İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

KOÇ BURCU & KOÇ BURCU UYUMU

Koç burcunun bir diğer Koç burcuyla olan aşk, cinsellik, güven, iletişim, değerler ve günlük yaşamdaki uyumu.

KOÇ & KOÇ CİNSEL UYUM

Kendilerine olan yüksek öz-saygıları ve güçlü kişilikleri ile bu ikilinin giysilerini çıkarıp birbirlerinden zevk almaları oldukça kolay olacaktır. Ateş grubundan olan Güneş burçları onlara cinsel yaşamda da ateşli bir enerji vermiştir. Bu ikilinin cinsel yaşamlarındaki en büyük problem, zaman zaman bencil olmaları olacaktır. Cinsel uyum, Mars tarafından yönetilen Koç’un ilişkide muhtemelen en çok önem verdiği konu olduğu için, bu bencillik kavgalara ve sert sözler söylenmesine yol açabilir.

Olabilecek en kötü senaryo, birinin diğerinin tatmin olmasını kapsamlı bir şekilde düşünürken, diğerinin ise verici partnerinin ihtiyaçlarının farkında olmaması olacaktır. Mars, cinselliği öncelikle türün devamı için bir araç olarak gören bir gezegen olduğu için, çoğu zaman iki Koç burcunun birbirlerini Venüsyen, yani daha duygusal ve şehvetli bir şekilde tatmin etme yeteneğinden yoksun olduğu görülür. Mars fiziksel açıdan tatmin olacaktır ama Venüs eksikliğinden dolayı duygusal ve hissi tatmin olmayacaktır. Bu nedenle bu ikilinin ilişkisinde, cinsel uyum konusunda hissi etkileşim eksikliği olabilir. Cinsel ilişkilerinin uyumlu olmasını istiyorlarsa, bencilliği bir kenara bırakıp, cinsel hayatlarında karşılıklı tatmin olmaya önem vermeleri gerekecektir.

CİNSEL UYUM
65%

KOÇ & KOÇ GÜVEN

Koç burçları doğruyu söylemedikleri zaman genellikle savunmacı davranmaya başlarlar ve çok sinirlenirler. İki Koç burcunun, birbirlerine karşı dürüst davranmadıkları zaman dışarıdan nasıl görüneceklerini siz düşünün. Adeta bir oyun parkında yok yere kavga eden küçük çocuklar gibi görüneceklerdir. Kavga ederlerken de suçluluk duygularını bastırmak için samimi olmayan bir yakınlık kurmaya devam edeceklerdir.

Bununla birlikte, ilişki içerisindeki her iki Koç’un da, güven duygusunu amaç olarak gördüklerini kesin olarak söyleyebiliriz. Yalnızca karşılarındaki kişinin doğruyu söylediğine güvenmek değil, daha da önemlisi, partnerinin tepkisinden korkmadan düşündüklerini açıkça söyleyeceğine de güvenebilmek onlar için ilişkide oldukça önemli olacaktır.

Koç burcu, partner olarak çok da ince ve nezaketli olmadığı ve fevri olduğu için, ilişkide genellikle sevgi dolu ve destekleyici oldukları söylenemez. İki Koç burcu ilişkisinin de yürümemesinin temel nedeni de çoğunlukla bu olacaktır.

GÜVEN
55%

KOÇ & KOÇ İLETİŞİM VE ZİHİNSEL UYUM

Beyin fırtınası yapan iki Koç burcunu gözünüzde canlandırmak isterseniz, kafalarını duvara çarpan iki insan hayal edebilirsiniz. Merkür’ün doğum haritalarındaki konumundan dolayı zeki olabilirler belki ama Koç burcunu düşündüğünüzde, sahip oldukları garip inatçılıkları dolayısıyla anlamsız bir şekilde aptal görünebilirler. Koç burçları başkalarına her zaman büyük bir inatçılıkla bir şeyler kanıtlama ihtiyacına sahiptirler. Eğer tartıştıkları konu mantıklı düşünce temeline dayanıyorsa, bu inatçılık harika bir şey olabilir. Fakat argümanları geçerli olsa bile, fikirlerinin duyulmasını bekleyecek kadar uzun süre sakin ve mesafeli kalamazlar. Bu da onları sabırsız ve agresif gösterir.

Bu ilişkide iki Koç burcu da kendi görüşünü inatla doğru kabul ettirme isteği sebebiyle sık sık çatışmaya düşecektir. Bu ilişkinin iyi tarafı aslında her ikisinin de Güneş’inin, yani farkındalığın göstergesinin aynı pozisyonda, Koç burcunda olmasıdır. Bu nedenle ana odaklarının o kadar da farklı olmadığını görebilirsiniz. Yine de, her zaman aynı düşünceleri paylaşmadıkları sürece, ikisi de birbirleriyle olan iletişiminde huzur bulmakta zorlanacaktır.

Yönetici gezegenleri olan Mars onlara saldırganlık ve kavgacı bir enerji verdiği için bu ikilinin tartışmaları da oldukça hararetli ve şiddetli olacaktır. Tartışmaktan yoruldukları zamanlarda bile aralarında gizli bir pasif agresif saldırganlık olabilir. Agresif iletişim biçimine alışkan hale gelecekler ve bu artık onların normal iletişimi olacaktır.

İLETİŞİM VE ZİHİNSEL UYUM
85%

KOÇ & KOÇ DUYGULAR

Koç burçları sabırsız, fevri ve agresif olmaları dolayısıyla duygusuz gibi görünebilirler ancak gerçekte öyle olmadığını en iyi anlayabilecek kişi başka bir Koç burcudur. Ateş grubundan oldukları için Koç burçları sıcakkanlı ve tutkuludur ancak maskülen enerjileri ve savaşçı doğaları nedeniyle onların yumuşak tarafını görebilmek biraz zor olabilir. Ama iki Koç burcu, aynı dili konuşuyorlarmış gibi, derin bir duygusal anlayışı paylaşabilirler.

Güneş Koç burcunda yücelmiş/yükselmiş konumundadır, bu sebeple sahip olduğu özellikleri dengede kalamayacak kadar fazla gösterebilecektir. Güneş sistemimize bir tane daha Güneş girseydi bize nasıl etki edeceğini düşünün. Bir de iki Koç burcunun ilişkisindeki yücelmiş konumdaki iki Güneş’i düşünün… Bu ilişkide her iki taraf da fazla parlamak, öne çıkmak isteyecek ve boyun eğen taraf olmak istemeyecektir. Bu ikilinin duygusal ilişkisi imkansız denemez, ancak bazen her iki tarafın da bağımsız, güçlü ve kendi özüne sadık kalması zor olabilecektir.

DUYGULAR
75%

KOÇ & KOÇ DEĞERLER

Koç burcunun en değer verdiği şey, kişinin açık sözlü, dürüst ve net olmasıdır, bu nedenle iki Koç bu konuda birbirini mükemmel bir şekilde anlayacaktır. İlkel doğaları gereği, kendilerini adaletin savaşçısı olarak görmeyi severler. Bu da onlara tipik bir “Robin Hood” bakış açısı verir, dolayısıyla dürüstlüğe, erdemli olmaya ve saygıya değer verirler. Başka herhangi bir burç da aynı değerlere sahip olabilir ancak hiçbiri bu değerler konusunda Koç burcu kadar tutkulu olmayacaktır. İki Koç burcu ilişkisinde önem verdikleri değerler aynı olacağı için bu konuda uyumları iyi olacaktır.

DEĞERLER
95%

KOÇ & KOÇ GÜNLÜK YAŞAM

Yönetici gezegenleri Mars onları aktif insanlar yapar. Bu yüzden yürüyüş, koşu, spor ve seksten dağcılığa kadar her türlü fiziksel aktivite bu ikilinin günlük yaşamda ortak paylaşımları olacaktır. Aynı ateş enerjisine sahip oldukları için, günlük yaşamlarında paylaşabilecekleri bir çok aktivite kolayca bulabileceklerdir.

GÜNLÜK YAŞAM
95%

KOÇ & KOÇ UYUMU ÖZET

İki Koç burcunun ilişkisinde, en az birinin sakin kalabilme sanatında ustalaşmış olması adeta bir zorunluluktur. Bu sakinliğe, pasif-agresiflik yoluyla değil, rasyonel düşünce yoluyla, partnerlerden biri tarafından ulaşılırsa, ilişkileri gerçekten ödüllendirici olabilecektir. Sıcakkanlı ve tutkulu iki insan olarak, enerji seviyelerini göklere çıkaracak macera dolu birçok an paylaşabilirler. Ancak ikisi de bu rasyonel düşünen, sakin ve olgun karaktere sahip değilse, ilişkilerini sadece yüzeysel faaliyetlerle veya sadece cinselliğe dayalı bir şekilde sürdüreceklerdir. Eğer ilişkilerinin uzun ömürlü olmasını istiyorlarsa, partnerlerden birinin ilişki için sorumluluk almayı bilmesi ve hatalardan ders alacak olgunlukta olmayı öğrenmesi gerekecektir.

ÖZET
75%

Source: astrology-zodiac-signs