İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Boğa Burcu Kadını

(21 Nisan – 20 Mayıs)

Zodiac character Free Vector

Bir Boğa kadınının iri ve güzel gözleri, uzun sevimli kirpikleri ile uysal bakışlarına kapılmamak elde değildir. Ancak unutmayın ki Boğa burçları her an saldırabilir, tabi eğer çok fazla kışkırtıldıysa. Boğa kadınının ateşli bir öfkesi vardır ve sınırları zorlandığında öfkesini açığa çıkaracaktır. Ancak yine de genellikle tatlı huylu ve sevgi doludurlar. Ona özel bir serenat veya güzel kokulu çiçekler onu etkilemede çok işe yarayacaktır.

Boğalar ısrarcıdır, kararlıdır, zorluklara karşı sabırlıdır ve çileden çıkaracak kadar inatçı olabilirler. Zor zamanlara ve kötü günlere dayanabilme yeteneği ve duygusal anlamda güçlü olmaları, bu kadınları oldukça beğenilen bir kadın haline getirir.

Boğa kadını hassas ve şefkatlidir. Başkaları tarafından değiştirilmesi zor olan bazı katı fikirleri olabilir – ama bu aynı zamanda karakterinin güçlü olduğunu gösterir. Duyarlılığı ve sabırlılığı takdir edilen özellikleridir.

Boğa burcunun elementi topraktır ve Boğa kadını tam olarak “doğa ana” deyimi ile tanımlanabilir. Baharın tam ortasında, toprağın çiçek açtığı, doğanın canlandığı dönemde doğmuştur. Bu sebeple doğayla iç içe olmayı, toprağı ve çiçekleri severler. Sembolü boğa gibi sadık ve sakin, ama aynı zamanda inatçı ve şiddetli bir öfkeye sahiplerdir. Sakin ve huzurlu görünüşünün altında, pusuda yatan ve kızdırıldığı anda patlamaya hazır bir öfke vardır. Onu kızdırmak zordur çünkü yaşamda dengeyi ve huzuru amaçlar ama öfkelenirse de yıkıcı olur.

Boğa kadını zeki olmasına rağmen, entelektüel olduğunu başkalarına kanıtlamakla ilgilenmez. Güvende olmayı sever, bu yüzden yaşamda istediği şeylerin tohumunu eker ve onu besleyerek kök salmasını sabırla bekler. Bir şeylere sahip olmayı sever. Hem sevdiği insanların, hem de eşyaların ona ait olmasına önem verir. Sevdiklerini fazlasıyla benimser ve sahiplenir.

Maceracı bir doğası olmadığı için, değişimi bir tehdit olarak algılayabilir. Ani ve köklü değişimlere açık değildir ve direnç gösterir. Statükoyu korumayı tercih eder, bu yüzden hayatında meydana gelen herhangi bir değişiklik genellikle dışarıdan gelir. Ancak, hayatın getirdiği deneyimler ne olursa olsun, onlardan alacağı dersi çabucak öğrenir ve aynı hatayı iki kez yapma olasılığı düşüktür.

Boğa burcu, uysal Venüs tarafından yönetilir ve negatif, feminen bir burçtur. Duygusallığı, pratikliği ve çekiciliği cezbedicidir. Hayatta en çok zorlandığı şey paylaşmayı öğrenmek olacaktır.

Boğa Kadını ve Aşk

Boğa kadını aşkta dürüst ve istikrarlıdır ama biraz temkinli ve çekingen görünebilir. Ancak aslında kesinlikle çekingen değildir. Ateşli öfkesini hatırlıyor musunuz? Sakin ve istikrarlı görüntünün altında yatan ateşli bir tutku vardır, ancak henüz onu açığa çıkarmamıştır. Bir ilişkide kendini tamamen ortaya koyması zaman alacaktır, bunun için ona kur yapmanız ve onu kazanmanız gerekir. Partnerini iyice tanımak ister ve doğru seçimi yaptığından emin olana kadar temkinli yaklaşır.

Boğalar aşık olduklarında bazen at gözlüğü takabilir yani tamamen aşk hayatlarına odaklanabilir. Tutkulu ve her zaman şefkatli olan Boğa kadını, baştan çıkarıcıdır ve partnerini hem yatak odasında hem de dışarıda şımartacaktır. Sevdiği insanı kıskanır ve bunu belli eder, ama sadece gerçekten tahrik edilirse.

Sevecen ve şehvetli olan Boğa kadını, romantik kur yapmanın, flörtleşmenin heyecanını sever, ancak bir ilişkiye başlamak için acele etmez. İlişkilerinin ciddiyete binmesi biraz zaman alabilir, çünkü kendini partnerine adamadan önce onunla yakınlaşmanın olası tüm sonuçlarını dikkatlice düşünecektir. Bazı Boğa kadınları, bir süreliğine biriyle çıkabilir ve partneri her şeyin yolunda gittiğini sanarken, aslında Boğa kadını henüz kararını vermemiş olabilir.

Partnerine karşı çok cömerttir. Boğa burçları bir şekilde benmerkezci olmaları ile tanınmalarına rağmen, aslında sevdiği kişinin ihtiyaçlarını kendi ihtiyaçlarının üstünde tutar. Aşkta diğer kadınlar kadar heyecana ihtiyaç duymaz. Aksine stabil, sürekli ve rahatlatıcı bir ilişki sunar. Boğa kadını, başkalarının olumsuz tepki verebileceği küçük şeylere omuz silker, onu gerçekten kızdırmak çok zordur. Hayatının diğer alanlarıyla mantıklı bir şekilde başa çıktığı düşünüldüğünde, sevdiklerini şaşırtıcı derecede romantik bir şekilde besler ve önemser. Ancak onun da sınırları vardır ve yakınlarının bunların ne olduğunu öğrenmesi ve asla bu sınırı aşmamaya çalışması gerekir. Çünkü bu kadında alıştıkları nazik, düşünceli tavırlar bir anda itici bir öfke gücüne dönüşebilir.

İnsanları etkileme söz konusu olduğunda, Boğa kadınının gizli silahı dinginliktir. Bu kadında, bir çok insan için karşı konulamaz olan sakin, huzurlu ve sabırlı bir çekicilik vardır. Ondan hoşlananlar, onun güçlü ve samimi olduğunu, asla çaresiz veya aşırı muhtaç bir kadın olmadığını hissederler. Çoğu zaman Boğa kadınları “tam anlamıyla kadın” olarak tanımlanır. O şehvetli ve kadınsı, ancak kararlı ve bildiğinden şaşmayan bir kadındır. Boğa burcunu çevreleyen, stresli insanlarla dolu bir dünyada oldukça nadir görülen, son derece sakinleştirici bir aura vardır. Bir Boğa’ya güvenmek ve sırtını ona yaslamak kolaydır.

Boğa burcu, nadiren şiddetli tartışmalara girecektir, ama eğer gerçekten kışkırtılmışsa inanılmaz bir öfke gösterir. Olayları gereksiz abarttığınızı veya tartışmayı saçma yerlere çektiğinizi düşünürse ortamı terk edecek, sizinle tartışmaya bile girmeyecektir. Çünkü en iyi intikamın sessiz kalmak olduğuna inanır ve muhtemelen haklıdır da.

İlişkide harika bir dinleyicidir. Çok konuşkan değildir, ama sağlam tavsiyelerde bulunur ve destek verir. Boğa kadınının kalbine girmek ve onun güvenini kazanmak epey zaman alır, ancak bunu yaptığında, sevdiği insan için gözünü kırpmayabilir. Gerektiğinde sevdiklerini ölümüne savunur. Sevdiği birini savunması veya koruması gerektiğinde, asıl boğa gücünü gösterir.

Boğa Kadını ve İlişki

Boğa burcu kadınından daha kararlı ve sadık nadir insan vardır. Doğru kişi için mükemmel bir partner olur. Ağırdan alacak, emeğinin meyveleri istediği ilişkiye dönüşene kadar çabalayacaktır. Bu sabır hayatının her alanında fark edilir, ancak Boğa kadınının en azimli olacağı konu ilişkiyi yürütmek olacaktır.

İlişkide yakınlıktan hoşlanır ve sevgi ve samimiyete önem verir. Boğa kadını her zaman “haklı” olmayı sever ve genellikle bir konudaki fikrini değiştirmek zordur. Bu nedenle partnerinin gerektiğinde “haklısın” deme sanatını en iyi şekilde uygulaması gerekecektir. En çok Yengeç, Başak, Oğlak ve Balık burçları ile uyumludur. Ayrıca bkz. burç uyumu.

Partneri, birlikteliklerine bağlı olduğu ve Boğa kadınını ilişkide güvende ve korunmuş hissettirdiği sürece, bu kadın ilişkide verici ve yapıcı olacaktır. Ona uygunsuz davranırsanız, kişiliğinin kötü taraflarını tam olarak görürsünüz. O zaman size hiç kimsenin yapamayacağı kadar soğuk davranabilir. Boğa kadını bazen sessiz ve pasif görünebilir, ancak konu, kendisine ait olduğunu düşündüğü bir şeyi korumaya geldiğinde asla sessiz olmayacaktır. İdeal partneri arar ve istikrarlı, romantik ve tatmin edici bir ilişki ister. İlişkide, kelimelere ve söylenen sözlere takılmaz, onun için önemli olan davranışlardır. Başarısız olan bir ilişkiyi aşmakta zorlanır, ancak romantik doğası gereği, kısa süre sonra tekrar oyuna geri dönecektir.

Boğa Kadını ve Seks

Boğa burcu kadını, yatak odasında son derece büyüleyicidir. Partneri ondan zorlu ve sıkıcı bir fiziksel ilişki beklerken, bunun yerine cinselliği yoğun yaşayan bir kadın bulacaktır. Ön sevişmeyi sohbetle ve baştan çıkarmalarla neşelendirmeyi sever. Her ne kadar sohbet etmeyi sevse de, onun için önemli olan ne söylediğinizden çok, ne yaptığınız olacaktır.

Boğa burçları seksi bir fantezi diyarı, hayatın daha sıradan yönlerinden kaçmanın bir yolu olarak görürler. Ancak toprak grubu burçları olmalarından dolayı, yine de sekse çok fazla dünyevilik katacaklardır. Daha maceracı taraflarını ortaya çıkarmak için, onu yönlendirmeniz gerekebilir ancak sıkıcı olduğunu düşünmeyin çünkü cinsel enerjisi benersizdir. Boğa kadını cinsel ilişkide neyi sevdiğini bilir ve partnerinin bunu tam olarak bilmesini sağlar!

Tutkulu ve her zaman şefkatli olan Boğa kadını baştan çıkarıcıdır ve sevgilisini hem yatak odasında hem de dışarıda şımartmayı başarır. Bu kadınla seks son derece hissi bir deneyim olacaktır. Her anın tadını çıkaran bir partner ister ve ön sevişmenin gereksiz olduğunu düşünen biriyle birlikte olmaz. Yatakta aynı şeyleri tekrarlamaktan genellikle hoşnuttur. Yeni bir pozisyon öneren kişi o olmayabilir, ancak genellikle bu fikre de açıktır.

Hayattaki küçük şeylerden zevk almayı bilmesi artı bir özelliktir. Çoğu zaman insanlar cinsel yaşamlarında sabırsız olurlar ve seksin temel zevklerini takdir edemezler. Ancak Boğa burcu böyle değildir. Uzun süreli bir ilişkide cinselliği gerçekten canlı tutmayı başarırlar. Bunu, cinsel ilişkiye çeşitlilik katarak değil, bitmek bilmeyen tutkularıyla başarırlar. Bu özellik Ay burcu ve/veya Venüs’ü Boğa burcunda olan kadınlar için de geçerlidir.

Boğa Kadını ve Arkadaşlık

Yıllığınıza “Sonsuza Kadar En İyi Arkadaşın” yazan lise arkadaşınızı hatırlıyor musunuz? Yıllar sonra, liseden hala en iyi arkadaşınız olarak kalanlar muhtemelen Boğa kadınları olacaktır. Boğa burçları arkadaşlıkları ciddiye alır ve güvenilir, sadık ve özverili arkadaş olurlar. Karşılığında tek istediği, onun size olduğu kadar, sizin de ona sadık kalmanızdır.

Arkadaşlıkta nicelikten ziyade niteliğin önemli olduğunu savunduğu için, Boğa kadınlarının genel olarak sürüyle arkadaşa ihtiyacı yoktur. Hayatında az ve öz arkadaş ister. Tanımadıkları kişilere karşı biraz çekingen davranabilir. Sevmediği insanları, onlarla kavga etmeye çalışmak yerine, görmezden gelecek, altta yatan öfkesini uyandırmamak için elinden geldiğince sakinliğini koruyacaktır.

Boğa Kadını ve Kariyer

Boğa kadını, bazen pahalı zevkleri olması dolayısıyla, iyi bir maaş karşılığında sıkı çalışmaya, gerektiğinde fazla mesai yapmaya hazırdır. Genelde yenilikçi ya da doğal bir lider değildir, ama fazlasıyla çalışkandır. Güvenilir ve azimli Boğa kadını, üstlendiği iş ne olursa olsun mükemmel yapmaya gayret edecektir. Kolay yorulmaz, sıkı çalışmaya dayanıklıdır. Ayrıca zorlu bir işi tamamlamak için gerekli olan sabır, en çok Boğa burçlarında vardır.

Yönetici gezegeni Venüs’ün ona verdiği yaratıcı ve güzellikleri görebilen gözü sayesinde bir çiçekçi veya antika koleksiyoncusu olarak başarılı olabilir. Dekore etmesi ve satması için ona milyon dolarlık bir ev verin – öldüğünü ve cennete gittiğini düşünecektir. Ancak bu Boğa burçları parayı sever, bu yüzden bankacılık, yatırım, sigorta acenteleri, muhasebe ve emlak sektörlerindeki pozisyonlar da onun için uygundur. Çalışkanlığı ve sabırlılığı dolayısıyla, onun için uygun olabilecek işler listesi uzundur: öğretmen, bitki uzmanı, aşçı, doktor, mimar, müzisyen.

Boğa burcu emir almaktan ve emirleri yerine getirmekten rahatsız olmaz. Ofisin bir köşesinde, bilgisayar başında veri girişi yapacağı bir tür işte çalışıyorsa, elbet bir sebebi vardır. Tek bir işte uzun süre çalışabilir çünkü sabırlı olarak, görev tanımının değişeceğini ve maaşının istikrarlı bir şekilde artacağını bilir. Boğa burcu için güvende olmak önemlidir – sahne önünde olmak değil. Yönetim pozisyonlarındaki Boğa burçları genellikle yüksek enerjili, motive edici liderler değillerdir, ancak çalışkan ve yetkindirler – bunlar da çalışanlarına liderlik etmek için gerekli olan özelliklerdendir.

Boğa Kadını ve Para

Boğa burcu zodyağın 2. burcudur ve 2. ev ile ilişkilendirilir. Bu ev, paramızı ve kişisel maddi durumumuzu, maddi açıdan nasıl geçineceğimiz gibi konuları yönettiği için, Boğa kadını genellikle finans konusunda iyi olacaktır ve iyi finansal tavsiyeler verecektir. Finansal sistemin nasıl işlediğini ve bundan en iyi şekilde nasıl yararlanılacağını bilir. Savurgan değildir ama lüks ve konforlu yaşamayı sever. Çok fazla değer verdiği lüks ve konforlu yaşam tarzını riske atacak büyük riskler almayı tercih etmeyecektir.

Açgözlü değildir, ancak materyalist olabilir ve mali açıdan güvenli bir yaşam tarzı için çabalayacaktır. Her türlü riskli girişim yerine, sağlam yatırımları tercih edecektir. Pratik olan bu kadın, bir şey satın alırken uygun fiyat arayacak, ancak birkaç kuruş tasarruf etmek için de kaliteden ödün vermeyecektir. Ona ucuz bir hediye verirseniz, hediyenizi çöpte bulabilirsiniz.

Boğa Kadını ve Aile

Boğa kadını mükemmel bir anne olur ama çocuklarından itaat ve iyi davranışlar bekler. Tembellikten hoşlanmaz, bu yüzden Boğa burcu bir anneye sahip olan çocuklar çalışkan olacaklardır. Bununla birlikte, tüm yaşamları boyunca çocuklarının en iyi arkadaşları olacak ve onlara kendi sabır, sebat ve dayanıklılık özelliklerini öğretecektir. Çocuklarını, dış dünyanın her türlü zorluğundan koruyacaktır.

Boğa kadınları, genellikle ailelerinden kalan birçok geleneği sürdürürler. Aile üyelerine sadıktırlar, ancak belli bir hedefleri varsa belirli alanlarda kendi yollarına gitmeyi seçebilirler. Eğer bir karar verirlerse, aileleri bile onları kolayca etkileyemez.

Boğa kadını doğayı ve toprağı sever. Ancak işlenmemiş arazilerin vahşiliğinden ziyade düzenli tarlalar, meyve bahçeleri ve üzüm bağları arasında olmayı sever. Güzel ve verimli bir bahçede, sebze ve meyvelerin, güzel çiçeklerin arasında kendini inanılmaz mutlu ve huzurlu hisseder. Şehir hayatı yaşayan Boğa kadınının evi bile toprak renkleri, kombinasyonları ve dokunuşlarıyla bezenmiştir çünkü bunlar onun toprakla olan güçlü bağını yansıtır.

Boğa Kadını ve Sağlık

Boğa burcu, insan vücudunda boğazı ve boynu yönetir. Astrolojide, burçların vücutta yönettiği yerler genellikle o burç için hassas bölgelerdir. Bu sebeple boyun bölgesi ve boğazları hassas olabilir. Ancak iyi tarafı da, Boğa kadınlarının müzikal ve melodik hoş bir sese sahip oldukları sıkça görülür.

Uykusuzluk ve depresyona neden olabileceğinden, çok stresli veya endişeli olmamaya dikkat etmelidirler. Boğa kadınının, hayatında dengeyi korumaya ihtiyacı vardır ve bunu yapması sadece ruh sağlığı için değil aynı zamanda fiziksel sağlığı için de gereklidir.

Boğa Burcu

Boğa Burcu Erkeği


Background vector created by pikisuperstar – www.freepik.com

Keywords: burçlar, doğum haritası, yükselen burç hesaplama, yükselen hesaplama, günlük burç yorumları, ay burcu hesaplama, doğum haritası hesaplama, burç tarihleri, burclar, burçlar tarihleri, yükselen burcu hesaplama, burç, burçların tarihleri, yükselen burc hesaplama, günlük burc yorumlari, dogumharitasi, dogumharitasi hesaplama, günlük burc yorumları, ay burcu hesapla, astroloji, burçların özellikleri, yıldız haritası, kova burcu özellikleri, yay burcu özellikleri, haftalık burç yorumları, aslan burcu özellikleri, başak burcu özellikleri, boğa burcu özellikleri, yengeç burcu özellikleri, burç yorumları, terazi burcu özellikleri, akrep burcu özellikleri, ikizler burcu özellikleri, oğlak burcu özellikleri, koç burcu özellikleri, balık burcu özellikleri, burçlar ve tarihleri, günlük burç, doğum haritası yorumlama, 2023 burç yorumları, aslan burcu günlük yorum, oğlak burcu bugün, aylara göre burçlar, akrep burcu günlük yorum, yengeç burcu bugün, terazi burcu günlük, kova burcu günlük yorum, güneş burcu hesaplama, ikizler burcu günlük yorum, başak burcu günlük yorum, yay burcu günlük, astroloji haritası, burcu günlük yorum, myburc, my burç, burc yorumlari, burç yükselen hesaplama, günlük burçlar, burç uyumları, burç özellikleri, astrolojik harita, hande kazanova, twıtburç, öner döşer, astrolog aygül aydın, astrolog