İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Mars Burcu Yengeç

Mars burcumuz; kendimizi ortaya koyma, mücadele ve rekabet etme kapasitemizi temsil eder. Ayrıca öfkemizi ve arzularımızı nasıl ifade ettiğimizi, cinselliği nasıl yaşadığımızı, ne kadar cesur olup ne kadar inisiyatif alabildiğimizi gösterir.

Doğdukları anda Mars gökyüzünde Yengeç burcunda konumlanan kişilerin Mars burcu Yengeç’tir.

Mars’ın Yengeç burcundaki konumu, bu yerleşime sahip kişileri biraz pasif-agresifliğe eğilimli insanlar yapar. Mars’ı Yengeç burcunda olan kişiler, değişime karşı direnç gösterirler ve sorunlarla doğrudan yüzleşmekten kaçınırlar. Harekete geçmeden önce kendilerini güvende hissetmeleri gerekir. Bundan dolayı da, bazen dışarıdan yavaş görünebilirler. Bu kişilerin hayat mottosu: “En iyi saldırı savunmadır.” Bu onların zayıf görünmesine neden olabilir ancak aslında oldukça güçlülerdir. Onların gücü azimli ve kararlı olmalarında yatar.

Mars burcu Yengeç olan kişiler etrafa koruyucu, hatta şifa veren bir enerji yayarlar. Yengeç burcu, sevdiklerine karşı olan aşırı koruyuculuğu ile bilinir. Mars’ın Yengeç burcundaki yerleşimi bu kişileri sevdiklerini tutkuyla koruyan kişiler yapar. Sevdiklerini korumaları iyi bir şeydir ancak bu korumacı özelliklerini kendilerine yaparlarsa problemlere sebep olur. Aşırı hassas davranıp kendilerini aşırı korumaya alırlarsa yaşamda ilerlemelerini sekteye uğratırlar.

Mars’ı Yengeç burcunda olan kişilerin pasif-agresifliğe olan eğilimleri, onları aynı zamanda eleştirel ve manipülatif yapabilir. Enerji seviyeleri değişkendir ve oldukça yavaş hareket ediyor gibi görünebilirler. Köşeye sıkıştıklarını hissettiklerinde, savunmaya geçip duygusal patlamalar yaşayabilirler. Hayal kırıklıklarını ve öfkelerini sağlıklı bir şekilde dışa vurmakta zorlanabilirler. Sorunu doğrudan çözmek yerine uzun süre kafaya takmaları olasıdır. Sık sık endişelenmelerinden dolayı da mide rahatsızlıklarına eğilimlilerdir. Bu kişilerin kendilerini mutlu ve güçlü hissetmeleri için rutine, disipline ve düzenli bir aile yaşantısına ihtiyaçları vardır.

Yengeç burcunda Mars’a sahip olanlar duyguları ve ruh hallerine göre harekete geçerler. Bu da onların duygusal anlamda oldukça dengesiz görünmelerine neden olabilir. Mutlu olduklarında büyük bir özgüvenle hareket ederler. Gergin olduklarında da tamamen içine kapanabilirler. Dolaylı yollardan insanları kışkırtma konusunda yetenekli olsalar da, çok nadir sorunlarla yüzleşip kavga çıkarırlar.

Mars’ı Yengeç’te olanlar içgüdüsel olarak korumacı ve temkinli kişilerdir. Kendilerini güvende ve özgüvenli hissettiklerinde, uzun vadede sırtınızı dayayabileceğiniz, yardımsever biri olurlar. Sorunları barışçıl bir şekilde, sakinlikle ele almayı tercih ederler. Sevdikleri kişileri ve değerleri derinden önemserler. Adaletsizliğe veya otoriteye karşı savaşmaktan korkmazlar. Gerektiğinde cesur ve korkusuz olabilirler. Yengeç burcunda Mars’a sahip kişiler tutkulu bir şekilde duygusal ve samimidir. Böyle bir arkadaşa veya partnere sahip olmak bir şanstır.

Mars Yengeç Burcunda Cinsellik

Mars burcumuz cinselliğe olan yaklaşımımızı da gösterir. Cinselliği nasıl yaşadığımızı ve kendimizi cinsel düzeyde nasıl ifade ettiğimizi gösterir.

Mars’ı Yengeç’te olan kişilerin cinsel dürtüleri, duygusal ihtiyaçlarıyla doğrudan bağlantılıdır. Bu kişiler sahip olunabilecek en hassas ve tatlı sevgililerden biri olabilir. Düşük modda olmadıkları zamanlarda, partnerlerine karşı romantik ve duygusaldırlar. Onlara değer verdiğinizi bildikleri sürece, yatakta biraz sert ve agresif olmanızdan hoşlanabilirler.

Bebek yapma düşüncesi bazılarını oldukça fazla heyecanlandırır. Bazıları ise yatakta tamamen size ait olma fikrine bayılır. Cinsellikte göğüslere en düşkün burç olarak bilinirler. Onları neyin tahrik ettiğini her zaman size açıkça söylemeyebilirler. Cinsel ihtiyaçlarını sizin sezmenizi beklerler. Yatakta partnerine karşı koruyucu, sadık ve duygusaldır. Romantik ve tensel dokunuşlar onları tahrik eder.