İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ay Burcu

Doğduğumuz anda Ay’ın gökyüzündeki konumu hesaplanarak bulunan Ay burcumuz, astrolojik profilimizin önemli parçalarından biridir ve duygusal iç dünyamızı simgeler. Güneş burcu kişinin “bilinçli” tarafını yani dışarı yansıttığı kişiliğini gösterirken, Ay burcu kendi içinde yaşadığı duyguları yani “bilinçaltı” kişiliğini gösterir. Ay kimliğimizin bir parçası olan ruhumuzdur. Benliğimizin, genellikle gizlediğimiz bilinçaltı tarafıdır ve duygusal tepkilerimizin arkasındaki itici güçtür.

Ay Burcumuz içgüdüsel veya duygusal enerjilerimiz, olaylara verdiğimiz doğuştan gelen tepkilerimiz ve kendimizi rahat veya güvende hissetmek için en çok ihtiyaç duyduğumuz şeyler hakkında bilgi verir. Ay burcumuz bizim acıyı ve zevki, üzüntüyü ve sevinci nasıl hissettiğimiz ve ruhumuzu nasıl beslediğimiz ile ilgili ipuçları verir. Ay nasıl Güneş ışınlarını yansıtıyor ise, Ay burcumuz da hayatta karşılaştığımız olaylara nasıl duygusal tepkiler verdiğimizi yansıtır. Bizim iç monoloğumuz, duygusal profilimizi anlamamızı sağlayan anahtardır.

Ay Burçlarının Genel Özellikleri

Her 2.5 günde bir Ay başka bir burca geçer. Ay burcumuzun elementi ruhsal iç dünyamızı ve duygusal olaylara nasıl tepki verdiğimizi anlamamıza yardımcı olur.

Ay Burcunuz Hava Grubundan ise:
– İkizler, Terazi veya Kova: hayat deneyimlerinize muhakeme ve objektif değerlendirme ile tepki verirsiniz. İçsel benliğiniz ile en uyumlu hissettiğiniz anlar; kendi fikirlerinizi ifade ettiğiniz ve sosyal etkileşimler kurduğunuz anlardır.

Ay Burcunuz Ateş Grubundan ise:
 Koç, Aslan veya Yayhayat deneyimlerinize doğrudan eyleme geçerek ve heyecanla tepki verirsiniz. İçsel benliğiniz ile en uyumlu hissettiğiniz anlar; özgüveninizi gösterdiğiniz, olumsuz iç konuşmaları engellediğiniz ve gücünüzü gösterdiğiniz anlardır.

Ay Burcunuz Toprak Grubundan ise:
 Boğa, Başak veya Oğlak: hayat deneyimlerinize kararlılık ve istikrarla tepki verirsiniz. İçsel benliğiniz ile en uyumlu hissettiğiniz anlar; üretken olduğunuz ve bir amaç uğruna istikrarla çalıştığınız anlardır.

Ay Burcunuz Su Grubundan ise:
– Yengeç, Akrep veya Balıkhayat deneyimlerinize hislerinizle, duyarlı ve duygusal tepkiler verirsiniz. İçsel benliğiniz ile en uyumlu hissettiğiniz anlar; derin hislerinizle hareket ettiğiniz anlardır.

Ay Burcu Bize Neleri Gösterir?

Kadim zamanlardan beridir Ay feminen enerji, özellikle de “annelik rolü” ile ilişkilendirilmiştir. Buna göre, Ay burcunuz konfor alanınızı ve kendinizi nerede ve ne şekilde güvende hissettiğinizi gösterir. Ne kadar hassas olduğunuzu ve çevrenizle içgüdüsel olarak nasıl etkileşim kurduğunuzu tarif eder. Ay’ın doğum haritasında nasıl konumlandığı, kişinin annesi ile doğrudan, hayatına giren diğer kadınlarla olan ilişkilerinde de dolaylı olarak önemli ipuçları verir.

Mantığa dayanan Güneş’in aksine, Ay saf duygulara dayanır. Güneş burcu aksiyona geçerken Ay burcu reaksiyona geçer. Ay burcu sahne arkasında yer alsa da kişinin karakteri üzerindeki etkileri oldukça büyüktür. Ruh halinizin gel-gitlerini yönetir; basitçe söylemek gerekirse, Ay sizin “içsel benliğiniz” dir. Astrolojide “yanlış anlaşılma” hissi genellikle ayın gezegenler ve diğer gök cisimleri ile olan ilişkisine atfedilir. Örneğin, Aslan burcu olup Ay burcu Balık olan biri dışarıya sağlam bir özgüven yaydığı halde kendi iç dünyasında çok yoğun duygusal derinlik, hassasiyet ve alınganlık hissedebilir. Veya Başak burcu olan biri yavaş ve analitik düşünerek hareket ettiği halde aynı zamanda Ay’ı Koçta olduğu için fevri duygusal davranışlar da sergileyebilir. Bu örneklerde görüldüğü gibi, önemli olan Ay burcu ve Güneş burcu arasındaki ritmi ve dinamiği iyi anlamak ve kompleks varlıklar olduğumuzu unutmamaktır.

Öte yandan, Ay burcu Güneş burcu ile aynı elementten (hava, ateş, toprak, su) olanlar bu elementin temsil ettiği özellikleri daha yoğun bir şekilde yansıtacaktır. Örneğin Ay burcu Terazi olan bir İkizler burcu, her ikisi de hava grubundan olduğu için hava elementinin temsil ettiği özellikleri daha yoğun bir şekilde sergileyecektir, sosyal ilişkileri fazlasıyla önemsemek gibi. Ay burcu ile Güneş burcu aynı olan kişiler ise yeniay evresinde dünyaya gelmişlerdir ve bu kişiler genellikle kişilikleriyle dünyaya damga vurmaya kararlıdırlar. Ay burcu ile Güneş burcu zıt burçlarda (Aslan-Kova gibi) olan kişiler ise dolunay evresinde dünyaya gelmişlerdir ve farklı güçleri birleştirmek onların yaşam misyonudur.

Ay burcumuz ve Ay’ın doğum haritamızda hangi evde konumlandığı, duygularımızı hangi alanlarda ve nasıl ifade ettiğimizi ortaya koyar. Örneğin, Ay’ı Akrep burcunda 7. evinde (ilişkileri, ortaklıkları temsil eden ev) konumlanan biri, kendini en çok ilişkilerinde derin ve yoğun bağlarla bağlandığında tatmin olmuş hissedebilir.

Ay burcunuzu seçerek detaylı olarak inceleyebilirsiniz:


Keywords: burçlar, doğum haritası, yükselen burç hesaplama, yükselen hesaplama, günlük burç yorumları, ay burcu hesaplama, doğum haritası hesaplama, burç tarihleri, burclar, burçlar tarihleri, yükselen burcu hesaplama, burç, burçların tarihleri, yükselen burc hesaplama, günlük burc yorumlari, dogumharitasi, dogumharitasi hesaplama, günlük burc yorumları, ay burcu hesapla, astroloji, burçların özellikleri, yıldız haritası, kova burcu özellikleri, yay burcu özellikleri, haftalık burç yorumları, aslan burcu özellikleri, başak burcu özellikleri, boğa burcu özellikleri, yengeç burcu özellikleri, burç yorumları, terazi burcu özellikleri, akrep burcu özellikleri, ikizler burcu özellikleri, oğlak burcu özellikleri, koç burcu özellikleri, balık burcu özellikleri, burçlar ve tarihleri, günlük burç, doğum haritası yorumlama, 2023 burç yorumları, aslan burcu günlük yorum, oğlak burcu bugün, aylara göre burçlar, akrep burcu günlük yorum, yengeç burcu bugün, terazi burcu günlük, kova burcu günlük yorum, güneş burcu hesaplama, ikizler burcu günlük yorum, başak burcu günlük yorum, yay burcu günlük, astroloji haritası, burcu günlük yorum, myburc, my burç, burc yorumlari, burç yükselen hesaplama, günlük burçlar, burç uyumları, burç özellikleri, astrolojik harita, hande kazanova, twıtburç, öner döşer, astrolog aygül aydın, astrolog