İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Mars Burcu Yay

Mars burcumuz; kendimizi ortaya koyma, mücadele ve rekabet etme kapasitemizi temsil eder. Ayrıca öfkemizi ve arzularımızı nasıl ifade ettiğimizi, cinselliği nasıl yaşadığımızı, ne kadar cesur olup ne kadar inisiyatif alabildiğimizi gösterir.

Doğdukları anda Mars gökyüzünde Yay burcunda konumlanan kişilerin Mars burcu Yay’dır. 

Mars’ı Yay burcunda olan kişiler sinirlendiklerinde hareket etmek isterler. Koşmak, yürümek veya ne gerekirse; yeter ki hareket etsinler. Oturup işlerin düzelmesini bekleyecek kadar sabırları yoktur. Mars’ın bu yerleşimine sahip insanların öfkelendiklerinde yapabilecekleri en iyi şey spor yapmak olacaktır. Diğer türlü kendilerine veya başkalarına zarar verebilirler. İçlerindeki öfkeyi fiziksel aktiviteyle ifade etmeleri faydalı olacaktır.

Mars burcu Yay olan kişilerin aynı anda devam eden birkaç projesi olması muhtemeldir. Ancak bu projeleri takip etmekte iyi oldukları söylenemez. Gerçekten de takdire şayan bir hevesle yeni projelere başlarlar. Vizyoner ve iyimser bakış açıları, başladıkları işleri tamamlamalarının önüne geçebilir çünkü yeni bir fikir bulduklarında önceki işlerini kolayca bırakabilirler.

Mars’ın Yay burcundaki konumu, bu yerleşime sahip insanlara eğlenceli bir mizaç vermiştir. Bazen aşırıya kaçsalar da, dostça yapılan tartışmaları ve münakaşaları severler. Bu kişiler, istediklerini yapmaya ve başkalarını da inandıkları şeylere inandırmaya alışmışlardır. Arada bir, onların teorilerine inanmayan hatta daha da kötüsü, argümanlarında açıklar bulan birkaç kişiyle karşılaşırlar. Böyle zamanlar, normalde eğlenceli olan bu kişilerin hüsrana uğradığı zamanlardır. Özellikle doğum haritasında Başak veya İkizler yerleşimleri olan kişiler, Mars’ı Yay’da olanlarla tartışmaya girebilirler çünkü savundukları argümanların mantıksız olduğu noktaları hemen bulacaklardır. Mesele şu ki, bu kişiler çoğu zaman olayları derinlemesine düşünemezler. Olaylara geniş perspektiften bakarlar ancak inandıkları şey konusunda fazlasıyla tutkuludurlar. Fikirlerini büyük bir tutkuyla savunurlar. Başkaları onların felsefesine katılmadığında bunu kişisel algılarlar.

Yay burcunda Mars’a sahip olanlar, sıcakkanlı olduklarını düşünürler. Öylelerdir de, ancak bazen kendilerini tutkuyla savundukları bir tartışmada, başkalarının duygularına karşı hoşgörüsüz davranabilirler. Yay burcunun patavatsızlığa varabilen açık sözlülüğü tartışma sırasında kendini gösterirse, karşı tarafı kırabilirler.

Bu yerleşime sahip olanlar biraz anlaşılması zor kişilerdir. Bazı zamanlarda oldukça şakacı, eğlenceli ve geçinilmesi en kolay insan olurlar. Diğer zamanlarda ise fazlasıyla tutkulu, yoğun duygulu ve öfkeli olabilirler. Özgürlüklerine bağlı olmalarından dolayı, kendilerini kafese kısılmış hissettiren her şeyden nefret ederler. Özgür bir alana her zaman ihtiyaçları vardır. İşler çok ciddileştiğinde veya sıkıcı hale geldiğinde hemen kaçarlar. Muhtemelen kısa sürede geri döneceklerdir. Çünkü kısa süreliğine de olsa özgür hissetmeleri gerekir.

Bu insanlar zaman zaman, ahlaki bir duruşu körü körüne savunup etrafındaki herkesi çılgına çevirebilirler. Bununla birlikte, büyük olasılıkla tartışmayı kısa tutup eğlenceli hallerine hemen geri döneceklerdir.

Mars Yay Burcunda Cinsellik

Mars burcumuz cinselliğe olan yaklaşımımızı da gösterir. Cinselliği nasıl yaşadığımızı ve kendimizi cinsel düzeyde nasıl ifade ettiğimizi gösterir.

Mars’ı Yay burcunda olan kişiler için seks fiziksel bir aktivitedir. Bu kişiler, arzuları ve ihtiyaçları konusunda doğrudan ve açık bir yaklaşım sergilerler. Saf bir dürüstlükleri vardır ve yatakta gülmeyi, eğlenmeyi severler. Oldukça tutkululardır. Açık fikirlilik ve iyi bir mizah onları tahrik eden şeylerdir. Seks çok karmaşık veya sıkıcı hale geldiğinde, genellikle tahammülsüz olurlar.

Aslında bu kişiler, seks konusunda biraz bencildirler ve kendi cinsel ihtiyaçlarının karşılanması konusunda ısrarcı olurlar. Elde edilmesi zoru oynayan veya naz yapan partnerlere karşı fazla tahammülleri yoktur çünkü onlar cinsellikte açık ve özgür olmayı savunurlar. Benzer şekilde, çok fazla ciddiyet veya romantizm de onlara itici gelen şeylerdir. Bu kişilerle sekse yaklaşmanın en iyi yolu, sadece yapmak ve gerekirse, sonrasında bunun hakkında konuşmak olacaktır.