İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ay Burcu Koç

Ay Burcumuz; içgüdüsel veya duygusal enerjilerimiz, olaylara verdiğimiz doğuştan gelen tepkilerimiz ve kendimizi rahat veya güvende hissetmek için en çok ihtiyaç duyduğumuz şeyler hakkında bilgiler verir.

Doğdukları anda Ay gökyüzünde Koç burcunda konumlanan kişilerin Ay burcu Koçtur.

Zodyakın ilk burcu olan Koç, dürtüsel, fevri ve coşkun tavırları ile bilinir. Aynı şekilde Ay burcu Koç olan kişiler de coşkulu, ateşli ve fevri davranışlarla özdeşleşmişlerdir. Heyecan verici, zorlu veya yeni deneyimlerle – öncü taraflarını ifade etmelerine olanak tanıyan herhangi bir şeyle – meşgul olduklarında kendilerini çok iyi hissederler.

Ay’ın Koç burcundaki yerleşimi duygusal bağımsızlığı gösterir. Duygusal ilişkilerinde özgür olmaktan keyif alırlar ve başkaları onlara sınırlar koymaya çalışırsa kendilerini kapana kısılmış hissederler. Aşırı duygu gösterisinden ve “duygusal zayıflıktan” rahatsız olabilirler. Koç burcunun yönetici gezegeni Mars savaşçı ruhludur. Bu sebeple Ay’ı Koç burcunda olan kişiler duygularını bile bir savaştaymış gibi yaşarlar. Zayıflatan, güçsüzleştiren duygular onlara göre değildir. Bilinmeyenle yüzleşme cesaretine sahip oldukları için, önlerindeki yolu nadiren sorgularlar.

Hızlı Tepkiler Verme

Savaş tanrısı Mars gezegeni tarafından yönetilen Koç, vizyonu eylemle birleştirebilen bir burçtur. Ay’ı Koç burcunda olanlar da hayattan ne istediklerini bilir ve istediklerini elde etmek için de fazlasıyla coşkulu ve sabırsız, bazen de saldırgan davranırlar. Bu kişiler, arzularını ve isteklerini sanki elde edilmesi zorunlu bir ihtiyaçmış gibi görürler. İstedikleri bir an önce olmalı, arzuladıkları şeylere bir an önce sahip olmalılardır ve harekete geçmekten de asla korkmazlar.

Kendilerine bir hedef belirlediklerinde, hedeflerine ulaşma arayışında tüm dikkat dağıtıcı unsurları görmezden gelebilirler. Fakat bazen başladıkları işi bitirmekte veya bu yolda başkalarının ihtiyaçlarını da gözetecek şekilde ödün vermekte sorun yaşayabilirler. Bu sebeple, beraber plan yaptıkları kişilerle yarı yolda anlaşmazlığa düşebilirler. Koşullara ve şartlara hızlı tepki verme eğilimindedirler ve düşünmeden dürtüsel konuşabilir, etrafındakileri kırabilecek sözler söyleyebilirler.

Öncü Olma İhtiyacı

Ay burcu Koç olanlar dinamik ve öncü bireylerdir, bu sebeple bir işi başlatan kişi olmaktan zevk alırlar. Bir fikirdeki tohumu, bir fırsattaki potansiyeli herkesten önce fark etmek gibi bir yeteneğe sahiplerdir. Bağımsızlıklarına oldukça düşkün oldukları için kendi işlerini yapmaya bırakıldığında daha mutlu olurlar. Ne yapmaları gerektiğinin söylenmesinden de nefret ederler. Girişimci ruhları olduğu için kendi fikirlerini denemek ve bu fikirlerinin onları nereye götürdüğünü görmek isterler. Hevesli, sabırsız ve coşkulu oldukları için her türlü serbest meslek onlar için uygun olabilecektir.

Harekete Geçmek

Duygusal doğaları gereği ilişkilere ve arkadaşlıklara oldukça hızlı atlama eğilimindirler. Kararlarını ilk andaki hislerine göre verirler ve aceleci davranabilirler. Bu da muhakeme hatalarına sebep olabilir. Harekete geçmeden önce karşılarındakinin gerçekte ne düşündüğünü ve hissettiğini anlamak için biraz zaman harcamaları onların yararına olacaktır. Güçlü sezgilerine güvenmeyi öğrenmeli, ancak doğru yaklaşımı belirlemeye yardımcı olması için dengeli düşünerek direkt harekete geçme özelliklerini törpülemelilerdir.

Ay Koç Burcunda

Özetlemek gerekirse, doğdukları anda Ay Koç burcunda konumlanan kişiler tutkulu, bağımsız, harekete geçmekten korkmayan, fevri ve dürtüsel davranan kişilerdir. İşleri kendi başına, kendi bildikleri gibi yapma isteği onların doğuştan gelen özelliklerindendir. Kendi hayatlarından kendileri sorumlu olduğunda ve bir şekilde kendi işleriyle uğraştıklarında en iyi şekilde hissedecekler. Öncü ruhları, onlara fikirlerin içindeki potansiyeli ve fırsatı görebilme yeteneği ve işi başlatma enerjisi vermiştir. Heyecan, spontane davranmak ve, her ne tür olursa olsun, bir zafer elde etmek onları duygusal olarak tatmin eden şeylerdir. Savaşçı ruhlarını somut sonuçlara kanalize etmenin yollarını bulmak onlar için ödüllendirici olacaktır.