İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Mars Burcu Koç

Mars burcumuz; kendimizi ortaya koyma, mücadele ve rekabet etme kapasitemizi temsil eder. Ayrıca öfkemizi ve arzularımızı nasıl ifade ettiğimizi, cinselliği nasıl yaşadığımızı, ne kadar cesur olup ne kadar inisiyatif alabildiğimizi gösterir.

Doğdukları anda Mars gökyüzünde Koç burcunda konumlanan kişilerin Mars burcu Koçtur. Koç burcunun yönetici gezegeni Mars olduğu için, Mars Koç burcunda kendi doğal konumundadır. Bu yerleşim Mars için oldukça fevri ve dürtüsel bir yerleşimdir.

Mars’ı Koç burcunda olan kişiler için ilk tepki harekete geçmektir. Bu kişiler ani parlamalar yaşarlar, ancak öfkeleri genellikle uzun sürmez. Ayrıca genellikle geçmişte yaşamazlar. Kin tutmaya veya küs kalmaya yatkın değildirler. Çabuk sinirlenir, sorunlarla hemen başa çıkarlar. Nadiren içlerinde öfke biriktirirler. Bir tartışma yaşadıklarında öfkelerini ortaya koymaktan, tepki göstermekten çekinmezler.

Mars burcu Koç olan kişiler içgüdülerini dinlediklerinde, genellikle işleri kolaylıkla hallederler. Hızlı ve (çoğunlukla) doğru kararlar verirler. Bir sonraki adımlarının ne olacağını düşünürken, başkalarının bakış açısını, fikrini dikkate almazlar. Aslında, bu kişiler için bir şeylere kafa yorma adeta ışık hızında gerçekleşir. Fevridirler ve hızlı tepkiler verip hızlı kararlar alırlar. Bir sorun üzerinde uzun uzun düşünüp kafa yoracak veya başkalarının fikrine danışacak kişiler değillerdir. Spontanlık, inovatif olmak, doğallık ve sadelik en güçlü özellikleridir. Eğer doğum haritalarında aksini belirtecek başka bir yerleşim yoksa, bu kişiler kesinlikle içten pazarlıklı değildir. İçlerinde ne varsa, dışarıya da o şekilde tepki verirler.

Koç burcunda Mars’a sahip olan kişiler, genellikle diğer insanlardan bir adım öndedir. Fazla öngörülebilir, monoton bir hayat onları huzursuz eder. Belirsizlikleri, değişimi ve heyecanı severler. Yeni fikirleri, projeleri hayata geçirmekten, öncü olmaktan hoşlanırlar. Genellikle zorluklarla karşılaşıp mücadele etmekten hoşlanırlar. Ayrıca rekabeti ve yarışmayı da severler.

Bu kişilerle duygusal ilişkiler yaşamak heyecan vericidir, ancak onlara ayak uydurmak bazıları için zor olabilir. Çünkü dürtüsel davranmaya eğilimlidirler. Toleranslı ve sabırlı oldukları söylenemez. Fiziksel enerjileri çok yüksek olmasına rağmen ilk baştaki heveslerini çabucak kaybedebilirler.

Mars’ı Koç burcunda olan kişiler dolaylı yaklaşımlar sergileyenlerden oldukça rahatsız olurlar. Başkalarının da, kendileri gibi her şeyi lafı dolandırmadan söylemesini beklerler. Ayrıca yavaş hareket eden insanlara da tahammül edemezler. Bazen oldukça kaba ve tahammülsüz olabilirler. Ancak Mars’ın bu yerleşimine sahip çoğu kişide çocuksu bir doğallık vardır. Eğer doğum haritalarında Mars negatif etkiler almıyorsa, bu kişilerin gizli ajandaları yoktur. Genellikle neyin peşinde olduklarını bilirsiniz.

Mars Koç Burcunda Cinsellik

Mars burcumuz cinselliğe olan yaklaşımımızı da gösterir. Cinselliği nasıl yaşadığımızı ve kendimizi cinsel düzeyde nasıl ifade ettiğimizi gösterir.

Mars’ı Koç burcunda olan kişiler için seks, en iyi spontane ve özgürce olduğunda yaşanır. Birini arzuladıklarında kendilerini gerçek anlamda canlı hissederler. Bu kişiler, partnerleri kendilerini onlara masum ve saf bir şekilde teslim ettiğinde adeta erirler. Cinsellikte mücadele etmeyi ve avlarını fethetmeyi severler. Bu kişiler yatakta oldukça bencil ve hızlı olabilirler. Ön sevişme uzun sürerse sabırsızlanabilir ve doğrudan ilişkiye girmeyi tercih ederler.

Bazen agresif ve genellikle hızlı olan bu kişilerin, cinselliği ifade etme şekli samimi ve coşkuludur. Ancak durağan değildir. Monotonluktan hoşlanmazlar. Arzuları gerçekten güçlüdür. Cinsellikte aşk ve romantizm aramazlar. Eğer doğum haritalarında aksi bir yerleşim yoksa, duygusal bir şey hissetmeden de kolayca cinsel ilişki yaşayabilirler. Ayrıca birine kolayca aşık olup kolayca soğuyabilirler.