İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ay Burcu Boğa

Ay Burcumuz; içgüdüsel veya duygusal enerjilerimiz, olaylara verdiğimiz doğuştan gelen tepkilerimiz ve kendimizi rahat veya güvende hissetmek için en çok ihtiyaç duyduğumuz şeyler hakkında bilgiler verir.

Doğdukları anda Ay gökyüzünde Boğa burcunda konumlanan kişilerin Ay burcu Boğadır.

Bu kişiler doğuştan gelen bir güvenlik ve rahatlık arayışına sahiptirler. Boğa toprak grubundan olduğu için hayatın somut ve maddi yönleriyle ilgilenir. Ay burcu Boğa olanlar da duygusal rahatlığı fiziksel düzlemde ilişki kurabildiği ve görebildiği, duyduğu, kokladığı, dokunduğu ve tadabildiği şeylerde bulur.

Boğa aynı zamanda sabit bir burçtur bu da onlara dayanıklılık, sabır ve sebat özellikleri vermiştir. Ay’ı Boğada olanlar, öngörülebilir, somut ve sağlam temeller üzerine konulmuş koşullarla ilgilenirler. Onları Ay’ı Balık burcunda olan kişiler gibi hayal dünyasında yaşarken bulmanız neredeyse imkansızdır. Hayallerini sağlam temeller üzerine kurar, sonunu göremedikleri belirsiz işlerin peşinden gitmezler. Üzerinde durdukları zemini bilmeyi tercih eder, elle tutulur sonuçları ve neyin elde edilebilir veya edilemez olduğunu bilmenin güvenliğini ararlar.

Ay Boğa burcunda yücelmiş konumdadır, bu da Ay’ın temsil ettiği özelliklerin kolay ve olumlu şekilde ifade edildiği anlamına gelir. Özellikle Ay burcu Boğa olan kadınların doğurganlığı ve anaçlığının yüksek olması muhtemeldir. Bu yerleşime sahip kişiler temel ihtiyaçlarının ve bunlara nasıl pratik bir şekilde ulaşabileceklerinin farkındalığına fazlasıyla sahiptir. Yaşamın keyfini çıkarmayı iyi bilirler ve bir şekilde de keyif veren şeyleri yaşamlarına çekerler.

Bolluğu ve Bereketi Yaşamlarına Çekmek

Ay’ı Boğa burcunda olanların, tam olarak ihtiyaçları olan şeyi sihirli bir şekilde yaşamlarına çekme yetenekleri vardır. Bu kişilerin kaynaklarını ve sahip olduklarını başkalarıyla paylaşmaları onlara büyük yarar sağlayacaktır. Başkalarıyla ne kadar çok şey paylaşırlarsa daha fazlasını kendi hayatlarına çekeceklerdir. Sahip oldukları konforu başkalarıyla paylaştıklarında, hayatta daha fazla rahatlık yaşarlar ve hiçbir zaman bir şeye muhtaç kalmazlar. Konfor onlar için önemlidir ve duygusal olarak tatmin hissetmeleri için rahatlığa ve güvenliğe ihtiyaç duyarlar.

Duygusal ve Maddi Güvence

Onlar için öz-değer maddi güvenceye bağlıdır. Yani, içgüdüsel olarak sahip olduklarının (veya onların eksikliğinin) farkındadırlar ve bu, kendilerini nasıl gördüklerine büyük ölçüde yansır. Onların kendilerine olan saygısı, sahip olduklarıyla bağlantılıdır. Bu, değerli olduklarını hissetmeleri için maddi şeylere sahip olmak zorunda oldukları anlamına gelmez, bundan ziyade, hayatın tadını çıkarmak için dünyaya geldiklerine dair doğuştan gelen içgüdüsel hisleri vardır. Bu sebeple hayatın tadını doyasıya çıkardıklarında duygusal olarak da tatmin olurlar.

Boğa burcunun yönetici gezegeni Venüs güzellikleri ve lüksü sembolize ettiği için, Ay’ı Boğa burcunda olanları göze hitap eden lüks ortamlarda bulunmak da duygusal olarak oldukça tatmin eder. Kaliteye ve ince zevklere çekilirler. Kalite ve lükse bağlı kalmak zorunda hissetmeseler de, hayattaki en iyinin değerini bilme yeteneklerinin, kendi öz değerlerinin bir yansıması olduğunu anlarlar. Başkalarının da yaşamın kaliteli yönlerini deneyimlemelerine ve takdir etmelerine yardımcı olmak onlara ayrıca sevinç verir. Bu, onların doğuştan materyalist olduğu anlamına gelmez ancak maddi olarak güvende hissettiklerinde duygusal olarak da güvende hissederler.

Sabır, Sebat ve Alışkanlıklar

Ay’ı Boğada olanlar alışkanlıklarına fazlasıyla bağlıdırlar ve değişimden çok da hoşlanmazlar. Duygusal ilişkilerinde de değişimden ziyade; istikrarı, sadakati ve güven duygusunu önemserler. Duygusal yönden sıcak, cömert, verici ve bağışlayıcılardır. Genellikle sakin mizaçlıdırlar. Kendilerini güvende hissettikleri sürece hayatın gel-gitlerine sakinlikle karşılık verirler.

Hayallerini sağlam temeller üzerine kurar, önünü görebildikleri hayallerin peşinden giderler. Hedeflerine ulaşmada sabırla, kararlılıkla ve yılmadan çalışırlar.

Bedensel Farkındalık

Fiziksel düzleme doğuştan bağlı oldukları için, beden ve duyular hakkında yüksek bir farkındalığa sahiplerdir. Bedensel zevklere ve hislere oldukça düşkünlerdir. Kendilerini duygusal anlamda beslemenin harika bir yolu, duyularıyla bağlantı kurmak ve fiziksel deneyimler yoluyla dengelenmek için kendilerine zaman ayırmaktır. Masaj, cilt bakımı, güzel kokular, iyi yemek ve yüksek kaliteli şeyler onların ruhuna iyi gelir.

Ay Boğa Burcunda

Ay Boğa burcunda yüceldiği için, burada olabilecek en iyi yerleşimdedir. Bu yerleşime sahip kişilerin hayatlarında bolluk, bereket, lüks, konfor ve hissel rahatlık tezahür ettirmeleri çok kolaydır çünkü bu tür deneyimlerden en çok onlar zevk alır ve değer verirler. Sahip olduklarını başkalarıyla paylaştıklarında daha da artacaktır. Bu kişiler genel olarak rahat, cömert ve kibar insanlardır. Hayatlarında huzur, uyum ve güzellik arayışındadırlar. Boğa burcunun inatçılığı bazen duygusal anlamda sabit fikirli ve esneklik göstermeyen bir yapıya bürünmelerine sebep olabilir.