İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İkizler Burcu Özellikleri

(21 Mayıs – 20 Haziran)

Güneş, yaklaşık 21 Mayıs – 20 Haziran tarihleri arasında (yıla bağlı olarak değişebilir) İkizler burcundadır. Bu tarihlerde doğan kişilerin Güneş burcu (günlük deyimle burcu) İkizler’dir.

Güneş’i İkizler burcunda olan kişilerin, kendini ifade etme dürtüsü güçlüdür. Bu kişiler, bilgiyi paylaşmakla ilgilendikleri gibi bilgi toplamakla da bir o kadar ilgilenirler. İnanılmaz meraklı ve çok yönlü olan İkizler burcu insanlarının, deyim yerindeyse, her çorbada tuzu vardır.

İkizler burçları esnek ve değişken insanlardır. Yeni durumlara hızla uyum sağlama yetenekleri genellikle onlara bol miktarda arkadaş ve sosyal ilişki kazandırır. Genellikle oldukça zeki ve esprili olan İkizler, entelektüel sohbetlerden keyif alır ve zihinsel olarak yeterince uyarılmadıkları takdirde kolayca sıkılırlar.

Başkalarına uyum sağlama konusunda oldukça becerikli olan İkizler, etrafındaki insanların ruh hallerine kolayca adapte olur. Hayatın her kesiminden insanla arkadaştırlar ve insanlardan kolay kolay çekinmezler. Yeni insanlarla kolayca tanışıp hemen sohbet etmeye başlayabilirler. Her ne kadar onunla tanışıp sohbet etmeye başlamış olsanız da, daha fazla yakınlaşmak biraz zordur. Oldukça objektif ve gözlemci olabilirler, bu da onların mesafeli görünmelerine sebep olur. Çoğu zaman birçok arkadaşları olmasına rağmen, duygusal yakınlık kurmak onlar için kolay değildir.

İkizler burcunun, herhangi bir anda gerçekten ne hissettiğini bilmek zor olabilir. Genellikle etraflarındaki insanların ruh hallerinden kolay etkilenebilirler, bu sebeple ruh halleri dağınıktır. İkizler burcu insanlarda, daha kişisel ve duygusal karakterdeki insanları genellikle biraz tedirgin edebilecek gergin bir hava vardır. Bilgi alış verişi ihtiyaçları ve değişkenlikleri düşünüldüğünde, İkizler burcunun her zaman sadık ve güvenilir olacağını veya çok iyi sır saklayacağını söylemek zor olacaktır.

İkizler burcunun ikili doğası, hayatlarının bir çok alanında kendini gösterebilir. Çift kısmetli olabilirler, aynı anda iki işte çalışabilirler, bir işi tamamlayabilmek için en az iki kez denemeleri gerekebilir, bir yandan televizyon izlerken bir yandan kitap yazabilirler… Ayrıca olayları çift yönlü değerlendirebilme yetenekleri vardır.

İkizler burçları genellikle hızlı hareket eder ve her zaman bir şeylerle meşgul olurlar. Birçoğu yaşamları boyunca oldukça fazla bilgi edinmiştir, ancak çoğu kez bu şeyler hakkında derinlemesine bilgi sahibi değildirler. Bunun nedeni, İkizler’in aynı şeyle ilgilenme sürelerinin nispeten kısa olmasıdır. Kolay odaklanamazlar, yaşamlarında sürekli çeşitlilik, yenilik, değişiklik isterler. Zihinlerini sürekli aktif tutacak yeni uyaranlara ihtiyaç duyacaklardır. Sıkılganlık, İkizler burcu insanlarda oldukça yaygındır.

Genellikle oldukça rahat olan bu kişiler, hayatın “hafif” ve eğlenceli yanlarının tadını çıkarırlar. Hayatı genel olarak ciddiye almama eğilimleri, onları, yanında keyifli vakit geçirilebilecek insanlar yapar. Ama bu rahatlık, hayatta daha derin konularda ondan destek bekleyen yakınları için çıldırtıcı olabilir.

Zodyağın 3. burcu olan İkizler burcunun insan vücudunda yönettiği yerler eller, kollar ve akciğerlerdir. Astrolojide, burçların vücutta yönettiği yerler genellikle o burç için hassas bölgelerdir. Bu nedenle, İkizler burçlarının özellikle akciğerleri çoğu burçtan daha hassas olabilir. Akciğer problemleri, bronşit ve astım gibi rahatsızlıklara eğilimli olabilirler. Öte yandan, mutlu ve sağlıklı olan bir İkizler burcu, nefes alma teknikleri ve sakinleştirici egzersizlerde ustalaşmıştır.


İkizler Burcu Özellikleri


İkizler ile sembolize edilen İkizler burcunun, ikili bir doğası olduğu söylenir.

İkizler burcu çok kolay adapte olabilen, değişken ve esnek bir burçtur ve bu değişkenliğin bazen “çift karakterli olma” noktasına kadar geldiği görülür.

İkizler burcu fikir alışverişi, iletişim ve ticaretle yakından ilişkilidir.

İkizler burcunun yönetici gezegeni Merkür’dür. Tanrıların haber taşıyıcısı olan Merkür, hem İkizler hem de Başak burcunun yönetici gezegenidir. Günlük iletişimin ve kendini sözlü olarak ifade etmenin gezegenidir. Merkür’ün eylemi, bir şeyleri parçalara ayırmak ve yeniden birleştirmektir. Merkür bir şeyleri parçalara ayırır, sıralar, gruplar ve onları analiz eder – İkizler de öyle!

İkizler burcu ile ilişkilendirilen çiçekler zambak (sevgi ve mutluluğu temsil eder) ve lavantadır (tazelik, ferahlık ve inceliği temsil eder).

İkizler burcu ile ilişkilendirilen renk sarıdır; iyimserliği, neşeyi, yüksek enerjiyi, samimiyeti, hafifliği ve tazeliği sembolize eder. İlham verici sarı renk, İkizler burcunun enerjisini yükseltir. Merakını ve parlak düşüncelerini tetikler. Bu ilham verici renk, İkizler’in heyecan verici, iyimser doğasında parlar, etrafındaki her şeyi aydınlatır.

İkizler ile ilişkilendirilen doğal taş akiktir. Akik taşı zihinsel gücü arttırır ve stres, baş dönmesi ve baş ağrılarını azaltmaya yardımcı olduğu söylenir. Özellikle zihni sürekli olarak uyarılmış olan İkizler burcu için faydalı bir doğal taştır.

İkizler burcunun elementi havadır. Hava burçları entelektüel, objektif, tarafsız, bağımsız ve iletişim odaklı burçlardır. Kişiliklerini zihin ve akıl ile ifade ederler ve sosyal ortamlarda bulunmak yaşamsal enerjilerini yükseltir. İkizler, diğer hava burçlarına göre (Kova, Terazi) daha değişken ve esnektir.

İkizler burcu değişken burçlardandır. Değişken burçlar yeni koşullara kolay adapte olabilen, esnek, uyumlu ve değişkendir. Zaman zaman tutarsız ve bir işi takipten yoksun olsalar da, insanlara ve koşullara uyum sağlamak için, küçük değişiklikler yapmaya hazırdırlar.

İkizler burcu zodyağın 3. burcudur ve 3. ev ile ilişkilendirilir. Astrolojide 3. ev zihni, her türlü iletişimi, düşüncelerimizi, yakın çevremizdeki etkileşimleri, kardeşlerimizi ve kısa gezintileri yönetir. Ayrıca yazmayı ve konuşmayı, bilgileri nasıl sınıflandırdığımızı ve incelediğimizi, haberleri duyma ve yayma ihtiyacımızı (dedikodu), zihinsel aktivitelerimizi, akciğerlerimizi ve ellerimizi yönetir.


Icons made by Freepik from www.flaticon.com Icons made by monkik from www.flaticon.com Icons made by Freepik from www.flaticon.com Icons made by monkik from www.flaticon.com

Keywords: burçlar, doğum haritası, yükselen burç hesaplama, yükselen hesaplama, günlük burç yorumları, ay burcu hesaplama, doğum haritası hesaplama, burç tarihleri, burclar, burçlar tarihleri, yükselen burcu hesaplama, burç, burçların tarihleri, yükselen burc hesaplama, günlük burc yorumlari, dogumharitasi, dogumharitasi hesaplama, günlük burc yorumları, ay burcu hesapla, astroloji, burçların özellikleri, yıldız haritası, kova burcu özellikleri, yay burcu özellikleri, haftalık burç yorumları, aslan burcu özellikleri, başak burcu özellikleri, boğa burcu özellikleri, yengeç burcu özellikleri, burç yorumları, terazi burcu özellikleri, akrep burcu özellikleri, ikizler burcu özellikleri, oğlak burcu özellikleri, koç burcu özellikleri, balık burcu özellikleri, burçlar ve tarihleri, günlük burç, doğum haritası yorumlama, 2023 burç yorumları, aslan burcu günlük yorum, oğlak burcu bugün, aylara göre burçlar, akrep burcu günlük yorum, yengeç burcu bugün, terazi burcu günlük, kova burcu günlük yorum, güneş burcu hesaplama, ikizler burcu günlük yorum, başak burcu günlük yorum, yay burcu günlük, astroloji haritası, burcu günlük yorum, myburc, my burç, burc yorumlari, burç yükselen hesaplama, günlük burçlar, burç uyumları, burç özellikleri, astrolojik harita, hande kazanova, twıtburç, öner döşer, astrolog aygül aydın, astrolog, güneş burcu ikizler, güneş ikizler burcunda, ikizler burcu özellikleri, ikizler burcu nasıl, ikizler burcu ozellikleri