İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Terazi Burcu Özellikleri

(23 Eylül – 22 Ekim)

Güneş, yaklaşık 23 Eylül – 22 Ekim tarihleri arasında (yıla bağlı olarak değişebilir) Terazi burcundadır. Bu tarihlerde doğan kişilerin Güneş burcu (günlük deyimle burcu) Terazi’dir.

Toplumun kurallara ihtiyacı vardır ve bu kurallar adaleti, eşitliği ve huzuru sağlamaya çalışır. Bireysel düzeyde, Terazi burcu medeniyetlerin bu yasalarını temsil eder. Terazi burçları fazlasıyla medeni, uygar ve oldukça zarif insanlar olarak karşımıza çıkar.

Terazi burçları genellikle sosyal, girişken, biraz da entelektüel kişiler olarak bilinir. Masum tavırları vardır, bu da onları yanlarına kolay yaklaşılabilen kişiler yapar. Genelde işbirliği yapmaya oldukça hevesli olan Terazi burçları, zamanlarının çoğunu bir sorun veya gerginlik çıkmaması için çabalayarak harcarlar.

Teoride, Terazi burçları barış ve huzur arayışı içerisindedir. Pratikte ise, bir şekilde, sessizce ortalığı karıştırabilirler. Terazi burçları, hayatlarında dengeye sahip olmak istedikleri için sürekli orta yolu bulmaya çalışırlar. Bu süreçte de, herkes için her şey olmaya çalışabilirler. Yani insanlara uyum sağlamak için, kiminle birlikteyse ona göre davranabilirler. Bu da onların bir şekilde yalancılıkla tanınmalarına sebep olmuştur.

Terazi burçlarının sahte tavırları genellikle gerçekten huzur ve adalet arzusu içerisinde olmalarından kaynaklanır. Onlar doğrudan veya kötü niyetle hilelere veya yalana başvurmazlar. Sadece ortalık karışmasın, huzur ve barış bozulmasın diye, zaman zaman yalana başvuracaklardır. Sonuçta amaçları huzuru korumak olduğu için de, yalanlarının haklı bir sebebi olduğunu düşünürler ve kendilerini suçlu hissetmezler. Onlar için, barış ne pahasına olursa olsun sağlanmalıdır. Bu bakış açısıyla bakınca oldukça zararsız görünüyor. Ancak ne yazık ki yalanlarının sonucu, beklemedikleri bir anda ortalığı fena halde karıştırabilecektir.

Terazi burcu tanıdığı olan insanlar, onların dürüst olmadıklarından ve belli bir taraf almamalarından şikayet edebilir. Terazi burçları bir olayda suçlanacak kişi olmaktan kaçma konusunda gerçekten uzmandır. Bir yüzleşmeyle karşı karşıya kaldıklarında (gayet sakin ve makul bir şekilde) “Ne, ben mi? Hayır, ben sadece barış istiyorum. ” diyerek, aradan çekileceklerdir.

Terazi burçları kararsız, tarafsız ve orta yoldan şaşmayan insanlardır. Bu kişiler de hırslıdır ama hedeflerine çekiciliklerini ve diplomasi yeteneklerini kullanarak ulaşırlar. Daha baskın bazı burçlar, Terazi burcu insanları biraz zayıf olarak görebilir. Ancak bu bakış açısına göre değişir. Terazi burçları olmasaydı hayat kesinlikle bu kadar adil ve barışçıl olamazdı.

Terazi burçları ayrıca, “mutlak” değil, “göre”li terimlerle düşünmeleri ve karşılaştırma yapmaları ile bilinir. Onlar için bu hafta sonu sadece “iyi” değil, geçen hafta sonundan “daha iyi” bir hafta sonudur. Bu insanlar her zaman en iyi şekilde veya en doğru şekilde yaşamayı arzularlar. Uyum yakalamak onlar için nihai hedeftir. Ancak idealizm ve yüksek beklentiler, sıklıkla hoşnutsuzluk yaşamalarına da sebep olabilir. Hayat bizlere çok sayıda seçenek sunar ancak kararsızlıklarından ve taraf alamamalarından dolayı Terazi burçları seçim yapmakta zorlanır. Bu kişiler en azından bazen “anda” yaşamayı öğrenemezlerse, sürekli bir huzursuzluk içinde olacaklardır.

Zodyağın 7. burcu olarak, Terazi burcunun insan vücudunda yönettiği yerler böbrekler, bel bölgesi ve kalçadır. Astrolojide, burçların vücutta yönettiği yerler genellikle o burç için hassas bölgelerdir. Bu nedenle, Terazi burçlarının böbrekleri hassas olabilir ve böbreklerle ilgili sağlık sorunlarına eğilimli olabilirler.


Terazi Burcu Özellikleri


Terazi burcu eşit kollu terazi ile sembolize edilir ve burcun denge arayışını ve adalet duygusunu temsil eder.

Bir terazi nasıl tartıyor ve ölçüyorsa, Terazi burçları da durumları ve insanları dikkatli bir şekilde ölçüp tartar. Terazi burçları eşitlik, uyum ve denge ararlar. Yüksek adalet duyguları ile Terazi burçları bir durumun öbür tarafını görmekte çok başarılıdır.

Doğum haritanızda Terazi’nin olduğu ev, yaşamınızın hangi alanında denge ve kararlılık için çabaladığınızı gösterir. Hayatınızın bu alanı dengesiz görünüyorsa, onu değiştirmeye çalışırsınız. Terazi burcunun bulunduğu ev, ayrıca hayatınızın hangi alanında adil ve eşitlikçi olmaya çabaladığınızı gösterir.

Terazi burcunun yönetici gezegeni Venüs’tür. Venüs aracılığıyla hayattaki zevklerimizi, sanatsal eğilimlerimizi, aşk hayatımızı, paraya karşı tavrımızı, uyum ve barış arzusunu öğreniriz. Terazi burcu denge, uyum ve eşitlik ister. Yönetici gezegeni Venüs, bu kişilere sanatçı bir ruh katmıştır ve yaşamdaki güzellikleri gören gözlere sahiplerdir.

Terazi burcu ile ilişkilendirilen renkler açık mavi, pembe ve genel olarak pastel renklerdir. Pastel pembe ve mavi, Terazi’nin kalbini açmaya ve varlığını yumuşatmaya yardımcı olur. Bu renkler Terazi burcunun kişiliğine sakinleştirici ve sevimli bir görünüm kazandırır. Soğuk, hafif bir esintiyi simgeleyen açık mavi netliği ve dengeyi artırırken; pembe, Terazi’nin tatlı ve sevgi dolu doğasını çağrıştırır.

Terazi burcu ile ilişkilendirilen çiçekler; aşkı, güzelliği ve tutkuyu temsil eden gül ve yeniden doğuşu, ilhamı ve olumsuz tarafından kibri temsil eden nergistir.

Terazi burcunun elementi havadır. Hava burçları entelektüel, objektif, tarafsız, bağımsız ve iletişim odaklı burçlardır. Kişiliklerini zihin ve akıl ile ifade ederler ve sosyal ortamlarda bulunmak yaşamsal enerjilerini yükseltir.

Terazi burcu ile ilişkilendirilen doğal taşlar pembe kuvars (doğurganlık, dostluk, aşk), elmas (güç, bağlılık ve dayanıklılık) ve mermerdir.

Terazi burcu kardinal (öncü) burçlardandır. Kardinal burçlar harekete geçmek isterler. Öncülerdir, bir işi başlatan olurlar. Kardinal burçlar dört mevsimin her birinin başlangıcına karşılık gelirler. Terazi burcu da sonbaharın başlangıcına denk gelir.

Terazi burcu zodyağın 7. burcudur ve 7. ev ile ilişkilendirilir. Astrolojide 7. ev ortaklıkları, bire bir ilişkileri, evlilik ile ilgili konuları, ilk evliliğimizi, eşimizi, iş ortaklıklarını ve rakiplerimizi yönetir. Bu ev ayrıca alter egomuz, gölge benliğimiz, avukatlar, arabulucular, danışmanlar ve sözleşmeler ile ilgili konuları yönetir.


Icons made by Freepik from www.flaticon.com Icons made by Freepik from www.flaticon.com Icons made by prettycons from www.flaticon.com

Keywords: burçlar, doğum haritası, yükselen burç hesaplama, yükselen hesaplama, günlük burç yorumları, ay burcu hesaplama, doğum haritası hesaplama, burç tarihleri, burclar, burçlar tarihleri, yükselen burcu hesaplama, burç, burçların tarihleri, yükselen burc hesaplama, günlük burc yorumlari, dogumharitasi, dogumharitasi hesaplama, günlük burc yorumları, ay burcu hesapla, astroloji, burçların özellikleri, yıldız haritası, kova burcu özellikleri, yay burcu özellikleri, haftalık burç yorumları, aslan burcu özellikleri, başak burcu özellikleri, boğa burcu özellikleri, yengeç burcu özellikleri, burç yorumları, terazi burcu özellikleri, akrep burcu özellikleri, ikizler burcu özellikleri, oğlak burcu özellikleri, koç burcu özellikleri, balık burcu özellikleri, burçlar ve tarihleri, günlük burç, doğum haritası yorumlama, 2023 burç yorumları, aslan burcu günlük yorum, oğlak burcu bugün, aylara göre burçlar, akrep burcu günlük yorum, yengeç burcu bugün, terazi burcu günlük, kova burcu günlük yorum, güneş burcu hesaplama, ikizler burcu günlük yorum, başak burcu günlük yorum, yay burcu günlük, astroloji haritası, burcu günlük yorum, myburc, my burç, burc yorumlari, burç yükselen hesaplama, günlük burçlar, burç uyumları, burç özellikleri, astrolojik harita, hande kazanova, twıtburç, öner döşer, astrolog aygül aydın, astrolog, güneş burcu terazi, güneş terazi burcunda, terazi burcu nedir, terazi burçları, terazi burcu ozellikleri