İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Başak Burcu Erkeği

(23 Ağustos – 22 Eylül)

Titiz, dürüst ve eleştirel olan Başak burcu erkeği, şeytanın ayrıntıda gizli olduğunu bilir ve ayrıntılara dikkat eder. Aynı zamanda çalışkan, becerikli ve metodiktir ve karşılaştığı zorluklarla genellikle mantığı sayesinde kolaylıkla başa çıkabilir.

Muazzam bir görev sorumluluğu vardır. Ailesi, arkadaşları, iş arkadaşları veya komşuları, kim olursa olsun, kendinden başkalarına hizmet etmeye kendini adayacaktır. Başak burcu erkeği, gerçekleri keşfetme konusunda yeteneklidir ve diğer insanların sıkıcı bulacağı önemsiz görünen ayrıntılarla uğraşmaktan hoşlanır. Herkes, bu erkeğin her şeyi ilk seferinde ve her seferinde doğru yapacağına güvendiği için, genellikle “Ayın Çalışanı” olur. Bu adam, başkalarına yardım etmeyi sever.

Merkür tarafından yönetildikleri için, uzun süre hareketsiz, sabit durabilen bir Başak erkeği asla göremezsiniz. Burcunu yöneten Roma tanrısı kadar hızlı adımlara sahip olan Başak erkeği, hem zihinsel hem de fiziksel olarak yüksek enerjiye sahiptir. Elinde bir işle uğraşırken, genellikle aynı anda kafasında bir sonraki karmaşık sorunu çözen, çalışkan biridir. Ayrıca Tanrıların habercisi Merkür tarafından yönetildiği için, iletişim becerisi de son derece gelişmiştir.

Bir çok konuda yetkin olduğu halde, hırslarının peşinden gidecek kadar veya yüksek hedefler koyacak kadar kendine güveni olmayabilir. Başak burcu, sembolü olan “Bakire” nin alçakgönüllülük ve saflık özellikleriyle ilişkilendirilir. Başak burcu erkeği dengeli ve adildir. En önemlisi, asil olmasının yan sıra, aynı zamanda mütevazı bir duruşa sahiptir.

Başak burcu erkeği, her durumu en ince ayrıntısına kadar incelemeye eğilimlidir. Herkesi ve her şeyi anlamayı ister. Amacı, önce kendini, sonra işini, sonra etrafındakileri ve son olarak da dünyayı mükemmelleştirmektir. Onun bu mükemmeliyetçiliği, küçümseyici değildir. O sadece herkesi ve her şeyi geliştirmek ve aydınlatmak için üzerine düşeni yapmaya çalışır. Onun kendini sürekli geliştirme arzusu, hayatını gereksiz yere karmaşık hale getirebilir. Aşırı derecede analitik olan ve işlerin gidişatından nadiren memnun olan Başak erkeği, konu hayattan ve ilişkilerden zevk almaya geldiğinde, genellikle kendi kendinin en kötü düşmanıdır.

Başak burcu erkeği çok seçici zevklere sahiptir, zor beğenir ve düzen onun için süregelen bir önceliktir. Başak burcu toprak burçlarındandır ve Başak erkeklerinin çoğu da ayakları yere basan, gerçekçi ve pratiktir. Ayrıca mantıklı, makul fakat zaman zaman aşırı endişelenme eğilimi gösteren bir erkektir.

Başak Erkeği ve Aşk

Başak burcu erkeği her şeyde mükemmeli arar ve aşk söz konusu olduğunda da, ideal aşkı bulmak onun en gözde projesidir. Aşkta gelgeç gönüllü, değişken ya da tutarsız değildir. Bir Başak burcunun aşık olduğundan emin olması için, zihniyle, mantığıyla karşıdaki kişiyi analiz etmesi, olası duygusal bir bağın tüm artılarını ve eksilerini, kusurlarını ve güçlü yanlarını tartması gerekecektir. Bu adam mantıklı doğası sebebiyle, mum ışığında akşam yemekleri ve yurtdışına spontane yapılan hafta sonu gezilerindeki romantizmi anlamakta yetersiz kalacaktır. Ancak, aşık bir Başak erkeği, metodik olarak planlanmış tüm hayatını sizin etrafınızda planlayacaktır. Arayacağını söylediğinde arayacak, sizin için daha iyi bir arkadaş, sevgili, baba ve eş olmak için her şeyi yapacak, sizi koruyacak, onurlandıracak ve hizmet edecektir. Bu özellikleri, spontane romantik jestlere tercih edilebilir, öyle değil mi?

Başak Erkeği ve Seks

Bir Başak erkeği sekste, eğer henüz partnerine güvenmiyorsa, aşırı dikkatli ve ciddi bir yaklaşım sergileyebilir. Tüm detayları önceden düşünmüş ve ele almış olacaktır. Onunla seks sorunsuz bir şekilde geçecektir, peki ya tutku? Başak erkeği partnerlerini sık sık şaşırtır. Evet, “Bakire” ile sembolize edilen bu erkek, biraz bağnaz ve tutucu olabilir ama bu durum siz onun içinde yatan gizli tutkularını ortaya çıkarana kadardır. Başak burcunun elementi topraktır, bu yüzden bu tutucu burcun bile belli bir şehvetli tarafı vardır.

Yatakta talepkardır ve detaycılığı sayesinde sekste becerikli bir erkektir. Kabuğundan çıkmak için çok fazla güvenceye ihtiyacı olabilir, bu sebeple onun güvenini kazanmak için biraz beklemelisiniz. Ama bir kez kabuğundan çıktığında, onun rahat yaklaşımının tadını çıkaracaksınız. Kendine zıt karakterler genellikle Başak erkeğini cezbeder. Kendinin sık sık hissettiği ama içinde bastırdığı özellikler olan vahşilik ve başına buyrukluk, onu büyüler. Bu sebeple bu tarz kişilere karşı cinsel çekim hissedecektir.

Başak erkeği yatakta performansını analiz etmekten kendini alamaz. Bu adam her zaman her yaptığı şeyi geliştirmeye çalıştığından, bilmenizi istemese de, romantizm ve seks teknikleri üzerine kitaplar okuyacaktır. Hayatının bir çok alanında mütevazi ve muhafazakar olan Başak erkeği, fanteziden çok, gerçeklerle ilgilenir. Bu nedenle, değişik rollere girmenin, yatak odası repertuarının klasik bir parçası olmasını beklemeyin.

Başak Erkeği ve İlişki

Son derece seçici olan Başak burcu erkeği, konu bir partner seçmeye gelince çok dikkatli olacaktır. İlişki içerisindeyken Başak burcu erkeği sadık ve düşüncelidir, partnerine her konuda yardım etmeyi sever. İstikrarlıdır ve öngörülebilir davranışlar sergiler. Evde masayı kurmanıza ve faturaları ödemenize yardım edecek, hafta sonları çocuklarla top oynamaktan keyif alacaktır. İlişkide mükemmel bir partner olmaya çabalar ve becerikli, nazik ve sadık olur. İlişkilerde rahat ve kolay geçinilebilen biridir. Genellikle Akrep, Yengeç, Boğa ve Oğlak burçları ile uyumlu kabul edilir. Ayrıca bkz. burç uyumu.

Başak Erkeği ve Arkadaşlık

Başak burcu erkeği, duygularını çok iyi ifade edemez ve bu onun oldukça içine kapanık ve hatta bazen ulaşılmaz görünmesine neden olabilir. Birinin ona duygusal olarak yaklaşmasına izin vermekte zorlanır, bu yüzden yeni arkadaşlar edinmekte ve ilişki kurmakta bazen sorun yaşar.

Bazı Başak burçları biraz neşelenmeyi öğrenmeli ve tüm sohbetlere bilimsel gerçeklerin, sayısal verilerin ve derin tavsiyelerin dahil olması gerekmediğini fark etmelidir. Arada bir havadan sudan konuşabilmeleri, boş sohbet de edebilmeleri iyi olacaktır. Daha alçakgönüllü olan Başak burçları bunu sezgisel olarak bilirler ya da zamanla öğrenmişlerdir. Bu sayede artık sadece sorulduğunda bilimsel bilgilerini aktarırlar. Başak erkekleri, çağırdığınızda her zaman yanınızda olacak, harika bir arkadaş olurlar.

Başak Erkeği ve Kariyer

Başak burcu erkeği iş hayatında genellikle kendini işine adamış bir çalışandır. Ancak işte kendini küçük ayrıntılara öylesine takılmış halde bulabilir ki, büyük resmi görmekte zorlanır. Bu detaycılığı da, kariyerinde ilerleme fırsatlarının önüne geçecektir. Bu adam işini çok ciddiye alır. Bu sebeple arkadaşları ve ailesi ile birlikte keyifli, boş zaman geçirme ihtiyacını ihmal edebilir.

Başak erkeği harika bir bilim insanı, analist, metin editörü, yazar, matematikçi, muhasebeci, yönetici asistanı, müfettiş veya psikolog olabilir. Detaycı, dikkatli ve her zaman eleştirel olan Başak erkeği, bir edebiyat eleştirmeni veya yetenek avcısı olarak da oldukça başarılı olabilir.

Başak Erkeği ve Para

Başak burcu erkeği doğuştan endişelidir ve en çok endişelendiği konulardan biri de paradır. Piyangoyu bile kazansa, maddi sorunlarla ilgili geçici olarak rahatlar. Yeterince parası olup olmadığı konusunda sıklıkla endişelenir. Toprak burçlarından olan bu adam, dünyadaki yerinin kontrolünü elinde tutmak için paraya her zaman ihtiyacı olduğunun farkındadır. 

Parasını riske atacak biri olmayan Başak burcu erkeğinin finansal portföyü, kısa vadeli riskli getiriler yerine, uzun vadeli istikrarlı getirisi olan yatırımları içerecektir. Ayrıca bu adam, kötü günler için her zaman küçük de olsa bir miktar parayı kenara ayıracaktır. Kendini finansal anlamda güvende hissetmesi onun için önemlidir.

Başak Erkeği ve Sağlık

Zodyağın 6. burcu olarak, Başak burcunun insan vücudunda yönettiği yerler bağırsaklar ve sinir sistemidir. Astrolojide, burçların vücutta yönettiği yerler genellikle o burç için hassas bölgelerdir. Başak burcu erkeği de bir sağlık sorunu yaşayacaksa, bu muhtemelen sindirim problemleri ve ülser ile ilgili olacaktır çünkü neredeyse her konuda çok fazla endişelenir. Ayrıca sinir sistemi de hassas olabileceği için, gergin olduğunda sindirim sistemi de bu gerginlikten etkilenecektir. Bu sebeple, zaman zaman yavaşlaması, rahatlaması, yoğun çalışmaya ara vermesi ve stres azaltıcı faaliyetlerde bulunması sağlığı için önemlidir.

Sağlığa dikkat etmenin önemli olduğunu bilen Başak erkeği, egzersiz yapmaya önem verir ancak bazen aşırıya kaçabilir. Ayrıca kendini gayet iyi hissettiğinde bile, her küçük ağrıyı ve acıyı analiz etmekten kendini alamaz. Tam olarak hipokondriyak olduğu söylenemez ama buna yakındır.

Başak Burcu

Başak Burcu Kadını


Calendar vector created by pikisuperstar – www.freepik.com

Keywords: burçlar, doğum haritası, yükselen burç hesaplama, yükselen hesaplama, günlük burç yorumları, ay burcu hesaplama, doğum haritası hesaplama, burç tarihleri, burclar, burçlar tarihleri, yükselen burcu hesaplama, burç, burçların tarihleri, yükselen burc hesaplama, günlük burc yorumlari, dogumharitasi, dogumharitasi hesaplama, günlük burc yorumları, ay burcu hesapla, astroloji, burçların özellikleri, yıldız haritası, kova burcu özellikleri, yay burcu özellikleri, haftalık burç yorumları, aslan burcu özellikleri, başak burcu özellikleri, boğa burcu özellikleri, yengeç burcu özellikleri, burç yorumları, terazi burcu özellikleri, akrep burcu özellikleri, ikizler burcu özellikleri, oğlak burcu özellikleri, koç burcu özellikleri, balık burcu özellikleri, burçlar ve tarihleri, günlük burç, doğum haritası yorumlama, 2023 burç yorumları, aslan burcu günlük yorum, oğlak burcu bugün, aylara göre burçlar, akrep burcu günlük yorum, yengeç burcu bugün, terazi burcu günlük, kova burcu günlük yorum, güneş burcu hesaplama, ikizler burcu günlük yorum, başak burcu günlük yorum, yay burcu günlük, astroloji haritası, burcu günlük yorum, myburc, my burç, burc yorumlari, burç yükselen hesaplama, günlük burçlar, burç uyumları, burç özellikleri, astrolojik harita, hande kazanova, twıtburç, öner döşer, astrolog aygül aydın, astrolog