İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Doğum Haritası

Doğduğumuz anda evrenin anlık görüntüsü bizim astrolojik parmak izimizi oluşturur. Evrenin bu anlık görüntüsü astrolojide doğum haritası ile resmedilebilir ve bu harita bizi biz yapan tüm bilgiyi (onu yorumlamasını bilene) içinde barındırır. Doğum haritamız hayatımızın farklı alanlarına tekabül eden gezegenlerden, asteroitlerden ve göksel noktalardan oluşan kapsamlı bilgilerden oluşur. Doğum haritanızı analiz ettikten sonra, burcunuzun yalnızca buz dağının görünen yüzü olduğunu fark edeceksiniz. Astrolojik parmak iziniz olan doğum haritanızın, sizinle ilgili çok daha fazla bilgiyi içinde bulundurduğunu fark edeceksiniz.

Doğum haritamızı oluşturabilmek için yükselen burcumuzu biliyor olmamız gerekir. Bunun için de doğduğumuz yeri ve saati bilmemiz gerekir çünkü yükselen burç ortalama olarak her iki saatte bir değişir. Ancak bu, doğum yerinin ekvatora ne kadar yakın olduğuna bağlı olarak da değişkenlik gösterir. Yükselen burç, kişinin doğum anında, gökyüzünde doğu ufkunda yükselen burçtur. Doğum haritasında, doğu ufuk çizgisine bakıldığında bu burç yer alır. Yükselen astrolojide aynı zamanda 1. eve düşen burçtur. Yani tüm doğum haritamız yükselen burcumuza göre şekil alır. 


Keywords: burçlar, doğum haritası, yükselen burç hesaplama, yükselen hesaplama, günlük burç yorumları, ay burcu hesaplama, doğum haritası hesaplama, burç tarihleri, burclar, burçlar tarihleri, yükselen burcu hesaplama, burç, burçların tarihleri, yükselen burc hesaplama, günlük burc yorumlari, dogumharitasi, dogumharitasi hesaplama, günlük burc yorumları, ay burcu hesapla, astroloji, burçların özellikleri, yıldız haritası, kova burcu özellikleri, yay burcu özellikleri, haftalık burç yorumları, aslan burcu özellikleri, başak burcu özellikleri, boğa burcu özellikleri, yengeç burcu özellikleri, burç yorumları, terazi burcu özellikleri, akrep burcu özellikleri, ikizler burcu özellikleri, oğlak burcu özellikleri, koç burcu özellikleri, balık burcu özellikleri, burçlar ve tarihleri, günlük burç, doğum haritası yorumlama, 2023 burç yorumları, aslan burcu günlük yorum, oğlak burcu bugün, aylara göre burçlar, akrep burcu günlük yorum, yengeç burcu bugün, terazi burcu günlük, kova burcu günlük yorum, güneş burcu hesaplama, ikizler burcu günlük yorum, başak burcu günlük yorum, yay burcu günlük, astroloji haritası, burcu günlük yorum, myburc, my burç, burc yorumlari, burç yükselen hesaplama, günlük burçlar, burç uyumları, burç özellikleri, astrolojik harita, hande kazanova, twıtburç, öner döşer, astrolog aygül aydın, astrolog