İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Balık Burcu Kadını

(19 Şubat – 20 Mart)

En son hedefi, fethi ya da ilgisi etrafında daireler çizen Balık burcu kadını, adeta gizemli bir deniz kızıdır. Tüm gizemini ve sırlarını, hülyalı bakışlarının ardında saklı tutar. Parlak bir zihni vardır, romantik, duygusal ve spiritüeldir.

Balık burcu, ters yönlere yüzen iki balıkla sembolize edilir. Bu sembol, Balık burçlarının genellikle farklı yönlere çekildiklerini hissetmelerini, bu sebeple somut kararlar vermekte zorlanmalarını temsil eder. Balıkların yüzdüğü denizler gibi, Balık burcu kadınları da kişiliklerinin derinliklerinde, ters yönlerde akan akıntıya sahiplerdir. Bu yüzden, yüzeyde görünen durgun sulara karşı dikkatli olun – genellikle ardında tutkulu ve hassas bir doğayı gizlerler.

Maneviyatı yüksek ve meraklı olan Balık kadını yaşamın gözle görülmeyen yönlerine büyük ilgi duyar. İster kendi sezgileri ve duyguları, isterse genel olarak manevi ve dini konular olsun, onun ilgisini çeker. Su grubu burçlarının sonuncusu olan Balık burcunda sezgiler, hisler, spiritüalizm ve 6. his gibi konular en yüksek seviyeye ulaşmıştır. Balık burcu kadını, hayatın büyük planından kendi ikili ilişkilerine kadar her konuda, her zaman daha derin bir anlam arar ve bulur. Çevresindeki olayları özümseyerek, olaylar arasında diğer insanların asla fark edemeyeceği bağlantılar kurar. İnsanların duygu ve davranış kalıplarını gözlemler ve onları bu şekilde davranmaya iten şeyin ne olduğunu çok iyi anlar.

Balık, zodyağın 12. ve son burcudur. Neptün tarafından yönetilen Balık kadını oldukça sezgisel ve hassastır. Başkalarının ihtiyaçlarını göz önünde bulundurur. İnsanlara karşı duyarlı ve şefkatlidir. Ters yönlere yüzen iki balık ile sembolize edilen Balık burcu kadını, yaşam okyanusunda nasıl yüzeceğini belirlemelidir: akıntıya ters mi yoksa onunla aynı yönde mi?

Balık burcu kadını hayalperesttir. İstediği her an her yerde, olmasını istediği bir dünyanın hayaline dalarak, hayatın acı gerçeklerinden hızla kaçabilir. Bazıları onun bu şekilde sorumluluklarından ve gerçeklerden kaçtığını düşünebilir. Diğerleri ise onun sorunlarla başa çıkmanın yaratıcı bir yolunu bulduğuna inanır. Ama şu bir gerçektir ki, acımasız gerçeklerden kaçıp kendini kandırma yolunu seçen Balık kadınını, hayat zaman zaman gerçeklerle yüzleştirecek ve onu baştan aşağı sarsacaktır. Bu dönemler onun için gerçekten üzücü ve sarsıcı olacaktır.

Balık kadınının sezgileri ve 6. hissi kuvvetlidir. Fırtınalı denizler gibi, onun duyguları da karmaşık ve değişkendir. Balık burçları genellikle içlerindeki tutkuyu resim, dans veya müzik aracılığıyla ifade eden sanatçı ruhlu kişilerdir. Ortaya çıkardıkları eserler genellikle tuhaf ve alışılmışın dışında ama her zaman büyüleyicidir.

Balık Kadını ve Aşk

Aşk, adeta Balık kadınının oyun alanıdır. Romantizm ve hayaller, onun hayal gücünde canlanır, renklenir ve güneş ışığı gibi parlar. Bununla birlikte, çoğu Balık, ayaklarının yere basmadığını sonradan fark eder. Bu nedenle balayı dönemi sona erdiğinde, bu utangaç kadın aşka daha yavaş ve temkinli bir şekilde yaklaşacaktır.

Balık kadını aşık olduğunda, derin okyanusların gizemli dünyası gibi sihir ve mucize bekler. Bu kadın aşka aşıktır. Aşık olmayı sever. Aşk onun için her zaman hayalini kurduğu bir fanteziler dünyasıdır. Tüm duyularını harekete geçiren bir histir. Sadık bir sevgili ve kendini ilişkiye adayan bir partner olan Balık kadınını, hiçbir şey aşık olmaktan daha tamamlanmış hissettiremez.

Balık burcu kadını nazik, cazibeli, feminen ve sevecendir. İnsanları kendine çeken, gizemli bir aurası vardır. Tam olarak “soğuk” denemese de, insanların ilgisini çeken, mesafeli bir duruşu vardır. Çoğu Balık kadını, partneriyle bir tartışmanın ortasında, “kim, ben mi?” tarzında bir yaklaşım sergiler. Rahatsız edici veya tuhaf soruları yanıtlamaktan kaçınmanın en iyi yolunun bu olduğunu keşfettikleri için, “aptalı oynamayı” bir sanat biçimi haline getirmişlerdir.

Balık Kadını ve İlişki

Balık burcu kadını, ilişkilerinde kendinden çok şey verir ama her şeyi değil. Unutulmaması gereken en önemli şey şudur: Balık kadınının zayıf olduğunu sanmak bir hatadır, ama güçlü olduğunu düşünmek de bir hatadır. Çünkü o her ikisidir. Onun sınırlarını asla zorlamayın, çünkü sınırları yokmuş gibi görünse de, bir noktada kırmızı çizgiyi çekebilir. Onun iyi niyetini suistimal etmeyin ve fedakarlık yapma isteğinden yararlanmaktan kaçının. Balık kadını, bağışlayıcı olmayı ve anlayış göstermeyi bir erdem olarak görür ve partnerinin de öyle görmesini bekler – zayıflık olarak değil.

Bununla birlikte, partneri onu “güçlü” olarak etiketlemekten de kaçınmalıdır. Çünkü bazen yardıma ihtiyacı olur ve sevgilisi, hayatı darmadağın olduğunda onun yanında olmazsa kendini çok yalnız hissedebilir. Sevgilisinin bu tutumunu bir ilgi ve sevgi eksikliği olarak görür.

Hayatın akışına kendini bıraktığında, çoğu Balık kadını rahat ve sakindir, bu da kolay ve sorunsuz bir ilişki ortaya koyar. Balık burcu kadını doğası gereği pasif ve barışçıldır. Elde edeceği çok şey yoksa, olay veya gerginlik çıkarmayı tercih etmez. Balık kadını genellikle partnerine sadık ve bağlıdır. Ancak yine de, Balık burçlarının çift yönlülüğünü unutmamak gerekir. Bu burcun insanları kolay etki altında kalabilir ve farklı yönlere çekilebilir. Siz ilişkide her şey çok güzel gidiyor diye düşünürken, o başka bir yöne doğru uzaklaşmaya başlamış olabilir. Bu sebeple bir anda avucunuzdan kayıp, başka ağlara takılabilir. Ayrıca Neptün tarafından yönetilmeleri dolayısıyla ilişkide aldatma, kandırma, yalanlar ve bir şeyleri gizleme durumu da söz konusu olabilir.

Balıklar, başkalarının ihtiyaçlarına karşı son derece duyarlıdır. Bir çok alıcı insanın olduğu bir dünyada onlar vericidir. Şefkatli Balık kadını başkalarına yardım etmek için buradadır. Bu adeta onların görevidir. Balık burcu için en uygun partner, ona ilham verebilecek, onu koruyabilecek ve gerektiğinde hayallerini gerçeğe dönüştürebilecek biridir. Bu bakımdan en çok Oğlak, Boğa, Başak, Yengeç ve Akrep burçları ile uyumludur. Ayrıca bkz. burç uyumu.

Balık Kadını ve Seks

Hayatının diğer tüm yönleri gibi, seks de Balık burcu kadını için duygusal bir meseledir. Şehvetli ve çekicidir. Yatak odasında hayali ortamlar yaratmayı sever – büyülü ormanlar, mum ışığı, deniz kokusu – tüm bunlar hayal gücünü arttır. Sekste sürprizleri sever. Balık kadını, cinsellik ve aşkı birbirinden kolay ayıramaz çünkü onun için bu iki faktör ayrılmaz bir şekilde birbirine bağlıdır. Seksi sadece fiziksel bir aktivite ya da bedensel bir ihtiyaç olarak değil, birbirini seven iki insanın birleşimi olarak görür.

Cinsellikte Balık kadını pasif ve itaatkar taraftadır, lider olan değildir. Balık kadını yatakta partnerini memnun etmeye çok isteklidir, çoğu şeyi dener ve genellikle kolay tahrik olur. Balık burçları, cinselliği birlikte olduğu kişiyle daha fazla bağlanabileceği bir eylem olarak görür. Seks yoluyla biriyle bağ kurma arzusu, özellikle Ay burcu veya Mars’ı Balık burcunda olanlarda daha güçlüdür.

Balık Kadını ve Arkadaşlık

Muhtemelen Balık burcu bir kız arkadaşınıza, sadece bir konu hakkında fikrini sorduğunuzda, size şaşkın gözlerle baktığına tanıklık etmişsinizdir. Balık burcu kadınları bazen kendi dünyalarına dalıyor gibi görünebilirler, ancak onlar sahip olabileceğiniz en sevecen arkadaşlardan biridir.

Su burçlarının sonuncusu olan Balık burcu, fazlasıyla empati kurabilen, şefkatli ve merhametli bir arkadaştır. Son derece sezgiseldir ve çoğu kez siz bile ne hissettiğinizi fark etmezken, ruh halinizi hisseder. Özellikle duygusal anlamda desteğe ihtiyacınız olduğunda, her zaman yanınızda olacaktır.

Balık kadını, sevdiklerinin ihtiyaçlarını kendi ihtiyaçlarının önüne koyan, sadık bir arkadaştır. Arkadaşlarına ve ailesine, halden anlayan bakış açıları sunabilen empatik bir bireydir – bazen bu özelliği suistimal edilebilir. Liderlik özelliği olmasa da, Balık kadını güçlü, ancak ölçülü bir karaktere sahiptir. Çoğu zaman kritik bir durumda rehberlik etmesi için arkadaşları, ailesi ve meslektaşları tarafından fikrine danışılan biridir.

İnsanlarla kolay anlaşan ve özverili Balık kadını, hayatın her kesiminden, karakterden, dinden ve etnik kökenden, çok sayıda arkadaşa sahip olabilir. İnsanlara karşı çok anlayışlı olan bu kadın, sosyal ortamlarda oldukça popülerdir. Balık kadını bazen kaçamak tavırlar sergileyebilir ve insanlardan uzak durabilir. Bunu kişisel algılamayın. Her ne kadar hayır demekte zorlansalar da, Balıklar kendilerine vakit ayırmaya ve yalnız kalmaya ihtiyaç duyarlar. Arkadaşı olarak, ona bu zamanı tanımanız önemlidir.

Balık Kadını ve Kariyer

Normal bir ofis işini unutun çünkü kurumsal hayat Balık burcu kadınına göre değildir. Bu kadının, yaratıcılığını kullanması gerekir ve buna izin verildiğinde, kendisini ancak o zaman tamamen işine adar. Bu, Balık kadınının 9-5 arası çalışma hayatını yapamayacağı anlamına gelmesin, çünkü çoğu bunu yapabilir. Sadece, Balıklar eninde sonunda daha yaratıcı bir iş için heveslenecekleri bir noktaya geleceklerdir.

Balık kadını bir yazar, müzisyen, dansçı, oyuncu, sosyal hizmet uzmanı, tasarımcı veya herhangi bir sanat dalında çalışmayı düşünebilir. Ayrıca medyum, veteriner, doktor veya terapist olarak da, insanlara yardım etme arzusunu karşılayabilecektir.

Bazı Balıklar, özellikle kariyer konularında kendileri için bir gelecek belirlemekte zorlanırlar. Plan yapmak yerine, evrenin onlara doğru yolda rehberlik edeceğine çocuksu bir güven ile inanırlar. Bu genç Balıkların, yakınları tarafından rehberliğe ve gerçekçi olmaya itilmeye ihtiyacı olabilir. Kurdukları hayalleri gerçeğe dönüştürebilmeleri için, ne tür adımlar atmaları gerektiği konusunda yönlendirmeye ihtiyaçları olacaktır.

Balık Kadını ve Para

Doğum haritasında para konularında daha becerikli bir burç baskın değilse, Balık burcu kadını parayı idare etmekte çok başarılı olmayabilir. Her ne kadar güçlü sezgilere sahip olsa da, parasal konularda mantıksız davranabilir. Kendini, mantıktan ziyade duygularına dayalı finansal kararlar verirken bulabilir.

Finansal tavsiyeler veren, sigorta veya mülk satmaya çalışan üçkağıtçı kişilere karşı dikkatli olmalıdır. İnsanlara kolay inanma eğilimi gösteren Balık kadını, rasyonel düşünmek yerine duygularına kapılırsa kolayca kandırılabilir. Bu nedenle maddi konularda dikkatli olmalıdır. Parasını idare etmek ve yatırımlarını planlama konusunda işini bilen kişilerden destek alması faydalı olacaktır.

Balık Kadını ve Aile

Balık burcu kadınları, aile bireylerini memnun etmek için büyük çaba sarf eder. Balık burcu bir anne çocuklarını çok sever, ancak bazen onları terbiye veya disipline etmekte zorlanabilir. İçten içe istemese de, çocuklarının her dediğine “olur” deme eğilimi gösterebilir. Ne pahasına olursa olsun, çocuklarının hayallerini gerçekleştirebilmeleri için her şeyi feda etmeye hazırdır. Doğum günleri ve yıl dönümleri gibi özel günleri hiçbir zaman unutmaz.

Balık burçları suya yakın bir yerde yaşamak ister. Küçük bir gölet bile olsa ona yeter çünkü o buranın bir okyanus olduğunu hayal edecektir!

Balık Kadını ve Sağlık

Zodyağın 12. burcu olarak, Balık burcunun insan vücudunda yönettiği yerler ayaklar ve damarlardır. Astrolojide, burçların vücutta yönettiği yerler genellikle o burç için hassas bölgelerdir. Bu sebeple, Balık burçları ayaklarıyla ilgili sağlık problemlerine ve damar rahatsızlıklarına eğilimli olabilirler. Özellikle ayak masajı ve akupunktur, sağlık sorunlarına yardımcı olabilir.

Balık kadınının duygusal yoğunluğu, ayrıca baş ağrısı sorunlarına eğilimli olabileceği anlamına gelir. Bu baş ağrıları, insanlara aşırı hoşgörü ve müsamaha göstermesinin bir sonucu da olabilir. Aşırı hassas ve duyarlı olan Balık kadını, insanların enerjisini bir sünger gibi üzerine çeker, bu sebeple zaman zaman enerjisini nötrlemek için yalnız kalması ona iyi gelecektir. Doğayla iç içe olmak, özellikle su kenarına gitmek, enerjisini tazelemekte faydalı olacaktır.

Bir çok Balık burcu, hayatın gerçeklerinden ve ağır sorumluluklardan kaçmak için, alkol veya çeşitli ilaçlara sığınabilir. Alkolizm veya diğer bir çok bağımlılık, Balık burcu ile ilişkilendirilir. Alkole olan düşkünlükleri, sağlıklarını ciddi olarak etkileyebilir.

Balık Burcu

Balık Burcu Erkeği


Background vector created by pikisuperstar – www.freepik.com

Keywords: burçlar, doğum haritası, yükselen burç hesaplama, yükselen hesaplama, günlük burç yorumları, ay burcu hesaplama, doğum haritası hesaplama, burç tarihleri, burclar, burçlar tarihleri, yükselen burcu hesaplama, burç, burçların tarihleri, yükselen burc hesaplama, günlük burc yorumlari, dogumharitasi, dogumharitasi hesaplama, günlük burc yorumları, ay burcu hesapla, astroloji, burçların özellikleri, yıldız haritası, kova burcu özellikleri, yay burcu özellikleri, haftalık burç yorumları, aslan burcu özellikleri, başak burcu özellikleri, boğa burcu özellikleri, yengeç burcu özellikleri, burç yorumları, terazi burcu özellikleri, akrep burcu özellikleri, ikizler burcu özellikleri, oğlak burcu özellikleri, koç burcu özellikleri, balık burcu özellikleri, burçlar ve tarihleri, günlük burç, doğum haritası yorumlama, 2023 burç yorumları, aslan burcu günlük yorum, oğlak burcu bugün, aylara göre burçlar, akrep burcu günlük yorum, yengeç burcu bugün, terazi burcu günlük, kova burcu günlük yorum, güneş burcu hesaplama, ikizler burcu günlük yorum, başak burcu günlük yorum, yay burcu günlük, astroloji haritası, burcu günlük yorum, myburc, my burç, burc yorumlari, burç yükselen hesaplama, günlük burçlar, burç uyumları, burç özellikleri, astrolojik harita, hande kazanova, twıtburç, öner döşer, astrolog aygül aydın, astrolog