İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Başak Burcu Kadını

(23 Ağustos – 22 Eylül)

Büyüleyici, mükemmeliyetçi ve zeki olan Başak burcu kadını, yolunun kesiştiği herkesi baştan çıkarabilir. Başak kadını çok akıllı, doğuştan eleştirel ve her şeyi ve herkesi keskin bir şekilde analiz edebilen biridir.

Sezgileri oldukça kuvvetlidir. Bir kişi veya durum hakkında neyin yanlış olduğunu sezer ve düzeltme niyetiyle ona odaklanır. Düzeltmek istediği kişi sizseniz, bunu kişisel algılamayın, çünkü tamamen iyi niyetlidir. Başak burcu kadını, hayatınızdaki kaosa mükemmel bir düzen getirmek konusunda kendini sorumlu hisseder.

Toprak burçlarından olan Başak kadını, doğası gereği pratiktir, düşüncelerini hayal gücüne değil gerçekliğe dayandırır. Somut hisler ve deneyim, Başak kadını için soyut duygular ve hayallerden daha önemlidir. Bu kadının ayakları yere sağlam basar. Hayata mantıklı ve gerçeklere dayanan bir pencereden bakar.

Başak burcu kadını detay odaklıdır, kimsenin aklına gelmeyecek detayları düşünür. Arkadaşlarıyla kampa gittiğinde, konserve açacağı getirmeyi akıl edecek tek kişi olacak ve kimsenin getirmeyi düşünmediği porselen tabakları yanında getirecektir. Bu kadın kelimenin tam anlamıyla her şeyi düşünen bir kadındır. Başak kadınları sistematik yaklaşımları ve planlanmış rutinleri sever. Genellikle sessiz ve utangaç olarak bilinirler ama hepsi öyle değildir. Yönetici gezegeni olan iletişim gezegeni Merkür sayesinde oldukça konuşkan olabilirler. Ancak kişiliği genellikle ateş ve hava burçlarına göre biraz daha sessiz ve içine kapanıktır.

Bazı Başak burçlarının “düzen ve temizlik takıntısı” olsa da, kimi Başak burçları da düzenleme sürecinden öylesine korkar ki, bakışlarını dağınıklıktan başka yöne çevirmeye çalışır. Bunun nedeni, tüm Başak burçlarının mükemmeliyetçi olmasıdır. Bazı mükemmeliyetçiler her şeyi mükemmelleştirme konusunda durmaksızın çalışırlar. Diğerleri ise, çok çabalamazlarsa en azından sonucunda bir şeylerin “mükemmel” olmadığını görmekten kaçabileceklerini bilirler. Bu sebeple, işe hiç girişmemeyi tercih ederler. Bununla birlikte, dağınıklığı görmezden geldiklerinde, kendilerini suçlu ve endişeli hissedeceklerdir.

Başak burcu kadınının kendini sürekli geliştirme arzusu, bu kadının hayatını olması gerekenden çok daha karmaşık hale getirir. İşlerin gidişatından nadiren memnun olan, aşırı analitik Başak kadını, konu hayattan ve ilişkilerden keyif almaya geldiğinde, kendinin en kötü düşmanı olabilir.

“Bakire” ile sembolize edilen Başak burcu kadını, alçakgönüllü ve utangaç olabilir, ancak kesinlikle aşırı namuslu geçinen biri değildir. Zaman zaman soğuk ve mesafeli görünebilir ama aslında sadece utandığı ve tereddütlü olduğu için böyle görünüyordur. Doğayla iç içe olmayı sever. Tatil günlerinde uzun bir yürüyüş yapmak ya da bahçe işleri ile ilgilenmek, onun için hayattan keyif almanın iyi bir yolu olacaktır.

Başak Kadını ve Aşk

Aşk konusunda, Başak burcu kadını içsel güce ve kararlılığa sahiptir. Bu kadın saf ve gerçektir, kolayca sarsılmaz. Gerçekçi aşka inanır – peri masallarına ve “sonsuza dek mutlu yaşadılar” şeklindeki masalsı aşklara değil. Aşkta tartışmaların, gerçek problemlerin de olduğunun farkındadır. Son derece tutkuludur ve aşkı yoğun bir şekilde yaşar. İlişkisinden mükemmellik bekler – kendisi de her zaman mükemmel bir aşk yaşatamayabilir ancak, bu mükemmelliğe ulaşmak için çoğu zaman her şeyi yapar.

Başak burcu kadını aşık olduğunda, durumu analiz etme, kusurları arama, zayıf noktaları güçlendirme ve duygularını keşfetme eğilimindedir. Her seferinde yalnızca bir kişiye aşık olur, aynı anda bir kaç kişiye ilgi gösterecek biri değildir. Duygularını hemen göstermez. Ancak eleştirel zihni ile karşısındaki kişiyi tarttıktan sonra onu uygun bulduysa, derinlemesine aşka dalacaktır.

Bu analitik yaklaşımı, Başak kadınının dürtüsel ve güçlü bir çekimle aniden aşık olmayacağı anlamına gelmemeli, çünkü olur. Zodyağın diğer burçları kadar onun da aşka ve sevgiye ihtiyacı vardır. Ancak mütevazı Başak, birine olan hislerinin karşılıklı olduğunu fark ederse, genellikle ilk başta özgüvensiz bir tepki verir. Bu noktada, karşısındaki kişinin onda ne gördüğünü merak edecektir. Başak kadını kendini sever, ancak tüm kusurlarını o kadar net gördüğü için, başkalarının beklentilerini karşılayamayacağından endişe eder. Bu durum, Başak kadınından hoşlananların, uzun vadede, ona çok fazla güvence sağlamalarını gerektirecektir. Eğer duygularınızı aşırı uçlarda gösterirseniz veya onun hayalinizdeki bir imajına aşık olursanız, muhtemelen onu kendinizden uzaklaştıracaksınız. Her şeyi olabildiğince gerçekçi tuttuğunuz taktirde, Başak kadınıyla gerçek bir şansınız olacaktır. Onu hem iyi hem de en kötü halleriyle sevdiğinizi gösterin.

Bir Başak kadınını, ilişkide güvende hissettirirseniz sevgi dolu ve şefkatli bir atmosfer sağlamak için son derece sıkı çalışacaktır. Bu kadın, partnerini memnun etmekten keyif alır. Bu yüzden sizin için ne yapabileceğini sorduğunda, dürüstçe ne istediğinizi söylemenizi bekler.

Başak Kadını ve İlişki

Birine bağlandıklarında tamamen sadık olan Başak burcu kadınları güvenilirdir. Kendilerini bir ilişkiye adamadan önce tüm gerçekleri tartarlar. Çünkü genellikle bir Başak kadını, yanlış kişiyle birlikte olmaktansa, bekar olmayı tercih eder. Hem de sadece “doğru” kişiyi değil, “mükemmel” kişiyi bekler. Tabi bu, partnerinin insan üstü bir şekilde mükemmel olmasını beklediği anlamına gelmez, ancak kendisiyle mükemmel şekilde uyumlu bir partner ister.

Başak burcu kadını duygularını her zaman kolay bir şekilde ifade edemez ve bu onun çekingen ve hatta bazen biraz utangaç görünmesine neden olur. Bazı Başak burcu kadınlar da, kırılgan duygularını şakacılık ve alaycı tavırlarla maskeleyebilir. Birine duygusal olarak açılmakta ve yakınlaşmakta zorlanırlar. Bu yüzden yeni arkadaşlar edinmek ve ilişkilerde hemen bağlanmak onlar için bir sorun olabilir.

Bir Başak kadınının ilişki yaşayış şekli her şeyden çok pragmatiktir. Partnerine yardımcı, yararlı ve destekleyici olabileceği bir konu varsa, bunu mutlulukla yapacaktır. Yüzünde neşeli bir gülümsemeyle sevdikleri için gerçekten her şeyin en iyisini yapmak ister. Ona göre bu zor bir şey değildir çünkü bu onun sizi ne kadar sevdiğinin fiziksel bir ifadesidir.

Son derece seçici olan Başak burcu kadını, konu bir eş veya sevgili seçmeye geldiğinde, fazlasıyla dikkatlidir. Bu iyi bir şey olabilir ama kesinlikle aşk hayatını yavaşlatabilir. İlişkilerinde istikrarlıdır, çekiciliğini ve ayrıntılara dikkat edebilme yeteneğini, ilişkinin yürümesi için kullanır. Bağımsız ve güçlü olan Başak kadını, mükemmel ve başarılı bir partner ister. En çok Akrep, İkizler, Yengeç, Boğa ve Oğlak burçları ile uyumludur. Ayrıca bkz. burç uyumu.

Başak Kadını ve Seks

Başak burcu kadınları, sevişmenin küçük ayrıntılarından keyif alır. Bu kadınla birlikte olmak isteyenlere, çiçekleri, kokulu mumları veya ön sevişmeyi asla atlamamaları gerektiğini söylemek yerinde olacaktır. Başak kadını kendini güvende hissettiği sürece, güçlü ve kendine güvenen biri, sekste bu kadının en iyi taraflarını ortaya çıkaracaktır. Onun duvarlarını yıkmayı başarabilirseniz, hiç beklemediğiniz ve tahmin etmediğiniz tutkularını tam anlamıyla açığa çıkaracaktır.

Hayatın bir çok alanında mütevazi ve muhafazakar olan Başak kadını, fanteziden çok, gerçeklerle ilgilenir. Bu nedenle, değişik rollere girmenin, yatak odası repertuarının klasik bir parçası olmasını beklemeyin. Başak kadını, yatakta kendi performansını analiz etmekten kendini alamaz ve her zaman kendini geliştirme arayışı içindedir. Okunacak kitaplar listesinde, seks ve romantizm üzerine kişisel gelişim kitapları bulduğunuzda şaşırmayın. Kendine karşı sık sık eleştirel olduğu için, partnerinin ona her şeyi doğru yaptığına dair güvence vermesi iyi olacaktır.

Başak Kadını ve Arkadaşlık

Bazı Başak kadınları ile kolayca konuşmaya başlayabilirsiniz, ancak yakın arkadaşlıklar kurarken acele etmeyin. Onun sizi iyice tartmasına ve güvenmesine zaman tanıyın. Sosyal ortamlarda gergin veya çekingen olabilen bu kadın, olgulardan, bilimsel verilerden ve tavsiyelerden konuşarak çekingenliğini maskeleyebilir. Oldukça zeki olan bu kadın, aklına koyduğu neredeyse her şeyde ustalaşabilse de, “havadan sudan konuşmak” ona çok kolay gelmeyebilir. Boş muhabbet yapmakta, özellikle gençlik yıllarında zorlanacaktır. Oldukça rasyoneldir ve herhangi bir tartışmada, bakış açısı en mantıklı ve karşı çıkması en zor olanı onunki olacaktır. Etkileyici ve esprili olan bu kadın, size sağlam ama nazik bir şekilde yardımcı olmak için elinden geleni yapacaktır.

Güvenilir ve yardımsever bir arkadaş olan Başak burcu kadını, ilk öpücük, ikinci bebek veya üçüncü evlilik gibi hayatınızdaki her önemli olayda yanınızda olacaktır. Düğününüzde, son dakika aksaklıklarını düzeltmek için erkenden gelecek, zor anınızda elinizden tutacak ve doğum gününüzü asla unutmayacaktır. Eleştirel doğası ve pratik kişiliği ile, gerektiğinde mükemmel tavsiyeler veren bir arkadaştır.

Başak burcu arkadaşınıza olan sevginizi göstermek için üstüne atlamayın – Başak kadınları, büyük duygusal gösterilere karşı çekingen olabilir. Ancak, bu çekingenliği nedeniyle yeteri kadar övgü duymayabilir, bu yüzden lütfen ona olan minnettarlığınızı sık sık gösterin – sadece bu minnettarlığı daha sakin ve samimi tutmaya çalışın. Bir çok Başak burcu, büyük jestlere ve aşırı sevgi gösterilerine şüpheyle yaklaşır. Daha basit, sessiz, samimi takdir gösterilerine daha fazla önem verir.

Başak Kadını ve Kariyer

Başak burcu kadını, genellikle kendini işine adamış bir çalışandır. Masasında oturup hayal kuracak türde biri değildir. Yapacak bir iş verilmezse, genellikle kendisi başka iş isteyecektir. Başak burcu kadını boş zamanlarında, hiçbir şey yapmadığında biraz tuhaf hissetme eğilimindedir. Bu nedenle, onu sürekli meşgul tutacak bir işte çalışması önemlidir.

Başak burçları detay odaklı ve düzenlidirler. Ofisinde, gri dolabın üçüncü çekmecesindeki yeşil bir klasöre haftalık bir rapor koyarsa, her ihtiyaç duyulduğunda raporun orada olma ihtimali yüksektir. İşinin küçük ayrıntılarıyla fazla meşgul olan Başak kadını, genellikle büyük resmi göremez ve bu, kariyerinde ilerlemesine engel olabilir. Ayrıca, kendisini tamamen sorumluluk sahibi yapacak, yönetim pozisyonunda olmaktan da korkabilir ve bu da onun ilerlemesini engelleyebilir. Bu kadın yaptığı işte mükemmeldir ve işini çok ciddiye alır.

Başak burcu kadını harika bir bilim insanı, analist, edebiyat eleştirmeni, metin editörü, yazar, matematikçi, muhasebeci, yönetici asistanı, mühendis, müfettiş veya psikolog olabilir. Dikkatli, analitik ve yapıcı bir şekilde eleştirel olan bu kadın, harika bir realite şovu jürisi olabilir.

Başak Kadını ve Para

Hayatındaki bir çok şeyde olduğu gibi, Başak burcu kadını mali konularda da risk almaktan hoşlanmaz. Bu kadının finansal portföyü, riskli kısa vadeli getirileri olan yatırımların yerine, uzun vadeli istikrarlı yatırımlar içerecektir.

Başak kadını doğuştan endişelidir ve en çok endişelendiği konulardan biri de paradır. Piyangoyu bile kazansa, maddi sorunlarla ilgili geçici olarak rahatlar. Yeterince parası olup olmadığı konusunda sıklıkla endişelenir. İhtiyaçları aşırı değildir veya aşırı lüks zevkleri yoktur, az ile kanaat edebilen biridir. Ancak dünyadaki yerinin kontrolünü elinde tutmak için, paraya her zaman ihtiyacı olduğunun farkındadır. Çoğu Başak kadını, paranın çalışarak ve biriktirerek kazanıldığına inanır. Kolay yoldan çabucak zengin olma gibi hayallere kapılması pek olası değildir.

Bir çok Başak burcu, iyi fırsatları ve uygun fiyatlı ürünleri tespit etmede mükemmeldir. Önceden araştırmasını yaptığı ve doğal olarak şüpheci bir zihne sahip olduğu için, genellikle gerçekçi fiyatlandırılmamış ürünlere kanmaz.

Başak Kadını ve Aile

Her zaman sevgisini gösteren biri değildir, ancak Başak burcu kadını genellikle ailesini bir arada tutan güçtür. Ailenin bir üyesi için her zaman gereken neyse yapacak, çocukları için yorulmadan çalışacak, ihtiyacı olana destek ve rahatlık sağlayacaktır. Pek çok Başak kadını evdeki her şeyle ilgilenir ancak ailedeki diğer insanlar onun önemli rolünü her zaman fark etmeyebilir. Veya bu kadının, nasılsa her işle ilgileneceğini bildikleri için, onun yaptıklarının kıymetini bilmeyebilirler. Ancak Başak kadınının, takdir edilmeye, yaptıklarının kıymetinin bilinmesine ihtiyacı vardır.

Başak kadını, ev ve aile yaşantısının detayları konusunda son derece düşünceli olabilir. Alışverişe çıktığında, genellikle eşinin çalışma sandalyesi için sırt desteğine ihtiyacı olabileceğini, kızının sevdiği belirli çikolata markasını, oğlunun daha büyük bir monta ihtiyacı olabileceğini ve annesinin sadece resimli yemek kitabı kullanabildiğini hatırlayan ve onları düşünerek alışverişi yapan kişidir. Sevgisini ve ilgisini doğrudan gösteremese de, düşünceliliği ve küçük detayları hatırlamasıyla bunu telafi edecektir.

Bir anne olarak, çocuklarının sağlığı konusunda biraz telaşlı olabilir ama her zaman onlar için en iyisini ister. Onlara yardım etmek ister, ancak zaman zaman biraz kontrolcü olabilir ve neyin en iyi olduğunu sadece kendisinin bildiğini düşünebilir. Ailesini iyi yönetecek ve çocuklarında kötü davranışlara tahammül etmeyecektir. Başak kadını ailesi ve evi ile son derece gurur duyar ve herkesin ihtiyaçlarını karşılamak için çok çabalar.

Başak Kadını ve Sağlık

Zodyağın 6. burcu olarak, Başak burcunun insan vücudunda yönettiği yerler bağırsaklar ve sinir sistemidir. Astrolojide, burçların vücutta yönettiği yerler genellikle o burç için hassas bölgelerdir. Başak burcu kadını da bir sağlık sorunu yaşayacaksa, bu muhtemelen sindirim problemleri ve ülser ile ilgili olacaktır çünkü neredeyse her konuda çok fazla endişelenir. Ayrıca sinir sistemi de hassas olabileceği için, gergin olduğunda sindirim sistemi de bu gerginlikten etkilenecektir. Bu sebeple, zaman zaman yavaşlaması, rahatlaması, yoğun çalışmaya ara vermesi ve stres azaltıcı faaliyetlerde bulunması sağlığı için önemlidir.

Sağlığa dikkat etmenin önemli olduğunu bilen Başak burcu kadını, beslenme tarzını aşırı derecede analiz edebilir. Ayrıca kendini gayet iyi hissettiğinde bile, her küçük ağrıyı ve acıyı analiz etmekten kendini alamaz. Bir şeyi ne zaman aşırı analiz edersek, fazla endişelenme riskini de beraberinde getiririz. Bu yüzden, bazı Başak kadınları hastalık hastası olabilir. Ancak aşırı analiz etme hatasına düşmedikleri sürece, bu kadınlar sağlıklı bir yaşam sürme konusunda bilgi deposu olabilirler.

Başak Burcu

Başak Burcu Erkeği


Background vector created by pikisuperstar – www.freepik.com

Keywords: burçlar, doğum haritası, yükselen burç hesaplama, yükselen hesaplama, günlük burç yorumları, ay burcu hesaplama, doğum haritası hesaplama, burç tarihleri, burclar, burçlar tarihleri, yükselen burcu hesaplama, burç, burçların tarihleri, yükselen burc hesaplama, günlük burc yorumlari, dogumharitasi, dogumharitasi hesaplama, günlük burc yorumları, ay burcu hesapla, astroloji, burçların özellikleri, yıldız haritası, kova burcu özellikleri, yay burcu özellikleri, haftalık burç yorumları, aslan burcu özellikleri, başak burcu özellikleri, boğa burcu özellikleri, yengeç burcu özellikleri, burç yorumları, terazi burcu özellikleri, akrep burcu özellikleri, ikizler burcu özellikleri, oğlak burcu özellikleri, koç burcu özellikleri, balık burcu özellikleri, burçlar ve tarihleri, günlük burç, doğum haritası yorumlama, 2023 burç yorumları, aslan burcu günlük yorum, oğlak burcu bugün, aylara göre burçlar, akrep burcu günlük yorum, yengeç burcu bugün, terazi burcu günlük, kova burcu günlük yorum, güneş burcu hesaplama, ikizler burcu günlük yorum, başak burcu günlük yorum, yay burcu günlük, astroloji haritası, burcu günlük yorum, myburc, my burç, burc yorumlari, burç yükselen hesaplama, günlük burçlar, burç uyumları, burç özellikleri, astrolojik harita, hande kazanova, twıtburç, öner döşer, astrolog aygül aydın, astrolog