İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Venüs Burcu

Venüs Aşk Tanrıçasıdır. Astrolojide Venüs, Terazi ve Boğa burçlarını yönetmektedir. Yani Venüs gezegeni yaşamımızdaki iki ana temayı temsil eder: aşk ve para.

Sadece “aşk” ve “para” demek aslında Venüs’ün yönettiği konuların basitleştirilmiş bir yorumu olacaktır. Venüs duygularımızı, değer verdiğimiz şeyleri ve hayattan nasıl ve ne şekilde zevk aldığımızı yönetir. Zarafet, çekicilik ve güzellik, hepsi Venüs’ün yönettiği konular arasındadır. Venüs aracılığıyla zevklerimizi, keyif aldığımız şeyleri, sanatsal eğilimlerimizi ve bizi neyin mutlu ettiğini öğreniriz. Venüs burcumuz ayrıca paramızı nasıl harcadığımızı, satın aldığımız hediye türlerini ve boş zamanlarımızda keyif almak için neler yaptığımızı gösterir.

Doğduğumuz anda Venüs gezegeninin gökyüzündeki konumu hesaplanarak bulunan Venüs burcumuz, aşka ve ilişkilere olan yaklaşımımızı ve bize neyin zevk verdiğini gösterir. Örneğin, Venüs’ü Terazi burcunda olanlar, ilişkilerinde dengeli bir alış-veriş olmasından hoşlanırlar. Venüs burcu Yengeç olanlar ilişkinin onlara sağladığı güven duygusundan keyif alırlar. Venüs’ü Koç’ta olanlar ise karşı tarafın kalbini fethetmenin verdiği heyecandan keyif alırlar.

Venüs’ün doğum haritamızda hangi evde konumlandığı ise, yaşamın hangi alanlarında dengeye, güzelliklere ve zevk almaya ihtiyacımız olduğunu gösterir. Örneğin Venüs’ü doğum haritasında 7. evde (evlilik ve diğer insanlarla olan ilişkilerimizi yönetir) konumlanan kişiler, evlilikte ve ciddi ilişkilerinde uyum, denge, güzellik ve eşitlik arayışında olacaklardır. Venüs’ü 10. evde (kariyerimizi yönetir) olan kişiler ise uyum, denge ve zevkleri kariyer hayatında görme beklentisinde olacaklardır.

Venüs başkalarıyla olan ilişkilerimizi de yönetir. Venüs enerjisi uyumludur ve bu nedenle doğum haritalarında Venüs’ü baskın olan kişiler genellikle uyumlu ve arabulucu kişilerdir. Anlaşmazlıklardan, kavgadan ve tartışmadan hoşlanmazlar. Huzuru ve dengeyi koruma eğilimindedirler.

Venüs’ün olumlu tezahürleri arasında barışçıl yaklaşımlar, taviz verme, sevgi dolu davranışlar ve uyumlu davranma vardır. Olumsuz tezahürleri ise rahatına düşkün olma, benmerkezcilik, kibir ve yüzeysel davranışlar olarak sayılabilir.

Genellikle astrologlar, Venüs’ün doğum haritasındaki konumunu, kişinin cinsiyetine bağlı olarak farklı şekilde yorumlarlar. Venüs’ün, kişinin kadın veya erkek olmasına göre farklı değerlendirilmesinin nedeni, erkeklerin kendi haritasında Venüs’ün niteliklerini “reddetme” eğiliminde olabileceği fikrine dayanmaktadır. Venüs daha çok dişil enerjilerle bağdaştırıldığı için, çoğu toplumda, erkekler Venüs ile ilişkilendirilen nitelikleri yansıtamazlar. Venüs enerjisinin, herkesin yaşamında bir şekilde tezahür etmesi gerektiği için de, erkekler Venüs’ünün temsil ettiği özellikleri kendisi benimseyemediğinde veya onunla özdeşleşmediğinde, bu özellikler tanıştığı ve ilişki kurduğu kadınlar tarafından yansıtılacaktır. Yani erkekler genellikle, kendi Venüs burçlarının temsil ettiği özellikleri, ilişki kurdukları kadınlarda ararlar. Venüs burçlarına uygun olan kadınlara çekilirler. Kadınlar ise, Venüs’ün temsil ettiği nitelikleri daha kolay benimserler ve Venüs burçlarının özelliklerini yansıtabilirler.

Venüs’ün yönettiği konular:

  • Sanat
  • Aşk ve romantizm
  • İkili ilişkiler
  • Uyum, denge, huzur
  • Para ve değer verdiğimiz şeyler
  • Estetik ve güzellikle ilgili konular
  • Eğlence sektörü
  • Konfor ve yapmaktan keyif aldığımız şeyler

Venüs burcunuzu seçerek detaylı olarak inceleyebilirsiniz:


Keywords: burçlar, doğum haritası, yükselen burç hesaplama, yükselen hesaplama, günlük burç yorumları, ay burcu hesaplama, doğum haritası hesaplama, burç tarihleri, burclar, burçlar tarihleri, yükselen burcu hesaplama, burç, burçların tarihleri, yükselen burc hesaplama, günlük burc yorumlari, dogumharitasi, dogumharitasi hesaplama, günlük burc yorumları, ay burcu hesapla, astroloji, burçların özellikleri, yıldız haritası, kova burcu özellikleri, yay burcu özellikleri, haftalık burç yorumları, aslan burcu özellikleri, başak burcu özellikleri, boğa burcu özellikleri, yengeç burcu özellikleri, burç yorumları, terazi burcu özellikleri, akrep burcu özellikleri, ikizler burcu özellikleri, oğlak burcu özellikleri, koç burcu özellikleri, balık burcu özellikleri, burçlar ve tarihleri, günlük burç, doğum haritası yorumlama, 2023 burç yorumları, aslan burcu günlük yorum, oğlak burcu bugün, aylara göre burçlar, akrep burcu günlük yorum, yengeç burcu bugün, terazi burcu günlük, kova burcu günlük yorum, güneş burcu hesaplama, ikizler burcu günlük yorum, başak burcu günlük yorum, yay burcu günlük, astroloji haritası, burcu günlük yorum, myburc, my burç, burc yorumlari, burç yükselen hesaplama, günlük burçlar, burç uyumları, burç özellikleri, astrolojik harita, venüs burcu, venüs, venüs nedir, venüs burcu nedir, venüs burcu neyi temsil eder, venüs burcu neyi gösterir, venüs özellikleri, venüs burcu özellikleri, astrolojide venüs