İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Venüs Burcu Başak

Venüs burcumuz; duygularımızı, değer verdiğimiz şeyleri, aşka ve ilişkilere olan yaklaşımımızı ve hayattan nasıl ve ne şekilde zevk aldığımızı gösterir. Ayrıca paramızı nasıl harcadığımız ve satın aldığımız şeyler hakkında da bilgiler verir.

Doğdukları anda, Venüs gökyüzünde Başak burcunda konumlanan kişilerin Venüs burcu Başak’tır.

Başak burcunda Venüs’e sahip kişilerin flörtöz oldukları söylenemez. Onların cazibesi, kendilerini ilişkiye adamalarında ve ilişkinin yürümesi için içtenlikle çaba harcamalarında yatar. Bu yerleşime sahip kişileri çekici kılan şey, partnerlerine olan bağlılıklarıdır. Venüs’ü Aslan burcunda olanların aksine, bu kişiler partnerlerini büyük vaatlerle, gösterişli hediyeler alarak etkilemeye çalışmazlar. Onlarınki daha mütevazi ama belki de daha değerli bir hediye olacaktır; size olan bağlılıkları ve sizinle ilgili en küçük detaya verdikleri önem.

Venüs’ü Başak burcunda olanlar, karşılarındaki kişinin kalbine sessizce ve çoğu zaman yavaş yavaş girerler. Hiç farkında olmadan bir anda kendinizi onlara aşık olmuş bulabilirsiniz. Aşk konusunda oldukça çekingendirler, hatta biraz da özgüvensizdirler. Bu içine kapanık ve mütevazi yaklaşım onları çekici kılan şeylerdendir. İlişkinin başında riske girmemeyi tercih ederler. Harekete geçmeden önce karşılarındaki kişinin onları sevdiğinden emin olmak isterler.

İlişkide harika dinleyicilerdir. Partnerlerinin her hareketini detaylıca gözlemler, ağızlarından çıkan her söze önem verirler. Bu kişilerin olumsuz özellikleri; sevgisini ve önemsediğini dırdır ederek veya eleştirerek göstermeleri olabilir. Başak burcunun eleştirel ve detaycı tavırları, Venüs’ün bu yerleşiminde, ilişki içerisinde kendini gösterecektir. Ancak unutmayın ki, onlar bunu karşılarındaki kişiyi incitmek için yapmazlar. Karşılarındaki kişiyi eleştirmeleri ve kusurları düzeltmeye olan yoğun çabaları tamamen yardım amaçlıdır.

Başak burcundaki Venüs genellikle sıradan ve dikkat çekmeyen kişilerden etkilenir. Gösterişli, abartılı tavırlar sergileyen ve çok bilmiş kişiler onlara itici gelir. Eğer bu yerleşime sahip birini etkilemek ve ilişkide mutlu etmek istiyorsanız, yaptıkları tüm küçük şeyler için onları takdir ettiğinizi gösterin. Çünkü onlar gerçekten de partneri için çok şey yaparlar ama bunları sessizce ve mütevazi bir şekilde yaparlar.

İlişkide zaman zaman özgür alana ihtiyaç duyarlar (sonuçta sürekli bir şeyleri yoluna koymakla meşguldürler). Bu yüzden onlara biraz serbest alan bırakın. Gösterişli değil, samimi ve içten olun. Bu temel ihtiyaçları karşıladıktan sonra onları memnun etmek gerçekten zor değil. Onları ailenizle veya arkadaşlarınızla tanıştırmakta acele etmekten kaçının. Biraz utangaç ve çekingen olduklarını unutmayın. Her zaman sizi memnun etmeyi hedeflerler ve bunu başaramayacaklarından korkarlar. Onlara ne kadar değer verdiğinizi gösterin. Onlar da sizi bağlılıklarıyla ve sorunları çözmek için gösterdikleri çaba ile ödüllendireceklerdir.

Venüs’ü Başak burcunda olan kişiler, sevgilerini somut davranışlarla gösterirler. Başkalarına hizmet etmek ve ihtiyaçlarını gidermek, onlar için sevginin bir ifadesidir. Partneri için ayak işlerini ve sıkıcı detay işleri bile yapar. Her zaman her koşulda partnerinin yanında olacaktır. Bu kişiler için aşkın somut bir amacı olması gerekir. Ne de olsa Başak, gerçekçi ve dünyevi toprak burçlarındandır.

Venüs burcumuz parasal konulara olan yaklaşımımızı da gösterir. Nasıl para harcadığımız ve satın aldığımız şeyler hakkında bilgiler verir. Parasal konularda da, Venüs’ü Başak’ta olan kişiler gerçekçi yaklaşımlar sergiler. Satın alacakları şeyler, ne kadar anlamlı veya faydalı olduğuna göre belirlenir. Gereksiz gördükleri şeylere para harcamazlar. Paralarını dikkatli bir şekilde, gerekli gördükleri şeylere harcarlar.