İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Mars Burcu İkizler

Mars burcumuz; kendimizi ortaya koyma, mücadele ve rekabet etme kapasitemizi temsil eder. Ayrıca öfkemizi ve arzularımızı nasıl ifade ettiğimizi, cinselliği nasıl yaşadığımızı, ne kadar cesur olup ne kadar inisiyatif alabildiğimizi gösterir.

Doğdukları anda Mars gökyüzünde İkizler burcunda konumlanan kişilerin Mars burcu İkizler’dir. 

Mars, dürtülerimizi ve tutkularımızı yöneten gezegendir. Mars’ın, değişken burçlardan olan İkizler’de konumlanması, bu yerleşime sahip insanları biraz dağınık ve odaklanmakta zorlanan kişiler yapar. Mars’ı İkizler’de olan kişiler kolayca sıkılırlar. Sırf enerjilerini yüksek tutmak için sık sık yeniliğe ve değişikliğe ihtiyaç duyarlar. Bazılarına biraz garip gelse de, onlar yapacak işleri olmadığında, yorgun düşerler. Bir şeylerle meşgul olmak onları yormaz, aksine enerjilerini yükseltir. Onları güçlü hissettiren ve motive eden şey meşgul olmaktır. Canlarının sıkılması bu kişilere kesinlikle hiç iyi gelmez.

Mars burcu İkizler olan kişiler sinirlendiklerinde ya da öfkelendiklerinde, “silah” olarak sözcükleri kullanırlar. Keskin, kırıcı ve alaycı sözler söyleyerek öfkelerini boşaltırlar. Hepsi de kırıcı olmasa da, yine de kesinlikle çok konuşarak tartışırlar. Bu kişiler tartışma sırasında lafını esirgemez, hiçbir şeyi içlerinde tutmazlar.

Sözlü münakaşalar ve tartışmalar Mars’ı İkizler’de olan kişilerin uzmanlık alanıdır. Tartışmayı kazanmak için kıvrak zekalarını kullanırlar. Bazıları aşırı geveze ve boşboğaz olabilir, tabi doğum haritalarında onları daha sessiz yapan yerleşimler yoksa. Ama şu bir gerçek ki, hepsi de kesinlikle öfkelerini sözleriyle ifade ederler.

Mars’ın bu konumuna sahip olanlardan bazıları oldukça kıpır kıpırdır. Gergin bir enerjileri vardır. Yaşadıkları pek çok sorunun temelinde gergin ve huzursuz olmaları yatar. Gergin oldukları zamanlarda, buluttan nem kapan bir halde olabilirler. Ayrıca bu kişiler enerjilerini elleri aracılığıyla boşaltır; ne de olsa İkizler burcu vücutta elleri yönetir. Bazıları enerjilerini müzik enstrümanları ve hatta video oyunları aracılığıyla ifade ederler. Birçoğu, eğlence olarak bulmacalara ve puzzle a ilgi duyarlar.

Mars’ı İkizler’de olan kişiler değişime kolay adapte olabilirler. Genellikle birçok projeyi aynı anda üstlenirler. Tek bir projeye kendini adamakta veya enerjilerini tek bir şeye odaklamakta zorlanırlar. Enerjilerini farklı farklı şeylere dağıtmak yerine tek bir şeye odaklamaları faydalı olacaktır. Çok yönlü olmaları ve rutinden hoşlanmamaları, onları sürekli bir şeylerle meşgul kişiler yapar.

Mars İkizler Burcunda Cinsellik

Mars burcumuz cinselliğe olan yaklaşımımızı da gösterir. Cinselliği nasıl yaşadığımızı ve kendimizi cinsel düzeyde nasıl ifade ettiğimizi gösterir.

Mars’ı İkizler burcunda olan kişiler yatakta kelimeleri kullanmayı severler. Konuşmak onları tahrik eder. Ayrıca yatakta çeşitli roller oynamayı da severler. Bu kişilerle cinsel ilişki gerçekten eğlenceli olacaktır, tabi eğer konuşkan olmaları sizi rahatsız etmiyorsa. Onları, arzulardan çok zeka tahrik eder. İkizler burcunun aşırı düşünme eğilimi bazıları için yatakta rahatsız edici olabilir. Onlar için ön sevişme uzun ve entelektüel bir sohbet içermelidir. Sekste değişik şeyler denemekten hoşlanırlar çünkü hevesli ve meraklıdırlar.