İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

KOÇ BURCU & KOVA BURCU UYUMU

Koç burcunun Kova burcuyla olan aşk, cinsellik, güven, iletişim, değerler ve günlük yaşamdaki uyumu.

KOÇ & KOVA CİNSEL UYUM

Koç ve Kova ikilisinin cinsel ilişkisi oldukça gergin veya son derece heyecan verici olabilir. Genellikle ikisi birden olur. Bu burçlar genel olarak iyi anlaşır. Her ikisinin de birbirlerinin peşinden gitmek için oldukça fazla enerjisi olduğundan, birbirlerini kolayca desteklerler. Yine de, cinsellik ve yakın ilişkileri söz konusu olduğunda, duygudan yoksun olabilirler. Koç, çok sıcak ve yaratıcı duyguları olan, tutkulu bir burçtur. Bu ilişkinin, Mars tarafından yönetilen Koç burcunun doğasının en kötü tarafını (soğuk ve duygusuz bir cinsel avcı) ortaya çıkarma ihtimali vardır. Bu ikisi için de cinsel anlamda gerçekten heyecan verici olsa da, pek de tatmin edici olmayacaktır çünkü ikisi de sevildiğini hissetmeye ihtiyaç duyar.

Her ikisi de eril burçlardan olduğu için, aralarındaki enerji çok çalkantılı bir ilişkiye yol açabilecektir. İlişkideki rolleri, Koç’un Kova burcuna enerji ve güç vermesi, Kova’nın da Koç’a çılgın fikirler vermesi ve ufkunu genişletmesi şeklinde olacaktır. Bu roller, ilişkinin başlangıcında çok eğlenceli olabilir. Ancak bir süre sonra, karşılaşabilecekleri duygusal boşluğu dolduracak yeteri kadar fikir olmadığı için yorucu olabilecektir.

CİNSEL UYUM
65%

KOÇ & KOVA GÜVEN

Güven konusu, Koç için önemlidir ve Kova bunu anlayacaktır. Bu, Kova’nın sonsuza kadar partnerine sadık kalacağı anlamına gelmez ama açık bir ilişki sürdürmenin ve Koç’a kararsızlıklarını anlatmanın adil olduğunu düşünür. Maalesef Koç, Mars tarafından yönetilir ve partnerinin ilgilendiği tek kişi olmayı ister. Bu onları öfkeli, sahiplenici ve partnerinin hareketlerine takıntılı bir kişiye dönüştürebilir.

3. kişileri içermeyen güven meselelerinden bahsedecek olursak, bu konuda aralarında bir problem olmayacağını söyleyebiliriz. Çünkü her ikisi de, hayatta keşfedilecek bu kadar çok ilginç şey varken neden yalan söylensin ki diye düşünürler. Birbirlerine yalan söylemenin gereksiz olduğunu düşünürler. İlişkilerindeki güven duygusunu korumak için, fikirlerini ifade etmekte özgür olmaya önem vermeleri gerekir. Tartışmalardan asla kaçamayacaklarını, ancak bunun birbirlerini daha iyi anlamak ve ilişkilerini güçlendirmek için yapıcı bir şekilde kullanılabileceğini kabul etmeleri iyi olacaktır.

GÜVEN
85%

KOÇ & KOVA İLETİŞİM VE ZİHİNSEL UYUM

Bu ikilinin sohbetleri o kadar heyecan verici olabilir ki, pek çok insan onlara dahil olmak isteyebilir. Koç genellikle biraz ciddidir ve sınırlarına saygı gösterilmesini ister. Kova bunu fark edecek, partnerini güldürecek ve rahatlamasını sağlayacaktır. Her zaman dümdüz hareket eden Koç için, birinin böyle açık fikirli olması, ileri geri gitmesi, her gün yeni şeyler keşfetmesi ve farklı farklı konular için asla enerjisini kaybetmemesi hayal bile edilemez. Kova’nın bu değişik çalışan zihnine hayran olacaktır.

Koç, Kova partnerini bir idol olarak görebilir ve onunla her türlü diyaloğa gönülden isteyerek girebilir. Çünkü keşfedebileceği çok şey vardır ve bakış açısının nasıl değişeceği konusunda fazlasıyla heyecanlanır. Öte yandan, partnerinin gözündeki bu konumu Kova’nın hoşuna gidecektir ve mümkün olduğunca ilginç olmaya devam ederek düşüncelerini Koç’la paylaşacaktır. Kova’nın sarkastik mizahı konusunda, Koç’un şakaları kişisel olarak algılamaması önemlidir. Buna dikkat ederlerse, birlikte çok eğlenebilirler.

Koç ve Kova, yüksek enerjiyle dolu güçlü karakterleri nedeniyle çok fazla kavga edebilirlerdi. Ancak çoğu durumda, Kova burcu saçma ve gereksiz tartışmalara girmez ve gerekirse aralarına bir duvar örer. Yine de, genellikle günün sonunda bu duvarı yıkarlar, çünkü birbirlerini oldukları gibi kabul edip seviyorlardır.

İLETİŞİM VE ZİHİNSEL UYUM
90%

KOÇ & KOVA DUYGULAR

Kova burcunun duygusal doğasını uyandırmak ve duygularını ortaya çıkarmak için genellikle yeterli esnekliğe ve sabra sahip bir partner gerekir. Koç burcunun çok da sabırlı olduğu söylenemez, bu yüzden ortaya çıkabilecek sorunu tahmin edebilirsiniz. Bir Koç’un bakış açısından, Kova burcu partner olarak soğuk ve mesafelidir ve kalplerini onlara açmaya hiç niyeti yoktur gibi görünür. Ancak Kova, duygularını farklı gösterir ve her zaman rasyonel olmaya çalışır. Koç, partnerinden duygularını göstermesini istemeye başladığında, gerçek sorun su yüzüne çıkar. Çünkü Kova onca zaman nasıl hissettiğini göstermiş olabilir, ancak Koç bunu tahmin edemezdi. Kova’nın duygularını yansıtma biçimini Koç (neredeyse diğer tüm burçlar da dahil olmak üzere) hiçbir zaman anlayamayacak ve onu duygusuz olarak nitelendirecektir.

DUYGULAR
40%

KOÇ & KOVA DEĞERLER

Harika bir iletişime sahip olsalar da, özgürlük söz konusu olduğunda değerleri farklılaşır. Her ikisi de özgürlüğe ilk başta değer verir. Ancak zamanla Koç pratikte, özgürlüğe gerçekten değer vermediğini fark eder. Aslında, elinde olsa Kova partnerinin özgürlüğünü elinden almak için hayatlarındaki bir çok şeyi değiştirirdi. Bu bilinçli bir ihtiyaç değildir, ancak Koç, doğası gereği her şeyi ve herkesi kendisi için isteyen şımarık bir çocuk gibi davranabilir. Koç, hayatında her şeyi paylaşabileceği birini ister. Ancak Kova’nın doğasını asla değiştirmemesinden dolayı, Koç ilişkide kendini gerçekten mutsuz bulabilir.

DEĞERLER
30%

KOÇ & KOVA GÜNLÜK YAŞAM

Günlük hayatta, beraber yapabilecekleri ortak aktiviteler söz konusu olduğunda, eğer Kova, Koç için gerçekten kabul edilemez bir şey önermedikçe, çok sayıda olasılığa sahip olacaklardır. Bu kadar enerjiye sahip iki sevgili için, tek hataları evde kalmak ve tüm o enerjiyi sistemlerinden atma şansını paylaşmamak olurdu zaten.

GÜNLÜK YAŞAM
99%

KOÇ & KOVA UYUMU ÖZET

Koç&Kova çifti, hassasiyetten yoksun bir çifttir. Aralarındaki tutku azalır azalmaz ilişkilerinin zayıflamasına izin verecek kadar vahşi değillerdir, ancak Kova burcunun mesafeli ve soğuk doğası ilişkilerinden duygunun eksik olmasına sebep olabilir. Koç’un gerçek sıcak duygusal doğasını gösterebilmesi için partneri tarafından rahatlatılması gerekir. Bu ilişkide, Koç temelde ilkel ve içgüdüsel doğasını destekleyen, mesafeli bir partnere sahip olacaktır. Her ilişkinin amacının, partnerlerin birbirlerini olduğu gibi kabul etmeleri olduğunu düşünmek güzel olsa da, bu durumda Koç’un ilişkiler yoluyla olgunlaşması ve duygusal doğasını öğrenmesi için her şansı elinden alınmış olacaktır. Bu da Koç’u asla tatmin etmeyecek bir şeydir.

Yine de, Kova burcu ile olan her ilişki, bizi Kova burcunun yapabileceği her hangi bir şey kadar şaşırtabilir. Özgün kişilikleri ile, ne zaman ne yapacakları, nasıl davranacakları belli olmadığı için, Koç&Kova ilişkisine de bir sınır koymak doğru olmaz. Bir partner olarak Kovalarla, her şeyi özgür iradeye bırakan bir senaryoya her zaman yer vardır. Bu ikilinin, beraber yaşamaya karar vermeleri durumunda, arada bir bireysel olarak ziyaret edip, rahatça çığlık atıp sakinleşebilecekleri bir odaları olmalıdır. Bu sayede birlikteliklerini yürütmeleri kolaylaşacaktır.

ÖZET
68%

Source: astrology-zodiac-signs