İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Venüs Burcu Akrep

Venüs burcumuz; duygularımızı, değer verdiğimiz şeyleri, aşka ve ilişkilere olan yaklaşımımızı ve hayattan nasıl ve ne şekilde zevk aldığımızı gösterir. Ayrıca paramızı nasıl harcadığımız ve satın aldığımız şeyler hakkında da bilgiler verir.

Doğdukları anda, Venüs gökyüzünde Akrep burcunda konumlanan kişilerin Venüs burcu Akrep’tir. 

Venüs’ü Akrep burcunda olan kişiler, karşılarındaki insanı yoğun tutkuları ve bağlılıklarıyla etkiler. Duygularının ne kadar derin olduğunu gösteren tutkulu bir yaklaşıma sahiplerdir. Açıkça söylemeseler de, eylemleriyle size derin bir bağlılık ve cinsel tatmin vaat ederler. Onların cazibesi size odaklanmalarında ve adanmışlıklarında yatar. İlişkilerinde son derece sadık olup asla ihanet etmeyecek gibi bir izlenim verirler. Aşık oldukları kişiyi tamamen sahiplenirler.

Akrep burcunda Venüs’e sahip olanlar, ilişkide tüm dikkatlerini partnerine verir. Bazı kişiler bu durumu sinir bozucu bulabilir. Hatta onları obsesif ve takıntılı olarak görebilir. Ancak bu sahiplenicilik kimileri için de gurur vericidir. Partnerini kontrol etmeye dair güçlü bir ihtiyaç duyarlar, ancak bunu ilişkinin başında hemen belli etmezler. Hatta böyle olduklarını hiçbir zaman kabul etmeyebilirler. Onların aşkı ve bağlılığı o kadar yoğundur ki, ilişkide eğlenceye yer kalmaz. Hatta bu durum ilişkiyi çok ağır bir deneyim haline getirebilir. Daha neşeli, hafif, eğlenceli bir ilişki arayanlar için Venüs’ü Akrep’te olan bir partner pek uygun olmayacaktır.

Venüs’ün bu konumuna sahip kişiler, olayları aşırı uçlara taşırlar ve çok kışkırtıcı olabilirler. İlişkide onlar için ya siyah ya beyaz vardır. Gri alanlar yoktur. Kabul etmeseler de, takıntılılık derecesinde kıskanç olabilirler. Ayrıca oldukça şüphecidirler. Partnerinin adeta içini görür. Ondan bir şeyler gizlemek neredeyse imkansızdır. Buna rağmen kendisi bir hayli gizemlidir. Üzüldüklerinde ve sinirlendiklerinde, keskin bakışlarıyla bunu açıkça belli ederler. Eğer onu hafife alıp ihanet ederseniz, inanın intikamı çok ağır olacaktır.

Venüs’ü Akrep’te olan birini ilişkide memnun etmek istiyorsanız, ona tam bağlılığınızı ve sadakatinizi gösterin. Aşk konusunda gösterdiği cesareti takdir edin, bu onun gururunu okşayacaktır. Yapabiliyorsanız ve hak ediyorsa, ilişkide kontrolü ona verin. Aşırıya kaçmadan size sahip olduğunu hissetmesini sağlayın. Ancak yine de, Venüs’ü Akrep olan birinin sırf sizi kendine saklamak için de olsa, sizi manipüle edebileceğini unutmayın ve dikkatli olun.

Venüs’ü Akrep’te olanlar için ilişki derin ve tutkulu olmalıdır. Yüzeysel flörtler onlar için tatmin edici değildir, çünkü özel biriyle bedenen ve ruhen bağ kurmak isterler. Tabuları yıkan, tutkulu ve yoğun, unutulmaz bir aşk isterler. Bu Venüs için son derece duygusal bir yerleşimdir. Tutkulu, şehvetli ve yoğun bir enerjidir. Hatta bu yoğun duygular onları tamamen tüketebilir. Ancak onlar bu durumdan rahatsız değildir.

Bu kişiler, ilişkide partneriyle yoğun bir yakınlık kurma eğiliminde olsa da, partnerine körü körüne inanmakta zorlanırlar. Savunmasız olmaktan ve kendi gücünü başkasına bırakmaktan korkarlar. Akrep burcu için “ya hep ya hiç”tir. Bu sebeple ilişkileri inişli çıkışlıdır. Sıradanlığa ve yüzeyselliğe olan nefretleri onları sırf kendilerini daha canlı hissetmek için olmadık krizler yaratmaya zorlayabilir. Onları anlamak ve yakınlaşmak bazen zor olabilir. Gerçek karakterlerinin çoğunu yüzeyin altında gizlerler. Dışarıya sergiledikleri tarafları aldatıcı olabilir. Kimi zaman çok anlayışlı ve esnek görünseler de çoğu zaman sabit fikirlidirler.

Venüs burcumuz parasal konulara olan yaklaşımımızı da gösterir. Nasıl para harcadığımız ve satın aldığımız şeyler hakkında bilgiler verir. Venüs’ü Akrep’te olan kişilerin sanat ve giyim konusunda zevkleri genellikle karanlık, sürreal ve gotiktir. Popüler moda trendleri onlar için pek bir anlam ifade etmez. Parasal konularda biraz tutucu oldukları söylenebilir.