İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Akrep Burcu Erkeği

(23 Ekim – 21 Kasım)

Akrep’in iğnesine karşı dikkatli olun. Akrep burcu erkeği, kesinlikle hafife alınacak biri değildir. Ciddi, bazen sert ve acımasızdır. Gereksiz ve önemsiz şeyler için zaman harcamaz. Dünyayı adeta sadece siyah ve beyaz görür. Grinin tonları onun için çok belirsizdir ve onu ilgilendirmez.

Akrep burcu erkeği inanılmaz derecede meraklıdır, herkesi ve her şeyi öğrenmek ister, ancak genellikle bunları kendi başına çözmeyi sever. Güçlü sezgileri, olayların yalın gerçeğini ortaya çıkarmasına yardımcı olur. Hem doğrudan hem de etkili sorular sormada ustadır. Ancak, genellikle sorularına verilen yanıtları olduğu gibi almaz ve kendi içgörülerini katarak, kendi sonucuna varır.

Akrep erkeği her zaman kaderinin kontrolünü elinde tutmaya çalışır. İçinde bulunduğu her durum üzerinde kontrol sahibidir ve hayatı kendi şartlarına göre yaşar. Akrep burcu erkeği son derece çekicidir. Bağımsız, korkusuz, tutkulu ve hırslıdır. Ona karşı çıkmadan önce bir kez daha düşünün ve ona karşı bahis oynamayın. Çoğu zaman kazanan Akrep erkeği, yenilginin acısını nadiren tatmıştır.

Sabit burçlardan olan Akrep erkeği, inatçılığı, kararlılığı ve becerikliliği sayesinde, istediğini elde etmeden vazgeçmez. Elde edene kadar, sonuna kadar denemeye devam edecektir. Çok çalışkandır ve emeğinin meyvelerinin tadını çıkarmaktan mutluluk duyar.

Akrep burcu erkeği, sembolü olan akrep gibi doğada bir kayanın altında yaşamaz ama oldukça gizli ve bazen çok karmaşıktır. Bir Akrep erkeğini evcilleştiremezsiniz. O şımartılacak veya özenle bakılacak bir evcil hayvan değil, dikkatle ele alınması gereken, tehlikeli olabilen biridir. Akrep burçlarının kişiliğinin şaşırtıcı derecede sakin ve aklı başında bir yanı da vardır. Bu özelliği, son derece analitik ve meraklı bir zihin ile birleştiğinde, hiç kimseye benzemeyen, karmaşık doğaya sahip bir erkek ortaya çıkar.

Savaş tanrısı Mars ve yeraltı tanrısı Pluto tarafından yönetilen Akrep erkeği etkileyici, tutkulu ve arzularla doludur. Bazen huysuz, öfkeli ve kinci olabilir. Kendisine yapılan veya yapılacağını düşündüğü hiçbir yanlışı unutmaz ve gerektiğinde intikamını çok acı bir şekilde alır. Korkutucu değil mi? Ama bir Akrep erkeğini yakından tanıdığınızda buna memnun olacaksınız. Onun kendine has, keyifli bir kişiliği vardır. İnsanların dış görünüşünün, dışarıya yansıttığı kişiliğinin ardını gören ve insanların ruhunun derinliklerini görebilen biridir. Aslında o da dışarıya gösterdiği karanlık ve sert kişiliğinin altında, göründüğünden daha savunmasız ve duygusaldır. Ayrıca muhtemelen tanıdığınız diğer tüm erkeklerden daha akıllıdır.

Tüm Akrep burçlarının, uzun vadeli bir stratejisi ve hayata yaklaşımı vardır. Bu nedenle, bugün Akrep erkeğiyle olan bir savaşı kaybederseniz, bu onun vazgeçtiği anlamına gelmeyecektir. Muhtemelen sadece doğru zamanı bekliyor ve kazanmak için bir fırsat kolluyordur. Bu adam, kesinlikle kararlı ve iradelidir. Çoğu burçtan daha uzun süre öfkeye tutunabilecekleri ve kinci olabilecekleri doğrudur, ancak olgunlaştıkça duygularını daha iyi yönetmenin yollarını öğrenirler.

Akrep Erkeği ve Aşk

Akrep burcu erkeği duygusuz görünse de, bunların hepsi gösteriş içindir. Sakin ve soğuk dış görünüşünün altında, yoğun ve fırtınalı duygular yatar. Tüm su grubu burçları gibi, kendi ve başkalarının hisleri ile fazlasıyla uyum içerisindedir ve her şeyi derinden hisseder. Ama yine de, tüm bu derin duygularının çoğunu dış dünyaya sergilemez. Çünkü Akrepler duyguları üzerindeki kontrolünü kaybetmekten hoşlanmazlar – en azından ulu orta bir şekilde.

Akrep erkeği için aşk, hem güçlü hem de tutkulu bir duygudur. Akrep burçları hayatlarında bir çok kez değişim ve dönüşüm yaşarlar, ve aşk da onların hayatını ve bakış açısını değiştiren bir katalizördür. Biraz sahiplenici olsalar da, sevecen ve sadık bir aşık olurlar. Bu sahiplenme, sadece Akrep’in sevgisini ifade etme şeklidir. Akrep erkeği, soğuk dış görünüşünün ardında hassas ve sevgi doludur, ama yalnızca doğru partnere kişiliğinin bu yönünü gösterecektir. Akrep burçları genellikle Balık, Yengeç, Oğlak ve Başak burçları ile en uyumlu olarak kabul edilir. Ayrıca bkz. burç uyumu.

Akrep Erkeği ve İlişki

Akrep burcu erkeği yüzeysel ilişkilere pek ilgi duymaz, derinlik ve tutku arar. İlişkilerinde dizginleri ele almak ister. Bu durum partnerleri için ilginç bir dinamiğe yol açabilir. Eğer partneri çok uysalsa, bu adama itaat etmekte sorun yaşamayacaktır. Ama boyun eğmeyen, baskın biriyse, şiddetli tartışmalara yol açabilir. Akrep erkeği her iki durumu da ne ister ne de buna ihtiyaç duyar. Onun istediği, orta çizgide yürüyebilecek bir partnerdir – gerektiğinde ona karşı çıkacak kadar cesur, ancak dizginleri ele geçirmesine izin verecek kadar da uysal biri. 

Akrep erkekleri, bir ilişkinin yoğunluğundan korkmaz veya en azından birçok erkekten çok daha az korkar. Zorlu bir ilişkiden kaçınmaz, daha derin meseleleri geçiştirmektense gerekirse konuşmayı ve tartışmayı tercih eder. Bu, birçok insan için oldukça çekici bir özelliktir. Ayrıca, Akrep erkeklerinin göz ardı edilmekten veya soğuk tavırlara maruz kalmaktan hoşlanmadıkları da unutulmamalıdır. Bir Akrep erkeğine tavır yapmak hiç iyi bir fikir değildir.

Akrep erkeği, etrafındaki herkesin hayatını incelemekten hoşlansa da, kendi ilişkilerini gizli tutmaya eğilimli olacaktır. İlişkisi hakkında insanlara detaylı bilgi vermez. Çok yönlü ve karmaşık olan Akrep erkeği, tutkulu olduğu kadar korkutucu da olabilen, duyguları derin yaşayan biridir. Partnerine son derece sadık olan bu adam, aynı zamanda heyecan verici bir partner olur. Ama asla bir Akrep sevgilinizi karşınıza almamalısınız – çünkü kızdığında iğnesi acı verici olabilir!

Akrep Erkeği ve Seks

Seks ve cinsellikle ilgili konular 8. evin, yani Akrep burcunun doğal evinin yönetimindedir. Akrep burçlarının libidolarının, cinsel güçlerinin ve enerjilerinin yüksek olduğu bilinir. Akrep erkeğinin karizması ve manyetik cazibesi, yatak odasında bir kıvılcım yağmuruna dönüşür. Bu adama karşı koymak neredeyse imkansızdır. Karanlık bir şekilde seksi ve çekicidir. Bir Akrep erkeği ile seks sonrası muhtemelen en çok söylenen söz “Şu ana kadarki en iyisiydi!” olabilir.

Güçlü sezgileri ve tutkusu, Akrep erkeğini yatakta mükemmel bir partner yapar. Sıradan, güvenli ve klasik bir cinsel ilişki arıyorsanız, Akrep erkeği size göre değildir. Maceracı ve şehvetli olan bu adam, yatakta her şeyi en azından bir kez de olsa deneyecektir. Akrep erkeğinin yakınlık kurmaya olan doymak bilmez iştahı, ona ayak uydurabilecek, aynı derecede maceracı ve tutkulu bir partnere ihtiyaç doğurur. Akrep erkeği, partnerinin ihtiyaçlarını ve isteklerini son derece iyi anlar ve kendini buna göre ayarlar.

Akrep Erkeği ve Arkadaşlık

Bu adamın, yeni arkadaş olduğu bir insana hemen en karanlık sırlarını anlatma olasılığı yoktur. Bir Akrep erkeği ile arkadaşlıkların, samimi olabilmesi için kanıtlanması ve sadakatle kazanılması gerekir. Hızlı yakınlaşma girişimleri, bu adamın büyük bir şüphe ve biraz da endişe içinde, kendi içine geri çekilmesine neden olabilir.

Akrep erkeği ya şimdiye kadarki en iyi arkadaşınız ya da en kötü düşmanınız olabilir. Onlar için sadakat önemlidir, ancak kendilerine yapılan bir yanlışı asla unutmazlar. Değerli bir arkadaş olduğunuzu kanıtlarsanız, karşılığında onlar da size sadık bir dost olacaklardır. Onunla bir sırrınızı paylaşırsanız, asla başkalarına yaymayacaktır. Arkadaşlarını dikkatle seçer. Bir Akrep erkeğinin güvendiği sırdaşı olmak genellikle bir onurdur.

Akrep Erkeği ve Kariyer

Akrep burcu erkeği, istediği hemen hemen her meslekte başarılı olabilir. Dünyada fark yaratacak her işte başarılı olacaktır. Hırsı ve dayanıklılığı, odaklanmaya karar verdiği her işte başarılı olmasını sağlayacaktır. Hiç yorulmadan sıkı çalışabilen bu adamın güçlü bir iş ahlakı vardır, bu da onu hem yöneticileri hem de iş arkadaşları tarafından sevilen ve saygı duyulan bir çalışan yapar. Akrep burcu bir iş ortağına sahip olan biri, kendini kesinlikle şanslı hissetmelidir. İşyerinde kendine düşen görevi kesinlikle yerine getirir.

Keskin zihninin tüm potansiyelini ve sahip olduğu doğal gücü kullanabileceği; doktor, cerrah, bilim insanı veya girişimcilik ideal olarak ona uygun olabilir. İdrak kabiliyeti çok yüksek ve sezgileri kuvvetli olan bu adam gazeteci, psikiyatrist, psikolog, polis memuru veya dedektif olarak da başarılı olabilir. Ayrıca, özellikle kriminoloji, tıbbi ve bilimsel alanlarda araştırma ve analiz pozisyonları için de mükemmel bir şekilde uygundur.

Başkalarının parası, vergiler, maddi kaynaklar, finans ve borsa gibi konular 8. evin, yani Akrep burcunun doğal evinin yönetiminde olduğu için, finansal sektörlerde de doğal olarak başarılı olacaktır. Akrep burçları parayı nasıl yöneteceklerini çok iyi bilirler.

Akrep Erkeği ve Para

Akrep erkeğinin, kontrolü elinde tutmaya olan ihtiyacı, parasal konularda da kendini gösterir. Bu adam çoğu zaman parasını çok iyi yönetir. Ancak karmaşık doğası ve tutkudan doğan davranışları, bazen onu ele geçirir ve çılgınca para harcayabilir. Akrep erkekleri için para; ister yatırım yapmak ve tasarruf etmek, ister harcama yapmak için olsun, bir araçtır. Bununla birlikte, servetini saklayan, kimsenin ne kadar paraya sahip olduğunu veya ne kadar borcu olduğunu bilmesini istemeyen biri olma ihtimali yüksektir.

Akrep Erkeği ve Sağlık

Akrep burcunun insan vücudunda yönettiği bölgeler genital organlar ve mesanedir. Astrolojide, burçların vücutta yönettiği yerler genellikle o burç için hassas bölgelerdir. Bu nedenle Akrep burçlarının genital bölgeleri sağlık problemlerine eğilimli olabilir. Bu kişilerin, cinsel hastalıklar konusunda dikkatli olmaları gerekir.

Oldukça duygusal bir mizaca sahip olan kişiler, biraz karmaşık bir sağlık profiline sahip olabilir. Bu durum Akrep erkekleri için de geçerlidir. Rutin olarak, zaman zaman yoğun çalışmaya ara vermeli ve dinlenmelidir. Rahatlama terapileri ona çok iyi gelecektir.

Akrep Burcu

Akrep Burcu Kadını


Calendar vector created by pikisuperstar – www.freepik.com

Keywords: burçlar, doğum haritası, yükselen burç hesaplama, yükselen hesaplama, günlük burç yorumları, ay burcu hesaplama, doğum haritası hesaplama, burç tarihleri, burclar, burçlar tarihleri, yükselen burcu hesaplama, burç, burçların tarihleri, yükselen burc hesaplama, günlük burc yorumlari, dogumharitasi, dogumharitasi hesaplama, günlük burc yorumları, ay burcu hesapla, astroloji, burçların özellikleri, yıldız haritası, kova burcu özellikleri, yay burcu özellikleri, haftalık burç yorumları, aslan burcu özellikleri, başak burcu özellikleri, boğa burcu özellikleri, yengeç burcu özellikleri, burç yorumları, terazi burcu özellikleri, akrep burcu özellikleri, ikizler burcu özellikleri, oğlak burcu özellikleri, koç burcu özellikleri, balık burcu özellikleri, burçlar ve tarihleri, günlük burç, doğum haritası yorumlama, 2023 burç yorumları, aslan burcu günlük yorum, oğlak burcu bugün, aylara göre burçlar, akrep burcu günlük yorum, yengeç burcu bugün, terazi burcu günlük, kova burcu günlük yorum, güneş burcu hesaplama, ikizler burcu günlük yorum, başak burcu günlük yorum, yay burcu günlük, astroloji haritası, burcu günlük yorum, myburc, my burç, burc yorumlari, burç yükselen hesaplama, günlük burçlar, burç uyumları, burç özellikleri, astrolojik harita, hande kazanova, twıtburç, öner döşer, astrolog aygül aydın, astrolog