İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Venüs Burcu Oğlak

Venüs burcumuz; duygularımızı, değer verdiğimiz şeyleri, aşka ve ilişkilere olan yaklaşımımızı ve hayattan nasıl ve ne şekilde zevk aldığımızı gösterir. Ayrıca paramızı nasıl harcadığımız ve satın aldığımız şeyler hakkında da bilgiler verir.

Doğdukları anda, Venüs gökyüzünde Oğlak burcunda konumlanan kişilerin Venüs burcu Oğlak’tır. 

Venüs’ü Oğlak burcunda olan kişiler karşılarındaki insanı kontrollü tavırları, soğukkanlılıkları ve gelişmiş sorumluluk bilinci ile etkilerler. İlişkide her zaman hedef odaklı, anlayışlı ve kontrollüdürler. Çok akıllı ve her zaman her şeyin farkındadırlar. Herhalde hiç kimse onları kandırıp çıkarları için kullanamaz. Venüs’ün bu yerleşimine sahip kişiler aşkta temkinli oldukları için ilişkilerinde bir miktar öngörülebilirliği severler. Sürprizlerden çok da hoşlandıkları söylenemez.

Venüs burcu Oğlak olan birini gördüğünüzde çok yetenekli, ciddi ve güvenilir bir ilişki insanı olduğunu fark edebilirsiniz. Soğukkanlılıkları, böyle kişilerden hoşlananlar için oldukça çekici gelir. Aşk konusunda ciddiyetsiz tavırlardan hoşlanmazlar. Onlar bir ilişkiye başlayacaksa, bundan kesinlikle emin olmalıdırlar. Gelecek vaat etmeyen biriyle ilişkiye yanaşmazlar. Bu kendinden emin ve ciddi tavırları onları biraz kasıntı gibi gösterebilir. Genellikle başkaları gibi sıcakkanlı, cıvıl cıvıl ve flörtöz tavırlar sergilemezler. Ama aslında özlerinde, hayatlarını paylaşacakları bir partnerin özlemini çeken, oldukça romantik ruhlu kişilerdir. Sadece dışarı yansıttıkları imajı fazla önemsedikleri için soğukkanlı ve ciddi dururlar. Dışardan ciddi ve mesafeli imaj çizen, içlerinde oldukça hassas ve düşünceli kişilerdir.

Oğlak burcunun muhafazakarlığı, Venüs’ün bu yerleşiminde ilişkide kendini gösterir. Bu kişiler ilişkide muhafazakardır. İlişkiyi hemen ciddiyete bindirmek isterler. Hedef odaklı, hırslı, başarılı ve azimli kişilerden etkilenirler. Yanına yakışacak, toplum önünde gururla yanında taşıyacağı bir partner isterler. Gönül meselelerinde biraz utangaçtırlar ama bunu belli etmek istemezler çünkü imajları onlar için çok önemlidir. Eğer ciddi ilişki isteyen biriyseniz, Venüs’ü Oğlak olan biri sizin için çok uygun olacaktır. Onlar ilişkide her zaman bir sonraki aşamayı planlarlar. Venüs’ü Balık burcunda olan birinin aksine, ilişkide nerede durduklarını ve ilişkinin nereye gittiğini size her zaman açıkça söylerler. Aile kurmak ilişkideki nihai hedefleridir, bu sebeple boş ilişkilerle vakit harcamak istemezler. Ciddi düşünmeyen biriyle ilişki yaşamaları zordur.

Eğer Venüs’ü Oğlak burcunda olan bir partneriniz varsa ve onu ilişkide memnun etmek istiyorsanız, ona gerçekçi, ciddi ve güvenilir olduğunuzu gösterin. Çocukça tavırlardan hiç hoşlanmazlar. Size olan bağlılıklarının ve ilişkinin geleceği için yaptığı planların kıymetini bilin. Onlar sevgilerini size sarılarak, öpücüklere boğarak değil, her zaman sizin yanınızda olduklarını göstererek belli ederler. İlişkide çok da spontane ve eğlenceli olmasalar da, oldukça güvenilir ve gerçekçidirler. İlişkinin gerektirdiği sorumluluklardan veya zorluklardan kaçmazlar. İstikrara ve çabaya önem verirler.

Duygularını ifade etmek onlar için ciddi bir meseledir ve birine açılmaları zaman alabilir. Kesinlikle emin olmadan hoşlandıkları kişiye açılmazlar. İlişkide neredeyse her an ciddiyetlerini ve soğukkanlılıklarını korurlar. Venüs’ü Oğlak olan kişilerin bazıları evlenmeden önce mali durumunun sağlam olmasını bekleyebilir, çünkü bu onların niyetinin ciddi olduğunu gösterecektir. Ayrıca, derin bir reddedilme ve partneri tarafından yetersiz görülme korkuları vardır. Bundan dolayı da mali açıdan iyi bir durumda olup partneri için iyi bir gelecek sağlayacak duruma gelmeyi bekleyebilirler. Başkalarının beklentilerine göre yaşamaları ve sürekli iyi bir imaj sergileme kaygısına sahip olmaları yorucu olacaktır. Bu kaygıları, anın tadını çıkarmalarını zorlaştırır.

Venüs burcumuz parasal konulara olan yaklaşımımızı da gösterir. Nasıl para harcadığımız ve satın aldığımız şeyler hakkında bilgiler verir. Parasal konularda, Venüs’ü Oğlak’ta olanlar oldukça tutumludur ve her zaman kötü günler için bir miktar para ayırır. Gelecek konusunda endişeli ve istikrarlı olma dürtüleri onları her zaman para biriktirmeye itecektir. Oğlak burcu seçicidir, zor beğenir. Venüs Oğlak olanlar da eğlence, sanat, giyim ve müzik gibi konularda oldukça seçici olacaktır. Statüye önem verirler. Her zaman yüksek kalitede ürünlere ilgi duyarlar. Bu kişileri paspal, basit veya kalitesiz kıyafetler giymişken görmek neredeyse imkansızdır. İlişkilerinde olduğu gibi, parasal konularda da uzun vadeli düşünürler. Paralarını kaliteli ve uzun ömürlü şeylere harcarlar. Anlık zevklere para veya vakit harcamak onların tarzı değildir.