İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Venüs Burcu Aslan

Venüs burcumuz; duygularımızı, değer verdiğimiz şeyleri, aşka ve ilişkilere olan yaklaşımımızı ve hayattan nasıl ve ne şekilde zevk aldığımızı gösterir. Ayrıca paramızı nasıl harcadığımız ve satın aldığımız şeyler hakkında da bilgiler verir.

Doğdukları anda, Venüs gökyüzünde Aslan burcunda konumlanan kişilerin Venüs burcu Aslan’dır.

Venüs’ü Aslan burcunda olan kişiler aşık olduklarında gururlanır, hatta övünürler. Venüs’ün bu yerleşimi, Güneş’i alçakgönüllü Başak burcunda veya özverili Yengeç burcunda olan kişileri bile talepkar aşıklara dönüştürebilir. Bu yerleşime sahip kişilerin aşktan beklentileri yüksektir. Kur yapmayı, flört etmeyi, şımartmayı ve şımartılmayı severler. Kendilerini özel hissetmeye ihtiyaç duyarlar, bu sebeple partnerlerinin hayatındaki tek kişi olmayı isteyeceklerdir. Oldukça kıskanç ve sahiplenicidirler.

Aslan burcunda Venüs’e sahip kişiler ilişkide sıcak, cömert ve gösterişlilerdir. Aslan burcu için aşk, hayattaki en önemli şeydir. Venüs’ün Aslan’da konumlanması da bu yerleşime sahip kişiler için aşkın önemini vurgulayacaktır. Bu kişiler partnerlerine sadıklardır ancak başkalarının kendilerine ilgi göstermesinden de hoşlanırlar. Romantik ilgi görmeyi, beğenilmeyi ve pohpohlanmayı gerçekten severler. Ayrıca ilişkide partnerine süprizler yapmayı, gösteriş yapmayı severler.

Venüs’ü Aslan’da olan kişilerin ilişkide oldukça yüksek beklentileri vardır. Aslında bu beklenti tamamen onlara ne kadar ilgi gösterdiğinizle ilgilidir. Bu kişiler partnerinden, hak ettiğini düşündüğü ilgiyi görmeyi beklerler. Eğer yeterli ilgi göremezse, bu ilgiyi başka kişilerde arayabilirler. Yüce gönüllü kişilerdir. İlgi gördükleri taktirde, onlar da fazlasıyla ilgi ve sevgi göstereceklerdir. Ancak eğer ilişki monotonlaşırsa, sıradanlaşıp kıvılcımını kaybederse rahatsız olabilirler. Bu kişiler aşkta tutku, heyecan ve kıvılcım beklerler. Tutkusuz, sıkıcı bir ilişki onları tatmin etmeyecektir.

Venüs’ün bu yerleşimine sahip kişilerin, her ne kadar cinsel enerjileri oldukça güçlü olsa da, sevgiye olan ihtiyaçları belki daha güçlüdür. Bu kişiler için seks ve aşk birbirinden ayrı tutulamaz. Sevmedikleri, duygu beslemedikleri biriyle cinsel ilişki yaşamakta zorlanırlar. Sadece cinsel uyumları iyi diye, sevmediği biriyle ilişki yaşamaktansa, cinsel anlamda daha az uyumlu olduğu ama aşık olduğu biriyle ilişki yaşamayı tercih edecektir.

Aslan burcunda Venüs’e sahip birine aşıksanız ve onu memnun etmek istiyorsanız, ona bolca ilgi gösterin. Sık sık ne kadar harika bir partner olduğunu ona hatırlatın ve her zaman saygı gösterip onu takdir edin. Sizin tarafınızdan çekici görülmek onun için çok önemlidir. Bu nedenle, ne pahasına olursa olsun ona çekici olduğunu hissettirin. Aşırıya kaçmadığı sürece kıskanılmak hoşlarına gider çünkü küçük kıskançlıklar, onları çekici bulduğunuzu ve sahiplendiğinizi gösterir. Date’e çıktığınızda, nereye gideceğinize ve eğer teklif ederse, hesabı onun ödemesine izin verin. Çünkü sevildiğini ve takdir edildiğini hissettiğinde, sizi büyük bir mutlulukla ödüllendirmek isteyecektir.

Aslan burcunda Venüs’e sahip kişiler için aşk muhteşem ve görkemli bir duygudur. Aşık olmaktan gurur duyarlar. Aşık olduklarında adeta kalplerinden sıcak bir enerji yayılır. Romantizmden, küçük aşk oyunlarından çok hoşlanırlar. İlişkide onları besleyen şeyler ilgi görmek, onaylanmak ve takdir edilmektir. Hayranlık duyulmayı, şımartılmayı ve beğenilmeyi kesinlikle diğer burçlardan daha çok önemserler.

Venüs burcumuz parasal konulara olan yaklaşımımızı da gösterir. Nasıl para harcadığımız ve satın aldığımız şeyler hakkında bilgiler verir. Venüs’ü Aslan’da olan kişiler genellikle para konusunda oldukça cömerttirler. Partneri için para harcamayı, ona hediyeler almayı ve şımartmayı severler. Sevdiklerine, arkadaşlarına ve ailelerine karşı da cömerttirler. Maddi sıkıntı yaşayan birine yardım etmekten geri durmazlar. Sanattan, lüksten, gösterişli olan her şeyden hoşlanırlar ve bunlar için para harcamaktan çekinmezler.