İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Balık Burcu Erkeği

(19 Şubat – 20 Mart)

Ters yönlere yüzen iki balıkla sembolize edilen Balık burcu, zodyağın 12. ve son burcudur. Balık burcu erkeği, genellikle diğer burçların temel özelliklerinin çoğunu sergileyen, onların tüm deneyimlerini içinde barındıran biridir. Bu erkek cömert, hoş görülü, anlayışlı ve maneviyatı güçlü biridir. Balık erkeğinin yaşamının temel odak noktası içsel yolculuk, ruhsal arayış ve duygusal konulardır. Duygular, bu adamı tanımlayan şeydir.

Duyguların ve hislerin onun hayatında bu denli önemli olması, aynı zamanda son derece sezgisel olduğu anlamına da gelecektir. Balık burçları, başkalarının ne düşündüğünü veya ne hissettiğini, neredeyse telepatik olarak hissedebilirler. Balık burcu erkeği yaşamın gözle görülmeyen yönlerine büyük ilgi duyar. İster kendi sezgileri ve duyguları, isterse genel olarak manevi ve dini konular olsun, onun ilgisini çeker. Bu adam, hayatın büyük planından kendi ikili ilişkilerine kadar her konuda, her zaman daha derin bir anlam arar ve bulur. Çevresindeki olayları özümseyerek, olaylar arasında diğer insanların asla fark edemeyeceği bağlantılar kurar. İnsanların duygu ve davranış kalıplarını gözlemler ve onları bu şekilde davranmaya iten şeyin ne olduğunu çok iyi anlar.

Bir Balık burcu erkeğiyle konuşurken genellikle iki farklı dünyada yaşayan biriyle sohbet ediyormuş gibi hissedebilirsiniz. Adeta zihninin yarısı bu dünyada yarısı da öbür dünyada gibidir. Hayallerin, rüyaların ve sırların aldatıcı dünyası Balık için, dünyanın somut gerçekliği kadar, hatta bazen daha fazla geçerlidir. Balık erkeği idealleri, fikirleri ve hayalleri, fiziksel duyuların sıradan gerçekliğinden daha çok benimser. İç dünyasının derinliği, bir çok insan için onu gizemli ve anlaşılmaz yapar. Gerçekte ne düşündüğünü veya ne hissettiğini anlamak zordur.

Balık burcu erkeği hayalperesttir. İstediği her an her yerde, olmasını istediği bir dünyanın hayaline dalarak, hayatın acı gerçeklerinden hızla kaçabilir. Bazıları onun bu şekilde sorumluluklarından ve gerçeklerden kaçtığını düşünebilir. Diğerleri ise onun sorunlarla başa çıkmanın yaratıcı bir yolunu bulduğuna inanır. Ama şu bir gerçektir ki, acımasız gerçeklerden kaçıp kendini kandırma yolunu seçen bu erkeği, hayat zaman zaman gerçeklerle yüzleştirecek ve onu baştan aşağı sarsacaktır. Bu dönemler onun için gerçekten üzücü ve sarsıcı olacaktır.

Değişken burçlardan olan Balık burcu, hem sevimli bir Japon balığı, hem de yırtıcı bir köpek balığı olabilir. Genellikle kişiliğinde ikilik sergiler. Ters yönlere yüzen iki balık ile sembolize edilen Balık burcu erkeği, genellikle farklı yönlere çekildiğini hissedebilir, bu sebeple somut kararlar vermekte zorlanır. Bu adam yaşam okyanusunda nasıl yüzeceğini belirlemelidir: akıntıya ters mi yoksa onunla aynı yönde mi?

Balık erkeğinin sakin, derli toplu ve huzurlu dış görünüşü, çoğu zaman içindeki tutkulu ve hassas kargaşayı gizler. Balık burçları genellikle içlerindeki tutkuyu resim, dans veya müzik aracılığıyla ifade eden sanatçı ruhlu kişilerdir. Güçlü ve canlı bir hayal gücüne sahiplerdir. Olağanüstü ve yaratıcı olan Balık burçlarının ortaya çıkardıkları eserler genellikle tuhaf ve alışılmışın dışında ama her zaman etkileyicidir.

Balık Erkeği ve Aşk

Balık burcu erkeği delicesine aşık olmak ister. Utangaç ve sessiz olan bu adam, hoşlandığı kişiye genellikle doğrudan yaklaşmaz. Bunun yerine, etrafında daireler çizerek yüzmeyi tercih eder, oltaya takılmadan önce durumu gözden geçirir. Balık erkeği ilk görüşte aşık olmaz. Yavaş yavaş, dikkatlice aşka atılır. Onun için ideal aşk şiirlerde ve şarkılarda ifade edilir. Aşkta havai fişekler, sihir ve mucizeler bekler.

Aşk, Balıklar için cennet demektir. Hep aradığı o özel kişiye aşık olduğunda, kendini tamamlanmış hissedecektir. Son derece romantik olan Balık burcu erkeği için aşk, nihai ideali temsil eder. Kalbi temiz, sevgisi gerçektir ve özverili bir saflıkla sever.

Balık Erkeği ve Seks

Sessiz ve alçakgönüllü Balık erkeği, yatak odasında bir tutku seline dönüşebilir. Fantezileri ve rol yapmayı sever. Yatakta şehvetli, yaratıcı ve cömert bir aşıktır. Şaşırtıcı ve baştan çıkartıcıdır. Balık erkeğinin sessiz sakin dış görünüşüne aldanmayın – durgun sular derinden akar. Kuvvetli sezgileri ile partnerini memnun etme arzusu, Balıklara cinsel tatmin konusunda büyük beceri verir.

Balık burçları, cinselliği birlikte olduğu kişiyle daha fazla bağlanabileceği bir eylem olarak görür. Seks yoluyla biriyle bağ kurma arzusu, özellikle Ay burcu veya Mars’ı Balık burcunda olanlarda daha güçlüdür.

Balık Erkeği ve İlişki

Oltanıza bir Balık burcu erkeği takılırsa ve onu yakalamayı başarırsanız, muhtemelen suya geri atmak istemeyeceksiniz. Romantik, şefkatli, anlayışlı ve yardımsever Balık erkeği, partnerinin ihtiyaçlarını, özellikle de duygusal ihtiyaçlarını, karşılamayı sever. Partneri için sürprizler yapmak, lezzetli ikramlar hazırlamak, hediyeler almak onu mutlu eder. Ve tüm bunları karşılık beklemeden yapacaktır. Sadece, takdir edildiğini hissetmesi için basit bir teşekkür yeterli olacaktır. Rahat ve sakin olan Balık burcu erkeği, geçinmesi kolay bir erkek arkadaş olur.

Balık burçları genellikle partnerine sadık ve bağlıdır. Ancak yine de, Balık burçlarının çift yönlülüğünü unutmamak gerekir. Bu burcun insanları kolay etki altında kalabilir ve farklı yönlere çekilebilir. Siz ilişkide her şey çok güzel gidiyor diye düşünürken, o başka bir yöne doğru uzaklaşmaya başlamış olabilir. Bu sebeple bir anda avucunuzdan kayıp, başka ağlara takılabilir. Ayrıca Neptün tarafından yönetilmeleri dolayısıyla ilişkide aldatma, kandırma, yalanlar ve bir şeyleri gizleme durumu da söz konusu olabilir.

Balık erkeği için en uygun partner, ona ilham verecek, onu motive edecek ve gerektiğinde hayallerini gerçeğe dönüştürebilmesi için onu yönlendirebilecek biridir. Bu bakımdan en çok Oğlak, Boğa, Başak, Yengeç ve Akrep burçları ile uyumludur. Ayrıca bkz. burç uyumu.

Balık Erkeği ve Arkadaşlık

İnsanlarla kolay anlaşan ve özverili Balık burcu erkeği, hayatın her kesiminden, karakterden, dinden ve etnik kökenden, çok sayıda arkadaşa sahip olabilir. İnsanlara karşı çok anlayışlı olan bu adam, sosyal ortamlarda oldukça popülerdir. Balık erkeği bazen kaçamak tavırlar sergileyebilir ve insanlardan uzak durabilir. Bunu kişisel algılamayın. Her ne kadar hayır demekte zorlansalar da, Balıklar kendilerine vakit ayırmaya ve yalnız kalmaya ihtiyaç duyarlar.

Balık erkeği fazla duygusal ve şefkatli olabilir, ancak bu özelliklerini asla zayıflık belirtisi olarak görmeyin. Aslında bunlar güçlü yanlarıdır ve onunla yeterince uzun süre vakit geçirirseniz, bunun tam olarak nasıl olduğunu göreceksinizdir.

Balık erkeği, arkadaşlarına ve ailesine sadık ve bağlıdır. Onların isteklerini kendi isteklerinin önüne koyar. Arkadaşlarına ve ailesine, halden anlayan bakış açıları sunabilen empatik bir bireydir – bazen bu özelliği suistimal edilebilir. Genellikle doğuştan liderlik özelliği olmasa da, Balık erkeği güçlü, ancak ölçülü bir karaktere sahiptir. Çoğu zaman kritik bir durumda rehberlik etmesi için arkadaşları, ailesi ve meslektaşları tarafından fikrine danışılan biridir. “Hayalperest” olarak adlandırılır, ancak yine de ihtiyaç duyulduğunda her zaman yanınızda olacak bir arkadaştır.

Balık Erkeği ve Kariyer

Normal bir ofis işini unutun çünkü kurumsal hayat Balık burcu erkeğine göre değildir. Bu adamın, yaratıcılığını kullanması gerekir ve buna izin verildiğinde, kendisini ancak o zaman tamamen işine adar. Bu, Balık erkeğinin 9-5 arası çalışma hayatını yapamayacağı anlamına gelmesin, çünkü çoğu bunu yapabilir. Sadece, Balıklar eninde sonunda daha yaratıcı bir iş için heveslenecekleri bir noktaya geleceklerdir.

Balık erkeği bir yazar, müzisyen, dansçı, oyuncu, sosyal hizmet uzmanı, tasarımcı veya herhangi bir sanat dalında çalışmayı düşünebilir. Ayrıca veteriner, doktor veya terapist olarak da, insanlara yardım etme arzusunu karşılayabilecektir.

Bazı Balıklar, özellikle kariyer konularında kendileri için bir gelecek belirlemekte zorlanırlar. Plan yapmak yerine, evrenin onlara doğru yolda rehberlik edeceğine çocuksu bir güven ile inanırlar. Bu genç Balıkların, yakınları tarafından rehberliğe ve gerçekçi olmaya itilmeye ihtiyacı olabilir. Kurdukları hayalleri gerçeğe dönüştürebilmeleri için, ne tür adımlar atmaları gerektiği konusunda yönlendirmeye ihtiyaçları olacaktır.

Balık Erkeği ve Para

Doğum haritasında para konularında daha becerikli bir burç baskın değilse, Balık burcu erkeği parayı idare etmekte çok başarılı olamayacaktır. Her ne kadar güçlü sezgilere sahip olsa da, parasal konularda mantıksız davranabilir. Kendini, mantıktan ziyade duygularına dayalı finansal kararlar verirken bulabilir.

Finansal tavsiyeler veren, sigorta veya mülk satmaya çalışan üçkağıtçı kişilere karşı dikkatli olmalıdır. İnsanlara kolay inanma eğilimi gösteren Balık erkeği, rasyonel düşünmek yerine duygularına kapılırsa kolayca kandırılabilir. Bu nedenle maddi konularda dikkatli olmalıdır. Parasını idare etmek ve yatırımlarını planlama konusunda işini bilen kişilerden destek alması faydalı olacaktır.

Balık Erkeği ve Sağlık

Zodyağın 12. burcu olarak, Balık burcunun insan vücudunda yönettiği yerler ayaklar ve damarlardır. Astrolojide, burçların vücutta yönettiği yerler genellikle o burç için hassas bölgelerdir. Bu sebeple, Balık burçları ayaklarıyla ilgili sağlık problemlerine ve damar rahatsızlıklarına eğilimli olabilirler. Özellikle ayak masajı ve akupunktur, sağlık sorunlarına yardımcı olabilir.

Bir çok Balık burcu, hayatın gerçeklerinden ve ağır sorumluluklardan kaçmak için, alkol veya çeşitli ilaçlara sığınabilir. Alkolizm veya diğer bir çok bağımlılık, Balık burcu ile ilişkilendirilir. Alkole olan düşkünlükleri, sağlıklarını ciddi olarak etkileyebilir.

Balık Burcu

Balık Burcu Kadını


Keywords: burçlar, doğum haritası, yükselen burç hesaplama, yükselen hesaplama, günlük burç yorumları, ay burcu hesaplama, doğum haritası hesaplama, burç tarihleri, burclar, burçlar tarihleri, yükselen burcu hesaplama, burç, burçların tarihleri, yükselen burc hesaplama, günlük burc yorumlari, dogumharitasi, dogumharitasi hesaplama, günlük burc yorumları, ay burcu hesapla, astroloji, burçların özellikleri, yıldız haritası, kova burcu özellikleri, yay burcu özellikleri, haftalık burç yorumları, aslan burcu özellikleri, başak burcu özellikleri, boğa burcu özellikleri, yengeç burcu özellikleri, burç yorumları, terazi burcu özellikleri, akrep burcu özellikleri, ikizler burcu özellikleri, oğlak burcu özellikleri, koç burcu özellikleri, balık burcu özellikleri, burçlar ve tarihleri, günlük burç, doğum haritası yorumlama, 2023 burç yorumları, aslan burcu günlük yorum, oğlak burcu bugün, aylara göre burçlar, akrep burcu günlük yorum, yengeç burcu bugün, terazi burcu günlük, kova burcu günlük yorum, güneş burcu hesaplama, ikizler burcu günlük yorum, başak burcu günlük yorum, yay burcu günlük, astroloji haritası, burcu günlük yorum, myburc, my burç, burc yorumlari, burç yükselen hesaplama, günlük burçlar, burç uyumları, burç özellikleri, astrolojik harita, hande kazanova, twıtburç, öner döşer, astrolog aygül aydın, astrolog