İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Venüs Burcu Yengeç

Venüs burcumuz; duygularımızı, değer verdiğimiz şeyleri, aşka ve ilişkilere olan yaklaşımımızı ve hayattan nasıl ve ne şekilde zevk aldığımızı gösterir. Ayrıca paramızı nasıl harcadığımız ve satın aldığımız şeyler hakkında da bilgiler verir.

Doğdukları anda, Venüs gökyüzünde Yengeç burcunda konumlanan kişilerin Venüs burcu Yengeç’tir.

Yengeç burcunda Venüs’e sahip kişiler aşk ilişkilerinde sadakat, güven ve net tavırlar beklerler. Güneş’i İkizler veya Aslan gibi daha eğlenceli ve dışa dönük burçlarda bile olsa, Venüs’ün bu yerleşimine sahip kişiler aşk konusunda oldukça hassastırlar. İlişkilerinde partnerlerine fazlasıyla ilgi, sadakat, hassasiyet ve anlayış gösterirler.

Venüs’ü Yengeç burcunda olan kişiler sevgilerini, sizi önemsediklerini belli ederek gösterirler. Söylediğiniz sözlerden çok, o sözleri hangi duyguyla söylediğinizi önemserler ve sizi dikkatli bir şekilde gözlemlerler. Bu kişiler, güvenli ve sağlam bir ilişkide olmak ister. İlişkide zaman zaman karamsarlığa kapılabilirler. Hatta bazıları, partnerinden ilgi görmek için gereksiz trip atabilir, somurtkan davranabilir. İlişkide çok fazla rasyonel davranan partnerlerden soğuyabilirler çünkü bu kişiler ilişkilerine çok duygusal yaklaşırlar. Ayrıca kin duyguları güçlüdür. Eğer onları incitirseniz, bunu kolay kolay unutmazlar. Çok incindiklerinde kendi kabuklarına çekilirler. Böyle zamanlarda gönüllerini almak zor olacaktır.

Yengeç burcunda Venüs’e sahip kişileri ilişkide memnun etmek için, onlara çok fazla ilgi göstermeniz, sık sık sarılmanız ve duygusal davranmanız gerekecektir. Ayrıca onların ailelerine ve evlerine olan bağlılıklarına saygı göstermenizi bekleyeceklerdir. Bu yerleşime sahip kişileri elde etmek istiyorsanız, size güvenmelerini sağlayın. Çünkü zaman zaman, ilişkide bazı manipülasyonlara başvurabilirler. Reddedilmekten korktuklarında, ne kadar sevildiklerini öğrenmek için bazı manipülatif taktikler uygulayabilirler. Yengeçlerin doğada nasıl düz değil de yan yan yürüdüğünü unutmayın. Yengeç burcu yerleşimlerinde de hedefe doğrudan değil, dolaylı yollarla yaklaşım vardır. Bu kişiler, ona olan sevginizi ve bağlılığınızı direkt sormak yerine, dolaylı yollardan öğrenmeye çalışacaklardır. Eğer Venüs Yengeç partnerinizin kalbini kazanmak istiyorsanız, kendini güvende hissetmesi ve önemsendiğini hissetmesi için elinizden geleni yapın. Bunu başarırsanız sabırlı, güvenilir, ilgili ve sevgi dolu bir partner elde edeceksiniz.

Venüs’ün bu yerleşimine sahip kişiler için ideal bir date, kendilerini güvende hissettikleri bir ortamda güzel bir yemek yiyip, sarılmaktan oluşabilir. Bu kişiler hassas, duygusal ve şefkatlidir. İlişkide oldukça sahiplenicidirler ve genellikle evliliğe gidecek bir ilişkide olmak isteyeceklerdir. Aile kurmaya önem verirler, bu sebeple sonu evlilikle bitmeyecek bir ilişki yaşamak istemezler. Sevdikleri insanlar için geri adım atmaktan çekinmezler, ancak aynı özveriyi karşı taraftan da beklerler.

Yengeç burcunda Venüs’e sahip kişiler ilişkide özverili, koruyucu ve güvenilirdir. Hassas ve duyarlı olmaları nedeniyle aşkta pek çok duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler. Sevgilerini sadakat ve ilgiyle gösterirler. Romantik ve sevecendirler. İlişkide kendilerini güvende hissettikleri sürece, çok iyi bir partner olacaklardır. Bu yerleşimin olumsuz özellikleri kindarlık ve geçmişe aşırı bağlılık olarak söylenebilir. Bu kişiler, geçmişte yaşadıkları kötü ilişkilere takılıp, bugünün tadını çıkarmakta zorlanabilirler.

Venüs burcumuz parasal konulara olan yaklaşımımızı da gösterir. Nasıl para harcadığımız ve satın aldığımız şeyler hakkında bilgiler verir. Parasal konularda, Venüs’ü Yengeç’te olanlar oldukça tutumlu olurlar ve genellikle zor günler için para biriktirirler. Parayı en rahat harcayacakları yerler evleri için veya aileleri ve yakın arkadaşları için olacaktır. Ayrıca eşya biriktirmekten ve koleksiyon yapmaktan hoşlanabilirler. Antika eşyalar onların zevkine hitap eder.