İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ay Burcu Aslan

Ay Burcumuz; içgüdüsel veya duygusal enerjilerimiz, olaylara verdiğimiz doğuştan gelen tepkilerimiz ve kendimizi rahat veya güvende hissetmek için en çok ihtiyaç duyduğumuz şeyler hakkında bilgiler verir.

Doğdukları anda Ay gökyüzünde Aslan burcunda konumlanan kişilerin Ay burcu Aslandır.

Ay burcu dramatik, cömert ve eğlenceyi seven Aslan burcunda konumlanan kişiler, yaşama eğlence, tutku ve yaratıcı bakış açısıyla yaklaşma eğilimi gösterirler. Aslan ateş grubundan bir burçtur, canlılık ve ilhamla ilgilenir. Bu yerleşime sahip kişiler duygusal anlamda sıcak, cömert ve kendine güvenen kişilerdir. Ateş burçları aynı zamanda oldukça fazla yaratıcı enerjiye sahiptir. Hayatlarında yaratmak istedikleri koşulları gerçeğe dönüştürmek için gayret etme enerjisine sahiplerdir.

Aslan burcu sabit burçlardandır, bu da istikrar ve sebatı beraberinde getirir. Ay burcu Aslan olan kişiler de sevdiklerine karşı sadıklardır ve onların desteğine güvenilebilir. Sevdikleri zaman yoğun bir şekilde severler, duygusal olarak sıcakkanlı, sevgi gösterme konusunda oldukça cömerttirler.

Güneş tarafından yönetilen Aslan burcu asaleti de simgeler. Ay burcu Aslan olan kişilerin doğuştan gelen bir itibar duygusu vardır ve gururlulardır. İtibarlarının zedelenmesi onları duygusal anlamda yıkar. Onların bu gururu diğer insanlardan saygılı bir davranış biçimi beklemelerine neden olur. Kendilerine bu saygıyı göstermeyen, onların itibarını zedeleyip, gururlarını incitecek davranışlar sergileyen kişilere karşı çok acımasızca karşılık verebilirler. Ay burcu Aslan olanlar yardımsever hissettikleri insanlara tüm kalpleriyle yardım ederler. İyiliğini hak etmediğini düşündüğü kişilere de aynı şiddetle karşı gelebilirler.

Kendilerini asil hissettikleri için oldukça müsrif zevklere de sahip olabilir ve harcamalarında savurgan olabilirler. Özellikle sevdikleri insanlara karşı çok cömert ve eli açık oldukları için onlara para harcama konusunda sınırları olmayabilir. Onları duygusal anlamda en çok tatmin eden şeyler; sıcaklık, cömertlik, yardımseverlik, insanları motive etmek ve bir izleyici/dinleyici kitlesine sahip olmaktır.

Drama ve Yaratıcılık

Ay burcu Aslan olanlar yaratıcı bir ruha sahiptir. Sahne önünde olmak, yeteneklerini, güçlerini, sahip oldukları ışığı yansıtabilecekleri bir izleyici kitlesine sahip olmak onları adeta mest eder. Yaratıcı yetenekleri kendini tasarım, resim, tiyatro, dans gibi geleneksel sanat dallarında gösterebileceği gibi, herhangi bir iş alanında kendi özgün fikirlerini ortaya koyarken de gösterebilir. Ayrıca çocuklarla ilgilenirken ve vakit geçirirken de yaratıcılıklarını güçlü bir şekilde ortaya koyabilirler.

Bu kişiler içgüdüsel düzeyde, duygularını çok güçlü hissederler. Genellikle ifade edilmesi, açığa çıkması gereken yoğun ve tutkulu duyguları vardır. Duygularını dramatik bir biçimde ortaya dökebilmenin yollarını ararlar. Coşkunluklarını ve spontane tavırlarını rahatça ortaya koyabildiklerinde kendilerini enerjik hissederler.

Çocuklar, Eğlence ve Romantizm

Aslan burcu romantizme önem verir. Ay burcu Aslan olan kişiler de sevdiklerine olan yoğun duygularını göstermenin yollarını bulur, sevgilerini yaratıcı bir şekilde gösterebilirler. Biriyle bağ kurabilmeleri için duyguların karşılıklı olduğunu ve sevildiğini bilmeye ihtiyaçları vardır. Partnerlerinin de onlara sevgi ve ilgi göstermesini beklerler. Onların duygusal ihtiyaçlarına karşılık veren biriyle birlikte olmaları oldukça önemlidir. Sevgilerine karşılık alamazlarsa bir süre sonra onlara sevgi gösterecek başka birini ararlar. Onlara kendilerini özel hissettiren bir kişiye sevgilerini göstermek konusunda fazlasıyla cömert olacaklardır. Onlar için sevgi karşılık olmalı, iki taraf da verici olmalıdır. Hayatlarında romantizmin ve aşkın her zaman bir yeri vardır, aşk onların yaşamının önemli bir parçasıdır. Aşkı ve romantizmi hissedemedikleri dönemlerde cansız ve ruhsuz hissederler.

Aslan burcu aynı zamanda çocuklarla da ilgilidir. Ay burcu Aslan olan kişiler çocuklarla çok güzel vakit geçirebilir, eğlenebilir, oyunlar oynayabilir, adeta çocukla çocuk olurlar. Kendileri de çocuk ruhlu oldukları için çocukların ihtiyaçlarını, onları neyin mutlu edeceğini çok iyi anlayabilirler. Çocuklarla eğlenceli vakit geçirmek onların yaratıcı yönlerini besleyecektir. Bu kişiler ancak içlerindeki çocuğu ortaya koyabildiklerinde hayatlarını tamamlanmış hissedebileceklerdir. Bu sebeple bu kişilerin arada bir çocuklarla maceralı ve eğlenceli vakit geçirmesi, onlara ilaç gibi gelecek ve ruhlarını besleyecektir.

Liderlik ve Organizasyon

Ay burcu Aslan olan kişiler doğuştan liderlik özelliğine sahiplerdir. İçgüdüsel olarak, insanlara liderlik etmek için dünyada var olduklarını düşünebilirler. Bu sebeple olayların kontrolü onların elinde olduğunda daha başarılı olur ve daha iyi hissederler. Yöneticilik ve liderlik doğalarında vardır. Kendilerine güvenerek ve eğlenceli bir şekilde liderlik edebildiklerinde, insanlar mutlu bir şekilde bu kişilerin etrafında toplanır ve bir sonraki maceraya giden yolda onları takip etmek isterler. İnsanları güçlerini birleştirmeye ve belirli bir sonuca varmaya teşvik ederken aynı zamanda yolculuğu keyifli hale getirebilirler.

Aynı zamanda organizasyon konusunda da oldukça başarılılardır. İnsanları bir organizasyon için bir araya getirme ve bu organizasyonu herkes için eğlenceli kılabilme konusunda doğuştan gelen bir yetenekleri vardır.

Gurur ve Özgüven

Kendine güvenen kişiler olmaları onların her işi, yapabilecekleri en iyi şekilde yapmayı amaçlamalarını sağlar. Hep en iyisini hedeflerler. Kendilerine ve yapabileceklerine olan güvenleri tamdır.

Ancak, kendilerine olan güvenleri ve gururlu yönleri aşırıya kaçarsa kibir haline dönüşebilir. Her konuda en iyisi olduklarını ve her zaman haklı olduklarını düşünmeye başlayabilirler. İşlerin her zaman onların istediği gibi gitmesini isteyip, aşırı talepkar ve kontrolcü olma eğilimi gösterebilirler. Eğer insanlara liderlik ederken, bu kibre kapılıp sadece kendi ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak hareket ederlerse insanların onlara olan inancını kaybedebilirler. İnsanların onlara sırtını dönmesi durumunda da, doğuştan gelen liderlik etme ve onaylanma ihtiyaçlarını karşılayamaz olacaklardır. Bu nedenle, liderlik ve özgüven duygularının benmerkezcilik ve aşırı hakimiyet haline gelmesine izin vermemeye dikkat etmelilerdir. Aksi takdirde yaratıcı fikirlerini ve coşkun enerjilerini paylaşabilecekleri bir izleyici kitlesi olmayacaktır ki bu da onları mutsuz edecektir.

Ay Aslan Burcunda

Özetlemek gerekirse, doğdukları anda Ay Aslan burcunda konumlanan kişiler, doğuştan yaratıcı bir enerjiye sahip, coşkulu, cömert, yardımsever ve kendine güvenen kişilerdir. Bu kişiler hak ettiklerini düşündükleri ilgiyi ve saygıyı göremediklerinde gururları zedelenebilir. Onların onaylanmaya, liderlik özelliklerinin ve yaratıcı yeteneklerinin değer gördüğünü bilmeye ihtiyacı vardır. Doğuştan gelen arzuları olan yaratıcı yönlerini ortaya koymaları ve insanlara liderlik edebilmeleri için kendilerine olan güvenlerinin aşırıya kaçıp kibir haline gelmesine izin vermemeleri gerekir. Başkalarının istek ve ihtiyaçlarının en az kendilerininki kadar önemli olduğunu unutmamaları ve benmerkezci olmaktan kaçınmaları gerekir.