İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

KOÇ BURCU & TERAZİ BURCU UYUMU

Koç burcunun Terazi burcuyla olan aşk, cinsellik, güven, iletişim, değerler ve günlük yaşamdaki uyumu.

KOÇ & TERAZİ CİNSEL UYUM

Her ikisi de maskülen burçlardan olmalarına rağmen, Koç ve Terazi, zodyakın karşıt burçlarındandır ve cinsel hayatımızdan sorumlu gezegenler olan Mars ve Venüs arasında da bir karşıtlık sunarlar. Bu sebeple, yakın ilişkiler kurduklarında, tüm libidolarının ve cinselliklerini ifade etmek ile ilgili olası sorunların su yüzüne çıkması beklenir. Karşıt burç oldukları için, birbirlerine karşı hissettikleri cinsel çekim oldukça yüksektir. Ancak burçlarının birleşimi, genel olarak pasif-agresif davranışlar ortaya koyar ve yakın ilişkilerde birbirlerine zarar verme eğiliminde olabilirler.

Cinsel uyumlarındaki temel sorunları duygu eksikliği ve seks konusunda sınırlarının zayıf olmasıdır. Zaman zaman aralarına biraz fazla soğukluk girebilir ve bu soğukluk yakınlaşma girişimlerinde, üstesinden gelinmesi gereken büyük bir zorluk haline gelebilir. Gerçek duygularla bağlandıklarında ve birbirlerinin sınırlarına saygı gösterdiklerinde, çok iyi bir cinsel hayata sahip olabilirler. Çünkü, Koç, kararsız Terazi’ye inisiyatif ve enerji verir, libidosunu yükseltir. Terazi de, Koç’un içindeki inceliği uyandırır, ona özverili bir sevgili olmayı öğretir ve partnerinin tatmin olmasından nasıl zevk alınacağını öğretir.

CİNSEL UYUM
80%

KOÇ & TERAZİ GÜVEN

Güven konusu Koç ve Terazi’nin uyumlu olduğu bir alan değildir ve güven sorunları onlara uzun yıllar işkence edebilir. Terazi’nin genel olarak özgüvenle ilgili sorunları vardır ve değerini farklı insanlarla ilişkiler yoluyla göstermeye ihtiyaç duyar. Sevilmeyi severler ve çevrelerindeki insanların onayına ihtiyaç duyarlar. Koç bunu aptalca bulur ama yine de Terazi’yi kıskanmaktan kendini alıkoyamaz. Bu da ilişkilerinin istikrarlılığını ve birbirlerinin seçimlerine olan inançlarını tehdit edecektir.

Terazi’nin kendine olan güven eksikliği nedeniyle, partnerinin yaptığı her şeyden şüphe etmesi de mümkündür. Koç, genel olarak düşünmeden hareket eder ve kişisel yaşamlarındaki her ayrıntı hakkında konuşmamaları, Terazi’nin zihninde kolayca şüphe uyandırabilir. Burada gerekli olan, Terazi’nin kendine olan öz-saygısını geliştirmesi ve partnerinin hayatına karışmak yerine kendi hayatına odaklanmasıdır.

GÜVEN
40%

KOÇ & TERAZİ İLETİŞİM VE ZİHİNSEL UYUM

Terazi’nin çoğu zaman kaçmaya çalıştığı olası tartışmaların yanı sıra, onların zıt burçlar olması, Satürn ve Güneş’in güçsüz ve yücelim konumlarını kapsar ve bu, çoğunlukla iletişimlerinde ve günlük yaşamlarında kendini gösterecektir. Bu, birbirlerinin hayatındaki rollerinin oldukça basit olduğu anlamına gelir – Koç, sürekli Terazi’nin enerjisini yükseltmeli ve ona ne kadar yetenekli ve cesur olabileceğini göstermeli. Terazi ise Koç’un sorumluluklarını üstlenmeli ve ona belirli bir hedefe nasıl ulaşılacağını göstermeli. Tüm bunlar bazen oldukça yorucu olabilir, özellikle de içlerinden biri bu koşulsuz rol yapma konusunda sorun yaşarsa veya partnerinin çabasını anlamazsa.

Sohbetleri çoğunlukla günlük aktivitelerini ve yaşadıkları olayları içerecektir çünkü çok fazla ortak ilgi alanları yoktur. Farklı aktiviteler ve insanlar hakkında konuşurken, ortak bir dil bulurlar çünkü Koç Terazi’nin başka insanları takıntı haline getirmemesine yardımcı olur; Terazi de, Koç’un kendi görüşlerinden farklı görüşleri anlamasına yardımcı olur. Aynı mesleğe sahiplerse veya en azından aynı işyerinde çalışıyorlarsa, iletişimleri harika olabilir. Çünkü bu sayede temel ilgi alanları benzer olabilecektir ve fikirlerinin orta noktasını bulabilmeleri daha kolay olacaktır.

İLETİŞİM VE ZİHİNSEL UYUM
55%

KOÇ & TERAZİ DUYGULAR

Koç ve Terazi ilişkisindeki ortak özellik eksikliğinden dolayı garip görünse de, bu ikili duygular söz konusu olduğunda birbirlerini çok iyi anlayan bir çifttir. Koç, kendi açık sözlülükleri sayesinde, Terazi’nin de duygularını gösterme yeteneğini uyandırabilir. Bu, her Terazi’nin ihtiyaç duyduğu bir şeydir, çünkü duygular söz konusu olduğunda gardlarını düşürmekte zorlanırlar. Öte yandan Terazi, Koç’un davranışlarını yüzeysel olarak incelemek yerine içinde yatana bakmak için yeterli derinliğe sahiptir. Tüm burçlar arasında Terazi, muhtemelen Koç burcunun doğasını en iyi anlayan burçlardan biridir. Koç’un eylemlerini ve duygularını ifade etme biçimini anlamazlar ama hassas kişiliğinin özünü görebilmek Terazi bakış açısıyla kolaydır.

Birbirlerine duydukları sevgi ile, karşılaştıkları herhangi bir sorunu çözebilecek bir çift oldukları söylenebilir. Sorunları her ne kadar büyük olsa da, muhtemelen o kadar derin bir duygusal bağları vardır ki, tüm sorunlar bu bağın yanında kaybolur.

DUYGULAR
99%

KOÇ & TERAZİ DEĞERLER

Değerlerimiz, bizi kişisel gelişim hedefimize götüren yönü belirler. Terazi, Koç’un gerekli değerleri benimseyerek hedeflerine ulaşmasına yardımcı olur. Koç, Satürn’ün güçsüz konumda olduğu burçtur. Bu sebeple Koç, onu hedeflerine götürecek değerleri veya atması gereken adımları anlamakta sorun yaşayabilir. Terazi, adeta Koç’un hedeflerine hangi değerleri benimseyerek ulaşabileceğinin yolunu biliyor gibidir.

Genel olarak, bireysel değerleri pek çok yönden farklıdır, ancak tam da ilişkilerinin amacı bu değerleri sorgulamak ve doğru yola koymaktır. Koç dürüst, direkt, enerjik ve açık sözlü insanlara değer verir. Terazi nezakete, inceliğe, düşünceliliğe ve prestije değer verir. Koç, anda yaşamak için ellerinden gelenin en iyisini yaparken; Terazi, geçmişi inceleyerek, geleceğe dair uzak hedefler belirler. Birbirlerinden öğrenecekleri çok şey vardır, ancak öğrenirlerse, değerlerini ortada bir yerde buluşturabilirler.

DEĞERLER
70%

KOÇ & TERAZİ GÜNLÜK YAŞAM

Koç ve Terazi, aktivitelerini koordine etmekte oldukça zorlanan bir çifttir. Çoğu zaman zıt şeyler yapmak isterler. Her zaman anlaştıkları tek ortak aktivite cinsel aktivite olabilir. Her ne kadar bu iyi bir ilişki için bir dayanak olsa da, ikisinin de zevk aldığı başka bir şey yapmanın da bir yolunu bulmaları gerekir. Ortak başka bir aktivite bulamasalar bile, ilişkileri gayet güzel yürüyebilir. Tabi eğer Terazi, yaptığı her şeye partnerini de dahil etmesi gerektiği fikrinden vazgeçerse. Koç, Terazi’nin önem verdiği faaliyetlerin bir kısmına katılmayı kabul ederken, gerektiğinde onun bağımsızlık ihtiyacına da saygı gösterecektir.

GÜNLÜK YAŞAM
30%

KOÇ & TERAZİ UYUMU ÖZET

Bu iki farklı doğaya sahip insanı uzlaştırmak oldukça zor olacaktır. Ayrıca Koç ve Terazi’nin, en temel anlamda, karşıt burçlar olduğunu da unutmamak gerekir. Koç ve Terazi, zodyakın diğer tüm zıt burçları gibi, birbirlerinin yedinci evi, yani ilişkiler evidirler. Terazi burcunun doğal evinin ilişkiler evi (7. ev) olduğunu da göz önünde bulundurursak, zıtlığın ne kadar fazla olduğunu görebiliriz. Birbirleriyle yaşayabilecekleri herhangi bir sorun, üzerinde çalışılması gereken bir konudur. Çünkü ikisinin ilişkisindeki sorun, herhangi başka bir ilişkiyle ilgili kendi kişisel sorunlarının ne olduğunu da onlara gösterecektir. Birbirlerine delice aşık olduklarında, ne kadar farklı olurlarsa olsun, onları ayırabilecek neredeyse hiçbir şey yoktur. Hepimiz sevdiklerimizle orta yolu bulmak istemez miyiz? İlişkileri üzerinde çalışmaları gerekiyor, bu bir gerçek. Ancak onların ilişkisi, bir araya gelmesi gereken iki ruhun mükemmel uyumudur.

ÖZET
62%

Source: astrology-zodiac-signs