İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Venüs Burcu Boğa

Venüs burcumuz; duygularımızı, değer verdiğimiz şeyleri, aşka ve ilişkilere olan yaklaşımımızı ve hayattan nasıl ve ne şekilde zevk aldığımızı gösterir. Ayrıca paramızı nasıl harcadığımız ve satın aldığımız şeyler hakkında da bilgiler verir.

Doğdukları anda, Venüs gökyüzünde Boğa burcunda konumlanan kişilerin Venüs burcu Boğa’dır.

Venüs’ü Boğa burcunda olan insanlar için aşk, dünyevi zevklere ve konfora odaklıdır. Venüs, bilindiği gibi, değer verdiğimiz şeyleri ve hayattan nasıl ve ne şekilde zevk aldığımızı yönetir. Boğa burcu da tamamen dünyevi zevklere odaklı, keyif düşkünü bir burçtur. Venüs zaten Boğa burcunun yönetici gezegenidir. Yani bu yerleşim, Venüs için kendini çok iyi ifade edebileceği bir yerleşimdir.

Venüs’ü Boğa burcunda olan kişiler kendilerini net, güvenilir ve rahatına düşkün kişiler olarak yansıtırlar. İlişkilerinde güvenilir ve tatmin edici partnerler olacaklardır. Bu yerleşime sahip kişiler, Güneş’i Koç veya İkizler gibi daha spontan burçlarda olsa bile, ilişkilerinde belirli bir ölçüde öngörülebilirliğe ve sağlamlığa ihtiyaç duyacaklardır.

Boğa burcunda Venüs’e sahip kişiler aşkta oldukça sahiplenici olurlar. İlişkilerinde, hızlı tempolu ve yüksek enerjili durumlar onlar için ürkütücü olabilir çünkü onlar sakin ve güvenli limanlara ihtiyaç duyarlar. Sevgilerini gösterme şekli fizikseldir yani temastan çok hoşlanırlar. Sevgilerini fiziksel ve somut şekilde ifade ederler. Ayrıca oldukça şehvetlilerdir.

Boğa burcu sabitliği, inatçılığı ve alışkanlıklarına bağlılıklarıyla bilinir. Venüs’ü Boğa’da olan kişilerin de, aşk ilişkilerinde değişime direnmeleri olasıdır. İlişkilerini fazla garanti görüp, rahat tavırlar sergileyebilirler. Partnerleri, onların bu tavırlarından ve rahatlıklarından zaman zaman şikayet edebilirler. Ancak bu rahat tavırların aslında güven duygusu olduğunu da unutmamak gerekir. Bu kişiler ilişkilerinde oldukça güvenilirdir.

Venüs’ü Boğa burcunda olan birini ilişkide memnun etmek için, sadakatinizi ve onların sizin için ne kadar değerli olduğunu vurgulamanız gerekecektir. Aşk konularında onlara teslim olmanız gerekebilir çünkü onlar size kolay kolay teslim olmayacaktır. İlişkinin başında onları çok fazla acele ettirmekten kaçının, onlara bolca zaman tanıyın. Rahat ve içten tavırlar sergileyin ve onlara rahat bir ilişki vaat edin. Çünkü bu kişiler sıkıştırılmaya ve darlanmaya gelemezler. Bu yerleşime sahip biriyle ilişkiniz varsa muhtemelen fazlaca sabıra ihtiyacınız olacaktır.

Venüs’ü Boğa burcunda olan kişiler için ideal date, kaliteli bir restoranda güzel bir yemek eşliğinde pahalı bir şarap içmekten oluşur. Veya evinde, konforlu bir ortamda sarılarak film izlemek de olabilir. Bu kişiler bolca fiziksel temastan hoşlanırlar. Tensel duyulara önem verirler; hoş kokular, güzel sesler, yumuşak bir dokunuş veya göze hitap eden bir ortam onlar için çok değerlidir. Bu kişileri çekici kılan şey doğal ve dünyevi olmalarıdır.

Venüs burcumuz parasal konulara olan yaklaşımımızı da gösterir. Nasıl para harcadığımız ve satın aldığımız şeyler hakkında bilgiler verir. Parasal konularda, Venüs’ü Boğa’da olan kişiler genellikle cömert değildirler ve para harcama konusunda oldukça temkinlidirler. Para harcamadan önce, ne kadar gerekli olduğunu düşünüp tartacaklardır. Ayrıca para biriktirmede çok iyidirler. Aşkta sahiplenici oldukları gibi, nesneler söz konusu olduğunda da sahiplenici olabilirler. Sahip oldukları eşyaları paylaşmakta çok cömert sayılmazlar. Her ne kadar para harcama konusunda temkinli olsalar da, duyularına hitap eden güzel objelere veya yemeğe hayır diyemezler. Zevklerine hitap eden hoş sanat eserlerine ilgi duyarlar. Oldukça zevkli kişilerdir. Basit, ucuz, kalitesiz veya aşırı cüretkar sanat eserlerinden, kıyafetlerden ve eşyalardan nefret ederler.