İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Boğa Burcu Özellikleri

(21 Nisan – 20 Mayıs)

Güneş, yaklaşık 21 Nisan – 20 Mayıs tarihleri arasında (yıla bağlı olarak değişebilir) Boğa burcundadır. Bu tarihlerde doğan kişilerin Güneş burcu (günlük deyimle burcu) Boğa’dır.

Boğa burçları, doğum haritalarının geri kalanı onlar hakkında ne söylerse söylesin, sağlam bir kişiliğe sahiplerdir. Çoğu zaman güvenilir olsalar da, genellikle bu güvenilirlik doğrudan birine yardım etmekten çok alışkanlık olarak kendini gösterir. Alışkanlıklarına bağlı oldukları için, hayatlarındaki insanları da kolay kolay değiştirmezler. Sağlam ve güvenilir arkadaşlıklar kurarlar.

Boğa burcu insanları hissi ve duyusal insanlardır – duyularının verdiği zevklere düşkünlerdir. Bu zevk seksten aldıkları zevki de içerir, ancak beş duyuya da uzanır; yemekten aldıkları güzel tat, yumuşak bir battaniyeye sarıldıklarında hissettikleri konfor, renkli bir akvaryuma bakmaktan aldıkları zevk, çiçeklerin veya yağmurun kokusu, hoş melodiler duymak gibi, duyu organlarının verdiği tüm hislere düşkünlerdir. Boğa burcu insanlarının, diğer burçlardan çok daha fazla duyularıyla yaşadıklarını söyleyebiliriz.

Boğa burçları çalışırlarsa çok çalışırlar. Onların çalışma tarzı hızlı ve çevik denebilecek bir tarz değildir, daha ziyade ağır, istikrarlı, azimli ve zorlu bir çaba ile çalışırlar ve bunun karşılığını da fazlasıyla alırlar. Boğa için güvende olmak son derece önemlidir. Bazı Boğalar maddi güvenceye önem verip aktif bir şekilde servet peşinde koşarken, diğerleri için güvende olmak “rahat ve konforlu” olmaktır ve rahat oldukları sürece sahip oldukları maddiyat onlara yeter. Boğa burcunun “konfor” tanımı, diğer burçlarınki ile tamamen aynı olmayabilir, ancak konfor Boğa burçları için kesinlikle itici bir güçtür.

Çalışkan olmalarına rağmen, konforu ve rahatlığı seven doğaları bazen onların tembel insanlar olarak algılanmasına sebep olabilir. Bunun nedeni, işi ve dinlenmeyi çok iyi ayırabilmeleridir. Çalıştıklarında çok çalışırlar ve dinlenme vakti geldiğinde de gerçekten rahatlayıp dinlenirler. Ayaklarını uzatıp keyif moduna geçmiş bir Boğa burcunu hareket ettirmek oldukça zordur. Venüs yönetiminde olan Boğa burçları, hayatın sağladığı her türlü dünyevi şeylere değer verirler. Para ve somut şeylere önem verirler çünkü konfor ihtiyaçlarını bu şekilde karşılayacaklardır.

Boğalar bir şeylere veya fikirlere aşırı bağlı kalırlar ve inatçılıklarıyla tanınmalarının nedenlerinden biri de burada yatar. Diğer sabit burçlarda da olduğu gibi, inandıkları düşüncelerden vazgeçirmek, fikirlerini değiştirmek neredeyse imkansızdır. Diğer sabit burçlardan farklı olarak ayrıca, Boğa burcunun sabit fikirliliği, istikrarlılığı ve inatçılığı gelenekler konusunda da kendini gösterir. Boğa burçları geleneklere, göreneklere ve köklerine fazlasıyla bağlıdır. Alıştıkları şeylerin değişmesinden oldukça rahatsız olurlar – hayatlarının istikrarlı ve güvenli olmasını tercih ederler.

Boğa burcu ile ilişkilendirilen “sahip olma duygusu”, bir şekilde hayatlarının her alanında kendini gösterir. Onlar bir şeylere (ve bazen insanlara) sahip olmayı sever. Güzel bir ev, küçük de olsa bir arsa, bir araba, birkaç evcil hayvan, belki sağlam bir iş… Bir şeylere “sahip olmak” onlar için önemlidir. Bu sahiplenme aşkta ve ilişkide, bazı insanlar tarafından kıskançlık olarak görülebilecektir, ancak aslında sahiplenmek ile kıskançlık arasında oldukça fark vardır. Boğa burçları nadiren kıskançtır. Ancak sevdikleri insanları kendilerine ait gibi görürler, onları sahiplenirler – çünkü bu sahiplenme onların “güvenlik” duygusuna katkıda bulunur.

Boğa burcu, insan vücudunda boğazı ve boynu yönetir. Astrolojide, burçların vücutta yönettiği yerler genellikle o burç için hassas bölgelerdir bu sebeple boğazları hassas olabilir.


Boğa Burcu Özellikleri


Boğa burcunun sembolü boğadır. Yüzyıllar boyunca boğa azim, kuvvet, kararlılık ve gücün sembolü olmuştur. Doğada kendi haline bırakıldığında boğalar mutlu bir şekilde otlayacaktır; ama rahatsız edilirse, gücünü toplar ve saldırır! Benzer şekilde, Boğa burcu insanlarının da sakin ve huzurlu olduğu düşünülmektedir, ancak uyarıldıklarında öfkeleri yıkıcı olabilir.

Boğa burçları genellikle ani değişikliklerden oldukça rahatsız olurlar – hayatlarının istikrarlı ve güvenli olmasını tercih ederler.

Oldukça inatçı olabilen, sabit, azimli ve güçlü Boğa burçları, kafalarında bir hedef olduğunda, istikrarlı ve kararlıdırlar. Aynı zamanda oldukça zevk düşkünü, şehvetli ve keyfine düşkün insanlardır.

Boğa burcunun yönetici gezegeni Venüs’tür. Venüs bizim zevklerimiz, hoşlandığımız şeyler, sanatsal eğilimlerimiz, aşk hayatımız, şehvet, maddiyat ve bizi mutlu eden şeyler ile ilgilidir. Boğa burcu, yönetici gezegeni Venüs’ün barışçıl, keyfine düşkün, şehvetli, zevk arayan niteliklerine sahiptir.

Boğa burcu ile ilişkilendirilen çiçekler gül ve gelinciktir. Gül aşkı, güzelliği ve tutkuyu temsil eder. Gelincik ise sakinlik, dinginlik ve hayal gücünü sembolize eder.

Boğa burcu ile ilişkilendirilen renk yeşildir. Yeşil renk doğanın rengi olduğu için, Boğa burcu insanları gibi sakinliği ve huzuru çağrıştırır. Ayrıca yeşil doğruluğu ve dürüstlüğü de çağrıştırır. Bu özellikler de yine Boğa burcunun özellikleridir.

Boğa burcunun doğal taşları zümrüt (Venüs ile ilişkilidir ve sevgiyi koruduğu düşünülür), pembe kuvars (doğurganlık, dostluk, aşk) ve elmastır (güç, bağlılık ve dayanıklılık).

Boğa burcunun elementi topraktır ve toprak burçları güvenilir, pratik ve duyusaldır. Maddi ve dünyevi ihtiyaçlar, pratiklik onları motive eder. Dünyevi şeyler ile meşgul olup üretken olmak yaşamsal enerjilerini yükseltir.

Boğa burcu sabit burçlardandır. Sabit burçlar sadık ve kararlıdırlar. Oldukça inatçı ve sabit fikirli olabilir, değişime karşı direnç gösterebilirler.

Boğa burcu zodyağın 2. burcudur ve 2. ev ile ilişkilendirilir. Bu ev, değerlerimize ne ölçüde sadık olduğumuzu, paramızı ve kişisel maddi durumumuzu, öz değer duygumuzu ve temel değerlerimizi yönetir. 2. ev ayrıca maddi açıdan nasıl geçineceğimizi, kişisel eşyalarımızı, boğazımız ve konuşma tarzımız ile ilgili konuları yönetir.


Icons made by turkkub from www.flaticon.com Icons made by Freepik from www.flaticon.com Icons made by Smashicons from www.flaticon.com Icons made by Freepik from www.flaticon.com

Keywords: burçlar, doğum haritası, yükselen burç hesaplama, yükselen hesaplama, günlük burç yorumları, ay burcu hesaplama, doğum haritası hesaplama, burç tarihleri, burclar, burçlar tarihleri, yükselen burcu hesaplama, burç, burçların tarihleri, yükselen burc hesaplama, günlük burc yorumlari, dogumharitasi, dogumharitasi hesaplama, günlük burc yorumları, ay burcu hesapla, astroloji, burçların özellikleri, yıldız haritası, kova burcu özellikleri, yay burcu özellikleri, haftalık burç yorumları, aslan burcu özellikleri, başak burcu özellikleri, boğa burcu özellikleri, yengeç burcu özellikleri, burç yorumları, terazi burcu özellikleri, akrep burcu özellikleri, ikizler burcu özellikleri, oğlak burcu özellikleri, koç burcu özellikleri, balık burcu özellikleri, burçlar ve tarihleri, günlük burç, doğum haritası yorumlama, 2023 burç yorumları, aslan burcu günlük yorum, oğlak burcu bugün, aylara göre burçlar, akrep burcu günlük yorum, yengeç burcu bugün, terazi burcu günlük, kova burcu günlük yorum, güneş burcu hesaplama, ikizler burcu günlük yorum, başak burcu günlük yorum, yay burcu günlük, astroloji haritası, burcu günlük yorum, myburc, my burç, burc yorumlari, burç yükselen hesaplama, günlük burçlar, burç uyumları, burç özellikleri, astrolojik harita, hande kazanova, twıtburç, öner döşer, astrolog aygül aydın, astrolog, güneş burcu boğa, güneş boğa burcunda, boğa burcu, boga burcu ozellikleri