İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Venüs Burcu Yay

Venüs burcumuz; duygularımızı, değer verdiğimiz şeyleri, aşka ve ilişkilere olan yaklaşımımızı ve hayattan nasıl ve ne şekilde zevk aldığımızı gösterir. Ayrıca paramızı nasıl harcadığımız ve satın aldığımız şeyler hakkında da bilgiler verir.

Doğdukları anda, Venüs gökyüzünde Yay burcunda konumlanan kişilerin Venüs burcu Yay’dır. 

Venüs’ü Yay burcunda olan insanlar aşık olduklarında, ilişkileri aracılığıyla ufuklarını genişletebileceklerini hissetmeye ihtiyaç duyarlar. Partnerinden yeni şeyler öğrenmek, her şeyi onunla birlikte deneyimlemek isterler. Aşkta idealisttirler; inançlarını ve ideallerini takdir etmenizi isterler. İlişkide bazen çok rahat, bazen de ciddi olmaları kafa karıştırıcı olabilir. Onlar gezgin ruhlardır ve sürekli bir arayış içindedirler. Bu yüzden ilişkide diğer insanlar kadar kolay bağlanamazlar.

Bu kişiler, karşılarındaki insanı kocaman gülümsemeleri ve kahkahalarıyla, büyük hayalleriyle, arkadaş canlısı, biraz da çapkın tavırlarıyla etkilerler. Açık fikirli olmalarıyla övünürler ama zaman zaman onların da yargılayıcı olabildiklerini fark edebilirsiniz. İlişkide kısıtlanmak ve aşırı duygusallık onları en çabuk soğutacak davranışlardır. Genellikle yerlerinde duramayan, kıpır kıpır bir enerjileri vardır. Sürekli aynı şeye takılıp kalan bir partnere asla tahammül edemezler. İlişkide işler zorlaştığında kaçma ihtiyacı duyarlar. Bu genellikle sadece kısa bir kaçamak yapıp geri dönmek şeklinde olur, ancak bazen tamamen gidebilirler de. Yaşama sevinci olan, pozitif kişilerden etkilenirler. Onların beğenisini kazanmak için gösterişli veya zarif olmanıza gerek yoktur.

Venüs burcu Yay olan birini etkilemek ve ilişkide memnun etmek, ona ilişkide büyümesi için geniş bir alan bırakmayı içerir. Bir tekdüzeliğe saplanıp kalmaktan kaçının. Onun sürekli ilerlemeye ihtiyaç duyduğunu unutmayın. Olaylara gülüp geçmeyi, geçmişi geçmişte bırakmayı öğrenin. Ama yine de ara sıra verdiği nutukları, nasihatları da ciddiye alın. Yay burcu, insanlığı eğitme, bilgilendirme ve ufkunu genişletme ihtiyacı duyar. Venüs’ü Yay’da olanlar da, bu ihtiyacı ilişkide olduğu partnerini eğiterek giderecektir. Eğer Venüs Yay partnerinizi elinizde tutmak istiyorsanız, onun inançlarını eleştirmekten kaçının ve onunla birlikte felsefe yapın. Yeni deneyimlere ihtiyaç duyduğunda ona katılın. Kendinizi geliştirmeye açık olun. İlişkideki ufak bocalamalarını ve çocuksuluğunu görmezden gelin. Ve son olarak onu köşeye sıkıştırmaktan veya bağlanmaya zorlamaktan kaçının.

Romantik maceralar, samimi ve içten tavırlar Yay burcundaki Venüs için ilişkinin ana temalarıdır. Dürüstlük onlar için olmazsa olmazdır. Yapmacıklığa asla gelemezler. İlişki çok karmaşık, derin veya birbirine muhtaçmış gibi bir duruma geldiğinde kaçma eğilimleri olabilir. Genellikle ilişkiden ne bekledikleri konusunda dürüst ve açıktırlar. İlişkide fikir alışverişinde bulunmaktan, birlikte yeni şeyler deneyimlemekten hoşlanırlar.

Venüs burcumuz parasal konulara olan yaklaşımımızı da gösterir. Nasıl para harcadığımız ve satın aldığımız şeyler hakkında bilgiler verir. Venüs burcu Yay olan kişiler materyalist değillerdir. Bir şeylere sahip olmak gibi bir hevesleri yoktur. Tutucu veya tutumlu oldukları da söylenemez. Para onlar için özgürlüktür. Onları en çok mutlu eden şey paralarını seyahat için harcamak olacaktır.