İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ay Burcu İkizler

Ay Burcumuz; içgüdüsel veya duygusal enerjilerimiz, olaylara verdiğimiz doğuştan gelen tepkilerimiz ve kendimizi rahat veya güvende hissetmek için en çok ihtiyaç duyduğumuz şeyler hakkında bilgiler verir.

Doğdukları anda Ay gökyüzünde İkizler burcunda konumlanan kişilerin Ay burcu İkizlerdir.

Merkür tarafından yönetilen ve hava burcu olan İkizler; iletişimi, çok yönlülüğü, bilgi veya fikir alışverişini ve sosyal ilişkileri yönetir. Ay burcu İkizler olan kişiler de iletişime önem veren, aktif, çok yönlü bir zihne sahip, zeki ve meraklı kişilerdir. Bu kişiler, araştırmayı ve öğrenmeyi çok sevdiği için her konuda bir fikir sahibidir ve öğrendiği bilgileri paylaşmaktan inanılmaz bir mutluluk duyarlar. Bu sebeple Ay burcu İkizler olanlar ruhsal tatmini yeni bilgiler edinerek ve iletişim kurarak, dolayısıyla da bilgiyi başkalarıyla paylaşarak sağlarlar.

İkizler değişken burçlardandır, bu da çeşitlilik ve değişim ihtiyacını beraberinde getirir. Doğum haritasında Ay İkizler burcunda yerleşen kişiler yeni şeylerle kolayca meşgul olabilir. Yeni şeylere adapte olma yetenekleri bir hayli yüksektir, ve yeniyi denemekten zevk alırlar. Sürekli ilgilerini çekecek bir uyarana ihtiyaç duyarlar ve her şeyden çabucak sıkılabilirler. Çok yönlü oldukları için aynı anda bir çok işe girişebilirler. Bir şeyi yeterince bildiklerini hissetmek için onu derinlemesine incelemeleri gerekmeyecektir. Bir fikrin veya düşüncenin temelini kavradıkları sürece, tatmin olmuş hisseder ve başka bir şeyi öğrenmeye geçerler. Merakları onları her şeyi denemeye ve tecrübe etmeye teşvik eder.

Ay’ı İkizlerde olan kişilerin sayılar, kelimeler, hitabet veya yazı konusunda yetenekli olma ihtimalleri yüksektir. Kayıt tutmakta, muhasebede veya herhangi bir ticaret alanında yetenekli olabilirler. Ayrıca bilgiyi aktarabilecekleri habercilik, sunuculuk, gazetecilik, yazarlık gibi meslekler de onların doğuştan yetenekli oldukları alanlardır.

Bilgi, Öğrenme ve Merak

Bilgi Ay’ı İkizler burcunda olan kişilerin ruhsal sağlığının temelidir. Yeni bir şeyler öğrenmeye aktif bir şekilde dahil olduklarında kendilerini çok iyi hissederler. Öğrenmek onlar için adeta bir tutkudur. Öğrenecek ve keşfedecek bir şeyin olmadığı ortamlarda bulunmak istemezler. Örneğin öğrenecekleri, kendilerine bir şeyler katacak bir şeylerin olmadığı tekdüze bir işte çalışamaz, en yakın zamanda o işi bırakır veya kendini tatmin edecek başka bir işi aynı anda götürebilirler.

Ay’ın İkizler burcundaki konumu kişiyi oldukça meraklı biri yapar. Pek çok yönden, diğer insanlarla ilişkiler kurarak, onlarla sorunları ve endişeleri hakkında konuşarak ve onları neyin tetiklediğini keşfederek meraklarını giderirler. Birinin neyi neden yaptığını bir kez idrak ettikten sonra, bilgi alışverişi ihtiyaçlarını tatmin eder, insan deneyimleri arşivine başka bir “veri dosyası” ekler ve sıradaki kişiye geçerler. Bilgiye olan ihtiyaçları ile insan ilişkilerinin devamlılığı arasındaki dengeyi bulmaları onların yararına olacaktır, aksi takdirde ilişkileri yüzeysel kalacaktır.

İletişim Kurma İsteği

İletişim, Ay’ı İkizler burcunda olanlar için vazgeçilmezdir. Yeni bilgiler edinmek ve bu bilgileri diğer insanlara aktarmak onlar için adeta bir zorunluluktur. Konuşmayı ve bir şeyler anlatmayı çok severler. Bu kişiler bilgi ve fikir alışverişinde bulunmak için gruptan gruba, durumdan duruma atlar, birçok farklı insanla vakit geçirirler. Etraflarından sürekli bilgi toplarlar ve bu bilgiyi başka insanlara aktarırlar. Bu özellik aşırıya kaçtığında başkaları tarafından dedikoduculuk olarak yorumlanabilir. Diğer insanlar onları dedikoducu, iki yüzlü, maymun iştahlı ve güvenilmez olarak tanımlayabilir ve onlarla sırlarını paylaşmak konusunda çekinceli davranabilirler. Ancak Ay’ı İkizler burcunda olan kişiler bilgiyi kötü amaçla kullanmaz, yalnızca meraklarını gidermek isterler.

Ay aynı zamanda beslenmeyle, ilgi ve bakımla da ilgili olduğu için, Ay’ı İkizler burcunda konumlanan kişiler çevrelerindekileri sözleriyle iyi hissettirmek ve beslemek gibi özel bir yeteneğe sahiptirler. Kelimeleri nasıl kullanacağını bilmek onların doğuştan gelen yeteneği olduğu için, bu kişiler doğru zamanda doğru sözcükleri söyleyerek çevrelerindekileri duygusal olarak besleyebilirler.

Mizah ve Eğlence İhtiyacı

Ay burcu İkizler olan kişiler mizahi ve eğlenceli yönleriyle de bilinirler. Sıkıcı bir ortamı, veya morali bozuk olan bir arkadaşını nasıl neşelendireceklerini içgüdüsel olarak bilirler. Kendileri hayatlarını hep eğlenceli kılmaya çalışırken, çevrelerindeki kişilerin de hayatına neşe katarlar. Duygusal ilişkilerinde karşı tarafla ciddi ve gergin bir konuşma yaparken bile bir anda ortamın havasını değiştirmek için espriler yapabilir veya konuyu değiştirebilir. Çünkü sıkılmak, gerilmek ve ağır duygular hissetmek onların ruhuna hiç iyi gelmez.

Objektif ve Mantıklı

Deneyimleri objektif gerçeklere göre kategorize etme yetenekleri vardır. Duygularını ve hislerini de bir mantık çerçevesine sığdırırlar. Duyguları hissetmek yerine objektif bir şekilde değerlendirip anlamaya çalışır, kategorize eder ve hissettiklerini yaşamak yerine onları sözcüklerle ifade ederler. Bu anlamda, derin duygular deneyimlemekten kaçınmaya çalışabilirler. Belirli bir durumu analiz edebilecekleri, sınıflandırabilecekleri rasyonel veya mantıksal tartışmalarla kendilerinden daha emin hissedebilirler.

Ay anneyle ilgili olduğu için, bu kişilerin çocukluklarında anneleri onların duygularını deneyimlemesine izin vermek yerine, onlara mantık çerçevesinde yaklaşmış olabilir. Küçükken bir şey hissettiklerinde anneleri hislerini yaşamalarına veya deneyimlemelerine izin vermek yerine onları anlamlandırmaya eğilim göstermiş olabilir. Örneğin çocukken bir şeye kızdıklarında veya üzüldüklerinde ağlamalarına izin vermek yerine, anneleri onları konuşturarak mutsuzluklarının sebebini anlamaya, sözcüklerle iletişim kurmaya çalışmış olabilir. Ay burcu İkizler olanlar da duyguları mantık çerçevesine sığdırmayı, deneyimlemek yerine analiz edip anlamaya çalışmayı bir savunma mekanizması olarak geliştirmiş olabilirler.

Belirli duyguların neden oluştuğunu öğrenebilmeleri için, duygusal deneyimlerini derinleştirmeyi zamanla öğrenmeleri gerekecektir. Hissettikleriyle olan bağlantıyı koparmak yerine, onu deneyimlemenin, mantığı ise daha sonra eklemenin sosyal repertuarlarını genişletmeye yardımcı olduğunu zamanla fark edeceklerdir.

Çok Yönlülük ve Çeşitlilik İhtiyacı

Tekdüzelik ve monotonluk Ay burcu İkizler olan kişilerin ruhlarına hiç iyi gelmez. Bu kişiler değişime, çeşitliliğe, yeni tecrübelere, sürekli zihinlerini meşgul edecek bir uyarana ihtiyaç duyarlar. Aynı anda bir kaç işi birden yürütmek isterler ancak enerjilerini tek bir işe odaklamaktansa aynı anda bir çok işe odaklamaları işlerin yarım kalmasına sebep olabilir. Veya sadece bir alanda uzmanlaşmak yerine bir çok konuda az çok bilgi sahibi olmalarına, ama bir alanda tam anlamıyla uzmanlaşamamalarına sebep olabilir. Ki onlar da zaten hayatlarını tek bir işe odaklı yaşamak isteyecek kişiler değildir.

İkizler Ay burcu bu yerleşime sahip kişilere bir çok alanda ikilik katabilir. Örneğin, aynı anda iki işte çalışabilirler. Duygusal ilişkilerde de ikilik gözlenebilir. Bu kişiler aynı anda iki kişiden hoşlanabilirler. Flört etmekten hoşlanırlar, sadece bir kişiye bağlı kalmak onlara zor gelebilir. Ciddi bir ilişkiye başlarken, benim için daha iyi biri var mı diye merak etmekten kendilerini alamazlar. Duygusal tepkileri çift taraflı olabilir, yani birine çok kızarken aniden ona gülümseyip sevgi gösterebilirler. Duygusal değişimleri, ruh halleri de çok hızlı değişim gösterebilir.

Ay İkizler Burcunda

Özetlemek gerekirse, doğdukları anda Ay İkizler burcunda konumlanan kişiler hızlı, meraklı ve kolay adapte olan bir zihne sahiplerdir. Bu kişilerin çevrelerinde olup bitene olan ilgileri, doğuştan gelen bir “bilme” ihtiyacından doğar. Her şeye olan merakları, bilgi edinmenin onların ruhsal tatmine erişmesini sağlamasından dolayıdır. Bir kez bir şey öğrendiklerinde onu etrafındakilerle paylaşmak isterler, bu sebeple de insanlarla iletişim kurma istekleri artar. Çeşitlilik ve değişim ihtiyacı bu kişiler için oldukça güçlüdür ve ilgilerini canlı tutmak için birden fazla deneyim ve proje içerisinde olmak isterler. Deneyimden deneyime geçmek; yeni şeylere olan meraklarını gidermeye, enerjilerini yüksek tutmaya, bilgi ihtiyacını gidermeye ve diğer insanlara anlatacak bir şeyleri olmasına katkı sağlar.