İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kova Burcu Özellikleri

(20 Ocak – 18 Şubat)

Güneş, yaklaşık 20 Ocak – 18 Şubat tarihleri arasında (yıla bağlı olarak değişebilir) Kova burcundadır. Bu tarihlerde doğan kişilerin Güneş burcu (günlük deyimle burcu) Kova’dır.

Kova burçlarının en göze çarpan özelliklerinden biri, herkesin gittiği bilindik yolu takip etmeme arzularıdır. Zihinlerinde her zaman ilerleme ve gelişme isteği olduğu için, eski ve modası geçmiş yöntemlere ve düşünce biçimlerine karşı gelirler.

Zodyağın 11. burcu olarak, Oğlak burcundan sonra geldikleri için, Oğlak’ın sembolize ettiği şeyleri (gelenekler, görenekler, kurallar) aşma ve hatta yıkma arzusu mevcuttur. Kovalar yıllardır süregelen gelenekleri yıkmayı ve yerine özgür düşünce ve yaşama biçimini koymayı adeta kendilerine görev edinirler. Birçok Kova burcu insanı, kendini kişisel ve sosyal şartlanmalardan kurtarmayı hedefler.

Teoride değişime açık olsalar da, sabit burçlardan oldukları için şaşırtıcı derecede inatçı da olabilirler. İdealizmleri güçlüdür, ancak fikirlerinde çok sabit olabilirler. Onları, inandıkları bir fikir veya düşünceden vazgeçirmek oldukça zordur.

Biraz mesafeli ve hatta soğukkanlı olan Kovalar, yine de genellikle insanlar tarafından çok sevilir. Her türlü düşünceye ve insana karşı hoşgörülüdürler. Çeşit çeşit arkadaşları, tanıdıkları vardır. Önyargı veya insan kayırma, Kova burçlarının karşı olduğu, ciddi anlamda kabul edilemez davranışlardır.

Kovalar genellikle çok zeki, esprili, hazırcevap ve entelektüeldir. İlerlemeye, gelişmeye ve açık sözlülüğe önem verirler. Bir Kova burcunu kandırmak oldukça zordur – genellikle her an, her şeyin farkındadırlar. Meraklı ve gözlemcidirler. İnsanları ve durumları çok iyi ölçüp analiz ederler.

Kova burçlarının biraz reformcu bir tarafı vardır. İnsanların, yüzeyselliğin ardını görmelerini sağlamaya çalışırlar ve onları açık ve dürüst olmaya teşvik ederler. “Kendin olmaktan korkma” ve “Herkesin yaptığını yapma, özgün ol” onlarla özdeşleşen hayat mottolarıdır. Kendine has, ilginç ve “farklı” olan herkes ve her şey onların ilgisini çeker.

Kova burçlarının yaşamlarında kişisel alana ihtiyaçları vardır. Yalnız kalıp, kendileriyle zaman geçirmeye sıklıkla ihtiyaç duyarlar. Hem kendilerinin hem de başkalarının özgürlüğüne fazlasıyla önem verirler. Onları bir kutuya hapsetme girişimleri muhtemelen başarısız olacaktır.

Kendilerine yapılan iyiliklere mutlulukla karşılık verirler ve hayatın her kesiminden insana eşit davranırlar. İnsanları sosyal statülerine veya sahip oldukları maddi değerlere göre ayırmazlar. Onlar için statünün hiçbir önemi yoktur. Eşitlik ve adil olma duygusu, Kova burcunun en ayırt edici özelliklerindendir.

Kova burcunun insan vücudunda yönettiği bölgeler ayak bilekleri, kaval kemiği ve dolaşım sistemidir. Astrolojide, burçların vücutta yönettiği yerler genellikle o burç için hassas bölgelerdir. Özellikle ayak bilekleri dikkat etmeleri gereken yerlerdir. Kovalar, yürürken genellikle nereye gittiklerine bakmadıkları ve sürekli kafalarında başka bir şey düşündükleri için, ayak bileklerini burkma veya kırma olasılıkları yüksektir. Ayrıca Uranüs yönetiminde oldukları için, ani hareket etme eğilimi gösterirler ve bu ani hareketler burkulmalara ve sakatlanmalara sebebiyet verebilecektir. Dolaşım sisteminde de problemlere eğilimleri olabilir. Özellikle kan dolaşımları zayıf olabilir.


Kova Burcu Özellikleri


Kova burcu, su taşıyıcısı ile sembolize edilir ve dünyaya yaşam ve spiritüel enerji aktarmayı sembolize eder.

Su, evrensel bilgidir ve su taşıyıcısı, evrensel bilgiyi insanlara aktarır. Kovadan akan su, geçmişi yıkayarak taze ve yeni bir başlangıç ​​için yer açar.

Kova burcu ileriye dönük ve büyüme odaklıdır. Eşitlik ve bireysel özgürlükle ilgilenen Kova burcu, bilgisini ve vizyonunu insanlara aktarmayı amaçlar.

Kova burcunun yönetici gezegenleri modern astrolojide Uranüs, geleneksel astrolojide Satürn’dür.

Satürn, zamanın ve maddenin sınırlarının güçlü farkındalığıyla, hayatımıza yapı ve anlam getirir. Satürn bize sınırlarımızı, sorumluluklarımızı ve bağlılıklarımızı hatırlatır. Kurallara, sınırlara ve iradeye sahip olma ihtiyacımız olduğunun farkında olmamızı sağlar.

Uranüs gezegeni aydınlanma, ilerleme, gelişme, objektiflik, yenilik, pratik zeka ve özgünlük ile ilişkilendirilir. Yeni buluşları ve icatları ortaya çıkaran sezgi kıvılcımını temsil eder.

Kova burcu ile ilişkilendirilen çiçekler orkide ve glayöl çiçeğidir. Orkide inceliği, farklı olmayı ve doğurganlığı simgeler. Glayöl çiçeği de dürüstlüğü, doğruluğu ve güçlü karakteri simgeler.

Kova burcu ile ilişkilendirilen renkler gökyüzü mavisi, elektrik mavisi ve laciverttir. Mavi renk bağlılığı, huzuru ve güveni simgeler. Sakinleştirici mavi, Kova burcunun parlak fikirlerini ortaya çıkarmaya ve huzursuz enerjisini dengelemeye yardımcı olur. Tıpkı Kova burcunun çok yakından bağlantılı olduğu gökyüzü ve sular gibi, mavi renk enginliği temsil eder.

Kova burcunun elementi havadır. Hava burçları entelektüel, objektif, tarafsız, bağımsız ve iletişim odaklı burçlardır. Kişiliklerini zihin ve akıl ile ifade ederler ve sosyal ortamlarda bulunmak yaşamsal enerjilerini yükseltir.

Kova burcu sabit burçlardandır. Sabit burçlar kararlıdırlar. Oldukça inatçı ve sabit fikirli olabilir, değişime karşı direnç gösterebilirler.

Kova burcu zodyağın 11. burcudur ve 11. ev ile ilişkilendirilir. Astrolojide 11. ev arkadaşlıkları, grupları, organizasyonları, tanışıklıkları, umutları, dilekleri, kişisel hedefleri, büyük amaçları ve hümanizm ile ilgili konuları yönetir.


Icons made by Freepik from www.flaticon.com Icons made by Freepik from www.flaticon.com

Keywords: burçlar, doğum haritası, yükselen burç hesaplama, yükselen hesaplama, günlük burç yorumları, ay burcu hesaplama, doğum haritası hesaplama, burç tarihleri, burclar, burçlar tarihleri, yükselen burcu hesaplama, burç, burçların tarihleri, yükselen burc hesaplama, günlük burc yorumlari, dogumharitasi, dogumharitasi hesaplama, günlük burc yorumları, ay burcu hesapla, astroloji, burçların özellikleri, yıldız haritası, kova burcu özellikleri, yay burcu özellikleri, haftalık burç yorumları, aslan burcu özellikleri, başak burcu özellikleri, boğa burcu özellikleri, yengeç burcu özellikleri, burç yorumları, terazi burcu özellikleri, akrep burcu özellikleri, ikizler burcu özellikleri, oğlak burcu özellikleri, koç burcu özellikleri, balık burcu özellikleri, burçlar ve tarihleri, günlük burç, doğum haritası yorumlama, 2023 burç yorumları, aslan burcu günlük yorum, oğlak burcu bugün, aylara göre burçlar, akrep burcu günlük yorum, yengeç burcu bugün, terazi burcu günlük, kova burcu günlük yorum, güneş burcu hesaplama, ikizler burcu günlük yorum, başak burcu günlük yorum, yay burcu günlük, astroloji haritası, burcu günlük yorum, myburc, my burç, burc yorumlari, burç yükselen hesaplama, günlük burçlar, burç uyumları, burç özellikleri, astrolojik harita, hande kazanova, twıtburç, öner döşer, astrolog aygül aydın, astrolog, kova burcu nasıl, güneş kova burcunda, güneş burcu kova, kova burcu nasıl, kova burcu ozellikleri