İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Burçlar

Doğduğumuz anda Güneş’in gökyüzündeki konumu burcumuzu, daha doğru bir deyişle Güneş burcumuzu belirler. Örneğin ocak ayının 3’ünde doğan bir kişinin Güneş’i Oğlaktadır (Güneş o tarihte Oğlak burcunda konumlandığı için) yani kısaca o kişi Oğlak burcudur.

Astrolojide Güneş zihnimizin bilinçli tarafını ve kimliğimizi temsil eder. Kişinin kendi öz benliğinin en yüksek ifadesini aramasını sağlayan yaşamsal gücü sembolize eder. Güneş aracılığıyla yaşam amacımızı buluruz. Güneş ayrıca irademizi ve yaratıcı yaşam gücümüzü temsil eder. Güneş bizim benliğimizdir (ego). Aynı zamanda “yetişkin” tarafımızdır – “içimizdeki çocuğu” sansürleyen, olayların gerçek yüzünü ortaya çıkaran ve son kararları veren parçamızdır. Güneş bizi yönlendirir ve doğum haritamızın “patronu” olarak kabul edilebilir.

Güneş burcumuz aslında “Ben kimim?” sorusunu nasıl cevaplandırdığımızı, hayatı nasıl tecrübe edip, kendi kimliğimizi nasıl ortaya koyduğumuzu gösterir. Ay burcu kişinin kendi içinde yaşadığı duyguları yani “bilinçaltı” kişiliğini gösterirken, Güneş burcu “bilinçli” tarafını yani dışarı yansıttığı kişiliğini gösterir.

Güneş’in doğum haritasındaki konumu kişinin hangi alanlarda bağımsız olmayı öğrenmesi gerektiğini, hangi alanlarda kendi potansiyelini gerçekleştirmesi gerektiğini ve kendini diğer insanlardan nasıl ayrıştıracağını gösterir. Ayrıca kişinin karakterine hangi mesleğin en uygun olabileceğini de gösterir.

Güneş burcumuzun genel karakteristik özelliklerimiz üzerindeki etkisi oldukça büyüktür ancak unutulmamalıdır ki bizi biz yapan özelliklerin yalnızca küçük bir bölümünü oluşturur. Herkes Güneş burcunun özelliklerini birebir taşır demek oldukça yanlış. Seyahat etmekten çok da hoşlanmayan bir Yay burcu veya hislerine değil somut gerçeklere odaklanan bir Yengeç burcu ile karşılaşmamız gayet mümkün. Bu yüzden kişinin doğum haritasındaki tüm elementlere bakmak önemlidir. Tüm karakteristik özelliklerimiz, hayat yolumuz, başka bir deyişle kader çarkımız, aslında doğum haritamızdaki tüm elementler detaylı incelenip analiz edilerek anlaşılabilir.

Güneş Burçlarının Genel Özellikleri

Güneş Burcu Hava Grubundan olanlar:
– İkizler, Terazi, Kova: kişiliklerini zihin ve akıl ile ifade ederler ve sosyal ortamlarda bulunmak yaşamsal enerjilerini yükseltir.

Güneş Burcu Ateş Grubundan olanlar:
– Koç, Aslan, Yay: esin ve ilham almak, bir amaç ve arzuları olması onları motive eder, fiziksel aktiviteler ve hedeflerinin peşinden gitmek yaşamsal enerjilerini yükseltir.

Güneş Burcu Toprak Grubundan olanlar:
– Boğa, Başak, Oğlakmaddi ve dünyevi ihtiyaçlar, pratiklik onları motive eder, ve dünyevi şeyler ile meşgul olup üretken olmak yaşamsal enerjilerini yükseltir.  

Güneş Burcu Su Grubundan olanlar: 
– Yengeç, Akrep, Balıkderin hisler, duygular ve arzular onları motive eder, ve duygusal tecrübeler yaşamsal enerjilerini yükseltir.

Güneş burcunuzu seçerek detaylı olarak inceleyebilirsiniz:


Keywords: burçlar, doğum haritası, güneş burcu, yükselen burç hesaplama, yükselen hesaplama, günlük burç yorumları, ay burcu hesaplama, doğum haritası hesaplama, burç tarihleri, burclar, burçlar tarihleri, yükselen burcu hesaplama, burç, burçların tarihleri, yükselen burc hesaplama, günlük burc yorumlari, dogumharitasi, dogumharitasi hesaplama, günlük burc yorumları, ay burcu hesapla, astroloji, burçların özellikleri, yıldız haritası, kova burcu özellikleri, yay burcu özellikleri, haftalık burç yorumları, aslan burcu özellikleri, başak burcu özellikleri, boğa burcu özellikleri, yengeç burcu özellikleri, burç yorumları, terazi burcu özellikleri, akrep burcu özellikleri, ikizler burcu özellikleri, oğlak burcu özellikleri, koç burcu özellikleri, balık burcu özellikleri, burçlar ve tarihleri, günlük burç, doğum haritası yorumlama, 2023 burç yorumları, aslan burcu günlük yorum, oğlak burcu bugün, aylara göre burçlar, akrep burcu günlük yorum, yengeç burcu bugün, terazi burcu günlük, kova burcu günlük yorum, güneş burcu hesaplama, ikizler burcu günlük yorum, başak burcu günlük yorum, yay burcu günlük, astroloji haritası, burcu günlük yorum, myburc, my burç, burc yorumlari, burç yükselen hesaplama, günlük burçlar, burç uyumları, burç özellikleri, astrolojik harita, hande kazanova, twıtburç, öner döşer, astrolog aygül aydın, astrolog