İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Koç Burcu Kadını

(21 Mart – 20 Nisan)

Zodiac character Free Vector

“Hadi başlayalım!” Koç burcu kadınının sıklıkla kullandığı bir cümledir. Hevesli ve coşkulu olan Koç burcu kadını, bulunduğu grubun alfa kadınıdır. Her zaman sıranın en başındadır ve iş projelerinden, akşam yemeği programına kadar her şeyi planlayan ve başlatan kişidir. Korkusuz ve doğuştan lider olan Koç kadını karizmatik, enerjik ve dinamiktir. Yeni zorluklara ve farklı mücadelelere atılmaya heveslidir. Her sabah şafak sökerken kalkıp hayata atılmak için can atar. Çünkü Koç kadını için, her günün heyecan verici ve ödüllendiri olması kaçınılmazdır. Harika bir macera duygusu vardır ve son derece eğlenceli olabilir.

Koç burcu ateş elementi burçlarındandır ve diğer ateş burçları gibi tutkuludur. Aşkta genellikle baştan çıkaran taraf olur, ancak partneri de güçlü olmalı ve Koç’un güçlü kişiliğiyle eşleşmelidir, aksi taktirde ilgisini kaybedecektir. İşleri kendi istediği gibi yapmayı sever ve hep kendi istediği olsun ister. Partneriyle tartışmaları genellikle ön sevişmenin Koç burcu versiyonudur, ve tatmin edici sonuçlar doğurur.

Koç kadını, hırslı doğasından dolayı kendini genellikle tamamlayabileceğinden daha fazla görev üstlenirken bulur. Zorluklar onu yıldırmaz, aksine motive eder, ancak sabırsızlığı yüzünden bir işi bitirmeden bir sonraki işe geçebilir. Her zaman iyimserliğini koruyan Koç kadını, sıklıkla başkalarının hakları için savaşır ve kayıp davaların savunucusu olur. Davanın popülerliği onun için hiç önemli değildir, inandığı sürece, tüm gücüyle ve azmiyle bir amaç uğruna savaşacaktır.

Koç kadını sonsuz iyimserliğe sahiptir, daima ileriye bakar ve nadiren geçmişe bakar. Zodyağın ilk burcu oldukları için, Koç burcu kadınlarının çocuksu bir doğası vardır. Yaşamda istedikleri şeyler konusunda, çocuklar gibi, ısrarcı olurlar ve elde etmeden vazgeçmezler. Bencil oldukları söylenebilir. Her söze “Ben” diye başlarlar ve sürekli kendileri ile ilgili konuşmak, kendi istediklerini yapmak isterler.

Koç kadını genellikle başkaları tarafından taklit edilir. Bu sebeple bazen ortalığı kızıştırabilir, ancak genellikle sadece gizlice onun gibi olmaya çalışanlara öfke duyar. Eğer biri onu eleştirecek kadar cesursa, bu kişi kendini savunmaya da hazır olsa iyi olur – çünkü bu kadın karşılık vermekten korkmaz.

Koç kadını hakkında ne söylerseniz söyleyin, onun hakkında “laf var icraat yok” deyimini asla kullanamazsınız.

Koç Kadını ve Aşk

Koç burcu kadınları, her zaman gerçek aşkı arar. Bazen bulur ve bulduğunda bu kadının büyüleyici çekiciliğine karşı koymak çok zordur. Gizli derinlikleri ve karmaşık düşünceleri ile meydan okuyan bir aşık olacaktır. Koç kadını, mükemmel partneri bulduğunda daha duygusal, şehvetli ve anlayışlı hale gelir. Aşık olduğunda, hayatında her şey aşırı hale gelir ve hayat onun için en renkli halini alır. Okşanmayı ve sevilmeyi sever ve hayatında her şeyden önce kendisinin geldiğini garanti edecek bir sevgiliye ihtiyaç duyar. Partnerinin hayatında ikinci planda olmayı asla kabul etmez.

Birine “ait olma” duygusunu sevmez. Ancak, ölçülü olduğu taktirde, ara sıra sahiplenme veya kıskançlık gösterileri hoşuna gidecektir. Çünkü bu tür davranışların, partnerinin gözünde değerli olduğunu gösteren işaretler olduğunu düşünür. Kendisi de bazen kıskançlık gösterir, ancak kıskançlık partnerine olan olası güvensizlikten kaynaklanır. Partneri onun güveninden şüphe edecek bir şey yapmadığı sürece, kıskançlık sorun olmayacaktır.

Bir Koç kadınının dikkatini çekecek kadar şanslıysanız, ve birlikte olmak istiyorsanız, onun ilgisini korumanın zor olduğunu bilmeniz gerekir. Çünkü heyecan verici kişilikleri olan partnerleri tercih eder, sıkıcı ve tekdüze partnerleri değil. Koç kadını bu dünyada partneri olmadan da yaşayabilir. Partneri bunu kendi başına fark etmezse, o zaten açık bir şekilde de söyleyecektir. Abartılı ve romantik doğası iç içe geçmiştir. Onun partneri olacak kişi gerçekten kendini dünyadaki en özel kişi gibi hissedecektir.

Koç kadını, ateşli Mars tarafından yönetilir ve aktif, pozitif ve iddialı bir burçtur. Açık ve direkt, bazen şok edici, ama son derece saf ve sevimli bir yaklaşımı vardır. Doğası gereği bencildir, bu sebeple hayatta başkalarının da ihtiyaçları olduğunu öğrenmesi gerekecektir.

İnsanları etkileme konusunda, Koç burcu kadınının gizli silahı pozitifliktir. Utangaç denebilecek Koç kadınları bile, insanları etkileyebileceğine dair içten gelen bir özgüvene sahiplerdir. Özgüvenleri ve coşkulu enerjileri, onlara karşı koyması zor olan bir çekicilik kazandırır. Doğrudan, samimi ve açık sözlü kişilikleri de ayrıca onlara çocuksu, masum ve saf bir aura verir.

Koç kadınları güçlü ve cesur oldukları için, zayıf ve daha çekingen erkelere çekilecekleri beklenir ama öyle olmayacaktır. “Zıt kutuplar birbirini çeker” deyimi Koç kadınları için geçerli değildir, en azından karakter güçlülüğü konusunda. Acıklı, duygu yüklü bir aşk hikayesi de onlara göre değildir. Kendisi gibi, güçlü omurgası olan, cesur, büyük bir macera ve eğlence anlayışı olan kişilerden hoşlanır. Partnerinin, onun ateşli enerjisine ayak uydurabilecek biri olması gerekir. Bu bakımdan, onun için ideal partnerler genellikle Terazi, İkizler, Kova, Yay ve Aslan olarak kabul edilir. Ayrıca bkz. burç uyumu.

Şefkatli biri olduğu söylenemez. Sürekli duygusal sorunlara takılan insanlara karşı tavrı “omzumda ağlayabilirsin” şeklinde değil, “aş artık bu sorunları!” şeklinde olacaktır. Su grubu burçlarının duygusallıkları ve alınganlıkları, Koç kadınlarını öfkelendirir. Onun açık sözlülüğü ve fevri davranışları da, duygusal insanları üzebilir. Koç kadınlarından öğrenebileceğimiz en önemli şey, şimdinin ve geleceğin, geçmişten çok daha önemli olduğudur. Geçmişteki konulara takılıp kalmaktansa, şimdi bir şeyler yapmak için harekete geçmeyi başarırlar.

Koç Kadını ve İlişki

Koç kadınının ilişkide sevdiği şey avını kovalamaktır çünkü onu elde ettiğindeki o adrenalin hissi, adeta onun yaşam enerjisidir. Koç burçları gerçekten avcılığı ve kovalamayı severler. Bu asla durulmayacağı, biriyle düzenli bir ilişkiye girmeyeceği anlamına gelmemeli, ancak partnerinin, ilişkiyi heyecanlı tutmak için üzerine düşeni yapması gerekecektir. Bir şey ya da bir insan hakkında heyecanlandığında, tüm tutkusuyla, o anda onu elde etmek ister. Arzuladığı şey onun için en önemli şeydir, en azından o an için. Asıl konu, bu arzunun ve tutkunun sürüp sürmeyeceğidir. Partneri eğer onun heyecanını canlı tutmayı başarırsa, uzun sürecektir. Avını kovalamayı sevdiği için, eğer kendinizi çok müsait veya çok kolay hale getirirseniz, sizden sıkılmaya başlayabilir.

Samimi ve açık yaklaşımına karşı koymak zordur. Eğer şu anda tutkulu bir şekilde arzuladığı kişi sizseniz, aklınızda sizi isteyip istemediğine dair hiçbir şüphe olmayacaktır. Avının peşinden direkt gider çünkü. Aşta tipik bir romantik değildir. Sinema, yemek, kırmızı güller gibi klasik romantizm gösterilerine ihtiyaç duymaz. Ancak kesinlikle ilgiye ihtiyacı vardır.

Aşkta risk almaktan korkmaz. O ateşli bir sevgilidir. Koç kadınlarının, onları heyecanlandırabilecek ve son derece sadık olacak bir sevgiliye ihtiyacı vardır. Ara sıra ortaya çıkan öfke patlamaları genellikle kısa sürelidir ve bunu telafi etmek için her şeyi yapar. Koç kadını için mükemmel partner, deyim yerindeyse, onunla beraber silahları kuşanıp ateş edebilen, hızlı araba süren ve en önemlisi asla sıkıcı olmayan biridir.

Koç Kadını ve Seks

Seks ve savaş gezegeni Mars tarafından yönetilen Koç kadınları seks konusunda ateşli, yüksek libidoya sahip ve cüretkardır. Yeni olan her şeyi denemek isterler, bu sebeple seks konusunda hiçbir deneyim onlar için tuhaf kaçmayacaktır. Partnerleri onları tatmin edebilmelidir, yoksa arkalarına bakmadan giderler. Mars tarafından yönetildikleri için, sekste tatmin olmak onlar için önemlidir ve tutkulu ve talepkar bir aşıktırlar.

Koç kadınları, genellikle aşk ve seksi etkili bir şekilde birbirinden ayırabilen nadir kadınlardandır. Kendini duygusal olarak ifade etmektense cinsel olarak ifade etmeyi daha kolay bulabilir. Eğer cinsel ilişkisine duygular dahil olmaya başladıysa, daha yavaş ve temkinli hareket edecektir. Onun cinsel enerjisi bazı insanlara agresif gelebilir. Koç kadını seks konusunda yeni şeyler denemek isteyen açık görüşlü bir kadındır. Zevki hissetmek için sınırları zorlayacak ve partnerinden de aynısını bekleyecektir, çünkü birbirini seven iki insan arasında olan hiçbir şeyin tabu olmayacağına inanır.

Cinsel ilişkide Koç kadını kendini fiziksel olarak çok iyi ifade eder. Seks onun için neredeyse bir spor gibidir, aynı şey Ay burcu veya Mars’ı Koç’ta olanlar için de geçerlidir. Koç, sekste baskın olan taraftır ya da en azından lider roldedir. Koç kadınının tutkulu doğası, yoğun duygusallık içeren türden değildir, daha çok “tam burada, hemen şimdi” şeklinde bir tutku olup, coşku olarak da tanımlanabilir.

Koç Kadını ve Arkadaşlık

Koç kadınları aniden basan sel gibidir – bir an heyecan ve kaos içerir, sonra geçer. Onun arkadaşlığı genellikle yoğundur, ancak aynı zamanda geçici de olabilir. Ama o yine de çevresinde kalıcı birkaç yakın arkadaş tutmaya çabalar. Koç kadınlarının geniş bir arkadaş çevresi vardır çünkü ilgi alanları sürekli değişir ve herkes ona her zaman yetişemez. Tehlikeli ve öngörülemez özellikleri bir çok insana çok çekici gelir ve yeni arkadaşlar edinme konusunda hiçbir zaman sorun yaşamaz.

Bağımsızlıklarına düşkün olmaları, bazı kız arkadaşları için uygun olmayabilir. Her anında yanında olmak isteyecek arkadaşlarını hayal kırıklığına uğratabilir. Koç kadınları gece çıkacağı zaman, büyük bir arkadaş grubuna ihtiyaç duymaz, yanlarında sadece benzer kafa yapısında olan birkaç kişi isterler. Eğlenceli, sıcakkanlı ve macera dolu bir arkadaştır – böyle bir arkadaşa sahip olmak her zaman eğlenceli olacaktır.

Koç Kadını ve Kariyer

Koç kadını doğuştan liderdir. Emir almaktansa vermeyi tercih eder. Tuttuğunu koparan bir yapısı olan bu kadın için, kendini tekrar eden, tekdüze işler pek uygun değildir. İş hayatında, kendisine meydan okunmazsa kolayca sıkılır ve huzursuz olur. O mücadele etmeyi, savaşmayı ve kazanmayı sever. Hayatında sürekli değişime ihtiyaç duyan Koç kadını, bir doktor, avukat, yönetici veya profesyonel bir sporcu olarak başarılı olacaktır. Hırslı doğası ve yeni zorlukların üstesinden gelme arzusu düşünüldüğünde, bir girişimci olarak da çok başarılı olabilir.

Koç kadını hangi kariyer yolunu seçerse seçsin, hırslı, mücadeleci ve liderlik özellikleri sayesinde istediği başarıya ulaşacaktır.

Koç Kadını ve Para

Bağımsızlık, Koç kadını için büyük bir ihtiyaçtır. Bu sebeple finansal kaynaklarının da kendi kontrolünde olmasını isteyecektir. Para, bu kadın için hiçbir zaman aşırı önemli değildir. Kötü günler için para biriktirmek, onun ekonomik rutininin bir parçası değildir. Bankada bir hesabı olabilir, ancak parasına hemen ulaşabileceği, yastık altı gibi bir yere saklamaktan da oldukça memnun olacaktır.

Cömertlik, özellikle de sevdiklerine karşı, bu kadınların harika özelliklerinden biridir. İhtiyacı olan birine maddi yardımda bulunmayı ve kahraman olmayı çok sever.

Koç Kadını ve Aile

Koç kadını, koşulsuz sevgisi ve güvenini sarsacak bir şey yapılmadığı sürece, partnerine sadık olacaktır. Onunla aranız iyi olduğu sürece, ilişkide nerede durduğunuzu her zaman bilirsiniz. Sevdiklerini savunma ve koruma, Koç burcunun hayatında önemli bir yer kaplar. Kendisine ait olan nesneleri ve insanları şiddetle korur. Biri ailesine sözlü, duygusal veya fiziksel olarak saldırırsa, onları korumak ve savunmak için anında hareket geçer ve her zaman kazanan olarak çıkar. Bir Koç kadını tarafından sevilecek kadar şanslı olanlar, genellikle bu kadının yanlarında olduğunu bilerek kendilerini güvende ve korunaklı hissederler.

Bir anne olarak çocuklarının bakımını önemser ama çok telaşlı ve evhamlı bir ebeveyn olmayacaktır. Çocukları için canla başla savaşır ve onların iyiliği için her şeyi yapar. Ev dışında ilgi alanları, bir işi ya da hobisi varsa da, ebeveyn olarak en iyisini yapacaktır. Bazen sabırsız olabilir, ancak sınırsız bir enerjisi vardır ve ev içinde sürekli bir şeylerle meşguldür. Çocuklarının güçlü ve bağımsız olduğunu görmek ister, bu özellikleri onlarda teşvik edecektir. Genelde geleneksel anne rolüne uymaz ve kendine özgü bir annelik tarzına sahiptir. Hem kendisi, hem de ailesi için en uygun tarzda ebeveyn olacaktır.

Koç Kadını ve Sağlık

Zodyağın ilk burcu olarak, Koç burcunun insan vücudunda yönettiği yerler baş, kafatası ve yüzdür. Ayrıca Koç burcu, kafadaki kan dolaşımını yönetir. Astrolojide, burçların vücutta yönettiği yerler genellikle o burç için hassas bölgelerdir. Bu nedenle, Koç burcu kadınları çoğu burçtan daha fazla baş ağrısı çekebilir. Koç burcunun eğilimli olduğu diğer sağlık sorunları arasında saç dökülmesi ve cilt döküntüleri sayılabilir. Eğer kişinin doğum haritasında Koç burcu güçlü ise, bu kişi kafa derisi masajından ve kafaya daha fazla kan dolaşımı sağlayacak tedavilerden faydalanabilir.

Koç kadını her zaman aktif, sağlıklı ve fittir ve bu şekilde kalmak için bilinçli bir çaba harcar. Her zaman sağlıklı bir şekilde beslenmek onun için çok da kolay değildir. Bu nedenle tatlılardan, çikolatadan ve şekerli içeceklerden uzak durmak için sonsuz bir savaş verir.

Koç Burcu

Koç Burcu Erkeği


Background vector created by pikisuperstar – www.freepik.com

Keywords: burçlar, doğum haritası, yükselen burç hesaplama, yükselen hesaplama, günlük burç yorumları, ay burcu hesaplama, doğum haritası hesaplama, burç tarihleri, burclar, burçlar tarihleri, yükselen burcu hesaplama, burç, burçların tarihleri, yükselen burc hesaplama, günlük burc yorumlari, dogumharitasi, dogumharitasi hesaplama, günlük burc yorumları, ay burcu hesapla, astroloji, burçların özellikleri, yıldız haritası, kova burcu özellikleri, yay burcu özellikleri, haftalık burç yorumları, aslan burcu özellikleri, başak burcu özellikleri, boğa burcu özellikleri, yengeç burcu özellikleri, burç yorumları, terazi burcu özellikleri, akrep burcu özellikleri, ikizler burcu özellikleri, oğlak burcu özellikleri, koç burcu özellikleri, balık burcu özellikleri, burçlar ve tarihleri, günlük burç, doğum haritası yorumlama, 2023 burç yorumları, aslan burcu günlük yorum, oğlak burcu bugün, aylara göre burçlar, akrep burcu günlük yorum, yengeç burcu bugün, terazi burcu günlük, kova burcu günlük yorum, güneş burcu hesaplama, ikizler burcu günlük yorum, başak burcu günlük yorum, yay burcu günlük, astroloji haritası, burcu günlük yorum, myburc, my burç, burc yorumlari, burç yükselen hesaplama, günlük burçlar, burç uyumları, burç özellikleri, astrolojik harita, hande kazanova, twıtburç, öner döşer, astrolog aygül aydın, astrolog