İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

KOÇ BURCU & YENGEÇ BURCU UYUMU

Koç burcunun Yengeç burcuyla olan aşk, cinsellik, güven, iletişim, değerler ve günlük yaşamdaki uyumu.

KOÇ & YENGEÇ CİNSEL UYUM

Bizler Yengeç burcunu genellikle aseksüel olarak görürüz. Çünkü ailemiz Yengeç burcu ve Ay ile temsil edilir ve ebeveynlerimizin cinsel hayatı olduğunu düşünmek hepimiz için psikolojik olarak zordur. Yengeç insanları da aseksüel doğalarının farkındadır. Ay tarafından, yani duyguları tarafından, yönetildikleri için duygusal yönleri, yalnızca bir anlamı olan ve yeterli hassasiyete sahip cinsel ilişkilere izin verir. Ancak ruhlarını özgür kılacak doğru kişiyle tanıştıklarında cinselliklerinin diğer yönlerini öğrenmeye başlayabileceklerdir.

Yengeç burcunun Koç burcu ile cinsel ilişkisindeki sorun, Koç’un genellikle o kadar nazik olmaması olacaktır. Bu ikilinin cinsel uyumu yakalayabilmesi için, Koç’un duygularını göstermeyi öğrenmesi gerekecektir. İlişkilerinin başında bu büyük farkı uzlaştırmayı başarırlarsa ve her ikisi de hazır olmadıkları bir şeyi yapmaya zorlanmazsa, birbirlerine olan cinsel çekimleri sayesinde cinsel ilişkileri gerçekten duygusal ve heyecan verici hale gelecektir.

CİNSEL UYUM
70%

KOÇ & YENGEÇ GÜVEN

Güven konusu Koç&Yengeç ilişkisinde farklı bir şekilde kendini gösterir. Birbirlerinin sadakatine duydukları güven konusunda bir sorun yaşamazlar. Ancak konu samimiyet veya cinsel yakınlık olduğunda genellikle bir güven sorunu yaşarlar. Koç burcu, cinsel yakınlık ve samimiyet konusunda Yengeç burcundan farklı bir görüşe sahiptir. Yengeç’in gözünde Koç, insanı rahatlatmayan bir tavır sergileyen, saldırgan ve hatta agresif görünebilir. Yengeç, Koç burcunun direkt ve atılgan doğasını anlamaya çalışsa dahi, onun cinselliğe yaklaşımının kaba, hatta hayvani olduğunu düşünecektir.

Ayrıca duyguları gösterme ve tanıma biçimlerinde de farklılıklar olduğu için güven sorunu yaşarlar. Koç’un sevildiğini anlaması, eğer partneri ona sinir bozucu sorular sorarsa, onu kısıtlamaya çalışırsa ve seks konusunda isteksiz davranırsa, zor olabilir. Öte yandan, Koç hassas yaklaşmadığı ve nazik duygular göstermediği sürece Yengeç, partnerinin ona olan sevgisine güvenme konusunda zorluk yaşayacaktır. Bu ilişkide karşılaşılabilecek herhangi bir güvensizlik, birbirlerinin duygularına inanmamaktan dolayı olacaktır. Duyguları gösterme biçimleri farklı olduğu için, birbirlerine olan hislerine inanma konusunda güvensizlik yaşarlar.

GÜVEN
50%

KOÇ & YENGEÇ İLETİŞİM VE ZİHİNSEL UYUM

Her ikisinin de iletişimde dürtüsel hareket etme ve konuşmayı daha amacına varmadan kesme eğilimi vardır. Bu şekilde davranma niyetinde değillerdir, ancak sohbet sırasında birbirlerinin damarına basabilirler ve konuya odaklanmak veya bahsettikleri sorunu çözmek onlar için zor olabilir. İlgi alanları çok farklıdır. Bu yüzden kişisel olmayan bir şey hakkında sıradan bir konuşma yapmaya çalışsalar bile, konuşmayı başlatan hangisi olursa olsun, sohbeti konudan saptırmama konusunda zorluk yaşarlar.

Tek ortak özellikleri, her ikisinin de kardinal (öncü) burçlardan olmasıdır. Bu da birbirlerinin “ad hoc” kişiliklerine anlayış göstermelerine yardımcı olacaktır. Öncü ve duruma göre hareket edebilen kişilikleri, iletişimlerinde yaşayabilecekleri olası tüm çatışmalardan ve yanlış anlamalardan kurtulmalarını kolaylaştıracaktır. Ama yine de, Yengeç’in gözünde bu tür bir ilişkinin bir amacı yoktur ve kendilerini rahat hissetmedikleri bir iletişim içerisinde sürekli savaşırken bulabilirler.

Bu ikilinin burçları Mars ve Ay tarafından yönetildiği için, bu ilişki kırgınlığın ve duygusal acının arketipik bir hikayesidir. Bu yüzden niyetleri gerçekten saf olmalıdır. Birbirlerine nazik ve düşünceli bir şekilde davranmalı, söyledikleri her kelimeyi ölçüp tartarak söylemelilerdir. Bu da her ikisi için de yorucu olacaktır.

İLETİŞİM VE ZİHİNSEL UYUM
20%

KOÇ & YENGEÇ DUYGULAR

Koç burcu da Yengeç burcu da son derece duygusaldır, ancak Koç burcu genellikle duygusal anlamda kifayetsiz gibi görülebilir. Sıcak ve tutkuludur ama bu yönleri derinlerde yattığı için partnerinden derinlere inmesi konusunda yüksek beklentileri olacaktır. Koç burcu, kendi hassasiyetinden korktuğu için çok katı sınırlar çizebilir ve kalpsiz bir asker gibi davranabilir. Yengeç ise adeta duygularını bir palto gibi üzerine giyer ve yalnızca göstermekten utandığında onları gizler. Duygusal doğasını olduğu gibi kabul eder ve hassas yönlerine saygı duyacak kişisel bir dünya yaratmaya çalışır. Sık sık Yengeç burcunun bir aileye sahip olmak ve çocuk büyütmek istediği söylenir. Ancak bunun sebebi sadece üremek veya tüm gün evde kalma ihtiyacı değil, duygusallıkları için güvenli bir sığınağa ve şefkatli doğasını paylaşacak insanlara ihtiyaç duymasıdır.

Koç ve Yengeç’in duygularına yönelik bu yaklaşımları farklı görünse de, birbirlerinin sahip olduğu derinliğini anlar ve saygı duyarlar. Sorun, birbirleri hakkında nasıl hissettiklerini anlamaları gerektiğinde ortaya çıkar, çünkü ikisi de birbirinin karakterini tam olarak anlayamazlar. Partnerinin karakterini tam olarak anlayamayınca da, doğal olarak ona karşı neler hissettiğini anlamak da zor olacaktır.

DUYGULAR
70%

KOÇ & YENGEÇ DEĞERLER

Koç, partnerinin yüksek enerjisine, hedefe odaklanabilmesine ve tutarlılığına çok önem verir. Yengeç ise kendisinin ulaşmakta güçlük çektiği, rasyonel ve mantıklı olma ve duygusal anlamda dengede kalma gibi niteliklere değer verir. Görüldüğü gibi, önem verdikleri değerler birbiriyle alakalı değildir. Her ikisinin de, elde etmesi oldukça zor olabilecek bir tür dengenin onları daha iyi hale getireceği fikrine sahip olmaları dışında.

DEĞERLER
40%

KOÇ & YENGEÇ GÜNLÜK YAŞAM

Koç, günlük yaşamda enerjisini fiziksel aktivitelere, spora ve inisiyatif alabileceği girişimlerde bulunmaya harcamak isterken; Yengeç, uyumak, dans etmek ve güzel yemekler yemek ister. Paylaştıkları tek ortak aktivite seks ve dinlenme zamanları olabilir. Çünkü Yengeç’in Koç’un bu çılgın enerjisini takip etmeye pek de niyeti yoktur.

GÜNLÜK YAŞAM
30%

KOÇ & YENGEÇ UYUMU ÖZET

Koç ve Yengeç burcunun ilişkisi her iki taraf için de acı verici olabilir ve yürütebilmeleri için fazla çaba göstermeleri gerekebilir. Bu ilişki, her iki tarafın da çoğu zaman beraberken, davranışlarında değişiklik yapmalarını ve birbirlerine uyum sağlamalarını gerektirir. Bu da her iki taraf için de yorucu olacaktır. Bu kolay bir ilişki değildir. Ancak ödülü tutkulu, içten, duygu dolu ve gerçekten benzersiz bir ilişki olacaktır. Başarılı olurlarsa, muhtemelen farklı bir partnerle asla tatmin olmayacaklardır.

ÖZET
47%

Source: astrology-zodiac-signs