İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Mars Burcu Başak

Mars burcumuz; kendimizi ortaya koyma, mücadele ve rekabet etme kapasitemizi temsil eder. Ayrıca öfkemizi ve arzularımızı nasıl ifade ettiğimizi, cinselliği nasıl yaşadığımızı, ne kadar cesur olup ne kadar inisiyatif alabildiğimizi gösterir.

Doğdukları anda Mars gökyüzünde Başak burcunda konumlanan kişilerin Mars burcu Başak’tır. 

Mars’ı Başak burcunda olan kişiler üretken, hedef odaklı ve pratik insanlardır. Zaman zaman biraz dağınık olsalar da, işleri oldukça iyi hallederler. Aynı anda farklı farklı görevlerin üstesinden gelme becerisine ve aynı anda belki de çok fazla şeyi üstlenme eğilimine sahiplerdir.

Mars burcu Başak olan kişilerin çoğu, doğaları gereği agresif veya öfkeli değildir. Bazen biraz inatçı ve eleştirel olabilseler de, nadiren başkalarıyla tartışma çıkarırlar. Ancak bir kere onları kızdırırsanız, gerginlikleri oldukça rahatsız edici olabilir. Öfkelerini uyandırırsanız, her şeyden şikayet eden, aşırı eleştirel kişilere dönüşebilirler.

Mars’ı Başak burcunda olanlar, işleri halletmede kendi yöntemlerini uygulama konusunda oldukça kararlıdır. Normalde alçakgönüllü olsalar da, iş yapma yöntemleri ve bir şeyleri organize etme konusunda oldukça kendini beğenmiş olabilirler. Mars’ın Başak burcundaki yerleşimi gergin bir enerjiye sahiptir. Bu yerleşime sahip kişiler huzursuz ve gergin bir yapıda olabilirler. Ayrıca bir projeye çok uzun süre bağlı kalmaya alışkın değillerdir.

Bu insanlar yaptıkları işlerden, hobilerinden ve üstlendikleri her türlü projeden bol miktarda enerji ve yaşam gücü alırlar. Kıpır kıpır, gergin ve endişeli bir enerji yayarlar. Bu kişilerin neredeyse tümünün içinde bir mükemmeliyetçi vardır. Kendileri bunu inkar etseler de, bu bir gerçektir. Hiçbir şey üretemediklerinde endişelendikleri gibi, ürettiklerinin yeterli olup olmadığı konusunda da ayrıca endişelenirler. Mars’ın bu yerleşimine sahip insanlarda utangaçlık ve çekingenlik de vardır. Kendini ortaya koymayı veya harekete geçmeyi içeren her konuda çekingen bir tavır benimseyebilirler. Ancak bu kişiler için bilgi ve deneyim elde etmek önemlidir ve bu dürtü genellikle onların çekingen taraflarını törpüler.

Bilindiği gibi, Başak burcu “bakire” ile sembolize edilir. Bu, onların partner seçiminde oldukça seçici oldukları fikrini verir ancak buna aldanmayın. Göründükleri kadar seçici değillerdir. Aslında, kusurları severler ve bakıma ihtiyacı olan partnerlere çekilebilirler. Seçtikleri partnere de bir proje gibi yaklaşıp onunla muhtemelen başka hiç kimsenin yapamayacağı kadar iyi ilgileneceklerdir.

Mars Başak Burcunda Cinsellik

Mars burcumuz cinselliğe olan yaklaşımımızı da gösterir. Cinselliği nasıl yaşadığımızı ve kendimizi cinsel düzeyde nasıl ifade ettiğimizi gösterir.

Mars’ı Başak burcunda olanlar genellikle gergin bir cinsel enerjiye sahiplerdir. Bir bakımdan, yataktaki performansları da yaptıkları işlere benzer. Bu insanlar yaptıkları her şeyde iyi bir performans göstermek isterler, seks konusunda da bu böyledir. Sırf meraklarını beslemek için, farklı pozisyonları denemeye genellikle açık olacaklardır.

Bu kişiler cinselliğe karşı sağlıklı bir yaklaşıma sahiplerdir. Onlar için seks, sağlık ve iyi bir ruh hali için gerekli olan bedensel bir aktivitedir. Gündelik stres ve gerginliklerini, seks aracılığıyla boşaltırlar. Genellikle fark edilmeyen, dikkat çekmeyen insanlar onlara çekici gelir. Yataktaki partnerlerinin sade ve tatlı olması onların hoşuna gider. Partneri için küçük şeyler yapmayı severler ve yaptıklarını takdir ettiğinizi bildiklerinde tatmin olurlar. Kendi vücutları ve yataktaki performansları konusunda biraz özgüvensiz olabilirler. Ancak partnerinin hoşlandığı veya hoşlanmadığı şeyler konusunda çok dikkatlidir ve onu tatmin etmek için elinden geleni yapar.

Mars’ı Başak burcunda olan kişilerin çoğunda, seks konusunda bitmek bilmeyen bir merak vardır. Başak burcu, sekse yaklaşım konusunda genellikle yanlış anlaşılan bir burçtur. Bakireyle sembolize edilmeleri, onların cinsellik konusunda seçici ve çekimser oldukları anlamını çıkarsa da aslında öyle değillerdir. Hatta genellikle cinsellik konusunda, diğer bir çok burçtan daha fazlasını yapabilirler. Partnerini memnun etmek için bir çok şeyi yapmayı kabul edebilirler.