İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Oğlak Burcu Özellikleri

(22 Aralık – 19 Ocak)

Güneş, yaklaşık 22 Aralık – 19 Ocak tarihleri arasında (yıla bağlı olarak değişebilir) Oğlak burcundadır. Bu tarihlerde doğan kişilerin Güneş burcu (günlük deyimle burcu) Oğlak’tır.

Oğlak burcu ayakları yere sağlam basan, gözlerini hedefe dikmiş bir burçtur. Doğum haritasının geri kalanında ne kadar hayalperest burç yerleşimleri olursa olsun, Güneş’i Oğlak burcunda konumlanmış kişiler, hayata karşı gerçekçi ve sağlam temelli bir yaklaşıma sahiplerdir. Oğlak burçları işlerin nasıl yapılacağını ve bir şeyleri nasıl elde edeceklerini çok iyi bilirler.

Bazı Oğlak burçları, çok anlamsız veya boş gördükleri şeylere sırtlarını dönerler. Sadece harcadıkları zamana veya zahmete değecek şeylerle ilgilenirler. Oğlak burçları yaşamlarında kayda değer şeyler yapmak ve değerli olmak isterler. Diğer toprak burçları Boğa ve Başak gibi, Oğlaklar da hayatlarından tatmin olabilmeleri için, kendilerini yararlı ve etkili hissetme ihtiyacı duyarlar. Ancak, Oğlak burçlarının takdir toplama ve toplumda tanınma ihtiyaçları daha güçlüdür. Bu insanlar güçlü bir toplum ve sosyal sistem anlayışına sahiplerdir. Bu toplumsal düzende, üzerlerine düşeni yaptıklarını hissettiklerinde kendilerini güvende hissedeceklerdir.

Oğlak burçları, yaşamda küçük şeylerden zevk almayı bilirler. Yine de, bir çok Oğlak burcu statü göstergelerine ilgi duyar ve en iyi kıyafetleri giyip, en lüks arabaları sürmek isterler. Onlar için statü ve toplumdaki imajları büyük öneme sahiptir.

Oğlak burcunu, sembolü olan dağ keçisiyle karşılaştırmak bazı ilginç benzetmeler ortaya çıkarır. Oğlak burçları geleceği öngörebilir ve buna yönelik plan yaparlar. İşleri ağırdan almayı sorun etmezler çünkü ne olursa olsun, dağ keçileri gibi, dağın tepesine çıkmayı hedeflerler. İdeallerine istikrarlı ve emin adımlarla ilerlerler. Güçlü karakterleri ve yaşamdan ne istediklerini bilmeleri takdir edilesi özellikleridir.

Oğlak burcu insanlarının karakterinin içe dönük, kalplerinin genellikle yalnız olduğu söylenebilir. Genellikle biraz çekingen, hatta soğuk ve mesafelilerdir. Bunun nedeni, gerçekçi olan şeylere değer vermeleridir. Dışa dönük bir Ay burcuna sahip olmadıkları sürece, Oğlak burçları duygularını nadiren dışarı yansıtırlar.

Oğlak kesinlikle burçların en becerikli olanıdır. Bazı insanlar Oğlak burçlarını hayal gücünden yoksun olarak tanımlarlar, ancak maddi dünya söz konusu olduğunda, son derece yaratıcı olabilirler. Genellikle güçlü bir gelenek ve sorumluluk duygusuna sahiplerdir.

Oğlak burçları hayatta çok fazla risk almazlar. Önceden başvurulmuş yoldan gitmeyi, denenmiş ve doğru olduğu bilinen yöntemleri uygulamayı tercih ederler. Bu onların geri kafalı veya tutucu oldukları anlamına gelmez – sadece kendilerinden önce başkaları tarafından ortaya konan çabaya değer verdikleri içindir.

İşlerinizi halletmeniz gerektiğinde, yardıma ihtiyacınız olursa Oğlak arkadaşınıza gidin. Size pratik tavsiyeler verecek ve hayatınızı daha iyi düzenlemenize ve yönetmenize yardımcı olacaktır. Oğlaklar genellikle dürüst, güvenilir ve oldukça sadık arkadaşlardır.

Oğlak burcu, insan vücudunda diz, dişler, kemikler ve iskelet sistemini yönetir. Astrolojide burçların vücutta yönettiği yerler genellikle o burç için hassas bölgelerdir. Bu sebeple Oğlak burçlarının dizleri ve dişleri hassas olabilir, kemikleri sağlık problemlerine eğilimli olabilir.


Oğlak Burcu Özellikleri


Oğlak burcunun sembolü olan keçiler çevik ve temkinli hayvanlardır. Ayrıca oldukça dayanıklı hayvanlar olarak bilinirler. Oğlak burcu insanları da güçlü bir karaktere sahiptir.

Oğlak burcu en çok dağ keçisine benzetilir. Dağ keçileri, tırmanılabilecek en yüksek yerler olan kayalıklarda ve yükseklerde kendini güvende hisseder. Oğlak burçlarının yükselme arzularının sebebinin de güvenlik arayışı olduğu düşünülebilir. Keçilerin dağlara tırmanışı gibi, Oğlak burçları da yavaş ama emin adımlarla ilerler ve başarıya ulaşırlar.

Oğlak burcunun yönetici gezegeni Satürn, zamanın ve maddenin sınırlarının güçlü farkındalığıyla, hayatımıza yapı ve anlam getirir. Satürn bize sınırlarımızı, sorumluluklarımızı ve bağlılıklarımızı hatırlatır. Kurallara, sınırlara ve iradeye sahip olma ihtiyacımız olduğunun farkında olmamızı sağlar.

Oğlak burcu ile ilişkilendirilen çiçekler hercai menekşe (düşünmeyi ve dikkatliliği temsil eder) ve lotus çiçeğidir (sabır ve sadakati temsil eder).

Oğlak burcuyla ilişkilendirilen kurşun metali sağlamlığı, gücü, dayanıklılığı ve istikrarı sembolize eder.

Oğlak burcunun doğal taşları oniks ve kehribardır. Oniks taşı kendine hakim olmayı, disiplini, ruhsal gücü ve odaklanmayı temsil eder. Kehribar ise bilgelik ve zihin açıklığı ile ilişkilidir.

Oğlak burcunun elementi topraktır ve toprak burçları güvenilir, pratik ve duyusaldır. Maddi ve dünyevi ihtiyaçlar, pratiklik onları motive eder. Dünyevi şeyler ile meşgul olup üretken olmak yaşamsal enerjilerini yükseltir.

Oğlak burcu ile ilişkilendirilen renk kahverengidir. Toprağın rengi olan bu renk kararlılığı, sabrı, güvenilirliği ve sadeliği temsil eder.

Oğlak burcu kardinal (öncü) burçlardandır. Kardinal burçlar harekete geçmek isterler. Öncülerdir, bir işi başlatan olurlar. Kardinal burçlar dört mevsimin her birinin başlangıcına karşılık gelirler. Oğlak burcu da kışın başlangıcına denk gelir.

Oğlak burcu zodyağın 10. burcudur ve 10. ev ile ilişkilendirilir. Bu ev kariyer ve mesleğimizi, toplumdaki konumumuzu, topluma sağladığımız katkı, başarılarımız ve sosyal mevkimizi yönetir. Ayrıca, kendimiz için nasıl bir kimlik oluşturduğumuz, hayatımızdaki otorite figürleri, baba figürü, yöneticiler, hükümetler, sorumluluğa karşı tutumumuz, yasalara uyma tutumu ve başarma arzumuz da 10. evin yönetimindedir.


Icons made by Freepik from www.flaticon.com Icons made by Freepik from www.flaticon.com Icons made by Freepik from www.flaticon.com Icons made by Freepik from www.flaticon.com

Keywords: burçlar, doğum haritası, yükselen burç hesaplama, yükselen hesaplama, günlük burç yorumları, ay burcu hesaplama, doğum haritası hesaplama, burç tarihleri, burclar, burçlar tarihleri, yükselen burcu hesaplama, burç, burçların tarihleri, yükselen burc hesaplama, günlük burc yorumlari, dogumharitasi, dogumharitasi hesaplama, günlük burc yorumları, ay burcu hesapla, astroloji, burçların özellikleri, yıldız haritası, kova burcu özellikleri, yay burcu özellikleri, haftalık burç yorumları, aslan burcu özellikleri, başak burcu özellikleri, boğa burcu özellikleri, yengeç burcu özellikleri, burç yorumları, terazi burcu özellikleri, akrep burcu özellikleri, ikizler burcu özellikleri, oğlak burcu özellikleri, koç burcu özellikleri, balık burcu özellikleri, burçlar ve tarihleri, günlük burç, doğum haritası yorumlama, 2023 burç yorumları, aslan burcu günlük yorum, oğlak burcu bugün, aylara göre burçlar, akrep burcu günlük yorum, yengeç burcu bugün, terazi burcu günlük, kova burcu günlük yorum, güneş burcu hesaplama, ikizler burcu günlük yorum, başak burcu günlük yorum, yay burcu günlük, astroloji haritası, burcu günlük yorum, myburc, my burç, burc yorumlari, burç yükselen hesaplama, günlük burçlar, burç uyumları, burç özellikleri, astrolojik harita, hande kazanova, twıtburç, öner döşer, astrolog aygül aydın, astrolog, oglak burcu nasıl, oğlak burcu nedir, güneş oğlak burcunda, güneş burcu oğlak, oğlak özellikleri, oglak burcu ozellikleri