İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yengeç Burcu Özellikleri

(21 Haziran – 22 Temmuz)

Güneş, yaklaşık 21 Haziran – 22 Temmuz tarihleri arasında (yıla bağlı olarak değişebilir) Yengeç burcundadır. Bu tarihlerde doğan kişilerin Güneş burcu (günlük deyimle burcu) Yengeç’tir.

Yengeç burcu insanları güçlü bir hayatta kalma içgüdüsüne sahiplerdir. Yengeçler nasıl doğada kendilerini düşmanlarından korumak için sert bir kabuk geliştirmişlerse, Yengeç burcu insanları da hayatta kalmak için, hassas iç dünyalarını gizleyecek şekilde çevrelerine bir duvar örerler. Kendilerini çevrelerindeki olası tehlikelerden korudukları gibi, önem verdikleri insanlara karşı da fazlasıyla korumacıdırlar. İç dünyalarını insanlara tamamen açma konusunda genellikle oldukça çekingen davranırlar ve güvende hissetmediklerinde kabuklarına çekilirler.

Yengeç burcu zaman zaman kendini gösteren huysuzluğu ve karamsarlığıyla ünlüdür. Bu özellik Ay burcu Yengeç olan kişilerde daha belirgindir. Olayların olumsuz tarafını görmeye, karamsarlığa kapılmaya ve geçmişte yaşadığı kötü olaylara takılıp kendini üzmeye meyillidir.

Ay hafızayla ve anılarımızla ilişkilendirilir. Ay’ın yönetiminde olan Yengeç burçlarının da hafızaları oldukça güçlüdür. Hiçbir şeyi unutmazlar, özellikle de negatif duygusal bir reaksiyon verdikleri olayları asla unutmazlar. Genellikle anılarıyla yaşarlar. Bu sebeple antikalar, fotoğraflar, hatırası olan eşyalar ve herhangi bir şekilde tarihi değeri olan nesneler onların ilgisini çeker. Ayrıca bir şeyler biriktirmeye ve koleksiyon yapmaya eğilimli olurlar.

Yengeç burçlarının sağlam köklere ihtiyacı var. Değişime bir ölçüde direnç gösterirler ve yaptıkları her şeyde güvende ve emniyette olmak isterler. Hem fiziksel, hem de duygusal anlamda güvende olmak onlar için önemlidir. Bazı Yengeç burçları, istediklerini elde etmek için başkalarını manipüle etme becerisi geliştirmiştir. Ayrıca neredeyse tüm Yengeç burçları sorunlarla doğrudan yüzleşmekten kaçınırlar.

Yengeç burcu çok hassas bir burçtur. Bu sebeple onlara karşı fazla açık sözlü olduğunuzda, bunu her zaman hoş karşılamayabilirler. Söylediklerinize veya yaptıklarınıza ne ölçüde kırılacakları, ne kadar kalın bir kabuk geliştirdiklerine bağlı olacaktır. Çoğu Yengeç burcu, kırıldığında geri çekilerek veya içine kapanarak tepki verir. Çok fazla kötü tecrübeler edinmiş ve duygusal anlamda güçlenmiş olanlar ise, intikam alarak karşılık verebilir. Diğer su grubu burçlarında da olduğu gibi, Yengeç burçları da bir ölçüde kin tutar ve onu üzenlerden intikam almak isteyecektir.

Yengeç burçları iyi bir modda olduklarında, aslında oldukça uysal ve yumuşaktır. Zodyağın en misafirperver ve hoşgörülü burçlarından biridir. Elbette alıngan ve dolambaçlı olabilirler, ancak aynı zamanda çok güvenilir ve şefkatli ruhlardır.

Zodyağın 4. burcu olan Yengeç burcunun insan vücudunda yönettiği yerler göğüsler, mide ve karındır. Astrolojide, burçların vücutta yönettiği yerler genellikle o burç için hassas bölgelerdir. Bu nedenle, Yengeç burcu mide rahatsızlıklarına eğilimli olabilir. Ayrıca genellikle stres ve endişenin bir sonucu olarak karın ağrısı sık sık meydana gelebilir.


Yengeç Burcu Özellikleri


Yengeç burcunun sembolü, yengeçtir. Bildiğiniz gibi, bir yengeç yan yan yürüyebilir. Benzer şekilde, Yengeç burcu insanları da bazen hayatta düz olmayan (mecazi anlamda) bir şekilde hareket edebilirler.

Yengeçlerin gövdesi sert bir kabukla kaplıdır. Yengeç burcu insanlarının yengeçle sembolize edilmelerinin sebeplerinden biri de, bu insanların da dışardan çok güçlü bir görüntü sergileyip aslında içlerinde fazlasıyla hassas olmalarıdır. Yengeç burçları hassas ve duygusaldır ve genellikle incindiklerinde kabuklarına çekilirler.

Yengeçler çevrelerindeki değişikliklere direnebilir, böylece kendilerini çeşitli habitatlarda avcılardan korurlar – Yengeç burçları da öyle.

Yengeçlerin karmaşık davranış kalıpları vardır. Yengeç burcu insanlarının da iç dünyasının oldukça ilginç ve karmaşık olduğu düşünülür. Doğada bazı yengeçler vücutlarını çeşitli bitki ve hayvanlarla örterek kendilerini olası tehlikelerden gizlerler. Yengeç burcu insanları da, yaşamlarında fazla dikkat çekmemeye, çevreleriyle uyum sağlamaya çalışırlar.

Yengeç burcunun yöneticisi Ay’dır. Ay bizim en derin kişisel ihtiyaçlarımızı, temel alışkanlıklarımızı, tepkilerimizi, duygularımızı ve bilinç dışı davranışlarımızı temsil eder. Ay hem içimizdeki çocuk hem de annemizdir. Duyarlı, anlayışlı ve yansıtıcıdır. Spontane ve içgüdüsel tepkilerimizi temsil eder. Ay, bizim iç dünyamız ile dış dünya arasında bir aracıdır.

Yengeç burcu ile ilişkilendirilen renkler eflatun, beyaz ve gümüş rengidir.

Yengeç burcu ile ilişkilendirilen çiçekler nilüfer ve manolyadır, merhameti, şefkati ve hassaslığı simgeler.

Yengeç burcu ayrıca kardinal (öncü) burçlardandır. Kardinal burçlar harekete geçmek isterler. Öncülerdir, bir işi başlatan olurlar. Kardinal burçlar dört mevsimin her birinin başlangıcına karşılık gelirler. Yengeç burcu da yazın başlangıcına denk gelir.

Yengeç burcunun doğal taşları inci ve opal taşıdır. İnci dürüstlüğü, bilgeliği, sadakati ve sükuneti sembolize eder – bunlar da Yengeç burcu ile ilişkilendirilen özelliklerdir.

Yengeç burcunun elementi sudur. Su burçları duygusal ve sezgiseldir. Onları derin hisler, duygular ve arzular motive eder, ve duygusal tecrübeler yaşamsal enerjilerini yükseltir.

Yengeç burcu zodyağın 4. burcudur ve 4. ev ile ilişkilendirilir. Astrolojide 4. ev bizim psikolojik temellerimizi ve köklerimizi, ailemizi, ev yaşantımızı, içgüdüsel davranışlarımızı, soyumuzu, geçmişimizle olan bağımızı ve güvenlik duygumuzu yönetir. Ayrıca doğal yöneticisi Ay olan bu ev, annemizi yönetir. Doğum haritamızda Ay’ın yerleşimi ve 4. ev, annemiz ve annemizle olan ilişkimiz hakkında bilgiler verir.


Icons made by Freepik from www.flaticon.com Icons made by Good Ware from www.flaticon.com Icons made by Vitaly Gorbachev from www.flaticon.com Icons made by surang from www.flaticon.com

Keywords: burçlar, doğum haritası, yükselen burç hesaplama, yükselen hesaplama, günlük burç yorumları, ay burcu hesaplama, doğum haritası hesaplama, burç tarihleri, burclar, burçlar tarihleri, yükselen burcu hesaplama, burç, burçların tarihleri, yükselen burc hesaplama, günlük burc yorumlari, dogumharitasi, dogumharitasi hesaplama, günlük burc yorumları, ay burcu hesapla, astroloji, burçların özellikleri, yıldız haritası, kova burcu özellikleri, yay burcu özellikleri, haftalık burç yorumları, aslan burcu özellikleri, başak burcu özellikleri, boğa burcu özellikleri, yengeç burcu özellikleri, burç yorumları, terazi burcu özellikleri, akrep burcu özellikleri, ikizler burcu özellikleri, oğlak burcu özellikleri, koç burcu özellikleri, balık burcu özellikleri, burçlar ve tarihleri, günlük burç, doğum haritası yorumlama, 2023 burç yorumları, aslan burcu günlük yorum, oğlak burcu bugün, aylara göre burçlar, akrep burcu günlük yorum, yengeç burcu bugün, terazi burcu günlük, kova burcu günlük yorum, güneş burcu hesaplama, ikizler burcu günlük yorum, başak burcu günlük yorum, yay burcu günlük, astroloji haritası, burcu günlük yorum, myburc, my burç, burc yorumlari, burç yükselen hesaplama, günlük burçlar, burç uyumları, burç özellikleri, astrolojik harita, hande kazanova, twıtburç, öner döşer, astrolog aygül aydın, astrolog, yengeç burcu özellikleri, güneş yengeç burcunda, yengeç burcu özellikleri, yengeç burcu nedir, yengec burcu ozellikleri