhangi bir Akrep burcu ile, onların hayatları hakkında konuşursanız, muhtemelen yaşadıkları, katlandıkları her şeye saygı duyacaksınız. Travmalar adeta hayatları boyunca onları takip etmiştir. Bu insanlar, hayatlarında en kötüsünün olmasını beklemek yerine; iyimser olmayı, hayata pozitif bakabilmeyi öğrendiklerinde, inanılmaz bir iyileştirme, yaratma ve dönüştürme gücüne sahip olduklarını göreceklerdir.

Akrep burcu cinsellikle güçlü bir şekilde bağlantılıdır. Fransızlar orgazmı “La petite mort” olarak adlandırırlar. Bu deyim “bilincin kısa süreli kaybı veya zayıflaması” anlamına gelir ve modern kullanımda özellikle orgazm sonrası duyulan, ölüme benzeyen hisse atıfta bulunur. Seks de aslında bir nevi “ölüm” olduğu için, Akrep burcu ile ilişkilendirilmesi oldukça mantıklıdır. Ayrıca Akrep burçlarının libidolarının, cinsel güçlerinin ve enerjilerinin yüksek olduğu bilinir.

Akrep burcunun insan vücudunda yönettiği bölgeler genital organlar ve mesanedir. Astrolojide, burçların vücutta yönettiği yerler genellikle o burç için hassas bölgelerdir. Bu nedenle Akrep burçlarının genital bölgeleri sağlık problemlerine eğilimli olabilir. Bu kişilerin, cinsel hastalıklar konusunda dikkatli olmaları gerekir.


Akrep Burcu Özellikleri


Akrep burcunun sembolü olan akrep, bu burcun intikam alma duygusunu temsil eder. Akreplerin iki adet kıskacı vardır ve avını kıskaçları ile yakaladığında, kuyruğu ile sokar ve zehirler. Akreplerin oldukça kurnaz ve intikamcı olduğu düşünülür – Akrep burçları da öyle! Akrep burcunun ikinci bir sembolü vardır: Kartal.

Kartal eski çağlardan beri cesaret ve güç sembolü olarak görülmüştür. Görkemli bir kuş olan kartal, aynı zamanda net görüş, zeka ve bağımsızlığı temsil eder. Akrep burcu insanlar, güçlü algıları sayesinde olayları diğer insanlardan daha net görme potansiyeline sahiptir. Bu görme ve algılama gücünü nasıl kullanacakları, “akrep” mi, yoksa “kartal” seviyesinde mi olduklarına bağlı olacaktır.

Akrep burcunun yönetici gezegeni modern astrolojide Plüton, geleneksel astrolojide Mars’tır. Plüton ölümü, yeniden doğuşu ve dönüşümü temsil eder. Akrep burçları yaşamları boyunca bir çok kez ölümü (mecazi anlamda) tecrübe ederler ve küllerinden yeniden doğarlar. Duygular hariç, gömülü ve gizli olan diğer her şeyi Plüton temsil eder.

Mars ise enerji, mücadele, arzular, cinsel enerji ve hayatta kalma içgüdüsü ile ilgilidir. Atılganlığı, savaşçı ruhu ve girişimciliği sembolize eder. Akrep burcu insanları, Mars’ın savaşçı ruhuna ve cesaretine sahiplerdir.

Akrep burcu ile ilişkilendirilen renkler koyu kırmızı, bordo (yoğun ve derin tutkular) ve siyahtır (karanlık ve gizemlilik).

Akrep burcu ile ilişkilendirilen çiçekler iyimserlik ve sadakati simgeleyen krizantem, sardunya ve ormangülüdür.

Akrep burcunun elementi sudur. Su burçları duygusal ve sezgiseldir. Onları derin hisler, duygular ve arzular motive eder, ve duygusal tecrübeler yaşamsal enerjilerini yükseltir.

Akrep burcu ile ilişkilendirilen doğal taşlar sadakat ve güveni simgeleyen opal ile gücü ve canlılığı simgeleyen topazdır.

Akrep burcu sabit burçlardandır. Sabit burçlar sadık ve kararlıdır. Oldukça inatçı ve sabit fikirli olabilirler, değişime karşı direnç gösterirler.

Akrep burcu zodyağın 8. burcudur ve 8. ev ile ilişkilendirilir. Astrolojide 8. evin yönettiği konular: dönüşüm ve kriz, krize ve değişime karşı tutumumuz, cinsellik, seks, ölüm ve yeniden doğuş, kişisel gelişim ve dönüşüm, yenilenme, partnerimizin maddi kaynakları, bağımlılıklar, psikoloji, başkalarının parası, vergiler, boşanma / nafaka ve mirastır.


Icons made by Freepik from www.flaticon.com Icons made by photo3idea_studio from www.flaticon.com Icons made by dDara from www.flaticon.com Icons made by Freepik from www.flaticon.com

Keywords: burçlar, doğum haritası, yükselen burç hesaplama, yükselen hesaplama, günlük burç yorumları, ay burcu hesaplama, doğum haritası hesaplama, burç tarihleri, burclar, burçlar tarihleri, yükselen burcu hesaplama, burç, burçların tarihleri, yükselen burc hesaplama, günlük burc yorumlari, dogumharitasi, dogumharitasi hesaplama, günlük burc yorumları, ay burcu hesapla, astroloji, burçların özellikleri, yıldız haritası, kova burcu özellikleri, yay burcu özellikleri, haftalık burç yorumları, aslan burcu özellikleri, başak burcu özellikleri, boğa burcu özellikleri, yengeç burcu özellikleri, burç yorumları, terazi burcu özellikleri, akrep burcu özellikleri, ikizler burcu özellikleri, oğlak burcu özellikleri, koç burcu özellikleri, balık burcu özellikleri, burçlar ve tarihleri, günlük burç, doğum haritası yorumlama, 2023 burç yorumları, aslan burcu günlük yorum, oğlak burcu bugün, aylara göre burçlar, akrep burcu günlük yorum, yengeç burcu bugün, terazi burcu günlük, kova burcu günlük yorum, güneş burcu hesaplama, ikizler burcu günlük yorum, başak burcu günlük yorum, yay burcu günlük, astroloji haritası, burcu günlük yorum, myburc, my burç, burc yorumlari, burç yükselen hesaplama, günlük burçlar, burç uyumları, burç özellikleri, astrolojik harita, hande kazanova, twıtburç, öner döşer, astrolog aygül aydın, astrolog, akrep burcu nedir, güneş burcu akrep, güneş akrep burcunda, akrep burçları, akrep burcu ozellikleri