İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Mars Burcu Akrep

Mars burcumuz; kendimizi ortaya koyma, mücadele ve rekabet etme kapasitemizi temsil eder. Ayrıca öfkemizi ve arzularımızı nasıl ifade ettiğimizi, cinselliği nasıl yaşadığımızı, ne kadar cesur olup ne kadar inisiyatif alabildiğimizi gösterir.

Doğdukları anda Mars gökyüzünde Akrep burcunda konumlanan kişilerin Mars burcu Akrep’tir.

Mars’ı Akrep burcunda olan kişiler, imkansızı başarmak için kendilerine meydan okumayı severler. Yoğun bir enerji ve müthiş bir irade ile, yapmaya karar verdikleri şeye kendilerini adarlar.

Bu insanlar, sıklıkla kendilerine düşman edinirler ve kendileri de gerçekten alt etmesi zor bir düşman olurlar. Yüzeyde oldukça sakin ve dengedeymiş gibi görünürler ancak derinlerde bambaşka biri olabilirler. Akrep burcundaki Mars, başkalarını sömürme potansiyeline sahiptir – insanların zaaflarını görürler ve onları manipüle etmede oldukça başarılı olurlar.

Mars’ın Akrep burcundaki konumunda, ya siyah ya beyaz şeklinde bir yaşam felsefesi vardır. Bu kişiler arzularını ve tutkularını çok yoğun yaşarlar ve onlar için ya hep ya hiçtir. Orta yol yoktur. Uzlaşma konusunda gerçekten de hiç iyi değillerdir. Uzlaşarak bir tatmin elde edemeyeceklerini düşünürler. Ya onların istediği olur ya da olmaz. Orta yolu bulmaya yanaşmazlar. Bu kişilere göre hayatın amacı, zorlukları kabul etmek ve gerekli değişiklikleri yapmaktır.

Mars’ı Akrep burcunda olanlar, sürekli olarak kendilerini ve başkalarını test ederler. Kendilerine ve başkalarına kurallar ve hedefler koyarlar; sırf onlara ulaşmanın veya üstesinden gelmenin getirdiği tatmini elde etmek için…

Bu kişilerin hayatta kalma içgüdüleri oldukça güçlüdür. Mücadele kapasiteleri muazzamdır. Ayrıca kışkırtıcı ve provakatif bir tarafları da vardır. Bu özellik genellikle gençliklerinde daha belirgindir. Büyüdükçe ve olgunlaştıkça, bu yönlerini biraz daha kontrol altında tutmayı başaracaklardır.

Mars’ı Akrep burcunda olup biraz daha özgüvensiz olanlar, oldukça kötü niyetli olma potansiyeline sahiptir. Çatışmalarda hatalı olduklarını kabul etmek yerine, suç bastırmak için başkalarını manipüle etmeye ve kinci tavırlar sergilemeye yatkındırlar. Terazi burcundaki Mars sürekli olarak dünyaya adalet getirmeye çalışırken, Akrep’teki Mars hayatın adil olmadığını bilir ve oyunu buna göre oynar.

Mars Akrep Burcunda Cinsellik

Mars burcumuz cinselliğe olan yaklaşımımızı da gösterir. Cinselliği nasıl yaşadığımızı ve kendimizi cinsel düzeyde nasıl ifade ettiğimizi gösterir.

Cinsel enerjinin en yüksek ve güçlü olduğu yerleşim Mars’ın Akrep burcundaki yerleşimidir. Mars’ı Akrep’te olanların bazıları tabulara büyük ilgi duyar ve cinsel fantezileri tabuları yıkmayı içerebilir. Bu kişiler, partnerinin kendisine boyun eğdiği, onu tamamen istediği ve onun için her şeyi yapacağı senaryolardan zevk alabilirler. Cinsel çekicilikleri o kadar yüksektir ki, genellikle istedikleri herkesi elde edebilirler. Ayrıca, oldukça kıskanç ve sahiplenici olurlar.

Akrep burcunda Mars’a sahip kişiler için seks tamamen özel olmalıdır. Partneri ile olan ilişkisini gizli tutmak isteyebilir. Cinsel istekleri yoğun ve derindir. Cinsel enerjilerini ifade etme tarzları, ne kadar olgun olduklarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu yerleşime sahip olanların bazıları gücü sever ve tabuları yıkmaya ilgi duyar. Onlar hemen hemen her şeyi yapmaya isteklidirler ve seksin tüm zevklerinin tadını çıkarırlar. Diğerleri ise, güce ve kontrole sahip olma ihtiyaçlarını farklı şekilde ifade ederler. Bunu da, sürekli müsait olmayarak ve uzun süre çekimser kalarak, yalnızca partnerinin hak ettiğini düşündüklerinde ona teslim olarak yaparlar. Cinsel enerjilerini ifade etmenin şekli ne olursa olsun, hepsi de kesinlikle yatakta partnerine bağlıdır.