İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ay Burcu Terazi

Ay Burcumuz; içgüdüsel veya duygusal enerjilerimiz, olaylara verdiğimiz doğuştan gelen tepkilerimiz ve kendimizi rahat veya güvende hissetmek için en çok ihtiyaç duyduğumuz şeyler hakkında bilgiler verir.

Doğdukları anda Ay gökyüzünde Terazi burcunda konumlanan kişilerin Ay burcu Terazidir.

Eşit kollu terazi ile sembolize edilen Terazi burcu, uyum, denge, adalet ve hakkaniyet ile ilgilenir. Ay burcu Terazi olan kişiler de iç dünyalarında ve duygusal ilişkilerinde dengede olmayı, insanlarla uyumlu olmayı ve herkes için adaletli olmayı önemser.

Terazi hava grubundan bir burçtur; iletişimi, bilgi veya fikir alışverişlerini de yönetir. Bu sebeple Ay burcu Terazi olan kişilerin dünyayla ve insanlarla uyumlu ilişkiler kurmak gibi doğuştan gelen bir arzusu ve yeteneği vardır.

Terazi aynı zamanda kardinal burçlardandır yani harekete geçer ve öncü olur. Buradaki hareket dengeyi sağlamak için ne gerekiyorsa onu yapmaktır. Kendi yaşamlarında olduğu gibi diğer insanlarla olan tüm ilişkilerinde de denge ve uyum içerisinde olmayı arzularlar. Ay burcu Terazi olan kişilerin doğuştan gelen uzlaştırıcılık, diplomatik olma ve arabuluculuk yetenekleri vardır. İnsanları farklı bakış açılarıyla dinleyebilme, olayları tarafsız ve objektif bir şekilde değerlendirebilme yeteneğine sahiplerdir.

İnsanlarla içgüdüsel olarak iyi anlaşabilen yapıları onları oldukça popüler ve sosyal ortamlarda aranan kişiler yapar. Olaylara olan tarafsız ve adil yaklaşımlarından dolayı onların fikirlerine sıklıkla başvurulur. Çok iyi bir arabulucu oldukları için orta yolu bulma konusunda onlara danışılabilir. Avukatlık, hakimlik, danışmanlık, mentorluk veya satış sorumlusu gibi fikirlerine danışılan veya potansiyel olarak çelişkili durumları dengelemelerini gerektiren herhangi bir işte başarılı olabilirler. Olayların tüm yönlerini objektif olarak değerlendirme konusunda oldukça yetenekli oldukları için, başkalarıyla dengeli, uyumlu ve adil bir şekilde iletişim kurmak konusunda çok başarılı olacaklardır.

Adalet, Denge ve Uyum İhtiyacı

Prensipler ve ilkeler Ay burcu Terazi olan kişiler için oldukça önemlidir. Gelişmiş bir adalet anlayışları vardır ve adil olmadığını düşündükleri olaylar onları oldukça rahatsız eder. Barışçıl yanları ve denge arayışları dolayısıyla kendilerini sıklıkla adaletin olmadığı durumlar içerisinde bulabilirler ve adaleti sağlamak için harekete geçmeleri ve öncü olmaları gerekebilir. Yaşamlarını çatışma ve tartışmanın yaşandığı durumlar çevreleyebilir ama onlar adil yaklaşımlarıyla insanların orta yolu bulmalarına yardımcı olacaktır.

Terazi burcunun yönetici gezegeni Venüs bu kişilere çekicilik, beğenilen ve sevilen biri olma ve insanlarla güzel ilişkiler kurabilme özellikleri kazandırmıştır. Zorlu durumlarda devreye girip ortamı yatıştıran, tartışmalarda arabuluculuk görevi üstlenip ortamı sakinleştirebilen yetenekleri sayesinde iş hayatında aranan kişiler olurlar.

İlişkilerin Önemi

Ay burcu, insan ilişkilerini yöneten Terazi’de konumlanan kişilerin yaşamında ilişkiler oldukça önemli bir yer tutacaktır. İşleri yalnız başına yapmaktansa birileriyle beraber yapmak isterler. Alışverişe, yürüyüşe, kuaföre, doktora, akla gelebilecek her yere birileriyle beraber gitmek isterler. Yalnız başlarına bir aktivite yapmak onları mutlu etmez. Ayrıca ortaklık ilişkilerinde büyük başarı ve gelişme gösterirler, bu sebeple onları ilişkiden ilişkiye sorunsuz bir şekilde geçerken görmeniz çok olasıdır. Her zaman uyumu ve dengeyi korudukları için ikili ilişkilerinde sorun çıkarmayacak kişilerdir.

İlişkilere verdikleri önem aşırıya kaçtığında bazı sorunlarla karşılaşabilirler. Hayatlarında romantik bir ilişki olmadığında kendilerini ruhsal olarak oldukça kötü hissedebilirler. Bundan kaçınmak için de kendilerini tatmin olmadıkları, kendileri gibi davranamadıkları, sırf yalnız kalmamak için sürdürdükleri ilişkiler içerisinde bulabilirler. Bu durumda da, en çok ihtiyaç duydukları denge ve huzurdan uzaklaşmış olacaklardır.

İnsanları memnun etmeye, kendi ihtiyaçları ve mutluluklarından daha çok önem verirlerse farkında olmadan kendilerinden ödün vermeye ve sırf başkalarını mutlu etmek için olmadıkları biri gibi davranmaya başlayacaklardır. Bu da, kendi ihtiyaçları karşılanmadığı için, onlarda pasif/agresif davranışlara neden olacaktır. İnsanlar tarafından sevilmeme ve tartışma yaşama korkuları o kadar güçlü olabilir ki, yalnız kalmamak veya sevilmeyen biri olmamak için kendileri gibi davranamadıkları, gerçek ihtiyaçlarını söyleyemedikleri ilişkileri devam ettirme eğilimi gösterebilirler.

Gerçekte nasıl hissettikleri konusunda açık olmamak ve kendinden ödün vermek yakın ilişkilerde duygusal sorunlara sebep olacaktır, çünkü karşılarındaki kişiyi aslında nasıl hissettikleri konusunda kandırıyorlardır, ve dürüst olmadıkları için de kendilerini suçlu hissedeceklerdir. Yanlış anlaşılmaların önüne geçmek için, ilişki içerisinde oldukları kişilere gerçekte nasıl hissettikleri ve neye ihtiyaçları olduğu konusunda açık olmaları, onların duygusal tatmini için oldukça gereklidir.

Tasarım ve Zevkler

Venüs, Ay burcu Terazi olan kişilere zarif bir zevk ve tasarım yeteneği de vermiştir. Terazi burcu uyumla ilgilendiği için tasarım alanında da bu kişiler simetriye, oranlara ve uyuma dikkat edeceklerdir. Örüntülerin ve desenlerin içerisindeki güzelliği ortaya çıkarmak konusunda yeteneklilerdir. Bu kişiler doğuştan estetik zevklere sahiplerdir. Zevkli, uyumlu, güzel tasarlanmış ortamlar ve sanat eserleri onların ilgisini çeker.

Ay burcu Terazi olan kişiler vücut şekillerine yakışan, güzel taraflarını ortaya koyan tarzda giyinme konusunda oldukça başarılılardır. İnce zevklere sahip oldukları için evleri, iş yerleri, giyim tarzları da estetik ve uyumludur. Uyumsuz enerjiler ile çevrelendiklerinde sinirsel ve duygusal olarak gerilirler. Bu durumda, kendi içlerinde yeniden dengeyi bulabilecek şekilde uyumlu ve estetik ortamlarda bulunmak isteyeceklerdir.

Dengeye ihtiyaç duyduklarından dolayı kaotik ve dağınık ortamlar onların ruhuna iyi gelmeyecektir. Sakin, dingin, estetik, güzel ve zevkli tasarlanmış ortamlarda kendilerini daha iyi hissedecek, zihinleri de daha iyi çalışacaktır. İş yerleri derli toplu ve temiz, evleri de zarif tasarlanmış ve göze hitap eder olmalıdır.

Ay Terazi Burcunda

Özetlemek gerekirse, doğdukları anda Ay Terazi burcunda konumlanan kişiler, objektif, adil, uyumlu, dengeli ve sosyal ilişkilere önem veren kişilerdir. Sosyal ortamlarda denge arayışları, onların insanlarla uyumlu ilişkiler kurmalarına, tartışmalı durumlarda orta yolu bulmalarına yardımcı olur. Sosyal ilişkilere verdikleri önem, işleri yalnız başına yapmak yerine başkalarıyla beraber yaptıklarında daha iyi hissetmelerine neden olur. Ay’ı Terazi burcunda konumlanan kişilerin kendilerini en mutlu hissettikleri zaman huzuru ve dengeyi korudukları zamanlardır. Bu kişilerin doğuştan gelen bir estetik ve güzellik algısı vardır. İnce zevklere sahiplerdir ve kendileri olduğu gibi, bulunduğu ortamların da göze hitap eder ve estetik olmasını isterler. Doğal bir zarafet ve çekicilikle, hayattaki güzelliği bulmaya odaklandıklarında her zaman ihtiyaç duydukları şeyi bulacaklardır.