İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Mars Burcu Boğa

Mars burcumuz; kendimizi ortaya koyma, mücadele ve rekabet etme kapasitemizi temsil eder. Ayrıca öfkemizi ve arzularımızı nasıl ifade ettiğimizi, cinselliği nasıl yaşadığımızı, ne kadar cesur olup ne kadar inisiyatif alabildiğimizi gösterir.

Doğdukları anda Mars gökyüzünde Boğa burcunda konumlanan kişilerin Mars burcu Boğa’dır. 

“Yavaş ve istikrarlı olan kazanır” sözü Mars’ı Boğa burcunda olan kişilerin hayat mottosu olabilir. Hedef odaklı olan bu kişilerin hızlı oldukları söylenemez ama dayanma güçleri gerçekten muazzamdır.

Genellike sakin ve uysal olan bu kişiler, eğer çok kışkırtılırsa güçlü bir öfkeye sahip olabilirler. Bununla birlikte, genellikle diğer insanlar kadar çabuk kontrolden çıkmazlar (tabi doğum haritalarında baskın Koç burcu yerleşimleri yoksa).

Boğa burcunda Mars’a sahip olan kişiler, güç ve istikrara önem verir. Onları motive edip harekete geçiren şeyler güvende olmak ve maddi bir şeylere sahip olmaktır. İsteklerini elde etmek için yoğun çalışmaktan korkmazlar çünkü oldukça sabırlıdırlar. Hedeflerine ulaşmak için yıllarca çalışmaları gerektiğini bilseler bile, yılmadan çalışabilirler.

Mars’ı Boğa’da olan kişilerin çoğunun iyi planlanmış, uzun vadeli hedefleri vardır. Bu hedeflerine ulaşmak için kararlılığa da sahiplerdir. Genellikle aynı anda birden fazla proje üstlenecek türden insanlar değillerdir. Enerjilerini tek bir projeye harcamayı tercih ederler. Ayrıca bir işi yapamayacaklarını düşünüyorlarsa, o işe girişmezler.

Eğer doğum haritalarında aksini gösterecek bir yerleşim yoksa, esneklik onların huyu değildir. Bir konuda karar kıldıktan sonra onları başka bir yönde harekete geçirmek neredeyse imkansızdır. Canları istemedikçe hiçbir şeyi yapmazlar. Hareketsizlik ve inat Mars’ı Boğa’da olan kişilerin özellikleridir. Evde uzanıp televizyon izlemeye karar verdiyse, onu dışarıya eğlenmeye çıkmaya ikna etme çabaları boşa olacaktır. Benzer şekilde, bu kişileri acele ettirmeye çalışmak da boşa uğraştır. Onlar kolay kolay hızlarını değiştirmezler. Eğer onların bu esneklikten yoksun özelliklerini hoş görebilirseniz, oldukça güvenilir ve güçlü karakterde olduklarını fark edeceksiniz.

Mars Boğa Burcunda Cinsellik

Mars burcumuz cinselliğe olan yaklaşımımızı da gösterir. Cinselliği nasıl yaşadığımızı ve kendimizi cinsel düzeyde nasıl ifade ettiğimizi gösterir.

Mars’ı Boğa’da olan insanlar genellikle oldukça şehvetlilerdir. Bazıları yavaş ve uzun sürede tahrik olurlar, ancak güçlü bir cinsel enerjiye sahiplerdir. Bu kişiler için cinsel ilişki tüm duyuları içerir. Dokunma ve koku onlar için özellikle önemlidir. Cinsel enerjileri güçlü, sabit ve uzun sürelidir.

Seks onlar için doğal ve fiziksel bir eylemdir. Zihinsel uyum, romantizm veya duygular çok da gerekli değildir. Yeter ki uygun bir modda olsunlar ve tüm duyularını harekete geçirebilecek bir partnere sahip olsunlar. Boğa için seksten mahrum kalmak oldukça zordur, bu nedenle düzenli bir cinsel hayata sahip olmaları önemlidir. Boğa burcu zaten cinselliğe düşkünlüğü ile bilinir. Cinselliği yaşama tarzımızı belirleyen Mars’ın Boğa’da konumlanması, cinselliği bu kişiler için oldukça önemli hale getiren bir yerleşim olacaktır. Onlar gerçekten zodyağın en şehvetli insanlarıdır.